Skocz do zawartości


Zdjęcie

bajka o aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
O chłopie, toś pokozoł!
A z tą kobietą, to po prostu zwijam kwity, nie mam pytań i wychodzę...
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Patrząc na to wszystko co się dookoła dzieje, to śmiem szczerze wątpić w to czy istnieje sposób na wyjście z każdej ulicznej opresji. Człowiek nie ma pewności co będzie i kiedy, no chyba, że w porę (należy zastosować odpowiedni timing) zdecyduje się wykorzystać sztukę "uciekajsi".
Mam kilku nienormalnych kolegów, którzy nigdy nie rezygnują z zadymy (nawet jak w trzech są bici przez 15) bo są chorobliwie honorowi (należą do rycerstwa). Honor, honorem, mają szczęście że jeszcze żyją, ale nikt nie wie jak długo...
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Cześć!!! jestem tu nowy więc proszę o łaskawość jeśli kogoś obrażę lub powtórzę wypowiedź.
Chciałbym się podzielić z moimi opiniami na temat skuteczności Aikido i nie tylko.
Uważam Aikido za jak najbardziej skuteczną sztukę walki, chociaż specyfika treningów nie ułatwia przyposobienia sobie skuteczności w krótkim czasie, "prawdziwe" sparingii są niemożliwe do przeprowadzenia, no chyba że chcemy zostać sami na macie, a kolegów odwiedzać w szpitalu :) , a poza tym jednak to jest sztuka i wiele technik ćwiczy się dla samej sztuki, co ten czas także wydłuża.
A tak naprawdę to przecież na ulicy nikt nie każe się bronić za pomocą tylko i wyłącznie aikido, przede wszystkim trzeba myśleć i jak można to walki unikać, chociaż nie zawsze testosteron na to pozwala. :)
Ja jestem gorącym zwolennikiem tezy, że to nie style wygrywają a człowiek. Nie każdy kto ćwiczy np.: BJJ będzie mistrzem na ulicy, tak samo mistrz świata w boksie wagi piórkowej raczej nie poradzi sobie z facetem 100kg wagi i 1,90 wzrostu, który coś niecoś potrafi.
Wracając do Aikido, jest to sztuka dla wszystkich, ale nie każdy będzie mistrzem, bo tak się nie da. Ale mimo wszystko na takim fikcyjnym przykładzie: kobieta 1.70 wzrostu, 60 kg wagi i gość 1.85, 85 kg, który łapie ją za rękę w niecnym celu, to Aikido jest jak najbardziej na miejscu, żeby się ta przykładowa kobieta obroniła.
Po któres tam z kolei, nie ma uniwersalnych stylów, każdy styl został stworzony w jakiś specyficznych warunkach i w odpowiedzi na jakieś specyficzne zagrożenia, a na pewno wszystkich rzeczy nie da się przewidzieć. Tak że najlepiej się nie ograniczać, mi na przykład wydaje się że BJJ byłoby bardzo dobrym uzupełnieniem Aikido.
Pozdrawiam i gorąco zachęcam do Aikido
P.S. jak ktoś dalej nie wierzy w skuteczność Aikido to zawsze pozostaje pooglądać filmy z Seagalem :-)



Spadłem z krzesła , myślałem że ja wieżę w skuteczność AIkido , tymczasem po lekturze tego tekstu trochę ( trochę bardzo ) zmieniam zdanie ..... to jest coś poza skalą w jakiej mógłbym użyć jakiegokolwiek wyrazu który posłużyłby do określenia tego zjawiska...

bo są chorobliwie honorowi

chyba chorobliwie głupi .... naturalnie IMHO
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

bo są chorobliwie honorowi (należą do rycerstwa).

Mają swoje włości, suwerena, poczet pachołków i jeżdżą na wojnę...
Powiedz kolegom że chorobliwy "ethos" w ruchu rycerskim jest niezdrowy i śmieszny.
Acha, i zapytaj czy rabują, palą i gwałcą. Jak rycerz, to pełną gębą... :roll:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Patrząc na to wszystko co się dookoła dzieje, to śmiem szczerze wątpić w to czy istnieje sposób na wyjście z każdej ulicznej opresji.


Oczywiście że nie ma... Tak jak nie ma samochodu na każdą drogę. Co jednakże podnosi walorów przesiadywania w samochodzie pozbawionym silnika.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Uo jezu, przecie w czasach gdy dresy chodza po miescie piatkami, a w kazdej takiej grupie mozna znalezc srednio dwa noze i kastet


TAK i chodzą też grupy 50 ninja i każdy ma UZI i granatnik przeciwpancerny...


No cóż, w moim rodzinnym Sosnowcu niestety niewiele odbiega to od prawdy - i nawet najbardziej Combatowe TKD w niczym nie pomoze ;)


Taaaak to to moze jakis Sosnowiec w Czeczenii :) Bo chyba nie chcesz nam takich kitow wciskac, ja w Sosnowcu juz prawoe 20 lat mieszkam i jeszcze nie widzialem piecioosobowych grup dresow z nozami i kastetami
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Oh, come on, jasne ze ubarwiam :-) Po prostu naczytalem sie jakie to to-czy-tamto w aikido jest nieskuteczne jak zaatakuje cie ekspert od muay thai, mistrz BJJ, czy zawodowy bokser - poziom dyskusji IMHO dosc podobny :)
A niedaleko mnie, przy Wawelu (tym w Sosnowcu :) ), bylo pare randori po pieciu na jednego.
Inna sprawa, ze ktos kto ma przy sobie motylka i potrafi sie nim poslugiwac jest sporo bardziej niebezpieczny od przecietnego adepta MA z kilkuletnim stazem (przynajmniej moim skromnym zdaniem). Wiec jesli jedynym wyznacznikiem ma byc skutecznosc, to po co w ogole uczyc sie sztuk walki?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Oj dość z tymi nożami. Temat bez sensu.

