Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uderzenie dlonmi w uszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
twardzielem to nie jestem, szczególnie po ostatnim sobotnim trenikngu u mnie w sekcji, dostałem łomot że hej :-) potrenujemy jak się ciepło zrobi, teraz za zimno na łażenie po dworze. :lol:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
ROTFL! :)

W temacie: podobną technikę opisywał już Fairbairn...
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
grrr... mnie jakis 'pedal' w szkole zaszedl od tylu i tak przy... prawie sie przewrocilem :? zrobilo mi sie ciemno przed oczami i cos mi dzwieczalo w uszach jakis czas... zabije jak mi ktos tak zrobi jeszcze raz... :P
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Interesuja mnie opinie o praktycznosci uderzenia otwartymi dlonmi w uszy...

Czy ktos z Was otrzymal kiedys takie uderzenie? Jakie to uczucie?
Ktos je kiedys zastosowal? Jaki byl skutek?

Na ile latwo mozna takim atakiem spowodowac jakas trwala krzywde? Czy to uderzenie jest trudne do skutecznego/poprawnego/celnego wykonania? Mozna jego efekty bezpiecznie przetestowac na sobie? Sa jakies cwiczenia, pomagajace je skutecznie wykonywac?


Jako że w pierwszym stopniu tradycyjnej sandy uderzamy głównie dłońmi był u nas na sekcji taki przypadek. Jeden dostał właśnie w ucho. Lekkiemu uszkodzeniu uległ bębenek miał 10% utraty słuchu na szczęście po tygodniu czy trochę dłużej wszystko wróciło do normy. Kole
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Przepraszam błąd i post zamknął się a chciałem napisać że koleś ćwiczy dalej i cieszy się dobrym zdrowiem. Tego typu uderzenia występują często w naszych formach i to zarówno przy użyciu uderzenia dłonią oraz specjalnie ułożoną pięścią.
Pozdrawiam
MaciejW
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Kiedyś podczas zabawy w szkole lekko uderzyłem kumpla pięścią w ucho właśnie (nie trafiłem) i co mnie bardzo zdziwiło wtedy to to, że po takim lekkim (naprawdę trafieniu) kolesiowi ugięły się nogi i osunął się na ziemię zszkowany. Wstał po chwili i jeszcze nie wiedział co się dzieje. Teraz kiedy sobie tamto przypomniałem to coś mi to przypasowało do tego zwiększonego ciśnienia w uchu i do zakłuceń w pracy błędnika. To nie było z dwóch stron uderzenie, a i tak dało porządny efekt, choć niezamierzony.

Coś w tym uderzeniu jest. 8)
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

Interesuja mnie opinie o praktycznosci uderzenia otwartymi dlonmi w uszy...

Czy ktos z Was otrzymal kiedys takie uderzenie? Jakie to uczucie?
Ktos je kiedys zastosowal? Jaki byl skutek?

Na ile latwo mozna takim atakiem spowodowac jakas trwala krzywde? Czy to uderzenie jest trudne do skutecznego/poprawnego/celnego wykonania? Mozna jego efekty bezpiecznie przetestowac na sobie? Sa jakies cwiczenia, pomagajace je skutecznie wykonywac?

w szkole nazywaliśmy to "stereo" :twisted: :) wykonane mocno może spowodować pęknięcie bębenków (krew z uszu, zaburzenia słuchu), a lekko zaburzenie równowagi, dezorientację... ale żeby cos takiego celowo zrobic to ja myślę hardcorowcem bez serca trza być :evil:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Kiedyś zastosowałem takie uderzenie, wcześniej wcale go nie ćwicząc. Poskutkowało...
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Raz bylem swiadkiem kiedy gosc zastosowal ta "technike" na moim koledze . Przylozyl maxymalna sile i z zaskoczenia uderzyl go od tylu otwartymi dlonmi w uszy . Kolega upadl na ziemie...i zaczal krzyczec , ze nic nie slyszy , ze ogluchl . Pomine opis calej burdy ktora pozniej nastapila bo nie w tym rzecz . Po calej sytuacji opowiadal mi , ze po uderzeniu doznal jakiegos niesamowitego bolu nawet nie w samych uszach ale w glowie . Mowil , ze na pare chwil stracil sluch ! Mysle , ze chodzi tu o niesamowite cisnienie , ktore wywiera na bebenek tloczone rekoma powietrze .
Niestety ja rowniez mialem podobna sytuacje ale na szczescie uderzenie nie bylo celne....Musze powiedziec , ze bol utrzymywal sie nawet pare dni po calym zajsciu :/ .
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Stosujac takie uderzenie, czyli wpychajac powietrze do ucha srodkowego, nie dajac mu mozliwosci wylecenia, mozna komus wyrzadzic zajebista krzywde, wiec odradzam czynic tak na swoich klegach w celach poznawczych :lol: .
Efektem takiej techniki moze byc (ale nie musi) nawet trwale uszkodzenie sluchu 8) , wiec uwazajta chlopy jak kogo latacie.

! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
kiedyś gość objął mnie rękoma podniósl do góry i chiał rzucić o glebę.nie zdążył..walnąłem obiema dłonmi w uszka i..puścił..potem padł..
sam sę ździwiłem...MARTIUS ma rację cały sekret tej technii to utrata równowagi...
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Heh, cały sekret to nie utrata rownowagi tylko ZAJEBISTY bÓl !

! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
jakkolwiek nie patrzeć..
efekt jest zadowalający...
od tamtego razu ta technika jest w moim arsenale :)
rei all
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
chodzi o tzw. stereo??
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy

chodzi o tzw. stereo??

y
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Nio w sumie tak, stereo, tyle ze po zastosowaniu moze pozostac mono, albo nawet i niemy film :lol: .

! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
no to i ja napisze jakie są efekty uderzenia otwartą dłonią w ucho. Jakies 4 lata temu dwaj moi kumple pokłócili się i jeden wypłacił drugiemu "wychowawczego" trafiając w ucho. Efekt utrata równowagi, uderzenie głową o chodnik, wstrząs mózgu (od chodnika ), 80% utrata słuchu w jednym uchu, sprawa sądowa, wyrok w zawiasach, grzywna, zasądzona ręta (jakoś się dogadali ), grupa inwalidzka !!! Więc zanim komuś coś takiego zaserwujecie upewnijcie się, że was nie znajdą !!! Jedyny plus całego zdarzenia jest taki, że kolesia już do wojska nie wzieli (poszkodowanego). No i co by nie mówić technika BARDZO EFEKTYWNA :?
  • 0

budo_sir.f.drake
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Dziewulski powiedzial kiedys ze "niema mocnego na liscia w ucho. Zwlaszcza od tylu. facet musi stracic rownowage i tracili" (chyba ze nie obowiacuja go prawa fizyki) Osobiscie nie testowalem. Pozdrawiam
  • 0

budo_kremat0r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan/Winogrady

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Dobrze ze pekniety bebenek jest w calosci do zregenerowania i sam sie "regeneruje" :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Uderzenie dlonmi w uszy
Dostałem raz High Kicka w jedno ucho, podobało mi sie niezła faza, coś a'la flashbang : P
Ale sie fest przechyliłem pzretrwałem i mineło
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024