Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uderzenie dlonmi w uszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Uderzenie dlonmi w uszy
Interesuja mnie opinie o praktycznosci uderzenia otwartymi dlonmi w uszy...

Czy ktos z Was otrzymal kiedys takie uderzenie? Jakie to uczucie?
Ktos je kiedys zastosowal? Jaki byl skutek?

Na ile latwo mozna takim atakiem spowodowac jakas trwala krzywde? Czy to uderzenie jest trudne do skutecznego/poprawnego/celnego wykonania? Mozna jego efekty bezpiecznie przetestowac na sobie? Sa jakies cwiczenia, pomagajace je skutecznie wykonywac?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Interesuja mnie opinie o praktycznosci uderzenia otwartymi dlonmi w uszy...

Czy ktos z Was otrzymal kiedys takie uderzenie? Jakie to uczucie?
Ktos je kiedys zastosowal? Jaki byl skutek?

Kiedyś na seminarium ćwiczyliśmy takie markowane uderzenie po uszach - zamiast niego miał być przechwyt za kark. Kolega coś źle wymierzył i trafił mnie równocześnie w oba. Przez kilka sekund stałem zdezorientowany, a było to dość lekkie uderzenie.

Na ile latwo mozna takim atakiem spowodowac jakas trwala krzywde? Czy to uderzenie jest trudne do skutecznego/poprawnego/celnego wykonania? Mozna jego efekty bezpiecznie przetestowac na sobie? Sa jakies cwiczenia, pomagajace je skutecznie wykonywac?

Można uszkodzić bębenki. Zrobić też niełatwo, chyba że ktoś ma akurat obie ręce zajęte chwytaniem ciebie... Zresztą ćwiczyliśmy je jako element pewnej kombinacji, a nie jako główną technikę.
Z testowaniem też nie za bardzo... może hełmofon? :wink:
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Hm... tzw. "stereo"????

Hehe no jak zrobisz to umiejetnie to bębenki uszkodzi wtłoczone powietrze do ucha... ale jak powiedział Pan pomoc techniczna - to nie łatwe.


Nie dostałam osobiście ale to napewno nieprzyjemne uczucie :(

P.S. Jak coś to chętnie mogę ci zrobić "stereo" :twisted:
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Kolega coś źle wymierzył i trafił mnie równocześnie w oba. Przez kilka sekund stałem zdezorientowany, a było to dość lekkie uderzenie.


Jak bardzo byles zdezorientowany? Czy takie uderzenie w bojce na ulicy zatrzymalo by Cie na te 2 - 3 sekundy? Bylbys w stanie bronic sie przed kontynuacja ataku?

Można uszkodzić bębenki.


Na ile to jest prawdopodobne? Oczywiscie o uszkodzeniu bebenkow czytalem, interesuje mnie, na ile to prawdopodobne, ze jak kogos tak uderze to cos mu sie uszkodzi?

Jak coś to chętnie mogę ci zrobić "stereo"


Dzieki za propozycje, ale zgodze sie tylko jak bede pawny, ze mi nie zrobisz trwalej krzywdy... :-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Jak bardzo byles zdezorientowany? Czy takie uderzenie w bojce na ulicy zatrzymalo by Cie na te 2 - 3 sekundy? Bylbys w stanie bronic sie przed kontynuacja ataku?

Wystarczyłoby, żeby dostać 2 strzały... a potem następne. :)

Można uszkodzić bębenki.


Na ile to jest prawdopodobne? Oczywiscie o uszkodzeniu bebenkow czytalem, interesuje mnie, na ile to prawdopodobne, ze jak kogos tak uderze to cos mu sie uszkodzi?

