Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paluchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Kurteczka, biedny soke Gozo Shioda. Całe życie błądził :)
A ci gostkowie których naprał z tymi rozczaperzonymi paluchami to pewnie jakies lecze byly co im kredki z tornista wypadły i musieliby sie - jak mawia Pancer - zapierac stopami o krawężkik jak by je przeciętny forumowicz wciągał lewa dziura od nosa. :) :) :)

Żeby było jasne, nie ćwicze yoshinkan ale wiem że jest szkoła falenicka i szkoła otwocka w kwesti operowania tegataną i trzymania paluchów i chyba najlepiej sie z tym pogodzić :roll: :wink:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

:?: :?: :?: :?: co znaczy "paru tam innych" :?: :?: :?: :?: :?: :?:
moze troszke dokladniej bo tak rzucac obelgi to kazdy potrafi a potem sie szybko wycofac jakby nigdy nic.
nie rozumiem jak mozna napisac ze Aikido jest do du...
do du... to jest papier panie Aiki :) :) :) :) :) :)

Nie Aikido ale sztywne palce - które czasem są niezbędne :lol: :oops:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
ja jestem paskudny aikikaiowiec ale troche kiedys yoshinkana cwiczylem:
- rozczapierzone paluchu sa otwarte ale nie napięte - mają być ekspresja gotowości, dłon jest podniesiona - kciuk tycio do góry, pozycja zamknięta. łączy sie to szerzej z calą pozycja - wypchnięta dolna cześć pleców otwarta stopa z przodu.... miecz
- nie ma to z ki nic wspólnego - Yoshinkai jest o niebo bardziej odkione od reszty sekt i sekciuszek. w klasycznym dojo yoshinkan panuje atmosferka militarno- zamordystyczno - macho i chłopaki piora sie po ryjkach aż miło. w tym świelte teksty moich przedmówców charakteryzujących sie kilowym cielskiem na bazie chmielu traktowałbym nieco z dystansem.
- jest to forma, i trzeba ją traktować jako formę - rozczapierzone paluchy sa tak samo głupie jak sflaczałe meguri czy betonowe orenaite... tylko forma
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

ja jestem paskudny aikikaiowiec ale troche kiedys yoshinkana cwiczylem:
- rozczapierzone paluchu sa otwarte ale nie napięte - mają być ekspresja gotowości, dłon jest podniesiona - kciuk tycio do góry, pozycja zamknięta. łączy sie to szerzej z calą pozycja - wypchnięta dolna cześć pleców otwarta stopa z przodu.... miecz
- nie ma to z ki nic wspólnego - Yoshinkai jest o niebo bardziej odkione od reszty sekt i sekciuszek. w klasycznym dojo yoshinkan panuje atmosferka militarno- zamordystyczno - macho i chłopaki piora sie po ryjkach aż miło. w tym świelte teksty moich przedmówców charakteryzujących sie kilowym cielskiem na bazie chmielu traktowałbym nieco z dystansem.
- jest to forma, i trzeba ją traktować jako formę - rozczapierzone paluchy sa tak samo głupie jak sflaczałe meguri czy betonowe orenaite... tylko forma


Ja tez jestem aikikaiowiec paskudny i raz jak na staz przyjechal mistrz aikikaiowiec a za nim na sale weszlo dwoch yoshinkanowcow, to se mysle: oj, kiepsko z tym naszym mistrzem, skoro z ochroniarzami jezdzi :) :) :)
Bo oni maja stroje organizacyjne: czarne golfy, czarne garnitury, znaczki z orlem w klapach, wypastowane na glanc czarne polbuty. Ja sie nie wysmiewam, ja to szanuje. To swiadczy o tym, co napisal pmasz o militarnej atmosferze w Yoshinkanie. Nota bene ci dwaj, ktorych poznalam, ucza samoobrony w szkole policji. Wiec szacuneczek poklon
Rusawko, jak ci te ksiazke senseja Shiody dostarczyc :?:
  • 0

