Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reforma TKD - Parter i samoobrona.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Witam wszystkich forumowiczow.
Dzis trener podczas treningu mowil, ze na stanowisko prezesa zostal preelektowana pan Loboda. Ale to nic , bo w fazie planow sa wrecz rewolucyjne zmiany. Ale konkretniej. Sa nastepujace plany (oczywiscie nie znam wszystkich, powtarzam co uslyszalem) :
1. samoobrona rozbudowana i nie ograniczona do np. tylko uwolnienia sie z chwytu, ale bedzie skladac sie z kilku zwiazanych z soba elementow(czyli np. uwolnienie, wpracowanie pozycji i technika konczaca ). Bedzie to bardziej przypominac combat zamiast obecnej szopki.
2. Wprowadzone zostana techniki parterowe. Czyli dzwignie, duszenia i inne. Instruktorzy tkd, obecnie uczacy bedo w tym kierunku szkolenii i jako, ze na egzaminach bedze to wymagane, to sila rzeczy beda tez wprowadzac ten element na treningach. Techniki parterowe beda zapozyczone z sambo, judo i bjj.

Jeszcze z tego co pamietam maja byc wprowadzone obnizki cen egzaminu na stopnie mistrzowskie.

Czyzby swiatelko sie zapalilo dla nas wszystkich??

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
No to mamy rewolucje. Niedawno bylo o parterze w capoeirze, teraz dochodzi TKD, w karate parter juz jest (Shidokan). Teraz tylko czkeac na zawody miedzystylowe z parterem i stojka. Az mi sie geba cieszy na sama mysl o czyms takim :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Jakoś ciężko mi wierzyć w to wszystko. To się wydaje zbyt piekne żeby było prawdziwe.

Pozdrówka.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

karate parter juz jest (Shidokan)


Jesteś pewien? :twisted:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
będe pewnie jedyną osobą której sie to nie podoba, ale co tam - mi sie to nie podoba :evil:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Taxx, dlaczego?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

będe pewnie jedyną osobą której sie to nie podoba, ale co tam - mi sie to nie podoba :evil:


???

Wreszcie będzie coś konkretnego - każda SW musi się rozwijać.
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
też mi się w to nie chce wierzyć,ale czas pokaże...

ogólnie pomysł mi się podoba, szczególnie z samoobroną, bo do tej pory to była tylko - cytuje "szopka"
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Jestem ZA. Ale też mi się nie chce wierzyć, zwłaszcza że nie tak dawno sporo słyszałem o tzw. czystosci stylowej itp.

Gizmo
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

będe pewnie jedyną osobą której sie to nie podoba, ale co tam - mi sie to nie podoba :evil:


taxx , mowiac tak grzeszysz :) :) :)

a co do wierzenia w ta informacje to tez u mnie jest ciezko , czy aby po takim czasie nieuleglosci prezesa Lobody , wreszcie nadejda zmiany w kierunku parteru w tkd ? 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

będe pewnie jedyną osobą której sie to nie podoba, ale co tam - mi sie to nie podoba :evil:

Mi też się to wydaje dziwne, wygląda to jak zwiększanie na siłę atrakcyjności stylu tylko po to, żeby nie stracić adeptów... Dodawanie czegoś tylko dlatego, że jest popularne? 8O
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
A jaką odmiane obejmie ta zmiana WTF czy ITF (chyba tylko ITF poniewaz WTF posiada zelazne reguly walki w koncu sport olimpijski dlatego WTF musi byc najmniej kontuzjogenny). Mi tam sprawa jest obojetna bo i tak nie wierze ze takie cos wejdzie do programu szkolenia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
jak dla mnie spoko... tylko zastanawiam sie czy wyniknie z tego cos wiecej niz slowa i czy dozyje jakichs oficjalnych wytycznych...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
slaszysz - to nie jest uatrakcyjnianie stylu. Bo jeżeli nawet będą szkolenia z tego zakresu (a najprawdopodobniej tak, bo prezes Łoboda jest tym zainteresowany) to i tak nie zmienia to TKD. Korzystają z tego co onegdaj powiedział Generał - że instruktor może wysłać ucznia na dowolne treningi jeżeli uzna że będzie to z pożytkiem dla ucznia. Dlaczego korzystają dopiero teraz z tego to nie wiem.
I nadal nie zmienia to faktu że w TKD ITF parteru nadal nie ma :) .
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

będe pewnie jedyną osobą której sie to nie podoba, ale co tam - mi sie to nie podoba :evil:

Mi też się to wydaje dziwne, wygląda to jak zwiększanie na siłę atrakcyjności stylu tylko po to, żeby nie stracić adeptów... Dodawanie czegoś tylko dlatego, że jest popularne? 8O

Mysle ze jest to dodawanie z racji zapotrzebowania. Wielu adeptow TKD stara sie isc z "duchem czasu" Rozwija umiejetnosci parterowe , samoobrone itp. na własna reke. Dobrze ze beda mieli rowinierz te elemety "na miejscu" w obrebie jednego stylu.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Jak zrobic kapusniak ?

wersaj I
bierzemy kapuste gotujemy ....... mozna dodac grzybka.....


wersja II

bierzemy buraczki gotujemy.... mozna dodac grzybka .... ;)

Jedno i drugie nazywamy kapusniakiem ;)

Niedlugo pojde do sklepu i kiedy poprosze sledziki dadza mi jajka ;)

nie mam nic przeciwko temu zeby np intruktorzy TKD uczyli sie judo - ale jak juz potem nauczaja tego niech nie mowia ze robia TKD ;) albo niech zmienia nazwe z TKD na inna.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
>Maritius. Jak nie masz nic madrego do powiedzenia to nie zabieraj glosu w dyskusji. Od tego masz forum jj, gdzie mozesz popisac madrosci, ktore kogos zainteresuja.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
Pewnie Martius ma lepsze informacje od nas. My dyskutujemy że cos tam sie będzie działo prawdopodobnie, być może to plotka, nic na pewno . . . a tu proszę - jest specjalista który już wie! Może powinieneś w kontrwywiadzie pracować, bo wiesz o czymś co jeszcze nie nastąpiło :)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.

nie mam nic przeciwko temu zeby np intruktorzy TKD uczyli sie judo - ale jak juz potem nauczaja tego niech nie mowia ze robia TKD ;) albo niech zmienia nazwe z TKD na inna.


Ee, moze to bedzie raczej przywrocenie proporcji w treningu niz zmienianie koncepcji w stylu.

Odkad pamietam, zawsze byli ludzie z TKD ktorzy podkreslali elementy hosinsul w swojej sztuce. Cale pokazy byly tak robione, chocby pokaz w Bercy (ktory mi sie zreszta nie za bardzo podobal) sprzed kilku lat (3 czy 4). Kiedys Darek Nowicki na komentarz do przygotowan do pokazu (a byly to tylko techniki hosinsul) powiedzial, ze wlasnie chce pokazac, ze TKD to nie tylko walka sportowa, ze ma tez rzuty, dzwignie i duszenia.

W jakims wywiadzie z instruktorem koreanskim czytalem kiedys, ze w Korei bardzo czesto od pewnego poziomu w TKD trenuje sie techniki Hapkido jako naturalne uzupelnienie tego stylu. Moze dlatego Koreanczykom hosinsul lepiej wychodzi?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Reforma TKD - Parter i samoobrona.
martius ma racje... z tym ze ta samoobrona a w tym parter to tylko czesc TKD. TKD nie zmieni sie nie do poznania przez to.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024