Skocz do zawartości


Zdjęcie

podstawy; materialy instruktazowe !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

podstawy; materialy instruktazowe !!
znacie jakies adresy stron internetowych gdzie sa podstawy poslugiwania sie nozem? podstawowe ciecia (nie tylko linie.. ), jak trzymac rece, itp

trenuje jj a tam mamy jedynie obrone przed nozem... trener nie wciska nam kitu, ze jak znamy technike to damy rade.. proponuje uzyc to co jest aktualnie pod reka... krzeslo, kij, kamien.. kazdy argument jest dobry.. wiadomo czy moze zakonczyc sie obrona golymi rekoma przrd nozem.. oczywiscie chodzi o obrone np. w barze, jak jakis pijany gosc wezmie noz, czy cos podobnego.. bo z nozownikiem to.... nie ma szans sie obronic..

interesuja mnie podstawy... jakis dodatek do machania (czyt. ZABAWY) balisongiem...
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tu coś znajdziesz.
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Witam!
a czy posiada ktoś materiał (kasety VHS, cdki, moze jakas literatura?) do Sayoc Kali?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Dagorn- Mam film Vunaka FMA... 36 minut - bardzo ciekawy...

mrhole

Generalnie:

- mam podręcznik walki nożem (a właściwie jak najszybciej kogoś nieuzbrojonego zajebać nożem :wink: )

Don Pentecost "Put 'Em Down, Take 'Em Out",

- "Get Tough" Fairbairn'e na necie...

- FM 21-150 (1992),

- Rex Applegate "KILL OR GET KILLED" FM-FRP 1280

-"CLOSE COMBAT" Marines; MCRP-302B (1999)

i to tyle a poza tym standard polecam:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Wielkie dzięki Combat! w sumie do P. Vunaka mam dojście i obecnie jest mi zbędny ale dzięki tak czy inaczej!
Najbardziej zależy mi na materiałach z Sayoc'u

Zdrówko!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to jako ekhem ciekawostka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

Najbardziej zależy mi na materiałach z Sayoc'u


Dagorn,

Jak cos zdobedziesz, to sie odezwij. Ja przeszukuje Internet od jakiegos czasu w poszukiwaniu jakichs szczegolow technicznych rozwiazan w Sayoc Kali (sam nie trenuje z nozem, ale warto wiedziec, co robia inni :-) ), ale bez skutku.

Wyglada na to, ze to "sport" dla bogatych (pewnie tylko na razie, dopoki nie ma jakiejs normalnej kadry instruktorskiej i grup cwiczacych) a w Internecie tylko reklamowki sie pojawiaja - zwykle ten sam tekst albo jego drobne modyfikacje. Az trudno sie oprzec wrazeniu, ze sie wszyscy bardzo pilnuja, zeby nikt, kto grubej kasy nie zaplacil, nie mial okazji zobaczyc jak ten Sayoc wyglada.

Jesli mi sie cos trafi, tez sie z Toba podziele.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
no co Ty chlopie, wiedze za darmo chcialbys?
Oczywiscie ze za rzetelny material trzeba zaplacic. I jest jeszcze jedna rzecz. Techniki walki nozem beda zawsze dobrze strzezone aby nie dostaly sie w niepowolane rece. Podobnie z werbowaniem ludzi - tez jest bardzo dokladne...
I male pytanko: gdyby nie film "The Hunted" to zainteresowalbys sie Sayoc?
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

Najbardziej zależy mi na materiałach z Sayoc'u


Dagorn,

Jak cos zdobedziesz, to sie odezwij. Ja przeszukuje Internet od jakiegos czasu w poszukiwaniu jakichs szczegolow technicznych rozwiazan w Sayoc Kali (sam nie trenuje z nozem, ale warto wiedziec, co robia inni :-) ), ale bez skutku.

Wyglada na to, ze to "sport" dla bogatych (pewnie tylko na razie, dopoki nie ma jakiejs normalnej kadry instruktorskiej i grup cwiczacych) a w Internecie tylko reklamowki sie pojawiaja - zwykle ten sam tekst albo jego drobne modyfikacje. Az trudno sie oprzec wrazeniu, ze sie wszyscy bardzo pilnuja, zeby nikt, kto grubej kasy nie zaplacil, nie mial okazji zobaczyc jak ten Sayoc wyglada.

