Skocz do zawartości


Zdjęcie

Futari Dori ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Futari Dori ???

futari dori - dwóch atakujących chwyta w jednym czasie aite


jestem ciekaw jak czesto cwiczycie tego rodzaju techniki z dwoma i więcej parnerami :?: Jaki jest cel (dla was) tych cwiczeń i co z nich można wyciągnąć :?: :idea: :idea: :idea:
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
Jeszcze tego nie ćwiczyłem.
A szkoda :D :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
to dobre cwiczenie. Ale troche trudne :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

futari dori - dwóch atakujących chwyta w jednym czasie aite


jestem ciekaw jak czesto cwiczycie tego rodzaju techniki z dwoma i więcej parnerami :?: Jaki jest cel (dla was) tych cwiczeń i co z nich można wyciągnąć :?: :idea: :idea: :idea:

Nie na moim poziomie, ale chętnie zobaczyłbym, albo przeczytał troche dokładniejszy opis tego ćwiczenia.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
Futari dori - to od futra :D :lol: :)
Dla mnie to ćwiczenie pozwala zobaczyć jak bardzo się spinam przy technikach i jak muszę jeszcze nad sobą pracować kiedy chwycą mnie paloręcy.
Pozdrówka dla wszystkich :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

to dobre cwiczenie. Ale troche trudne :wink:

Szczepan, no co ty 8O :?: Pan Chmura nie zdradził ci tajników - nie wierzę. Podziel się co mówi i jak często, jesli w ogóle ćwiczycie "te kocie ruchy" :wink: :) :) 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
Claude tego nie cwiczy za czesto, ale ja cwicze :P
Zawsze biore dwoch czy trzech najwiekszych gabarytow w dojo, kaze im wykrecac mi rece a trzeci mnie z tylu dusi, a ja ich rzucam bezlitosnie, wiesz jakie to wrazenie robi na panienach? Sa po prostu zauroczone. Wielbia mnie potem nieslychanie. Bardzo efekciarskie cwiczenie.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Claude tego nie cwiczy za czesto, ale ja cwicze :P
Zawsze biore dwoch czy trzech najwiekszych gabarytow w dojo, kaze im wykrecac mi rece a trzeci mnie z tylu dusi, a ja ich rzucam bezlitosnie, wiesz jakie to wrazenie robi na panienach? Sa po prostu zauroczone. Wielbia mnie potem nieslychanie. Bardzo efekciarskie cwiczenie.

Rozczarowałes mnie Szczepan :!: Ja myslalem , ze jako fan ćwiczenia na krawędzi bierzesz co najmniej 5-6 uke z czego trzech ma w rękach tulipany po winie "Stokrotka", jeden przegryza ci grdykę, a dwóch pozosałych z palnikami acetylenowymi w dłoniach demoluje ci poziom gedan :) :) :) :) :P :P :P . A takie rzeczy jak ty opowiadasz to u nas robia goscie z 6 kyu po 3 miechach ćwiczeń :!: :!: :lol: :) 8) :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Rozczarowałes mnie Szczepan :!: Ja myslalem , ze jako fan ćwiczenia na krawędzi bierzesz co najmniej 5-6 uke z czego trzech ma w rękach tulipany po winie "Stokrotka", jeden przegryza ci grdykę, a dwóch pozosałych z palnikami acetylenowymi w dłoniach demoluje ci poziom gedan :) :) :) :) :P :P :P . A takie rzeczy jak ty opowiadasz to u nas robia goscie z 6 kyu po 3 miechach ćwiczeń :!: :!: :lol: :) 8) :wink:


Mylisz Szepana i Miszcza Mariana, co jest niewybaczalnym błędem :D
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Mylisz Szepana i Miszcza Mariana, co jest niewybaczalnym błędem :D

Wybacz ale obaj są tak zaje.. coolerscy i ćwiczą na krawędzi, ze czasem nie sposób się nie pomylic . :wink: :) :lol: :P 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Rozczarowałes mnie Szczepan

