Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam SZTUKI walki dla siebie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

szukam SZTUKI walki dla siebie...
witam panie i panow. mam pytanie, wybaczcie, ze niski poziom konkretu. ale za to dlugie...

chcialbym zaczac trenowac SZTUKE walki. to podstawa - nie chodzi mi wylacznie o sport w znaczeniu mistrzostwa makroregionu itp. (zreszta za stary jestem), nie chodzi tez o akcje kombatowe (nie chce tego na ulicy uzywac). chodzi mi o styl, ktory daje wewnetrzny spokoj, sile ciala i ducha, ale pozwala tez na walki sparingowe - ale raczej bez gadzetow typu ochraniacze na polowe ciala lub alternatywy w postaci gubienia zebow. choc widze tez oczywiscie wartosc wszelakich form kata.

latwiej mi przez negacje, wiec jeszcze kilka zastrzezen:
- raczej nie capoeira (choc to do ogladania swietna sprawa, widzialem kilka pokazow i trening grupy beribazu wa-wa), ale chyba nie moja wrazliwosc. zalezy mi raczej na skupieniu i spokoju, niz zywiolowej "zabawie" (przy calym respekcie)
- jakies 10 lat temu (teraz mam 26) zaczalem trenowac judo. po dwoch latach treningow wysiadly mi kolana. choc lekarze nie byli zgodni czy to od judo czy od czegos innego (podejrzana byla tez borelioza-->zapalenie stawow kolanowych-->artroskopia). tak czy siak - dalem sobie siana. teraz kolana m dzialaja, choc poskrzypuja z lekka. co nie przeszkadza mi grac 2xtydzien w pilke na hali i jezdzic zima na desce. konkluzja: nie chcialbym trenowac czegos, co maksymalnie obciaza kolana. i jeszcze drugie zastrzezenie medyczne: bez maksymalnej rozwalki miesni karku, bo i z tym miewalem problemy;)

konkludujac: co mozecie polecic w miare sprawnemu (wytrzymalosciowo i szybkosciowo raczej niezle, z gibkoscia moze byc slabiej - vide lata pilki noznej), 26 letniemu kolesiowi? warszawa, wiec wchodzi w gre masa szkol i klubow.
ja sam myslalem o aikido - ale kwestia kolan mnie zastanawia?
oraz kendo - wiem, ze tutaj moj postulat o niezakuciu w zbroje odpada zupelnie, ale wydaje mi sie, ze cos jest w tej japonskiej szermierce... spokoj, opanowanie, tradycja. tutaj jednak moga sie pewnie pojawic kwestie finansowe - choc zarabiam troche pieniedzy, to wyposazenie kendoki wyglada na warte porzadnego samochodu...

ale moze warto pomyslec o o czyms z chin - na tych stylach zupelnie sie nie znam (choc filmy z brucem lee widzialem kiedys)?

wielkie dzieki za odpowiedzi
konrad
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Witaj
Po przeczytaniu Twojej wypowiedz przyszlo mi na mysl karate kyokushin. Chociaz nie wiem jak bedzie z tymi kolanami, ale do reszty raczej pasuje.

Aikido raczej odpada - przynajmniej biorac pod uwage brak sparingów o ktorych pisales.

Powodzenia przy wyborze
Pozdrawiam
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

Po przeczytaniu Twojej wypowiedz przyszlo mi na mysl karate kyokushin.


dzieki za odpowiedz. ale... jakies 2 tyg. temu ogladalem na eurosporcie finaly mistrzostw (swiata?) w kyokushin z japonii. kilka finalowych walk. i wydalo mi sie to strasznie malo dynamiczne: dwoch duzych facetow uderzalo sie po korpusach, co jaies 2 minuty ktorys probowal - zwykle nieskutecznie - kopnac... moze bluznie, na treningach wyglada to zupelnie inaczej, a panowie z mistrzostw byli zmeczeni eliminacjami i spieci. ale nie wywarlo to na mnie piorunujacego wrazenia, nie zaswicily mi sie oczy tak jak po tym, jak pierwszy raz zobaczylem trening judokow klubu gks blekitni kielce;)))
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
wiesz jak obejrzysz box w wadze ciezkiej to oni tez tam super szybcy nie sa szczególnie jak sie zmecza, ale jak sie popatrzy na mniejsze walki to juz co innego. ja rowniez polecilbym ci karate kyokushin
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
A moze BJJ - jest na Gwardii i Legii - fajny sport

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
a tam nie jest czasem obciazony kark?
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
W Kyokushin sa ochraniacze:d
Co do Aikido to nie ma tam sparingow.

