Skocz do zawartości


Zdjęcie

za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
145 odpowiedzi w tym temacie

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Rusawa mało widziałeś :( . Sensei Rafał fakt jest świetny technicznie i pod tym względem nie można mu nic zarzucić inna sprawa jak traktuje swoich uczniów i uke na stażach. Jego stopień i fakt że jest instruktorem powinny zobowiązywać przynajmniej do dostosowania poziomu do cwiczącego to wtedy mniej kontuzji by się zdarzało dla przykładu nadminię ze po shiho nage wykonanym na stażu na jednej z dziewcząt o niskim stażu wspomniana dziewczyna została wykluczona z treningów na około 3 miesi ące (problemy z barkiem), na stażu w Ustroniu tak zawzioł się na inną zupełnie początkująca i rzucał ją tylko na twardo podczas gdy dziewczyna twarde pady widziała kilka razy cwiczyła z raz a do tego miała strach przed padaniem, nic sie jej nie stało jednak po tych zajęciach wpadła we frustracje i zeszła z maty nie ćwiczyła więcej na tym stażu. Czy tak według Ciebie wygląda geniusz aikido?? Nie podoba mi sie też podejście do swoich uczniów bicie bokkenem po plecach itp. Tak wiec sam techniczne jest bardzo doby ale reszta to rozpacz. Pozdrawiam
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Aikido daje szerokie pole do popisu frustratom.......szczególnie na osobach, które mniej potrafią........

