Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shihan nie-japonczyk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Shihan nie-japonczyk
Z niezwykla radoscia chcialem oglosic nominacje Claude Berthiaume sensei na 7 dan i tytul shihan Aikikai.

Dołączona grafika

Na kontynencie amerykanskim jest on 3 shihanem nie-japonczykiem. Jesli chodzi o USAF, Claude jest drugim 7 danem(po Harvey'u Koningsberg, najstarszym uczniu Yamady sensei) i pierwszym shihanem nie-japonczykiem.
Claude cwiczy tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
No to pogratulowac senseia Szczepciu !
super :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Gratulacje!!!
ale chyba nie drugim shihanem...:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:
Shihan:
Jack Arnold, 6th dan, Aikido Daiwa
Darrell Bluhm, 6th dan, Siskiyou Aikikai
Lorraine DiAnne, 6th dan, Westside Aikido
Nobuo Iseri, 6th dan,The Moving Center
Mark Murashige, 6th dan,San Diego Aikikai
Gloria Nomura, 6th dan, Aikido Institute of San Francisco
Pablo Vázquez, 6th dan, Aikido Institute of Miami
a to jest tylko USAF zachodni region
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Szczerze Gratuluje Szczepan!! Mam tylko nadzieję ze z tej okazji poszliście na browar, a nie ze senesi Chmura lał was ile fabryka dała coby swą radość i miłosc do swych podopiecznych zademonstrować :) :wink: :lol:
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Gratulacje Szczepan.
Aż chce się trenować u takiego miszcza :D
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Może zazdrość jest naganna, ale ja Ci zazdroszczę. :) Gratulacje. :D
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
A ja z innej beczki
A ten sihan to juz bardziej odsłonić się nie dał ? Co to za pozycja? Ja bym tak się nie odsłaniał :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

A ja z innej beczki
A ten sihan to juz bardziej odsłonić się nie dał ? Co to za pozycja? Ja bym tak się nie odsłaniał :)

Zadając takie pytania odsłaniasz się mentalnie. 8) :idea:
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Tak, może się i odsłanam mentalnie, ale jak już ktos pokazujezdjęcia to powinny być bez zarzutu. Kilkakrotnie Szczepan pokazywał i komentował zdjęcia np. ze stażu jjustsu nb. opisując ewidentne błedy. Fak jest jeden słabych zdjęc się nie publikuje, a jak się publikuje to trzeba być przygotowany na docinki.
Jeszcze bardziej odsłonie się mentalnie. W podanym zdjęciu osoba występująca zgubiła WSZYSTKIE zasady aiki.
Od ułożenia stóp, ciała,rąk, miecz - a zresztą co mnie to obchodzi..........
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
ach bo on pokazuje wszystkie możliwe błędy :wink:
tak po prostu...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
nie zaczynajcie znowu dyskusji oceniania na podstawie zdjec ;)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

Tak, może się i odsłanam mentalnie, ale jak już ktos pokazujezdjęcia to powinny być bez zarzutu. Kilkakrotnie Szczepan pokazywał i komentował zdjęcia np. ze stażu jjustsu nb. opisując ewidentne błedy. Fak jest jeden słabych zdjęc się nie publikuje, a jak się publikuje to trzeba być przygotowany na docinki.
Jeszcze bardziej odsłonie się mentalnie. W podanym zdjęciu osoba występująca zgubiła WSZYSTKIE zasady aiki.
Od ułożenia stóp, ciała,rąk, miecz - a zresztą co mnie to obchodzi..........

Pozycje, w których jest się odsłoniętym to nie bład. W wielu szkołach takie pozycje istnieją. Poza tym dobrze się komponują na zdjęciach. W ogóle analizowanie statycznych pozycji jest mało ciekawe, bo fizjologicznie możliwych pozycji z mieczem jest niewiele, a różnice w różnych szkołach wynikają zwykle z różnic w założeniach taktycznych.