Trudno powiedzieć... mi się nic nie stało, ale jak pisałem było to przypadkowe uderzenie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Panowie (i Panie ;) ) tu nie chodzi tylko o efekt utraty sluchu czy oszolomienia.
Nalezy pamietac ze ucho spelnia dwie funkcje - sluch i rownowaga.
po precyzyjnym plaskaczyu w ucho zaburzony jest osrodek rownowagi i czlowiek potrafi sie zataczac jak pijany - sluch jest sprawa drugoplanowa.
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Panowie (i Panie ;) ) tu nie chodzi tylko o efekt utraty sluchu czy oszolomienia.
Nalezy pamietac ze ucho spelnia dwie funkcje - sluch i rownowaga.
po precyzyjnym plaskaczyu w ucho zabozony jest osrodek rownowagi i czlowiek potrafi sie zataczac jak pijany - sluch jest sprawa drugoplanowa.


No tak wlasnie :) Przecież to oczywiste - błędnik :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Motyllku ja sie pisze na stereo od Ciebi. Ale wykonane wewnetrzna czescia ud :) :wink:
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Panowie (i Panie ;) ) tu nie chodzi tylko o efekt utraty sluchu czy oszolomienia.
Nalezy pamietac ze ucho spelnia dwie funkcje - sluch i rownowaga.
po precyzyjnym plaskaczyu w ucho zaburzony jest osrodek rownowagi i czlowiek potrafi sie zataczac jak pijany - sluch jest sprawa drugoplanowa.


Martius, to wiemy...

Powiedz, na ile prawdopodobne jest trwale uszkodzenie uderzonego?
Jak "procentowo" moze wygladac skutecznosc tej techniki... powiedzmy na stojacym i nie spodziewajacym sie ataku czlowieku. Powiedzmy stoi ludek, a ja go PLASK! w uszy... Jak wielkie jest ryzyko, ze powietrze mu sie w uszach nie sprezy, albo ze rownowaga mu sie od sprezonego powietrza wcale nie zachwieje...

Czy skutecznosc tej techniki jest na tyle duza, ze uzyl bys jej do otwarcia ataku, czy raczej nie tracil bys na nia czasu i nie ryzykowal jej zastosowania?

Czy ta technika jest na tyle bezpieczna, ze uzyl bys jej np. bedac zaatakowanym ochroniarzem w sklepie (nie grozi Ci krzywda, ale np. musisz sie uwolnic z uchwytu...)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Powiedz, na ile prawdopodobne jest trwale uszkodzenie uderzonego?


Czytałem (być może nawet na forum) jak dziewczyna w kłótni chciała spoliczkować swego chłopaka, ale trafiła w ucho. No cóż, nurkowanie miał na długo z głowy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy



Martius, to wiemy...

Powiedz, na ile prawdopodobne jest trwale uszkodzenie uderzonego?
Jak "procentowo" moze wygladac skutecznosc tej techniki... powiedzmy na stojacym i nie spodziewajacym sie ataku czlowieku. Powiedzmy stoi ludek, a ja go PLASK! w uszy... Jak wielkie jest ryzyko, ze powietrze mu sie w uszach nie sprezy, albo ze rownowaga mu sie od sprezonego powietrza wcale nie zachwieje...


Czy sie sprezy czy nie plaskacz czesto odniesie wiekszy skutek od uderzenia piescia a jest bardizej bezpieczny dal wykonujacego. Osobiscie wole dostac z piesci od przecetnaika niz z plaskacza od siatkarza ;)


Czy skutecznosc tej techniki jest na tyle duza, ze uzyl bys jej do otwarcia ataku, czy raczej nie tracil bys na nia czasu i nie ryzykowal jej zastosowania?


Ja tak ale ja uzywam otwartej i nie mam oporow z niej uderzyc - kobiety malo ktora potrawi uderzyc piescia a plaskaczami potrawia sie nieraz wybronic byle byly szybkie a otwarta dlon ma wiekszy zasieg i jest szybsza od piesci. Jesli kobieta potrafi sie taka technika wybronic to czemu nie ma sie nia bronic mezczyzna ?

