Skocz do zawartości


Zdjęcie

yankeski szermierz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

yankeski szermierz
macie tu kilka filmików:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

obejrzałem i mam mieszane uczucia co do tego co ci goście tam robią, niby jest wszystko gucio, ale coś jest nie tak z tą ich szermierką sam nie wiem co. :-) :? 8O
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz

obejrzałem i mam mieszane uczucia co do tego co ci goście tam robią, niby jest wszystko gucio, ale coś jest nie tak z tą ich szermierką sam nie wiem co. :-) :? 8O

To co robią z bokkenami, najbardziej przypomina szermierkę teatralną, taką jakiej uczą w szkołach aktorskich. Fajne, proste, stylowe. I ta nazwa też fajna, Modern American Ninjitsu. :!: :idea: Mi się podoba, bez zadęcia na tradycję, bez zaklęć o skuteczności, czysta zdrowa rozrywka i rekreacja. :idea:

Urocze jest to postękiwanie "ciu, ciu, ciu" :lol: przy cięciach mieczem w SWDextratactics.wmv. To mi przypomina czasy zabaw w Czterech pancernych, Zorra i Załogę G w przedszkolu. :oops: 8) Strzelając z patyka udającego pistolet maszynowy też trzeba było wydawać różne onomatopeiczne odgłosy. :wink: :D
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
Na początku nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Moim zdaniem najlepsza jest scenka w której koleś dostaje po łapie i chowa ją za plecami, ale na szczęście odcina nogę przeciwnikowi ! co go(przeciwnika z rękami ale bez jednej nogi) zmusza do walki z klęku :) )))))))))))) prawdziwy czarny rycerz z monty pythona. :) )))))
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
To ty nie wiesz że to stara samurajska zasada? "Jak stracisz miecz to atakujesz rękami, jak straisz ręce to wgryzasz się zębami w kark przeciwnika!!! Aghr!!! :) "
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
moje wrażenia sa takie, że ci faceci po prostu chcieli coś robić dodatkowo i robią, machają sobie patykami bo szermierka mieczem to to nie jest.
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
niezle, takiego braku umiejetnosci dawno nie widzialem
wyczuwalne jest marnowanie czasu na samo ogladanie nie mowiac o osobach ktore to cwicza :-( - glowny "mistrz" nie umie nawet trzymac bokena.......
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
" Kids don't try this at home!"
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
widze że tu się zgadzamy :-) :D

pisz po angolsku bo to ci wychodzi lepiej niż po naszemu :-) :D :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
Marcinie gdybys widzial jak pieknie i poprawnie pisze katakana! no ale cusz poniewasz nie ma na forum tej opcji musisz mi uwierzyc na slowo.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz

Marcinie gdybys widzial jak pieknie i poprawnie pisze katakana! no ale cusz poniewasz nie ma na forum tej opcji musisz mi uwierzyc na slowo.

Jak to nie ma takiej opcji?
やくとにえまたきぇいおぷつい?
ヤクトニエマタキェイオプツイ?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
glowa mnie boli......... :roll:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz

Marcinie gdybys widzial jak pieknie i poprawnie pisze katakana! no ale cusz poniewasz nie ma na forum tej opcji musisz mi uwierzyc na slowo.


wiem coś o tym, bo dla jaj swego czasu podpisywałem się katakaną, ale zapomniałem już się to pisało (moje imię i nazwisko :-) ), może pora sobie przypomnieć :?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
O to ciekawe!

Ja niestety tak na seri znam tylko hiragane i to tesz w stoniu najporstrzym.
A ciekawe czy dalo by sie przetlumaczyc europejskie nazwisko na kanji?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz

O to ciekawe!

Ja niestety tak na serio znam tylko hiragane i to też w stopniu najprostszym. A ciekawe czy dalo by sie przetlumaczyc europejskie nazwisko na kanji?

Jak ktoś bardzo chce, to może dobrać kanji do własnego nazwiska. Są dwie metody:
-Fonetyczna. Kanji dobiera się odpowiednio do zapisu fonetycznego nazwiska.
-Znaczeniowa. Kanji dobiera się do znaczenia nazwiska. Np. jeśli ktoś się nazywa Kowal, to zapisujemy to znakiem oznaczającym kowala i już.

Te metody nie są wcale takie absurdalne jak mogłoby się nam wyobrażać. Japończycy właśnie tak wymyślają imiona swoim dzieciom. Każde imię i nazwisko japońskie ma bardzo konkretne znaczenie, właśnie dzięki temu, że jest zapisane znakami kanji. A w historii Japonii była taka władczyni, która z upodobaniem karała swoich wrogów politycznych zmianą nazwisk, np. z Kiyomaro (czysty chlopiec) na Kitamaro (brudny chlopiec).
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
czy istnieje jakis tlumacz internetowy na kanji ? (wogole to nie mam pojecia co to jest ale ladnie brzmi, przepraszam za totalna ignorancje :oops: )
jak moglo by wygladac w kanji "qkiel" ? 8)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
Z tego co wiem do fonetycznego zapisu sluzy wlasnie katakana to taki alfabet dla cudzoziemcuw.(dlatego naprzyklad sok pomaranczowy to po japonsku Orange jusu a silnik spalinowy to Dizlu enginu) i w nim owszem da sie zapisac kazde imie. Ale w Kanji chyba jedyny sposub to wlasnie znaczenowy tylko co zrobic jak ktos sie nazywa abstrakcyjnie?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
co do mojego nazwiska w katakanie, to mi pokazała kumpela jak się piszę, a ja tylko się tego nauczyłem i to wszystko :-)
  • 0

budo_..::wolfsshade::..
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
z tego co mi wiadomo to:
kanji pochodzi od chińskich piktogramów i jest właściwie ich dokładnym odpowiednikiem.
hiragana i katagana to pisma fonetyczne - to fakt, ale nie dla obcokrajowców. No bo tak na chłopski (nie obrażając kobiet :P ) rozum to jaka nacja stworzyłaby sobie pismo dla obcokrajowców...
A do czego używa się hiraganę i kataganę? Otóż jak wiadomo język chiński stracił swoją gramatykę. No ale japoński nie. No więc, żeby napisać np odmianę przez osoby po japońsku, ale używając kanji - które przecież przybyło z chin zmyślni japończycy wymyślili sobie dodatkowe literki. No i używali ich właściwie tylko do pisania końcówek do znaków kanji. Później zaadoptowali je do pisania nazw obcojęzycznych.
A co do imion to popieram zdanie Prorock'a. Otóż można zapisać swoje imię w kanji fonetycznie. Brzmi to potem dość dziwnie, a znaczy jeszcze dziwniej...bo np ktoś nazywa się Zosia to oni tak dobiorą znaki żeby brzmiało np So-sia. A znaczyć to będzie np tarka do warzyw, no ale będzie brzmiało...:P
Jest jeszcze kilka ciekawostek o hiraganie i kataganie, ale o tym może innym razem...
Pozdrawiam.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: yankeski szermierz
Polecam ekspresowy dokształt na temat japońskiego. Wszystko stanie się jasne i nie trzeba będzie za bardzo prostować różnych herezji. To naprawdę kawał ciekawej wiedzy w pigułce:
O języku japońskim: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
O piśmie japońskim: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kanji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Krótki kurs kanji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024