Co do innych "błędów", nie będę się wypowiadał, bo nie mam pojęcia o szkole, jakiej się uczy nauczyciel Szczepana. Jeśli chcesz, to proszę, wypunktuj błędy widoczne na tym zdjęciu, to będzie można merytorycznie je przedyskutować.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

Gratulacje!!!
ale chyba nie drugim shihanem...:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to jest tylko USAF zachodni region

Chiba sensei nadal tytuly shihanow w swojej organizacji Birankai. Natomiast Claude dostal tytul shihana Aikikai. Oprocz Clauda w Am pn tylko R.Nadeau i chyba F.Doran, obaj z niezaleznych organizacji w Kaliforni maja ponoc tytuly shihanow Aikikai, dostali w tamtym roku.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Dzieki wszystkim za gratulacje.! :)

A ja z innej beczki
A ten sihan to juz bardziej odsłonić się nie dał ? Co to za pozycja? Ja bym tak się nie odsłaniał :)

Drogi Adamie,
To co Claude pokazuje na zdjeciu nie ma nic wspolnego z aiki. To pozycja z Muso shihnden ryu. Ze sie tak wyraze, pozycja "szkolna", nie do walki :lol: A wlasciwie to fragment skladania sie do ciecia, tuz przed cieciem, jak juz lewa noga zostala postawiona. Zauwaz ze stopy sa rownolegle do siebie i przednia stopa lekko skrecona do srodka. W Muso shinden ryu, najpierw stawia sie stope a potem nastepuje ciecie. Lokcie sa tez w miare rozchylone a rekojesc miecza jest w odleglosci piesci nad glowa.
Ten styl tak ma :wink:
Moze kiedys Claude przyjedzie do Polski, bedziesz mogl sam osobiscie przetestowac "otwarcia"w jego pozycji, powodzenia!!!!!! hihihihihihiii :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

To co Claude pokazuje na zdjeciu nie ma nic wspolnego z aiki. To pozycja z Muso shihnden ryu. Ze sie tak wyraze, pozycja "szkolna", nie do walki :lol: A wlasciwie to fragment skladania sie do ciecia, tuz przed cieciem, jak juz lewa noga zostala postawiona. Zauwaz ze stopy sa rownolegle do siebie i przednia stopa lekko skrecona do srodka. W Muso shinden ryu, najpierw stawia sie stope a potem nastepuje ciecie. Lokcie sa tez w miare rozchylone a rekojesc miecza jest w odleglosci piesci nad glowa.
Ten styl tak ma :wink:
Moze kiedys Claude przyjedzie do Polski, bedziesz mogl sam osobiscie przetestowac "otwarcia"w jego pozycji, powodzenia!!!!!! hihihihihihiii :lol: :lol: :lol:

Aiki to aiki - nie wiem czy szkoła Muso shinden ryu posiada zasadę aiki, ale jak mistrz aikido prezentuje miecz to chyba uczy sie/naucza ? szermierki szkoły która ma tę zasadę?? tak mi się wydaje. Nie wiem tego ale w/g mojego pojmowania zasady aiki niestety nie są realizowane a nie mam ochoty wnikac "co autor miał na myśli pisząc ten wiersz" :D
Stawianie nogi przed cieciem jest naturalnym i chyba oczywistym sposobem zwiększenia siły :!: i pewności cięcia/uderzenia, a co do skręcenia przedniej nogi, to co będzie gdy zechce ten pan na zdjęciu iść do przodu - ta pozycja nie naturalna i już :(
Że się, odsłania to treningowo czy nie treningowo to się odsłania i już, nawet i zwłaszcza gdy to jest TUŻ przed cięciem - to jak można się jeszcze bardziej odsłonić :?: .
szkoła nie musi mieć w nazwie aiki żeby miała zasady aiki (np. Daito-Ryu, Katori Shinto Ryu)
Co do testowania pozycji Claude to po pierwsze mnie mam wewnętrznego imperatywu testowania kogokolwiek, po drugie trenuję w szkole Katori Shinto Ryu i nie musze uczyć się szermierki (innych broni też jeśli tam są) w Muso shinden ryu :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

