Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Masz tylko połowiczną rację. Hakama była zarezerwowana tylko dla szlachty, a raczej samurajów, chłopi jej nie nosili...
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
A dres to nie dla szlachty? :lol:
  • 0

budo_bynio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Trzeba ułatwić instruktorom pracę: łatwiej zauważyć złą pozycje u ucznia.
Początkującym nie utrudniać za bardzo nauki podstaw. (btw baletnice chyba tez nie od samego poczatku noszą te swoje spudniczki, bo nie widzialyby chyba własnych stóp)
Ale jeżeli nie będzie to wyraźnie wytłumaczone to hakama stanie się przywilejem, powodem do zazdrości, wywyższania i czgo tam jeszcze...
Chyba niepotrzebnie jest usankcjonowane organizacyjnie noszenie od 2kyu (w PFA). Każdy nauczyciel powinien sam decydować jaką metode nauczania wybiera.
Moze i cału system stopni jest do bani? Ale ja tez nie mam pojecia jak inaczej możnaby utrzymać jednakowy poziom wyszkolenia.
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

A dres to nie dla szlachty? :lol:


Dla najwyżej postawionych :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Hakama to jest niezaprzeczalny dowód, że skejci wywodzą się od aikidoków. :) A nie?


Genialne, zgadza się !!!

poklon poklon poklon
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

...
Chyba niepotrzebnie jest usankcjonowane organizacyjnie noszenie od 2kyu (w PFA).....

?? Regulamin zdaje się mówi, że na zjazdach organizowanych przez PFA hakama od 2 kyu. Co do poszczególnych klubów, to raczej tylko zalecenie. Każda sekcja sama decyduje od jakiego stopnia można zakładać hakame.

Moze i cału system stopni jest do bani? Ale ja tez nie mam pojecia jak inaczej możnaby utrzymać jednakowy poziom wyszkolenia.

A z tym to już się wygłupiłeś. Jednakowy poziom wyszkolenia to mógłby być, jeśli np. egzaminy przeprowadzałaby jedna osoba. Wymagania egzaminacyjne to też tylko zalecane minimum. Tak na prawdę to egzaminator decyduje o tym co powinien umieć zdający, żeby zdał.
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
A ja i tak uważam aikido za skrajnie autorytarny system władzy, gdzie rządzą pierwowzory skejtów. A skejci tacy, jak ich znamy teraz odzielili się od Aikido w czasie "Wielkiego Odłamu" w 1978r., ale ponieważ chcą oni się uważać za pionierów, skrupulatnie ten fakt tuszują. Ale prawda wyjdzie na jaw! I koniec podłego, skorumpowanego systemu! Władza dla ludu!

(jeżeli ktoś zrozumiał, o co mi chodzi, to niech mi napisze, bo ja sam nie wiem :wink: )
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Hakama to jest niezaprzeczalny dowód, że skejci wywodzą się od aikidoków. :) A nie?


Panowie,chyba muszę was zmartwić :P Moje źródła mówią,że skejci wywodzą się od biednych murzynów którzy nie mieli sie w co innego ubrać w więzieniu a przy okazji tworzyli piosnki o ciężkim życiu :) Dzięki bogu nie widzę tutaj żadnego podobieństwa do Japończyków :wink:

Of course no offence Big-Pants-Brothas' :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

A z tym to już się wygłupiłeś. Jednakowy poziom wyszkolenia to mógłby być, jeśli np. egzaminy przeprowadzałaby jedna osoba. Wymagania egzaminacyjne to też tylko zalecane minimum. Tak na prawdę to egzaminator decyduje o tym co powinien umieć zdający, żeby zdał.

