Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jidai Koshirae


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jidai Koshirae
Ostatnio w firmie Budostuff przecena. Oferowane jest tam iaito Jidai Koshirae w cenie nieco pwyżej tysiąca złotych. Czy ktoś miał to iaito (konkretnie to) w ręce i może powiedzieć cokolwiek na jego temat? Ze zdjęć niewiele wynika a konkretów pisanych mało.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Ostatnio? Czyli przez ostanie 6 miechów?
Nie cierpie aluminum. Miecz nie pwoinine być za lekki( ale to moje snobistyczne zdanie)
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Iaito a raczej jego ostrze wykonywane jest zwykle ze stopów aluminium. Jast to podyktowane względami bezpieczeństwa i zobowiązaniami prawnymi. Pytanie nie dotyczyło spostrzeżeń na temat standardowej budowy iaito tylko walorów konkretnego modelu.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Osobiscie popieram eda ale nie cwiczylem tamtym iaito wiec zamykam gebe.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Enda*
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae

zobowiązaniami prawnymi

:?:
Toż w tym kraju możesz chodzic po ulicy uzbrojony w pełni funkcjonalną, ostrą katanę.
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Tys prowda. W takim razie z prawami Dojo. Nie wolno ćwiczyć ostrym mieczem na większości treningów i zgrupowań. Co Wy z tym aluminium, przecież iaito wykonane jest głównie z aluminium. Żelazna tsuba to ewenement. Wracam do tematu czy ktoś ćwiczył lub ma takie iaito?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
ja mam, sprawuje się dobrze, chcesz to ci prześlę foty tego miecza byś widział jak on wygląda - mój egzemplarz :-)
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Jasne Marcinku, jeżeli możesz hamon, kissaki i szczegóły oprawy. Jak z jakością wykonania. Jakiej długości jest twoje iaito i jak Ci się nim macha? Z góry dzięki.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
ja i jeszcze dwie osoby mamy iaito z budostuff.... sam cwicze nie za dlugo, ale jak dla mnie jest OK.. poza tym kilku "starych wyjadaczy" je widzialo, i nie zglosili zadnych zastrzerzen... opinia byla jedna "warte swojej ceny", chcesz cos lepszego musisz wydac wiecej... proste.....
co do wagi bym sie nie przejmowal... machniesz kilkanascie razy wiecej i po sprawie, dla mnie waga jest OK.... i nie potrzebne mi ciezsze.... generalnie polecam to iaito...
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Z budostuff zamawialem pokrowiec na miecz,przydatna rzecz i dosc pojemna bo wchodzi miecz,boken i kodachi,sporo rzeczy z tej strony
jest naprawde porzadnie zrobione.Co do miecza mam swoje zdanie.Osobiscie uwazam ze najlepsze sa te na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] drozsze ale jesli mialbym wybierac to zecydowalbym sie wlasnie na nie.Chodzi glownie o trwalosc,to ma byc na lata.Jakos nie przekonuja mnie klingi z aluminium.Wykonanie naprawde
jest piekne,tylko nie wiem czy nie placi sie tu tylko za to ze japonskie :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Osobiscie nie kupil bym na artjapan. mialem te iaito w reku i nie ruznia sie niczym od tych z naprzyklad tozando.
Jesli chcesz naprawde dobre iaito zajrzyj tu:http://www.nosyuiaido.com

A jesli chcesz sobie poszezyc swiatopoglond i namieszac w glowie to sluze pomoca.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae

Jasne Marcinku, jeżeli możesz hamon, kissaki i szczegóły oprawy. Jak z jakością wykonania. Jakiej długości jest twoje iaito i jak Ci się nim macha? Z góry dzięki.


Mariuszku, macha się nim bardzo dobrze :-) długość 2,55 shaku, zamawiane z tozando, kissaki nie zdjęciach nie zobaczysz, niestety ale mogę cije narysować podczas świąt i przesłać skanem :-) oprawa na zdjęciach


aha Wesołych Świąt dla Ciebie i Wszystkich innych czytelników Vortlau budo. :-) :D :twisted: :wink:
  • 0

budo_kyuzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Dzięki za konkretne odpowiedzi. Zastanowię się. Co do propozycji pana Sochy- Artjapan to myślę że ceny wszystkich oferowanych tam przedmiotów są mocno przesadzone. Spotkałem się z opinią że gość chce na tym zrobić pieniądze i przesadza z cenami.
A tak to w ogóle t Wesołych Świąt :D
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae
Wesolutkich swiat.

Tak to trafna opinia mam sam podobna.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jidai Koshirae

Dzięki za konkretne odpowiedzi. Zastanowię się. Co do propozycji pana Sochy- Artjapan to myślę że ceny wszystkich oferowanych tam przedmiotów są mocno przesadzone. Spotkałem się z opinią że gość chce na tym zrobić pieniądze i przesadza z cenami.
A tak to w ogóle t Wesołych Świąt :D


ano przesadza z cenami, kup sobie od japonców, albo od nas, info na stronie mushinkanu :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024