Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo vs FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
ten koles zamiast uzywac nika GrafRamolo powinien raczej zaczac sie nazywac Grafoman lub GrafGrafoman Wielki. Pojecia nie ma nie tylko o sztukach walki ale i o ortografii geografii i pewnie ogolnie o niczym.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Co do rattanu to: Polakierować go i nie ma problemu na kilka miesiecy :) . Mnie dopiero zaczyna sie rozpadac.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Spajk przywyknij bo wyjscia nie masz jusz nie ty pierwszy sie oburzasz a to tylko komplement dlamnie.

Muszyni, filipinczycy jeden shit tak jak dlanich wlosi szwedzi czy cyganie.
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
kije:
rattan jest przygotowywany przed wykorzystaniem, a ze sklepów meblowych to nie polecam, bo wycinany jest z zupełnie innych pędów (właściwie prawie belek).

rattan mniej boli - buahahaha!!! ćwiczysz dziwnym rattanem, Martius. Rattan musi być jednym pedem, a nie wiekszą belką pociętą wzdłuż na kawałki (jak w sklepach). Jest zasadnicza róznica w wytrzymałosci. Ciężkie i grube się nie łamią.
A na Filipinach ćwiczy się kamagong i ostrzami...
Bukowymi każdy z nas też ćwiczy, nic nadzwyczajnego, dobre bo tańsze.
Dąb podchodzi bardziej pod jung bong, dlatego takich pałek używam w innych grupach.

Krabi: jest inne, Martius, przykro mi, że nie widzisz róznic w gardzie, cięciach i chodzeniu. Czy ma więcej broni? Na pewno więcej broni do walki z konia i słonia. Nie wiem, ile znasz broni filipińskich, ale ilość jest porównywalna.
tak, miałem kontakt z krabi, nie seminaryjny, i jestem w stanie porównać Krabi z FMA.

Jasne, że wiele FMA różni się od siebie. Może jednak obejrzałbyś sobie kilka najbardziej znanych stylów (tak na Filipinach jak i na Zachodzie) i zobaczył, ile mają wspólnego.
"jedne to pchniecia, a inne cięcia" - wiekszość stylów z Visayan i Luzonu to pchniecia, Doce Pares też opiera się na pchnięciach, gdy używa ostrza.
Cięcia, witik - to wpływ kija, nie ostrza.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
mogę wam powiedzieć jaki jest efekt zebrania strzału ratanowa pałką-w trakcie sparingu :wink: dostałem tak centralnie przez czoło i choc nic mi się nie stało to przez moment nie nadawałem sie do niczego i można było zrobic ze mną co się chciało zadajac nawet jedno uderzenie na sekundę :twisted:

kooniu
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Kooniu, ale dostałeś takim kalakowskim... miałeś szczęście, że nie takim od "KIL"
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
no dobra, ale zupełnie oddaliliśmy się od tematu....
jak zresztą i w innych topicach :wink:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
dokładnie tak!!!! poklon dlatego nadal tu piszę :D

kooniu

a co do głównego tematu to od czasu do czasu jak znajde kogos chętnego to "wymieniam doswiadczenia" nawet jeśli jest to bolesne i moje wnioski sa takie: dłuzsza broń jest lepsza ale dwie sa jeszcze lepsze!!!


kooniu
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
tak, aczkolwiek przy dłuższej i w miarę lekkiej (szpada) jest ciężko... przy ciężkim mieczu już łatwiej, o ile nie przeważają pchnięcia.
Nie wiem, ile osób tutaj w ogóle walczy bron przeciwko broni, bo wypowiedzi są mocno tearetyczne.

Kooniu: miałeś w ręku kije od KILa?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

kije:
rattan jest przygotowywany przed wykorzystaniem, a ze sklepów meblowych to nie polecam, bo wycinany jest z zupełnie innych pędów (właściwie prawie belek).



rattan do mebli gietych jest z jednego pedu

tak, miałem kontakt z krabi, nie seminaryjny, i jestem w stanie porównać Krabi z FMA.



gdzie ? - jesli wlochy czy niemcy to mozemy miec wspolnych znajomych w innych krajach tez ;)

Jasne, że wiele FMA różni się od siebie. Może jednak obejrzałbyś sobie kilka najbardziej znanych stylów (tak na Filipinach jak i na Zachodzie) i zobaczył, ile mają wspólnego.