Najlepiej przejsc sie na kilka treningow i zobaczyc co ci pasuje


W wawie na mokotowie masz Gosoku-ryu, bez ochraniaczy, znajdziesz tam sporo kata, moze nawet uda odnalesc ci sie spokoj wenwetrzny. A i sa sparingi.
:)

Sekcji U Shihana nie polecam ponoc nie ma sparingow, a treningi jak i sama postac wodza nie sa obiecujace.
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

wiesz jak obejrzysz box w wadze ciezkiej to oni tez tam super szybcy nie sa szczególnie jak sie zmecza, ale jak sie popatrzy na mniejsze walki to juz co innego


moze to racja, wlasnie trafilem na ponizszy cytat w innym watku, wypowiedz jednego z moderatorow
"no bo niestety na wysokim poziomie dwoch zawodnikow walka tylko dla znawcow moze byc ladna publicznosc by wolala ogladac walke np mistrza z poczatkujacym"
hmmm

prosze o dalsze sugestie. no i czy ktos cos o kendo moze powiedziec - zwlaszcza chodzi mi o trzezwa krytyke, bo pozytywnych rzeczy sie naczytalem w sieci:)

i jeszcze sprawa aikido - to jak wyglada trening (trywializujac): rozgrzewka, cwiczenie technik jeden na jednego i... do domu?!? zawsze jest ten, ktory robi za atakujacego i broniacy sie (a potem zmiana)? jesli tak: co jest w aikido pociagajacego, co sklania do doskonalenia sie?

konrad
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

i jeszcze sprawa aikido - to jak wyglada trening (trywializujac): rozgrzewka, cwiczenie technik jeden na jednego i... do domu?!? zawsze jest ten, ktory robi za atakujacego i broniacy sie (a potem zmiana)? jesli tak: co jest w aikido pociagajacego, co sklania do doskonalenia sie?
konrad

nie cwiczylem ale w sali obok bylo, to raczej jeden atakuje drugi sie broni caly czas... a co jest pociagajacego? no fajnie to wyglada jak sie kims tak pokreci hehe
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

A moze BJJ - jest na Gwardii i Legii - fajny sport

Czytaj co gość pisze - ze względu na kolana i kark nie jest to dla niego dobre rozwiązanie.
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
ciezko jest chyba znalesc sztuke walki, kotra nie obciaza kolan i karku a na treningach sa sparinigi. moze sprobuj jakos podleczyc stawy np. STAVOMAX tabletki pomogly mi a do tego kolagen i ARTHRYL( tu cena jest wyskoa 12 saszetek- 100 zl). pozdrawiam i powodzenia.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

i jeszcze sprawa aikido - to jak wyglada trening (trywializujac): rozgrzewka, cwiczenie technik jeden na jednego i... do domu?!? zawsze jest ten, ktory robi za atakujacego i broniacy sie (a potem zmiana)? jesli tak: co jest w aikido pociagajacego, co sklania do doskonalenia sie?

konrad

......hmhmh.......musisz znalesc dobrego instruktora. Aikido to dosc specyficzna sprawa, nie rozwija instynku wspolzawodnictwa, nie mozna od razu sprawdzic kto lepszy a kto gorszy.....tak ze z punktu przecietnego czlowieka ma wiele wad.
Aczkolwiek jak trafisz na charyzmatycznego instruktora(a majac background w judo wyczujesz szpanerow do razu :wink: ) to pokaze ci polaczenie stony duchowej cwiczenia ze strona "wojenna". A wtedy zaczyna sie niezla zabawa...
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

