Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupa treningowa W 3City!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Grupa treningowa W 3City!
Chcialbym poinformowac wszystkich zainteresowanych mieszkajacych w Trojmiescie iz chce uruchomic regularna grupe treningowa.
W programie:
- walka nozem;
- walka palka (maczeta);
- bronia improwizowana (bandana, koszulka itd.);
- elementy walki bez broni;
Powyzsze elementy cwiczone beda wg zasad Kalis Ilustrisimo. Przekaz pochodzi od Raymonda Floro (jednego z trzech ludzi, ktorzy dostali pozwolenie nauczania Ilustrisimo od niezyjacego juz Antonio "Tatanga" Ilustrisimo) poprzez Radka Sefcika (glownego instruktora na Europe mianowanego przez Floro).
Spotkanie organizacyjne, na ktorym omowione zostana szczegoly dotyczace grupy, sprzetu, dni i godzin treningow, odbedzie sie 13 stycznia, we wtorek, w Gdyni Grabowek na ul. Okrzei 6, w ZS nr 4 na malej sali o godzinie 20.45.
start grupy uzalezniony jest od ilosci zainteresowanych osob.
Serdecznie zapraszam
tel. kontaktowy 0604176320
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Bardzo jestem ciekawy, jak to wypali.
Daj mi znać.

Tomek
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Ehhhh - że też do 3miasta tak daleko. Życzę powodzenia Kenjiro.

8)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
no, to juz jutro. Sam jestem ciekawy... 8)
  • 0

budo_zeiram
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Hej Kenjiro!
Jak tam grupa treningowa- dziala?
Jak pierwsze wrazenia?
Jestem ciekaw jak sie czlowiek czuje otwierajac nowa sekcje MA :wink:
Pozdrowienia
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Ja juz jedna sekcje mam, ktora dziala wiec prawiczkiem nie jestem...
A co do grupy noza to frekwencja byla wrecz zajebista. Przyszla jedna osoba...wiec grupy nie bedzie.
Widac, ze nozownikow u nas ci dostatek - internetowych :)
No chyba, ze dziala juz jakas grupa noza w 3city a ja glupi nic nie wiem? No bo przeciez sparingpartnerow miec trzeba - LUSTRO nie wystarczy... :)
Ok to tyle w tym temacie...

Tomek, wiesz ze Ray przyjezdza do Radka?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Czekalem na wrazenia Kenjiro i musze powiedzec ze nie zaskoczyles mnie.
Widac ludzie najlepiej walcza klawiatura i to niezaleznie od kraju gdzie mieszkaja.Kiedys tez prubowalem zrobic grupe , tak zeby miec z kim sparowac , z okolo 30 chetnych z netu , pokazalo sie 6 osob , ktore zreszta wymiekly po zobaczeniu ze noz , to takie same zmudne treningi jak inne SW , ze jeszcze troche boli wiec lepjej ciac tym keyboardem.
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Kenjiro

Mam dwóch znajomków z którymi niegdyś sparowałem, chcemy intesywniej nóż ruszyć . Ale póki co czasu mało, a to robota, a to import noży a to w gazetę się wpierdalam i głupio śmietnik z ryja robić - trza tyrać. A do tego ... . No już dosyć żalów, ale myślę że jak czasu trochę przybędzie to się zgłoszę - jeśli będzie aktualne.

Mars
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
no cóż Kenjiro szkoda:(
ale mam nadzieję że jak dojade kiedyś na ten drugi koniec polski to na "normalny" trening będę mógł przyjść :?:

kooniu
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Kurcze zawiodlem sie. Tak mało osób w trojmiescie. Moze za malo skoncentrowales sie na promocji swojego przedsiewziecia???
Kicha myslalem ze bedzie nowa sekcjia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vamet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia, Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Witam uprzejmie

Przynajmniej Kalis Ilustrisimo wciąż pozostaje nieznanym wśród znanych! 8)

BJJ również było konikiem...
Teraz schodząc do parteru trzeba liczyć się z tym, że przeciwnik również może tym władać.

Z jednej strony szkoda, bo można posparować z innymi przeciwnikami, z drugiej strony... :wink:
...czym mniej wykształconych w tej sztuce walki tym lepiej, przynajmniej dla mnie! :P

Z poważaniem

Mateusz Kiczela
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Racja przy treningach FMA brakuje parteru z prawdziwego zdarzenia dlatego u nas oprusz pinki -pinki sa jeszcze zajecia z BJJ jako doksztalcanie...

