Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kenjutsu czy Kendo?HELP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_akuma
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Kenjutsu czy Kendo?HELP
Mam nastepujacy problem-bardzo chcialbym nauczyc sie walki mieczem, ale niewiem co wybrac...kendo czy kenjutsu. Moja wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona, wiec prosze o pomoc...wiem tylko tyle, ze kendo to usportowiona wersja kenjutsu - sama szermierka, natomiast kenjutsu to cos wiecej niz sama szermierka...no i oczywiscie w kendo walczy sie shinai'em a w kenjutsu bokken'em-tyle wiem :cry:
Jestem z Krakowa i chcialem prosic o porady, co wybrac i ktora szkola jest najlepsza i jakbym mogl prosic o krociutki opis kendo oraz kenjutsu. Osrodkow szukalem tylko w internecie i znalazlem osrodek gdzie ucza kendo natomiast osrodka, ktory uczy tylko kenjutsu nie znalazem - Na jednej stronie krakowskiego osrodka znalazlem kenjutsu,lecz wchodzi to w sklad Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu i oprocz miecza jest nauka walki inna bronia oraz walki wrecz...czy mozna trenowac samo Katori Shinto Ryu, ale z technik walk bronia biala trenowac samo kenjutsu?
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
Zdaje się że na dole "Broń i walka bronią" masz taki dość długi temat :) tam na pewno znajdziesz odpowiedź:)a tak wogóle to myślałem że już nie ma fajnych obrazków z finala na forum :?
  • 0

budo_akuma
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
Jani - zanim wysalem tego posta przeczytalem te wypowiedzi - odpowiedzialy one na pare moich pytan,jednak nie na wszystkie.

Chcialbym znac odpowiedz na reszte pytan, ktore umiescilem w moim pierwszym poscie...licze na pomoc
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP

chcialem prosic o porady, co wybrac i ktora szkola jest najlepsza


Jak nie wiesz co wybrac to rzuc moneta.
Najlepsza? do czego? Kendo to sport, kenjutsu to czesc Koryu. Oba ze soba nie maja nic wspolnego. Chcesz brac udzial w zawodach czy uczyc sie walki mieczem? --- to jest niejasne...
Mam wrazenie, ze ty sam nie bardzo wiesz, co chcesz.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
idź tu i dź tam, zobacz co robią jak sie zachowują to będziesz wiedzieć czego chcesz i tyle na ten temat :-) :D
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
w sekcji katori w Krakowie możesz ćwiczyć tylko miecz (i inną broń) nie musisz walki wręcz
w KKS oprócz kendo masz też iaido i chyba jodo (tego akurat nie jestem pewny) ale Artur na pewno nie będzie cię zmuszał do startu w zawodach, możesz ćwiczyć tylko "dla siebie"
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
Nie masz sie co martwic, W szkole Katori Shinto Ryuj ak bedziesz chcial cwiczyc sam miecz to nie ma problemu - ale sam bedziesz chcial poznac inne tradycyjne bronie aby umiec przeciw nim walczyc mieczem. Na poczatek Ken-jutsu z grupy Omote i Jajjutsu.Pożniej bo-jutsu bo na ken i Naginata na miecz. Tak wiec miecza uczysz sie na poczatku caly czas a innymi bronmi zaczynasz sie uczyc gdy poznasz dobrze podstawy kenjutsu. Wszystkie techniki z grupy Omote (ken, bo, naginata) cwiczone sa przeciw mieczowi, kolejno ryoto, kodachi tez jest szermierka miecz kontro krltki i miecz przeciwko dlogi + krotki..........
Tak wiec bez obaw....zobacz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_akuma
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
Dziekuje za wasze posty. Zdecydowalem sie 8) Chce sie uczyc Kenjutsu oraz inne jutsu wchodzace w sklad Katori Shinto Ryu. Kendo to usportowiana wersja, ktora raczej mnie nie interesuje...decyzje mogle podjac dzieki wam - bardzo dziekuje.

Aniol - w KKS mozna trenowac kendo i iaido, lecz nie jodo...
Iaido to tazke czesc treningu Katori Shinto Ryu, ale oprocz tego program oferuje wiele innych rzeczy. Katori to jest to czego szukalem...Adam wielkie dzieki za twojego posta.
W najblizszym czasie chcialbym sie zapisac, ale skorzystam jeszcze z rady Marcina i pojde na trening do tych dwoch dojo - zobaczymy 8)

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kenjutsu czy Kendo?HELP
i słusznie bo trening to nie tylko formy, ale też atmosfera na treningu, podejśice nauczyciela do Ciebie i do tego co robi. Ja jak wróciłem do sztuk walki w 1997 r., to sobie wiele obiecywałem czego chcę, rzeczywistośc to weryfikowała, dzisiaj moje wytyczne mocno sie zmieniły, oprócz tego że chciałem trenowac miecz, nie spodziewałem sie jednak wówczas że zrealizuję to co mi sie marzyło, ze zostane na etapie machania bokkenem.

Życze powodzenia :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024