Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabójstwo 13 -latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Madhornet - chodzi o to że ludzie chętnie deklarująsię za karą smierci , bo chodzi tylko o deklaracje . A tak naprawdę to w przypadkach kiedy ją orzeczono , tylko mały procent z nich dałby facetowi czape

Jednym słowem - łatwo powiezieć , bo wtedy we własnych oczach wychodzisz na niezłomnego , twardego i sprawiedliwego.W zderzeniu z rzeczywistością to się troche zmienia ...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
hmm Panie Przem, mi chodzi tylko o ten strzał w tył głowy co robi AT wiemy:)

jezeli chodzi o kare smierci i jej wymierzanie to proponuje siegnac po ksiazke pana elliota aronsona "człowiek- istota społeczna". i zwrocic uwage na dzial doswiadczen na ludziach ktorzy razili sie pradem nawzajem. to ma przelozenie:).
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
Grayone, no bo jesli zalozmy by koles ten od dlugu dostał czape, to bylbym tez przeciw, ale jesli np czape otrzymalby koles co brutalnie zgwalcil a potem zabil iles tam kobiet i w ogole ni sladu skruchy u niego to bylbym jednak za.
tak samo jak ktos siedzi bo zrobil krzywde kolesiowi co mu sie wlamywal do domu, nie powinien siedziec, a jednak nie jestem przeciwny karze wiezienia tylko nie zgadzam sie z wyrokiem wydanym w konkretnej sprawie.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

Grayone, no bo jesli zalozmy by koles ten od dlugu dostał czape, to bylbym tez przeciw, ale jesli np czape otrzymalby koles co brutalnie zgwalcil a potem zabil iles tam kobiet i w ogole ni sladu.


Chodzi o to że czapy tak czy inaczej nie dostawałoby się za zwykłe zabójstwo ... tylko właśnie za takie które jest niedośc że bez żadnych okoliczności które mogłyby jakoś kare złagodzić , brutalne , facet nie rokuje szans poprawy etc. I takie właśnie przypadki dawano ludziom do oceny. I jak je ocenili to już pisałem. Generalnie byli przeciw...Czyli argument o tym że lud pragnie kary śmierci odpada...

Poza tym dochodzi tu druga sprawa - to kiedy facet zasługuje na czape oceniałby sędzia. musiałby wziąśc pod uwage takie rzeczy jak napisałem wyżej. No i problem polega na tym że są to kwestie bardzo śliskie...no bo jak ocenić czy facet nigdy się nie poprawi (inna sprawa jak jest chory - w normalnych państwach to się takich leczy , albo zamyka na zawsze) albo to czy można go czymś usprawiedliwić czy nie etc. Prowadzi to do tego że o życiu faceta decydowałby przypadek - na jakiego sędziego trafi... Oczywiście można powiedzieć , ze tak samo sędziowie mogą być nie obiektywni przy wymieżaniu kary więzienia - ale wtedy mimo ich błędu gośc zostaje żywy, najwyżej słońca do końca życia nie zobaczy ...
  • 0

budo_kwiecin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żyrardów

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
A oto artykuł przybliżający kulisy tego zabójstwa:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka
kurcze, normalnie slumsy. dobrze ze ja tak nigdy nie mialem...chyba nasz kraj jednak potrzebuje wiecej policji...pisza tam ze sie ta okolica nikt nie interesuje. a dzisiaj janik gadal ze mamy najwyzszy poziom bezpieczenstwa w historii rzeczpospolitej. chyba bredzil, nie lubie go.
  • 0

budo_pan przem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zabójstwo 13 -latka

kurcze, normalnie slumsy. dobrze ze ja tak nigdy nie mialem...chyba nasz kraj jednak potrzebuje wiecej policji...pisza tam ze sie ta okolica nikt nie interesuje. a dzisiaj janik gadal ze mamy najwyzszy poziom bezpieczenstwa w historii rzeczpospolitej. chyba bredzil, nie lubie go.

No, i tu sie zgadzamy! Ztym ze ja uwazam ze Janik to idiota (vide wypowiedz o protestach moralnie usprawiedliwionych i nie...).
Wiecej policji owszem, ale ponadto wieksze uprawnienia. Pozatym kary fizyczne i "zero tolerancji".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024