moze sprobuj jakos podleczyc stawy

ok, moze to zbyt dramatycznie przedstawilem, ale jeszcze tak zle nie jest. tzn. szukam czegos, co mi kolan nie zmasakruje (vide: padajac w judo zawsze starasz sie ladowac "twarza w dol", czyli na kolanach, bo plecy to game over. wiec te stawy mocno cierpia), ale bez przegiec - jeszcze bez balkonicha pomykam;)
  • 0

budo_konrad01
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

Aikido to dosc specyficzna sprawa, nie rozwija instynku wspolzawodnictwa, nie mozna od razu sprawdzic kto lepszy a kto gorszy.....tak ze z punktu przecietnego czlowieka ma wiele wad.

spoko Szczepan, juz wyroslem z tego. chodzi mi o cos wiecej, niz sprawdzenie sie na tle innych

A wtedy zaczyna sie niezla zabawa...

czyli? mozesz rozwinac?

dzieki
kon
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Nad kolanami zawsze mozesz popracowac na silowni wzmacniajac miesnie. To zawsze cos pomoze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Wedlug mnie cos chwytanego powinno byc dobre np: ju jitsu albo aikido.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

czyli? mozesz rozwinac?
dzieki
kon

.........ehmmm.........no bo pytales co sklania do samodoskonalenia....jak sa zawody, to proscizna, chcesz byc lepszy od kogos tam...
A w aikido ciagle w mniejszym czy wiekszym stopniu pomagasz wykonywac technike. a wykonujecy technike nie dociaga dzwigni dokonca. Taki rodzaj WSPOLNEJ pracy pozwala na relatywnie bezpieczne, dynamiczne cwiczenie w zasadzie niebezpiecznych dla zdrowia technik. A im bardziej jestes zaawansowany, tym cwiczenie staje sie dynamiczniejsze a dzwignie czy rzuty dociaga sie coraz mocniej. W zasadzie potem balansujesz na skraju kontuzji. Poniewaz nie ma zadnego regulaminu czy tez sedziow, jedyne co powstrzymuje przed kontuzja to wlasnie doglebne przekonanie ze Zalozyciel aikido mial niezly pomysl, zeby wykonywac technike z intencja jak najmniejszego wyrzadzenia krzywdy.

Zreszta cokolwiek bym tu napisal to i tak tylko niewazne slowa. Co sie liczy, to twoje osobiste odczucia jak sie dostaniesz w lapki fachowca, masz zalozone dzwignie na full i na tej dzwigni cie gosciu rzuca ile fabryka dala, a ty lecac, sie tylko modlisz zeby nie zrobil najdrobniejszego bledu....i jak tak cwiczysz na codzien, to sie zaczyna cos dziwnego dziac z twoim pojmowaniem swiata....

........no, ale przede wszystkim musisz znalesc fachowca jako instruktora...
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
jezeli masz mozliwosc sprobuj eskcrime lub jakas z filipinskich sztuk walki naprawde bogaty asortyment roznych technik no i nie obciaza ani kolan ani karku. Wyrabia szybkosc , refleks sa sparingi. Po prostu idz i sprobuj moze ci sie spodoba
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...

jezeli masz mozliwosc sprobuj eskcrime lub jakas z filipinskich sztuk walki naprawde bogaty asortyment roznych technik no i nie obciaza ani kolan ani karku. Wyrabia szybkosc , refleks sa sparingi. Po prostu idz i sprobuj moze ci sie spodoba


Oj nie powiem - balans na nogach w FMA kolanka obciaza dosc mocno ;)

W gruncie rzeczy chyba nie ma dyscypliny ktora kolan nie obciaza.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szukam SZTUKI walki dla siebie...
Konrad,

Zrobię wyjątek i polecę szkołę, w której sam się uczę - zajrzyj tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest to chińszczyzna i to na dodatek dość nietypowa, ale stanowi niezłe wyważenie tego, czego szukasz - okazji do rozwoju sporo, a i posparrować się daje.
A poza tym jesteśmy bardzo sympatyczni oraz (to napiszę, bo taki jeden z froum kf na pewno to przeczyta i potem mnie wyśmieje) niezwykle inteligentni :D

Pozdrawiam
K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024