Labedziu, alez ja tego nie robia dla ciebie, tylko dla miejscowych panien, musze sobie jakos wyrabiac ten autorytet, nie? wiec wybacz mi :lol: Wiem ze ty bys sie nigdy nie dal nabrac na takie badziewie jak ja cwicze.
Za to Claude kaze nam cwiczyc 10 minut pod koniec kazdych zajec jiu-waza, z dwoma lub trzema atakujacymi dowolny atak. Jest to dosc dynamiczne, i duzo trudniejsze od tego statycznego futariCosTam, bo wszystkie techniki maja byc rzucane i sie nie powtarzac. Przewaznie uke za bardzo nie przeszkadzaja w wykonywaniu technik, ale za to masz dokladnie jedna sekunde na jedna technike.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
No dobrze, a tak poważnie skoro juz nawet tacy bosowie jak Szczepan nie cwiczą na co dzień futari dori to kto to robi i po co :?: Martwa technika? ciekawostka egzaminacyjna :?: Zapomniane dziedzictwo aikido :?: O co chodzi?? :idea: :idea: :idea: Jesli aikido to SYSTEM to dlaczego tak swobodnie skazuje sie na niebyt część tego systemu??? :? :?: :?: :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Zapomniane dziedzictwo aikido:?:

Jest to niewatpliwie technika wywodzaca sie z Daito ryu. Oni maja duzo wiecej takich czadowych technik, tylko ze nie da sie ich robic dynamicznie.
Zapomniane? nie zapomniane, tylko ze uzycie takich technik do uczenia idei aikido nie jest latwa sprawa. Juz nie mowie o tym, ze tego sie nie da zrobic uzywajac tenkanu :nie: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Wiec znakomita wiekszosc instruktorow z glownego nurtu aikikai hombu jest w tym momencie bezradna :wink:

ps chcialem tutaj tez dodac, ze nie da sie tego zrobic bezkontaktowo, czy uzywajac pozycji bocznej, oraz slawetnego meguri :lol:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???
I tu bym Szczepciu z tobą w polemikę uderzył :D Meguri jest i jest bardzo istotne. Poza tym jak najbardziej możesz te techniki ćwiczyć dynamicznie nie widzę przeciwwskazań.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

I tu bym Szczepciu z tobą w polemikę uderzył :D Meguri jest i jest bardzo istotne. Poza tym jak najbardziej możesz te techniki ćwiczyć dynamicznie nie widzę przeciwwskazań.

Fakt, z mojego skromnego doswiadczenia równiez wynika, że tajemne ruchy meguri sa tu baaardzo skuteczne :P 8)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

Claude tego nie cwiczy za czesto, ale ja cwicze :P
Zawsze biore dwoch czy trzech najwiekszych gabarytow w dojo, kaze im wykrecac mi rece a trzeci mnie z tylu dusi, a ja ich rzucam bezlitosnie, .


ostatnimi czasy jestem w ciezkim szoku

Szczepan powiedz ze zartujesz...
blagam powiedz to i rozwiej moje ciemne przypuszczenia ze cos Ci sie porobilo...

Juz nie mowie o tym, ze tego sie nie da zrobic uzywajac tenkanu.Wiec znakomita wiekszosc instruktorow z glownego nurtu aikikai hombu jest w tym momencie bezradna

hym.... ogolnie rzecz biorac, to nie rozumiem...
Wlasnie glownie hombudojowcy prezentuja na wsze;akich pokazach ten dzial technik, z efektem rozniastym oczywiscie

ps chcialem tutaj tez dodac, ze nie da sie tego zrobic bezkontaktowo, czy uzywajac pozycji bocznej, oraz slawetnego meguri


tak ... tenkan nie, meguri nie, profil nie...

faktycznie trudne to cwiczenie :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Futari Dori ???

ostatnimi czasy jestem w ciezkim szoku

mlody, to zdziwiony :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024