Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motyl niepraktyczny? Mozna "upraktycznic"!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Motyl niepraktyczny? Mozna "upraktycznic"!
Motyl to fantastyczny noz, moze jedyny folder, ktory otwarty "zachowuje sie" jak monolit. Wzbudza przynajmniej u mnie (nie slyszalem o skladajacych sie w "akcji" balisongach) - zaufanie porownywalne z monolitami.

Bardzo czesto przeciwko motylowi pada argument, ze jest zbyt "wolny" do samoobrony. I rzeczywiscie jesli chodzi o konkurencje np. z czasem "uzbrajania" klasowego foldera, nie mowiac juz o dobywaniu dobrego monolita, zostaje duzo w tyle. I naprawde niewielu z nas - jak sadze z dotychczasowych wypowiedzi - wybralo motyla jako narzedzie "ostatniej" pomocy.

Ostatnio jestem powaznie pokontuzjowany i moja aktywnosc ograniczala sie... do pomachania starym motylem za 30 zl. I... Urzekl mnie ten model (nie egzemplarz) na nowo (nota bene moj tandetny motyl, ma np. ostrze co prawda nie do naostrzenia, ale za to grubosc wieksza od EmersonaC - slowem kawal stali, ktory jak sadze - przezyje wszystkie markowe noze jakie mam).

Mistrzem machania nie bede i nawet nie mam takich ambicji... Ale predzej czy pozniej musze miec - postanowilem - klasowego motyla, najlepiej z ostrzem wiecej niz 10 cm i z klipem.

I teraz zasadnicza uwaga!

Jesli bylbym producentem klasowych motyli, to mialbym pomysl marketingowy na nie - do kazdego dolaczalbym klasowa pochwe, ale do trzymania w niej, takze dupa w dol, motyla w stanie absolutnej erekcji! (nie jak dotychczas zlozonego).
To daloby wybor uzytkownikowi np. w lecie moglby go nosic w kieszeni na klipie, a w zimie, kiedy ciezko operowac zmarznietymi lapami, albo jesli jest taka potrzeba, biwak etc. - mialby "szybki" noz jak z glownia stala.

Jesli milabym takiego motyla z glownia niczym u MOD'a Razorbacka, ktorego zamierzam sobie kupic, wybralbym... motyla.

Co sadzicie na ten temat? A moze to juz zostalo "wymyslone"?

Acha.. Do Vince'a - widzialem na stronie Benchmade motyla z klipem, wiec nie tylko ma go Spdyerco Angel... (Mowie o "seryjnych" motylach). Znasz ten model B?
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Motyl niepraktyczny? Mozna "upraktycznic"!

Bardzo czesto przeciwko motylowi pada argument, ze jest zbyt "wolny" do samoobrony. I rzeczywiscie jesli chodzi o konkurencje np. z czasem "uzbrajania" klasowego foldera, nie mowiac juz o dobywaniu dobrego monolita, zostaje duzo w tyle. I naprawde niewielu z nas - jak sadze z dotychczasowych wypowiedzi - wybralo motyla jako narzedzie "ostatniej" pomocy.

Ja , ale nie w upały (wtedy yawara z tworzywa i BearClaw), na razie nie mam lekkiego tytanowego motylka :cry: . A tak zawsze motyl, ale tak naprawdę jako ciężka metalowa yawara.



Ostatnio jestem powaznie pokontuzjowany i moja aktywnosc ograniczala sie... do pomachania starym motylem za 30 zl. I... Urzekl mnie ten model (nie egzemplarz) na nowo (nota bene moj tandetny motyl, ma np. ostrze co prawda nie do naostrzenia, ale za to grubosc wieksza od EmersonaC - slowem kawal stali, ktory jak sadze - przezyje wszystkie markowe noze jakie mam).

Zmierzyłem, mój Herbertz tanto-chisel ma grubość 4,2 mm (i niestety stosowny ciężar) Chyba nie ma foldera z tak ordynarnym płaskownikiem.
Dołączona grafika

Jesli bylbym producentem klasowych motyli, to mialbym pomysl marketingowy na nie - do kazdego dolaczalbym klasowa pochwe, ale do trzymania w niej, takze dupa w dol, motyla w stanie absolutnej erekcji! (nie jak dotychczas zlozonego).

Patentuj, chyba nikt na to nie wpadł .

To daloby wybor uzytkownikowi np. w lecie moglby go nosic w kieszeni na klipie, a w zimie, kiedy ciezko operowac zmarznietymi lapami, albo jesli jest taka potrzeba, biwak etc. - mialby "szybki" noz jak z glownia stala.

Co do balisonga na biwak, to jest coś takiego na knifezilla
Dołączona grafika
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Motyl niepraktyczny? Mozna "upraktycznic"!
nie ćwiczę już motylem, mimo że kiedys to własnie to (niby nieporęczne) cacko uratowało mi skórę.
W sumie da się nosić, co do szybkości wyciągania i tak na ogół czasu jest mało. jeśli jest rzeczywiście "groźnie" i "nagle" - czasu jest mało dla folderów, a czasem i dla stałych.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Motyl niepraktyczny? Mozna "upraktycznic"!
cześć Ja mam balka za 33 zł

ostrze ma około 13 cm długości, około pół centymetra grubości.
złożony ma około 15 cm.
noszę go cały rok - w tylnej kieszeni spodni. chociaż jest cały metalowy dzięki noszeniu w tym miejscu jest dość ciepły nawet przy 20 stopniach
noszę go dupką do dołu - zawsze w tej samej pozycji - w "trudnych' sytuacjach trzymam się za tylną kieszeń. Wyjęcie go złożonego to chwila, zaczep puszcza przy wyciąganiu, wtedy wystarczy tylko otworzyć.


wcześniej nosiłem 21 teleskopa ale od roku leży w szufladzie - za długi i za ciężki
byłby idealny gdyby miał rękojeść łatwiejszą w trzymaniu - to jedyny mankament
ale nawet przypchnięciach w zamarzniętą ziemię palce mi się nie ześlizgnęły na ostrze - trzeba tylko mocno ściskać

teraz mam :lol: ochotę kupić takiego samego mojej żonie
ona uwielbia takie zabawki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024