A randori z kilkoma osobami to bardzo ciekawa sprawa, zwłaszcza jak zapomną że mieli szomenować :D :D:D:D
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

A randori z kilkoma osobami to bardzo ciekawa sprawa, zwłaszcza jak zapomną że mieli szomenować

Randori w aikido jest niebezpieczne, uczy złudnego poczucia obrony, można to podrasować, ale nie chce mi się o tym pisać.
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Nie o takie randori mi chodzilo, ale juz niewazne ;)

Ehh... chcialem napisac dluzsze kazanie i pojechac po calosci, ale w zasadzie tez juz niewazne. Tylko tyle: jesli komus chodzi o "skutecznosc" to naprawde, zadne tam muay thai, BJJ i combaty - niech sobie kupi bagnet, czy inny sprzet latwo chowajacy sie za paskiem, i pocwiczy z nim po godzine-dwie w tygodniu . I nosi ten sprzet ze soba. Albo zalatwi sobie pozwolenie na bron i jakiegos gnata. "Skutecznosc" takiego rozwiazania jest o klase lepsza niz mordercze treningi.
A aikido jest piekne, mozna na nie calkiem niezle podrywac (sprawdzone :) ), swietnie wyglada na pokazach, mozna je trenowac do poznej starosci... a jak jeszcze od czasu do czasu jakas technika okaze sie skuteczna to tym lepiej.

Jednym slowem aikido jest prawie tak dobre jak Daito-Ryu :) :) :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

niech sobie kupi bagnet, czy inny sprzet latwo chowajacy sie za paskiem, i pocwiczy z nim po godzine-dwie w tygodniu . I nosi ten sprzet ze soba. Albo zalatwi sobie pozwolenie na bron i jakiegos gnata.

No właśnie to jest u was śmieszne (niektórych aikidoków) macie takie idiotyczne podejście: albo ćwiczyć aikido do walki albo nic :?:
samuel zastanawiasz się nad tym co piszesz?
mam wrażenie że się wstydzisz że ćwiczysz aikido
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
tak czytam ten dzial, i uwazam ze to jest najsmieszniejszy dzial na calym forum, niektóre wypowiedzi nadają sie do KUPY MIESIĄCA
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Przepraszam ale czy pan administrator nie przesadza?
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Przepraszam ale czy pan administrator nie przesadza?


Admin ma zawsze racje :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
dobra pan administrator przesadzil :oops: i wcale nie ma racji
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
A jak administrator nie ma racji to i tak ma racje :)

Fiodor: Przeciez wlasnie napisalem, ze nie, nie cwicze aikido do walki. Trenuje aikido, bo lubie. I nie uwazam tej MA za jakis super-duper-ultra-skuteczny system zamieniajacy dwunastoletnie dziewczynki w siejace postrach monstra. Tyle ze IMHO inne sztuki walki rowniez sprzedaja iluzje: jesli mam 170cm wzrostu, a naprzeciwko mnie stoi dwa razy wiekszy dres - albo kilku - to jaka roznica czy przegram stosujac aikido, BJJ, czy cokolwiek innego? Bo to ze przegram, wiem na pewno. Wole wiec a) sprobowac wykpic sie drobnymi; B) poprawic swoj zyciowy rekord w sprincie; c) jesli nie mam innego wyboru - wyciagnac bagnet, ktory zazwyczaj przy sobie nosze - i miec nadzieje ze to przezyje. Na szczescie tego ostatniego nigdy nie musialem.

Zreszta, niewazne. Powyzsze pytanie jest czysto retoryczne. Mam juz dosc tego tematu, jest beznadziejny. Wiecej juz nic w nim nie napisze. :roll:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Samuel, z tym bagnetem to głupota.
Jakbyś miał sie nim obronić, to Ciebie posadzą.
Jeśli sie nie obronisz, to przekopią cię w tę i z powrotem - to będzie optymistyczny wariant - i obudzisz się w szpitalu.
  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Nie o takie randori mi chodzilo, ale juz niewazne ;)

Ehh... chcialem napisac dluzsze kazanie i pojechac po calosci, ale w zasadzie tez juz niewazne. Tylko tyle: jesli komus chodzi o "skutecznosc" to naprawde, zadne tam muay thai, BJJ i combaty - niech sobie kupi bagnet, czy inny sprzet latwo chowajacy sie za paskiem, i pocwiczy z nim po godzine-dwie w tygodniu . I nosi ten sprzet ze soba. Albo zalatwi sobie pozwolenie na bron i jakiegos gnata. "Skutecznosc" takiego rozwiazania jest o klase lepsza niz mordercze treningi.


No i o to chodzi, popieram w 100%tach!!!


  • 0

budo_randoraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido

Samuel, z tym bagnetem to głupota.
Jakbyś miał sie nim obronić, to Ciebie posadzą.
Jeśli sie nie obronisz, to przekopią cię w tę i z powrotem - to będzie optymistyczny wariant - i obudzisz się w szpitalu.


Czyli co proponujesz Randall? Niewychodzenie na miasto po 20-tej?
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bajka o aikido
Taaa. A do kompletu unikanie ludzi i chodzenie z dwudziestoma ochroniarzami (jakby co to oni się leją a ty uciekasz) :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024