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

ja jestem paskudny aikikaiowiec ale troche kiedys yoshinkana cwiczylem:
- rozczapierzone paluchu sa otwarte ale nie napięte - mają być ekspresja gotowości, dłon jest podniesiona - kciuk tycio do góry, pozycja zamknięta. łączy sie to szerzej z calą pozycja - wypchnięta dolna cześć pleców otwarta stopa z przodu.... miecz
- nie ma to z ki nic wspólnego - Yoshinkai jest o niebo bardziej odkione od reszty sekt i sekciuszek. w klasycznym dojo yoshinkan panuje atmosferka militarno- zamordystyczno - macho i chłopaki piora sie po ryjkach aż miło. w tym świelte teksty moich przedmówców charakteryzujących sie kilowym cielskiem na bazie chmielu traktowałbym nieco z dystansem.
- jest to forma, i trzeba ją traktować jako formę - rozczapierzone paluchy sa tak samo głupie jak sflaczałe meguri czy betonowe orenaite... tylko forma

Twoja odpowiedź nasunęła mi pytanie - jaki sens ma ćwiczenie formy, która jest wręcz zaproszeniem do zrobienia kuku w paluszek? To tak jakby ćwiczyć formę polegającą na wystawianiu tyłka na kopniaki...
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Ostatecznie SW uczą pokory i opanowywania bólu :wink:
  • 0

budo_rusawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mars napada...

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Rusawko, jak ci te ksiazke senseja Shiody dostarczyc :?:

a no najchętniej rozczapierzonymi paluchami :wink: gdy Górny Śląsk ruszy w bój, spotkamy się pewnie pod stołem ok 5 rano :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Jerzu,
mówimy chyba nie o tym samym przypadku, jak pamiętam to ja sie z tym zetknąłem gdzieś w innostrannych krajach, a na szczęscie za granice to z Makumbą wyjeżdzam tylko na narty :) .
Wydaje mi się, że niepotrzebnie wszyscy doczepili się kolegów z Yoshinkanu i Shudokanu. Sensei Shioda rozcapirzał paluszki tylko przy bazowym kichonie, ale później chyba już niezbyt.....

Wszystko ma swoje plusy i minusy tylko ja osobiście nie lubie jak się wielu rzeczom nadaje dziwne znaczenie....
Jedni napinają, drudzy rozluźniają - grunt by im przyjemnie było :wink: :)

Pancer
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Jedni napinają, drudzy rozluźniają - grunt by im przyjemnie było :wink: :)


:) :) :) Taaa
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Jedni napinają, drudzy rozluźniają - grunt by im przyjemnie było :wink: :)


:) :) :) Taaa


Ponoć najlepiej robić na przemian :) :) :) :) 8) :oops:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Ponoć najlepiej robić na przemian :) :) :) :) 8) :oops:


Byle pompa (czyli serce) wytrzymało..... :D - wiadomo - zmiany motorem rozwoju :wink:

Pancer (już nie wiedzący o czym rozmawiamy)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Wszystkjest w zyciu potrzebne i każdy paluch swoje zadanie znajdzie niezależnie czy sztywny, sflaczały czy zagięty :) :) :lol: :D :wink:
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Aiki napisales ze:
generalnie sztywne palce sa do du... jak i cale sztywne aikido vide aikido made in kanada i paru tam innych

z tego wnioskuje ze:
sztywne palce sa do du... i ok niech tak zostanie
ale w takim razie cale sztywne aikido made in kanada i paru tam innych
tez jest do du..
i wlasnie oto mi chodzilo- kim sa Ci "paru tam innych" ??
czy jest ich wielu?? :)
czy sa wsrod nas?? :)
p.s.
czytac umiem, myslec tez. dziekuje za rade!!
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