Pierwszy stopien do wyrownania poziomu szkoleniowego to wprowadzenie jednakowych dla wszystkich wymagan formalnych. Nastepny krok, to prowadzenie szkolen przez wybrana kadre, w aikido nazywa sie to stazami. Poza tymi srodkami, nie ma mozliwosci absolutnego wyrownania poziomu nawet w obrebie jednego dojo, a co mowic federacji. Tak wlasciwie to kazdy instruktor u siebie utrzymuje jakis poziom przez odpowiednie wymagania, a porownanie poziomu hakam dokonuje sie na stazach, oczywiscie jesli ludzie na nie jezdza i cwicza z hakamami z innych dojo :wink: :lol: :lol:
  • 0

budo_bynio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Szczepan, nie musisz mi pomagać. :]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Szczepan, nie musisz mi pomagać. :]


ooooppps, przepraszam :oops: :oops: :oops: :wink:
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
A ja powiem jak jest umnie w dojo. Sam trenuje Nishio aikido u Michala Górskiego(4dan) i hakame mozna zalozyc od 3kyu a dziewczyny od 4 i to tyle
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Hakama to jest niezaprzeczalny dowód, że skejci wywodzą się od aikidoków. :) A nie?


Panowie,chyba muszę was zmartwić :P Moje źródła mówią,że skejci wywodzą się od biednych murzynów którzy nie mieli sie w co innego ubrać w więzieniu a przy okazji tworzyli piosnki o ciężkim życiu :) Dzięki bogu nie widzę tutaj żadnego podobieństwa do Japończyków :wink:

Of course no offence Big-Pants-Brothas' :D


Kłamca! Giń bestio! :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

A dres to nie dla szlachty? :lol:


Hakama nie jest odpowiednikiem dresu, a raczej jest traktowana równożędnie jak garnitur.
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Hakama…hmm
Spotkalem się kiedys z takim stwierdzeniem: hakame trzeba mieć w sercu…- i mysle, ze jest to jakis ideal, do którego należy dazyc…
Hakama podkresla piekno ruchów Aikido…
Krew mnie tylko zalewa gdy widze jak posiadacze wysokich stopni(mistrzowskich także) zwijaja hakame zamiast ja zlozyc- straszne!!!
:(
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
Z punktu widzenia historycznego, wojownik nie musial w ogole umiec skladac hakamy. Po prostu jak wracal do domu, sciagal ja, rzucal na podloge i mowi do zony : Zloz ja!
I to wszystko. :lol:
w dodatku to jest szczera prawda -- sorki feministki :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
co nie zmienia faktu, ze bardzo pognieciona hakama prezentuje sie malo estetycznie....
mysle. ze hakame nalezy skladac- zawsze jakis dodatkowy element skupienia...
+ mala manifestacja szacunku do SZTUKI AIKIDO... tak mi sie wydaje
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

co nie zmienia faktu, ze bardzo pognieciona hakama prezentuje sie malo estetycznie....
mysle. ze hakame nalezy skladac- zawsze jakis dodatkowy element skupienia...
+ mala manifestacja szacunku do SZTUKI AIKIDO... tak mi sie wydaje

Takie skupienie, manifestacja i umiłowanie piękna przydaje się tylko w klubach, gdzie po treningu trzeba składać matę. 8) Odpowiednio długie składanie hakamy pozwala uniknąć uczestnictwa w przykrym obowiązku noszenia mat. :twisted: :wink: :idea:
  • 0

budo_rydzol
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SW-CE in GOP

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama
W Yoshinkanie hakame można nosić oficjalnie od 3 dan co innego pokazy, egzamin i inne sytuacje wyjątkowe. Ale co szkoła , system inne obyczaje ale jest to ubiór tradycyjny i wy innych systemach walki używany od pierwszego treningu
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

Z punktu widzenia historycznego, wojownik nie musial w ogole umiec skladac hakamy. Po prostu jak wracal do domu, sciagal ja, rzucal na podloge i mowi do zony : Zloz ja!
I to wszystko. :lol:
w dodatku to jest szczera prawda -- sorki feministki :wink:


Cze według Ciebie Szczepanie należało by zachować ten element tradycji? Czy powinno się składac hakamę swojemu senseiowi i innym sempaiom? Pytam z ciekawości :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024