Pancer
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Skoro juz zaczela sie tak ostra wymiana zdan, przeplatana nieprzychylnymi epitetami pod adresem czlowieka, ktory ponoc nawet nie czyta tego forum, wiec nie moze sie bronic (a moze czyta, tylko nie chce sie odzywac), powiem slow kilka i ja.
Uwazam, ze jest mocno nie w porzadku obgadywanie kogokolwiek za plecami, w dodatku na forum publicznym, po nazwisku. To co sie tu dzieje, to nic innego, jak prywatna wojna dwoch osob przeciwko Rafalowi. Te osoby najwyrazniej kieruja sie osobistymi, niskimi pobudkami, a mianowicie checia zemsty i odwetu za jakies rzekome krzywdy, ktorych rzekomo od niego doznaly.
Powiem tak: kiedy cwiczylam pare lat aikido w Warszawie, moimi instruktorami byli m.in.: Jerzy Pomianowski, Pawel Rumas, Pawel Dymus vel Pajak, Slawek Szewczyk vel Pancer, Tomek Sowinski oraz przez kilka lat Roman Hoffmann. Sami swietni instruktorzy, prawda?
Teraz cwicze aikido w Stowarzyszeniu Kazoku, pod kierunkiem Rafala Obrzuda. A poniewaz mam porownanie z innymi instruktorami, gwarantuje niedowiarkom, ze Rafal Obrzud robi bardzo dobre aikido i jest bardzo dobrym instruktorem. Niejednokrotnie bylam jego uke i potwierdzam, ze nie on nie markuje dzwigni ani rzutow, wzkonuje je dznamicznie. ale zawsze daje swojemu uke czas na ucieczke przed bolem. Cenie sobie dojo, w ktorym cwicze i nie chce, aby na tym forum obrazano mojego instruktora.
Pancer, zapewniam cie, ze u frustrata i sadysty bym nie cwiczyla. Rafal nie jest ani frustratem, ani sadysta. Pogadaj z Pajakiem o Rafale, on ci powie jak go ocenia. A jesli cie Pajak nie przekona, to przyjedz do nas, zobacz sam, jak wygladaja treningi i sam ocen.
Na tym forum najwyrazniej komus zalezy na tym, aby zniszczyc Rafala.
I co gorsza, sa to ci sami ludzie, ktorzy pod kierunkiem Rafala cwiczyli dobrych kilka lat i ktorych nie kto inny tylko on doprowadzil do dosc wysokich stopni w aikido. Brawo, brawo, to jest postepowanie godne aikidokow poklon poklon poklon poklon poklon
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Przepraszam Bogdana Rumasa za przekrecenie jego imienia w poprzednim poscie. Mam jeszcze pytanie do szanownego AB. Wspominasz o dwoch stazach, na ktorych Rafal rzekomo znecal sie nad jakimis dziewczynami.
O ile wiem, treningi na obydwu tych stazach prowadzil nie kto inny jak sensei Roman Hoffmann, 5 dan aikido. A sensei chyba powinien panowac nad tym co sie dzieje na jego treningach, prawda? To osoba prowadzaca trening odpowiada za bezpieczenstwo cwiczacych, prawda?
Zatem jak to mozliwe, ze te straszliwe objawy sadyzmu Rafala na macie TY zauwazyles i teraz tak obrazowo nam wszystkim opisujesz, a prowadzacy treningi SENSEI NIEBYLEKTO ich nie zauwazyl i nie zareagowal w pore, kiedy tym biednym dziewczynom dziala sie taka krzywda z rak sadysty:?: :?: :?:
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Ariczia nie wiem jak ty ale na stażu i na treningu wogóle to ja odpowiadam za mojego partnera a nie instruktor czy instruktor prowadzący staż nie jest w stanie objąc opieką wszystkich ćwiczących jeżeli potrafisz to ty albo sensei Rafał to jestem pełen podziwu ale jakoś w to nie wierzę bo spróbuj kontrolować poprawnośc techniki wykonywanej przez jakąś parę udzelając jej rad czy poprawiając i jednocześnie mieć na oku ok 60 innych osób.Co do wspomnianych sytuacji to sprawa była jasna dziewczyny jasno powiedziały że nie są na tym poziomie żeby swobodnie i bez strachu padać twardo ale twój sensej zignorował to w pierwszym przypadku poprostu wykonując brutalnie i mocno technikę a w drugim na siłę starając sie udowodnić że dziewczyna będzie padać. W obu przypadkach były interwencje innych shodanów i hakam obecnych obok zupełnie zignorowane jest to wszystko do zweryfikowania więc to nie są tylko moje fantazje jak starasz sie to teraz wmówić.Co do sadystycznych praktyk senseia Rafała to też sie już nie wypowiem generalnie nie podoba mi sie bicie bokkenem po plecach. Ale pewnie powiesz że to jest cudowny masaż i świetnie poprawia krążenie :lol: Nadmienię tylko że nie ćwiczyłem w Stowarzyszeniu wieć nie moze być mowy o tym co piszesz a mianowicie że sensei Rafał doprowadził mnie do wyskokiego stopnia uczyłem sie u kogo innego a styl uczenia senseia Rafała mi nie odpowiadał ale to już moja prywatna opinia.Mówisz że techniki robi mocno dynamicznie bez markowania i luzów i to nie jest złe ale czy z twoje wypowidzi nie wynika że wymienieni przez Ciebie nauczyciele u których ćwiczyłaś w Warszawie markują ??? Czy to aby nie przesada wszystkich których wymieniłaś to osoby z wysokimi stopniami ale może sie czepiam. :-) . Podkreślę jeszcze raz nie podważam poziomu technicznego aikido jaki prezentuje sensei Rafał ale jego podejcie do uke i metodyka prowadzenia zajeć. Nadmienię tylko że sensei Rafał nie ma jeszcze stosownych uprawnień do prowadzenia zajęc bo jako tako nie posiada ukończonego kursu instruktoskiego. Więc jak na ideał instruktora i taki diament aikido to ma sporo rys. Pozdrawiam
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

Powiem tak: kiedy cwiczylam pare lat aikido w Warszawie, moimi instruktorami byli m.in.: .....Pawel Dymus vel Pajak, Slawek Szewczyk vel Pancer, .........

Pancer, zapewniam cie, ze u frustrata i sadysty bym nie cwiczyla.