Stawianie nogi przed cieciem jest naturalnym i chyba oczywistym sposobem zwiększenia siły i pewności cięcia/uderzenia, a co do skręcenia przedniej nogi, to co będzie gdy zechce ten pan na zdjęciu iść do przodu - ta pozycja nie naturalna i już

Takie pojęcie jak "naturalna pozycja" nie istnieje. Dla każdego człowieka, dla każdej sztuki walki, każdego tańca, każdego sposobu biegania, chodzenia, czy leżenia, co innego jest naturalne. U człowieka, który od lat uczy się jakiejś sztuki walki, naturalne są zupełnie inne postawy i ruchy niż u kogoś, kto uczy się czegoś innego lub w ogóle nic nie robi.

Co do pozycji stóp, to różnie z tym bywa. Wszystko zależy od taktyki, od tego, co chcemy robić po cięciu:
- Zamknięcie przedniej stopy, jak na zdjęciu, pozwala na silniejsze cięcie, bo biodra są otwarte, łatwiej je dokręcić oraz łatwiej zgrać pracę miecza z pracą bioder. To ma sens, gdy celem jest jedno mocne cięcie, ale utrudnia powrót do akcji po cięciu. Taka postawa jest korzystna przy pojedynkach, gdzie przeciwnik jest jeden i po jednym cięciu akcja się kończy. Dobrze się sprawdza w tameshigiri z jednym stojakiem i grubą matą.
- Otwarcie stopy na zewnątrz, lub skierowanie jej do przodu pozwala na szybki powrót do akcji po cięciu. Preferowane w starszych koryu, zastosowanie bitewne, gdzie po przecięciu przeciwnika zaraz pojawiał się następny. Niezbędne w tameshigiri z kilkoma stojakami.

Że się, odsłania to treningowo czy nie treningowo to się odsłania i już, nawet i zwłaszcza gdy to jest TUŻ przed cięciem - to jak można się jeszcze bardziej odsłonić :?: .
(...)
trenuję w szkole Katori Shinto Ryu i nie musze uczyć się szermierki (innych broni też jeśli tam są) w Muso shinden ryu :-)

Krótki przegląd źródeł utwierdził mnie w przekonaniu, że w kenjutsu szkoły Katori Shinto Ryu jest postawa jodan no kamae, zwykle bardzo podobna do tego, co jest na tym zdjęciu. Dziwne by było, gdyby było inaczej, bo tak samo jest w wielu innych szkołach.
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
jodan no kamae jest w ogóle i w szczególe daleka od tej na zdjęciu
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

Takie pojęcie jak "naturalna pozycja" nie istnieje. Dla każdego człowieka, dla każdej sztuki walki, każdego tańca, każdego sposobu biegania, chodzenia, czy leżenia, co innego jest naturalne. U człowieka, który od lat uczy się jakiejś sztuki walki, naturalne są zupełnie inne postawy i ruchy niż u kogoś, kto uczy się czegoś innego lub w ogóle nic nie robi.

Naturalna nie istnieje :?: , pozycja naturalna to taka w jakiej spędziłeś/spędzasz większość swojego życia. A ściślej jest to postawa, która nie prowadzi do wad postawy :D Ponieważ ćwiczymy np. japońskie style walki uwzględniaamy także kulturowe aspekty przebywania w szczególnym japońskim otoczeniu -postawa. seiza, iaigoshi itp.
Nie wierzę, że dla każdego czowieka chodzenie czy leżenie jest inne :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk

jodan no kamae jest w ogóle i w szczególe daleka od tej na zdjęciu

A jakie są różnice?
Czy w jodan no kamae jest się zasłoniętym?
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Shihan nie-japonczyk
Ja nie jestem uprawniony od nauczania kogokolwiek Katori a w szczególności przez sieć. Dodatkowo ja nie mam w tym żadnej korzyści ani pożytku. I co myślisz że zrobie sobie zdjęcie opisze i powiem co jak i po co :?: Nie mam ochoty dalej wysilać się w wyjaśnianiu jak coś powinno wyglądać. Jak chcesz sie nauczyć to trenuj.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024