Style ktore sa dostepne na zachodzie maja wlasnie juz dosc malo wspolnego z tymi na filipinach - sa juz bardziej wydumane.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Martius mam pytanie. Bywales w Niemczech na stazach. Mowia ci cos takie nazwiska jak: Jeff Espinous, Carlos Pulanco czy Julio Felices. Niedlugo ma byc staz a niestety nie wszystkich tych panow znam. Wiec jakbys mial jakies uwagi lub doswiadczenia bylo by milo gdybys pare slow napisal.
Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
ja mialem rattany K.I.L. 28" wlasnie z krabi krabong takich uzywaja ale oni czesto jeszcze dluzszych 32 czy 36 " - dla mnie wykonanie nie warte ceny
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Kup kije od KILa.
Na Zachodzie jest tylko kilka wydumanych stylów, nie ma co ich wymieniać, ale w Twoim poście też są ich nazwy.
Bardzo mocne na Filipinach, bardzo znane także na Zachodzie: Pekiti Tirsia, Doce Pares, Balintawak, LSA, Lameco (na F. tylko w Bakbakanie), Ilustrisimo (Manilla), San Miguel Escrima.
Najbardziej znany Modern Arnis wywodzi się z Balintawak i ma swoje oddziały na Luzonie.
Wiele nowych szkół na świecie to offshoty i mixy tych właśnie.
Jakie to jeszcze są te "zupełnie inne, niż na Filipinach" (oprócz Inosanto blend)?
Sądzisz, że Pekiti w USA czy Europie jest wydumane w porównaniu z filipińskim? To grubo się mylisz. Albo australijskie Ilustrisimo? Albo San Miguel, którego obecnym szefem jest Tom Bisio - Amerykanin? Albo europejskie Doce Pares?
Sorry, ale te style wyglądaja tak samo na zachodzie i na wschodzie.
Trzeba szukać stylów, które nadają kierunek, a nie offshotowych szkółek.

Krabi w Europie nie znam, niestety.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
nie Braingame nie miałem (nawet nie wiem co to jest-kije do zabijania :twisted: ?) sam ćwiczę jednym krótkim kijem(bukowym), sparuje rurkami w otulinie a raz jedynie konfrontowałem się na te ratanowe pałki od kali - brakło mi własnie umiejetnsci walki dwoma kijami- w pewnym momencie nie ogarnołem drugiej pałki (walczyłem z kumplem trenuje w krakowie wypadło mi nazwisko jego nauczyciela jakoś na Z??)

kooniu
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
nasączyłeś rattany olejem?
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
Kooniu: Zaręba?
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
ok, to jest topic "Kendo vs FMA" a nie "rattan kontra buk"...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
tak!! uczeń Zaręby!!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA

Martius mam pytanie. Bywales w Niemczech na stazach. Mowia ci cos takie nazwiska jak: Jeff Espinous, Carlos Pulanco czy Julio Felices. Niedlugo ma byc staz a niestety nie wszystkich tych panow znam. Wiec jakbys mial jakies uwagi lub doswiadczenia bylo by milo gdybys pare slow napisal.
Pozdrawiam


Osobiscie nie spotkalem - kolega byl tylko na seminarium z Jeffem Espinous i byl zadowolony. Sprobuje sie jego cos wiecej wypytac moze i tamtych innych zna. Ja nie jezde na typowe seminaria FMA a czasami bywam tylko na takich mieszanych.
Z FMA interesuje mnie tylko palka a w szczegolnosci dwie palki - niestety na seminariach najczesciej jest bardzo duzo noza ;( a jakos rozwiazania filipinskie co do noza mi nie podchodza tu juz wole szkole praska ;)
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo vs FMA
oj, czepnę się...
a jaki nóz znasz z FMA? Pekiti? Ilustrisimo? Vicar? Lameco od Dave'a Goulda? Sayoc?
te są warte uwagi.
Przykro mi, że opinię o ostrzach FMA wyrobiłeś sobie po Inayan i Inosanto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024