głupie jak sflaczałe meguri tylko forma


Ojojoj. Nie wiem jak wygląda sflaczałe meguri :D Ale dobre meguri ma naprawdę baaardzo duży wpływ na technikę. A takie paluchy to się mogą co ponajwyżej wkręcić w kimonko... No i radzę wypróbować technikę którą podałem wcześniej :D Nie ma chuja we wsi :rofl: :rofl:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
jak kolega Pancer rzekł: paluchy tylko przy kihon - z tym ze u nich ta tresura na okrągło i kata to 30,40 procent zajec... ale nie wydaje mnie sie zeby to wkrecanie było jakims problemem. mnie zawsze dziwiło co innego:
oni zawsze blokuja przedramieniem shomen - nie wchodzą do ikkyo przy fazie podnoszenia dłoni ale przedramiona sie zderzają,m kiedy ciecie spada. tak wiec klasyczną oznaką yoshinkaiowca są siniole na przedramionach. co prawda tłuką wcale mocno ale i tak jak kto przypierdzieli to przecierz wbije człeka jak gwoździa w ziemie...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

czytac umiem, myslec tez. dziekuje za rade

!!

az prosze.. anytime
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

Nota bene ci dwaj, ktorych poznalam, ucza samoobrony w szkole policji.

Polski Yoshinkan uczy polska Policje?
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy
Yoshinkanu nie cwiczylem, za co w brode sobie pluje, bo dlugi czas mieszkalem calkiem niedaleko jednego dojo. Teraz sobie pomykam na aikikai... ale chyba kiedys w jakiejs ksiazce przyuwazylem Shiode robiacego techniki z rozcapierzonymi paluchami, poprobowalem na treningu i tak mi juz zostalo. Nawet nie pamietam kiedy to bylo. I ani razu palcem o kimono partnera nie zawadzilem - w koncu to rozczapierzenie to tylko w momencie chwytu za nadgarstek. Na pewno mi nie przeszkadza. A pomagac... no, cos tak jakby latwiej mi sie z uchwytu uwolnic... zreszta, nie wiem :)

Rusawa: no wreszcie jakis rysunek z Kenshina, na ktorym bohater nie ma miny w stylu "zabili mi rodzicow" :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy

oni zawsze blokuja przedramieniem shomen - nie wchodzą do ikkyo przy fazie podnoszenia dłoni ale przedramiona sie zderzają,m kiedy ciecie spada. tak wiec klasyczną oznaką yoshinkaiowca są siniole na przedramionach. co prawda tłuką wcale mocno ale i tak jak kto przypierdzieli to przecierz wbije człeka jak gwoździa w ziemie...

Zasadniczo to w aikido zblokować trzeba w fazie "dolotu" gdy gość swą masę wyrzuca do góry, nie gdy spada ona z powrotem, w dodatku na naszą głowę ;) A na takich co blokują przedramiona, to najlepiej jest rączkę ładnie zgiąć, co by tych siniaków sobie nie nabić i dokończyć irimi łokciem w gula :) :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Paluchy


oni zawsze blokuja przedramieniem shomen - nie wchodzą do ikkyo przy fazie podnoszenia dłoni ale przedramiona sie zderzają,m kiedy ciecie spada. tak wiec klasyczną oznaką yoshinkaiowca są siniole na przedramionach. co prawda tłuką wcale mocno ale i tak jak kto przypierdzieli to przecierz wbije człeka jak gwoździa w ziemie...

Zasadniczo to w aikido zblokować trzeba w fazie "dolotu" gdy gość swą masę wyrzuca do góry, nie gdy spada ona z powrotem, w dodatku na naszą głowę ;) A na takich co blokują przedramiona, to najlepiej jest rączkę ładnie zgiąć, co by tych siniaków sobie nie nabić i dokończyć irimi łokciem w gula :) :)

Jakie to aikido proste! :idea: Opowiedz jeszcze co w aikido trzeba, a co nie trzeba. :!: A co mają robić ci, którzy w aikido nie blokują, bo im Dziadek zabronił? :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024