Ariczia,
Ale widze tu wielką sprzeczność, najpierw piszesz u kogo ćwiczyłas, a później piszesz że nie byli to frustraci :wink: :) - a wymieniłaś dwóch największych :) .
Tak powaznie, to może użyłem zbyt ostrych słów, ale przyznam, że jestem strasznie wyczulony na takie przypadki, poprzez brak pewnych form ćwiczenia powstaje możliwość bezkarnych pewnych działań. :(
Aikido to nie tylko robienie mocno i szybko - to też przystosowanie się do partnera :-)
Jeżeli jednak za ostro to spoko - sorry co złego to nie ja :roll:
Ale powyższe uwagi Akiry B chyba wskazują na coś - ale nie mój cyrk, nie moje małpy :D

Pancer (..give peace a chance...)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
No coz....
Niech kazdy idzie swoja droga... tylko po co gryzc?
A czy na tych stazach, drogi AB, gdzie byly ponoc nawet jakies interwencje shodanow (ilu?) w obronie maltretowanych dziewczyn, te dziewczyny byly klejem Guma Arabska przyklejone do RO? Nie mogly zmienic partnera na macie?
Ja moge zmienic zdanie w wielu sprawach, ale w jednej nie zmienie: nie jest ladnie obgadywac kogos za plecami, na forum publicznym, po nazwisku, zwlaszcza gdy mozna sie samemu schowac za bezpiecznym anonimowym nickiem.
W razie checi rezygnacji z anonimowosci zapraszam na priva. Admin juz mi pozwolil. Chyba ze w tzw. miedzyczasie znowu zabronil :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
dziewczynki małe mają to do siebie, że jesli kto je sciśnie za łapke za mocno to juz sadysta -- niestety czasem to boli.... i od razu biedny człowiek jest bandytą. to nie przedszkole a sztuka walki. jak nie chcesz dostac bokkenem po plerach to na joge drogi AB. przychodzi sie z do odjo z okreslonm stereotypem nauczyciela i sztuki a on nie jest po to zeby byc takim jakiego sobie wymarzyleś, hehehehehhe za latwo by było
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Cos w tym jest Pmasz, cos w tym jest. Jesli trwalych uszkodzen nie bylo to nie przesadzajmy. W koncu cwiczymy SW to nie klub towarzyski... 8)
Czasem wlasnie szacunek do ucznia wyraza sie tym ze go sie leje ile fabryka dala. :wink:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

Ariczia nie wiem jak ty ale na stażu i na treningu wogóle to ja odpowiadam za mojego partnera a nie instruktor czy instruktor prowadzący staż


No, skoro twierdzisz, ze instruktor nie odpowiada za cwiczacych, to po co wogule instruktorzy wykupuja polisy OC :?:
W razie jakiegokolwiek wypadku instruktor moze przeciez przed sadem zawsze powiedziec: to nie ja, to oni sami sobie zrobili, ja przeciez nie jestem w stanie wszystkich na macie upilnowac...
No, sorki, ale z takim podejsciem do kwestii odpowiedzialnosci instruktora nie powinno sie chyba prowadzic treningow ani organizowac stazy, bo mozna potem w razie czego wybulic slone odszkodowanie...
Chyba ze sie te wyzej wspomniana polise ma wykupiona.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

to po co wogule instruktorzy wykupuja polisy OC

by zmiejszyc swoja odpowiedzlnosc finansowa. No to chyba jasne.

za niby wykupienie ploisy OC dyskwalifukuje jako instuktora? Bo co ?
Co to za paranoja? Zawsze mialem wykupione OC niewazne czy uczylem jedzic konno czy aikido.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Chyba ktoś tu nie rozumie, co to znaczy pytanie retoryczne ;)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

pasquda.. hmm zielony.. egzamina jakeis zdawalas ostatnio czy cus? gratulowac? kiede bede mog powiedziec sensje pasqda? ( inna sprawa nie wiemczy mi to przejdzie przez gardlo :-) ))))


Troche nosze juz ten pas, a jesli chodzi o moje sensei'owanie ,to juz cwicz to gardlo :twisted: ,zejdzie na to pare latek, w sumie to dobrze,bo bedziesz mial duzo czasu by przyzwyczaic sie do tego :wink:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
[quote name="aricziaTy, Paskudo, gdybys kiedykolwiek do nas zechciala przyjechac na staz, to nawet w hakamie w kwiatki i z fredzelkami, zawsze bedziesz mile widzianym gosciem. Twoj usmiechniety sensei tez