Pzdr
  • 0

budo_vamet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia, Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Witam uprzejmie

Niezupełnie to miałem na myśli, a wręcz zupełnie coś innego! :D

Chciałem powiedzieć, że BJJ kiedyś było nieznane jak Kalis Ilustrisimo, dzisiaj prawie każdy trenuje BJJ...
...i dlatemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że napotkam na swojej drodze kogoś, kto również trenuje BJJ.

Przekładając to na Kalis Ilustrisimo, czym mniej osób je zna, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że napotkam kogoś, kto tym włada.

Kalis Ilustrisimo jest jak niegdyś BJJ przeciw komuś kto nie zna BJJ - skuteczne.

BJJ sprawdzić można było na turniejach Vale Tudo, Kalis Ilustrisimo nie sprawdzisz, bo nie skończy się chwilowym brakiem nieprzytomności.

A sparing? Przypuścmy, że przeciwnik mnie trafi w łapkę makietą i krzyknie w tym momencie - WYGRAŁEM, bo Cię trafiłem pierwszy, a ja zadałem śmiertelny cios...
...hmm, kto wtedy tak naprawdę wygrał? :roll: :wink:

Poza tym nad skutecznością Kalis Ilustrisimo mógł się przekonać Sayoc i paru innych poważanych w sztukach walk zawodników, instruktorów.

Hmm. Rozpisałem się, a miałem tylko powiedzieć, że im mniej ludzi zna Ilustrisimo tym lepiej! :D

Z poważaniem

Mateusz Kiczela
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Widzisz Vamet zle cie zrozumialem wczesniej. W moim przypadku BJJ ma byc dodatkiem. Nie wynika to jednak z tego ze w przyszlosci moge trafic na kogos i nie podolam.. chodzi o tak zwane pradopodobienstwo trafienia na kogos kto zna to samo- jak to ujołeś wczesniej. Ja nie trenuje z takim zalozeniem. Wybralem FMA i jestem z tego zadowolony, trenując Sayoc staram się wpadać na treningi Kali. Powodem treningu jest fascynacja kultura itp..
Co do sprawdzenia w realich, jak to okresliles "trafilem pierwszy i wygralem", wiesz przeciez ze zawody odbywaja sie w formule Wekaf, semi, full... wiec twoj opis mija sie z prawdą..
Jezeli chodzi o Kali Ilustrisimo uważam, że im mnie osób trenuje daną sztuke walki tym mniejszy dostęp do wiedzy, tym mniejsze umiejętności... Jak wiesz doskonale sprowadzenie mistrza FMA drogo kosztuje, i mała grupa osób trenujących nie jest w stanie podołać kosztą... i co wtedy ??? Posiłkują sie kasetami.....
  • 0

budo_vamet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia, Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Witam uprzejmie

Widzisz, są ludzie, którzy czekają aż ktoś podprowadzi im coś pod sam nos i wtedy zaczną trenować...
...kiedy jednak ktoś ma coś sam do siebie sprowadzić i ponieść koszta, wybiera zazwyczaj pierwszą opcję.

Jakby iść za Twoim tokiem myślenia, to by trzeba było czekać na tego ktosia, który poniesie koszta - wtedy świat stałby w miejscu, bo by każdy czekał.

Masz rację, nie są to małe pieniądze. Widzisz, ja cały czas szukałem czegoś, co jest dla mnie - na moje możliwości, najbardziej skuteczne, by zapobiec sytuacji, że wyląduje w szpitalu na wiele miesięcy albo na cmentarzu.

Jest to moje indywidualne podejście. Trenuję coś, co mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał wykorzystać.

Są ludzie i jest ich znaczna część, która trenuje, by poznać kulturę, metodykę, by zrobić coś z czasem, czy dla sportu, czy dla ciała. Ja trenuję po to :o by nigdy tego nie wykorzystać 8O Wiem, jak to brzmi i ciężko to zrozumieć.

Sparować u mnie, to znaczy wziąć i założyć kask hokejowy na głowę, rękawicę do Vale Tudo na łapkę, makietę noża do łapki i... Sparować! :P ...i sparować, zaczynać od początku tylko po zadaniu 'głębokiego' ciosu. Cięcie na ręcę czy nogi nie kończy sparingu, tak jak i w starciu rzeczywistym przeciwnik tnie ręce, kiedy drugi za chwilkę wyciąga nóż z jego głowy.

Jest źródło i trzeba się do niego dostać po wiedzę i ją wdrażać ćwicząc, ćwicząc i jeszcze raz ćwicząc.
Kalis Ilustrisimo cały czas się rozwija i nie narzekam, że jest niewielu ludzi, od których można wyciągnąć tą wiedzę.

