Skocz do zawartości


Zdjęcie

hakama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama

nie widze zadnego powodu by dbac o nia jakos szczegolnie

Widzisz, ja nawet o gi szczególnie dbam. ;)

ja tez nie traktuje gi jak szmaty
to samo sie tyczy garnituru, czy tez innych ubran ktore na sobie nosze
lecz jestem daleki od tego by skladac hakame z namaszczeniem, tak jakby byla dla mnie
wiele warta

przedmioty ktore przedstawiaja dla mnie wartosc emocjonalna to te, ktore sa mocno powiazane z najwazniejszymi ludzmi w moim zyciu
dlatego przykladowo dla mnie pierscionek zareczynowy to cos wiecej niz tylko kawalek zlota
ale hakama jest juz tylko ubraniem

Szacunek do hakama to też szacunek do siebie samego i swojej pracy.
Pozdrawiam, h-k :-)

to ze Ty w to gleboko wierzysz nie oznacza, ze inna osoba ktora nie obnosi sie ze swoim szacunkiem do hakamy nie szanuje swojej pracy, czy tez tym bardziej siebie samej

pozdrawiam
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: hakama


Szacunek do hakama to też szacunek do siebie samego i swojej pracy.
Pozdrawiam, h-k :-)

to ze Ty w to gleboko wierzysz nie oznacza, ze inna osoba ktora nie obnosi sie ze swoim szacunkiem do hakamy nie szanuje swojej pracy, czy tez tym bardziej siebie samej
pozdrawiam

To nie kwestia wiary :D . Ja nie wierzę, ale po prostu wiem, ile pracy „kosztuje” u nas nabycie prawa do noszenia hakamy. To nie to samo, co kupno w sklepie kolejnej partii spodni treningowych.
To, że na składanie hakamy trzeba poświęcić trochę czasu, nie musi też zaraz oznaczać jakiegoś bałwochwalczego do niej stosunku. :-)
Jest jeszcze tu i ówdzie spotykany obyczaj składania hakamy osobom o wyższych stopniach, co też nie musi oznaczać fetyszyzowania samej hakamy ani dążenia do podwojenia przyjemności samego składania :wink: :lol:
Pozdrawiam, h-k
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024