Czy ta technika jest na tyle bezpieczna, ze uzyl bys jej np. bedac zaatakowanym ochroniarzem w sklepie (nie grozi Ci krzywda, ale np. musisz sie uwolnic z uchwytu...)


tak a zarazem nie bylo by ze kogos udezylem z piesci ;)
Sedziemu w razie oskarzenia mnie i tak sie bedzie wydawalo ze uderzenie z otwartej jest mniej szkodliwe niz piescia ;)

ja taka strategie moge przyjac ale ja jak wspomnialem to cwicze ktos nie cwiczacy tego bedzie wolal uzyc piesci i moze spotkac go niemila niespodzianka tak jak znajomego ktory ma dwa czesc reki niesprawnej po uderzenia przeciwnika prosto w zeby piescia.
bardzo duzo kursow samoobrony dla kobiet opiera sie na uderzeniach otwarta dlonia i nasada dloni a wiec cos w tym musi byc
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Uszkodzenie ucha jest wysoce prawdopodobne. Technika dobra i naprawdę skuteczna. Zresztą w combatach jak tylko można to się leje po uszach, czy to pięścią, czy z plaskacza.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Otwarte dlonie sa bardzo praktyczne jesli sie przyzwyczac do ich uzywania. Takie uderzenie jak plaskacz w ucho ma m.in. te zalete, ze ma nietypowa trajektorie i zle sie na nie reaguje, a efekt jest bardzo silny. Innymi tego typu uderzeniami sa ciosy grzbietowa strona dloni (reka rozluzniona) w krocze albo "witki" w oczy. Poza tym szczeke tez latwo jest otwarta dlonia przestawic, a i kark mozna komus do gorsetu wyslac jak sie pod odpowiednim katem uderzy...
Tylko taka jest kwestia, ze to trzeba troche inna prace rak sobie wypracowac niz typowa bokserska.

Pawel Drozdziak
Shidokan Warszawa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Dokładnie. Trzeba odwrócić nawyk ciosu z barku na "strzał z bicza". Coś czego się w rękawicach nie wypracuje. Doskonale widać to właśnie na przykładzie luźnego maźnięcia po klejnotach. Efekt często lepszy i jakby "czystszy" od siłowego przywalenia.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Ej to uderzenie wierzchnia czescia reki naprawde jest straszne. Jeden moj znajomy ma w zwyczaju tak sobie szacem smagnac kogos dla zabawy, to potem kleczone 2 minutki :) Ale raczej nie wyobrazam sobie jak mozna by to zastosowac w samoobronie :wink:
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
mnie kiedyś koleś tak dla zbytu udeżył.Przez chwile nie wiedziedziałem co sie stało poczułem taki za....sty ból w głowie.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
[quote name="Haqqax"]Interesuja mnie opinie o praktycznosci uderzenia otwartymi dlonmi w uszy...

Czy ktos z Was otrzymal kiedys takie uderzenie? Jakie to uczucie?
Ktos je kiedys zastosowal? Jaki byl skutek?

Heh, tzw. "supersonic", jak to kiedys określaliśmy. Oberwałem raz w kombinacji z innym uderzeniem
Najpierw kantami dłoni w okolice polączenie szyii i barków, jak juz mnie to "rozluzniło" to wtedy zainkasowałem uderzenie w uszy, nie za słabe, ale na tyle mocne żeby stracic równowage i lec na ziemi.
To było jakies dwa lata temu a uderząjącym była kobieta, na szczęście był to tylko trening, bo w inym wypadku mógłbym zebrac jeszcze kujawiaka w okolice słabizny :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Ja kiedyś zebrałem takie uderzenie w bójce - nic specjalnego - trzeba dobrze trafić -aby był skutek. Gość dostał głową - gorzej na tym wyszedł...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Ty jak zawsze jesteś twardy :-) co do omawianego uderzenia, to niechciałbym tak dostać,oberwałem stereo kilka razy na treningu, w bójce może raz, dobrze trafione, wyluzowaną ręką, kładzie człowieka na ziemi :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Hehe - to tylko drobny przykład - że nie zawsze wszystko działa etc. - cholera - a ty twardzielu miałeś wpaść do mnie potrenować i nic... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024