Z poważaniem

Mateusz Kiczela
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
To nie jest wyłącznie mój tok myślenia, bierze sie to z marketingu, ale dość o tym bo to nie jest miejsce na pisanie o takich rzeczach.
Ci którzy spowadzali mistrzów wiedzą doskonale jakie wydatki finansowe się za tym kryją. Jestem o tyle w dobrej sytuacji, że nie musze szukać...
U siebie mam wszystko pod dostatkiem i jestem z tego bardzo zadowolony. Jednak mój pęd do wiedzy dał się poznać podczas wyjazdu do Stanów, gdyż lwią część przeznaczyłem na kasety i ksiazki itp...
Spróbuj sparingów bez kasku hokejowego, gdyz moze on być późniejszą przyczyną że nie bedziesz dbał o zabezpieczenie głowy.
A jezeli chodzi o sprawdzenie wlasnych mozliwosci zapraszam na mistrzostwa Doce Pares do Warszawy 21 lutego... zawsze mozesz wystąpić w formule full contact- do ostatniego pchniecia...
Oki juz sie nierozpisujmy na ten temat... bo to nie temat postu...

Z powazaniem
  • 0

budo_vamet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia, Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Witam uprzejmie

Spróbuj sparingów bez kasku hokejowego, gdyz moze on być późniejszą przyczyną że nie bedziesz dbał o zabezpieczenie głowy.


Kalis Ilustrisimo sparuje się w większej mierze z zabezpieczeniami. Nie chciałbym otrzymać uderzenia nawet dość miękką makietą noża w głowę, można sparować bez owszem, lecz ile Twoja głowa jest w stanie przyjąć uderzeń? Podczas sparingów musisz się liczyć z tym, że dostaniesz. Przez kask hokejowy i tak jest nieprzyjemne uderzenie. Dziękuję, w sparingach w Kalis Ilustrisimo wolę zabezpieczenia.

A jezeli chodzi o sprawdzenie wlasnych mozliwosci zapraszam na mistrzostwa Doce Pares do Warszawy 21 lutego... zawsze mozesz wystąpić w formule full contact- do ostatniego pchniecia...


Nie zrozumieliśmy się. Ja nie trenuję, by się sprawdzać na zawodach i otrzymywać za to wszelkiego typu nagrody. Trenuję, by nie musieć tego nigdy wykorzystać.

Zgadzam się z jednym, zakończmy tą dyskusję, bo nie prowadzi ona do niczego. Jeżeli chodzi o mnie dziękuję za wymianę poglądów, zawsze to jakieś doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Mateusz Kiczela
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
Na temat sparingu jeszce słów kilka, zamiast makiety noza + kask, spróbuj gąbke...długości noża... gąbke taką jak używają przy sparingach w Combat Kalaki i innych stylach. Co do trenowania, to mnie troche zaskoczyłeś... bo jak możesz powiedzieć że jesteś dobry skoro wymigujesz się przed przystąpieniem do zawodów. Trenowanie dla siebie jest dobre, jednak brak sparingu z bardzo dobryymi zawodnikami może dać ci złudne poczucie bezpieczeństwa. A chyba oto chodzi abyś w przypadku ataku na ulicy umiał się obronić.
Hmm a odnośnie twoich słów, cytuje: "Poza tym nad skutecznością Kalis Ilustrisimo mógł się przekonać Sayoc i paru innych poważanych w sztukach walk zawodników, instruktorów". Zapytam trenera ktory uczy mnie Sayoc... jakbys mógł podać konkrety, to ułatwiło by mi to znacznie.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!

Ja juz jedna sekcje mam, ktora dziala wiec prawiczkiem nie jestem...
A co do grupy noza to frekwencja byla wrecz zajebista. Przyszla jedna osoba...wiec grupy nie bedzie.
Widac, ze nozownikow u nas ci dostatek - internetowych :)
No chyba, ze dziala juz jakas grupa noza w 3city a ja glupi nic nie wiem? No bo przeciez sparingpartnerow miec trzeba - LUSTRO nie wystarczy... :)
Ok to tyle w tym temacie...

Tomek, wiesz ze Ray przyjezdza do Radka?


witam,

szkoda ze tak wyszlo ale dopiero teraz zobaczylem ten topic... pozatym troche obowiazkow w szkole ;) ... ja jestem bardzo chetny, tylko zebym wiedzial jeszcze cos wiecej, moze jakies nr. gg ??
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Grupa treningowa W 3City!
VAMET napisal:
Poza tym nad skutecznością Kalis Ilustrisimo mógł się przekonać Sayoc i paru innych poważanych w sztukach walk zawodników, instruktorów.

Male sprostowanie. Nie sam Chris Sayoc (przynajmniej nic o tym nie wiem) a jego instruktor i kilku innych "lepszych" 8) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024