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
pasquda dobrze poćwicze..
  • 0

budo_hanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

Wiem, ze teraz nikt mnie juz nie traktuje powaznie, ale zaryzykuje i sprecyzuje co mialam na mysli mowiac o nielojalnosci.
Paskudo, taka sytuacja (hipotetyczna, of course)
Twoj trener A dotad wspolpracowal blisko z trenerem B. Nagle przestalo im sie ukladac i ich drogi sie rozchodza. Bywa. I wszyscy w Twoim klubie wiedza co sie stalo.
I teraz:
Twoj trener A organizuje staz aikido. Trener B o tym wie i w tym samym czasie organizuje konkurencyjny staz. I wysyla zaproszenia do ludzi z Twojego klubu.
No i pewna grupa ludzi rano jedzie na trening do pana B, gdzie skarza mu sie na pana A, a po poludniu zjawiaja sie na treningu u pana A, jakby nigdy nic...
Sorki, ale czy w takiej sytuacji pan A ma prawo ich wyprosic ze swojego dojo czy nie :?: :?: :?:




hm..jeśli ponownie pozwolicie wrócic mi do tego temetu..pozwole sobie jako dosyc postronny swiadek tamtego zdarzenia powiedzieć ...
twoja niewiedza na ten temat ariczo aż bije w oczy..(nie obraz się prosze gdyz to zreszta nie twoja wina... :-) )
Sytuacja tamtejszego stazu byla dosyc zakrecona i z tego co mi wiadomo to szanowny sensej kazoku odwołał najpierw staz z sensejem Hoffmanem który mial sie odbyc w Ustoniu i dlatego został zorganizowany staz w Bielsku...oraz rozesłane wiadomosći do wszystkich z zaproszeniami..a dopiero pozniej kazoku ogłosiło staz z sensejem Pajakiem...
A poza tym wiele stazy odbywa sie równocześnie i każy decyduje sam o tym za co płaci(wydaje mi sie ze to bardzo istotne... :D )
wiec jak można uznać jakikolwiek staż czy trening za obowiazkowy ..bo od kiedyż to ktoś ma prawo zmuszac do hobby..?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Fajne, fajne... bezstronny swiadek, hi,hi,hi...
Ktos wreszcie zaczyna nazywac rzeczy po imieniu, chociaz dosc jednostronnie.
Sensei Rafal, czytaj uwaznie, bo to znowu o tobie. Robi sie goraco... Jak sie spotkamy, to o tym pogadamy
:wink:
Widac, ze kogos ten nasz staz mocno wyprowadzil z rownowagi :)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Staz z senseiem Wisniewskim mam na mysli, ofkoz. :)
  • 0

budo_hanus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?

Fajne, fajne... bezstronny swiadek, hi,hi,hi...
Ktos wreszcie zaczyna nazywac rzeczy po imieniu, chociaz dosc jednostronnie.
Sensei Rafal, czytaj uwaznie, bo to znowu o tobie. Robi sie goraco... Jak sie spotkamy, to o tym pogadamy
:wink:
Widac, ze kogos ten nasz staz mocno wyprowadzil z rownowagi :)


Myśle że bez przesady..nie wytrącił z równowagi..po prostu był owiniety niezła nutką...strasznego zamieszania,zamętu...a napewno niejasności...i dlatego ariczio bardzo się dziwię że zdecydowałaś sama podjać temat na który siłą rzeczy nie wiele możesz wiedziec..chyba że to własnie datego gdyż łatwiej jest kometowac cos o czym się nie wie...aż sie również dziwie że grupa ustronsko-cieszynska milczy na tym forum(poza widze sebolem..hehe..został wyzucony..no niezle.. :-) )

Pozdrawiam..a wiesz aż jestem ciekawa ...kim ty jestes ariczio..?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: za co sprawiedliwie mozna byc wyrzuconym z dojo?
Nie wiesz kim jestem, ale wiesz, ze nic nie wiem :) :) :)
No swietne, swietne :!: :!: :!:
A wiesz, co to sa argumenty ad hominem :?: Bo wlasnie ich wobec mnie uzywasz :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024