Jesli mi sie cos trafi, tez sie z Toba podziele.



oczywiście, że się wszyscy pilnują, a dvd są bardzo powierzchowne. Szukaj, szukaj, ale to strata czasu :wink:
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
a poza tym Warszawa organizowała seminarium, i z tego co wiem, jeszcze jedno na pewno zorganizuje... więc nie za kupę kasy, jak na standardy Sayoc. Tomek zresztą prowadzi normalną grupę, więc nie narzekaj. Ja mam daleko i jakoś czasem daję radę.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Z materiałów Sayoc polecam ten podstawowy: siniaki i ból w różnych mięśniach:)
Zaznaczam, że jak już człowiek trafi na trening to "materiał" jest wprost banalny do zdobycia i bardzo łatwo się go przyswaja...
Jeśli zaś chodzi o materiały sieciowe to dobrze poinformowani :twisted: twierdzą, że ich przestudiowanie daje możliwość zdania testu pt. "Wykaż dziesięć podstawowych błędów w postępowaniu postaci".
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Och, ilez odpowiedzi od wczoraj :D

no co Ty chlopie, wiedze za darmo chcialbys?
Oczywiscie ze za rzetelny material trzeba zaplacic.


Alez ja nie widze nic zlego w placeniu za wiedze, Kenjiro. Choc czasami mozna przeplacac... prawda?

Techniki walki nozem beda zawsze dobrze strzezone aby nie dostaly sie w niepowolane rece. Podobnie z werbowaniem ludzi - tez jest bardzo dokladne...


Smiem w to watpic.

I male pytanko: gdyby nie film "The Hunted" to zainteresowalbys sie Sayoc?


Sayoc zainteresowal mnie po wypowiedzi Seikena na forum. Przeczytalem opis w Internecie i spodobal mi sie jeszcze bardziej (chodzi o to, ze podobno jest w nim wiecej pchniec, ktore wydaja mi sie praktyczniejsze w naszych warunkach klimatycznych - oraz o sama teorie walki). Zobaczylem pare filmikow z zajec z glownej stronki Sayoca i spodobalo mi sie jeszcze bardziej, choc techniki bez broni ktore tam sie pojawily byly bardzo kiepskie.

Film Hunted obejrzalem na samym koncu i zareczam Ci, ze sam ten film to nic takiego szczegolnego. Najlepszy fragment to ten z treningu... W samych walkach czuje sie pewna teatralnosc - brak zycia. Jesli bede wracal do fragmentow tego filmu, to pewnie zawsze wlasnie do tego fragmentu z treningu...

Z materiałów Sayoc polecam ten podstawowy: siniaki i ból w różnych mięśniach:)


Morgul, jestem Ci wdzieczny za Twoja rade. Otwierasz mi oczy na prawde, chlopie.

Nabijasz sie z tego, ze staram sie cos przeczytac o czyms, co mnie interesuje.

Jeśli zaś chodzi o materiały sieciowe to dobrze poinformowani twierdzą, że ich przestudiowanie daje możliwość zdania testu pt. "Wykaż dziesięć podstawowych błędów w postępowaniu postaci".


Jestes pewny, ze po swoim fachowym treningu mozesz stanac z treningowym nozem do sparringu i zademonstrowac te 10 podstawowych bledow?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

... więc nie za kupę kasy, jak na standardy Sayoc. Tomek zresztą prowadzi normalną grupę, więc nie narzekaj. Ja mam daleko i jakoś czasem daję radę.


B.Anderas, po pierwsze dzieki za wywazona odpowiedz...

W seminarium bardzo chcialem wziac udzial, ale bylo po prostu za drogie. To byla kupa kasy, choc moze nie jak na standardy Sayoc.

I dla porzadku: ja nie narzekałem. Po prostu powiedzialem jak ja te sprawy widze. Rownie dobrze moglem sie wypowiedziec w podobnym tonie o czymkolwiek innym.

Po prostu nie jestem fanem typu marketingu stosowanego przez Sayoc.

oczywiście, że się wszyscy pilnują, a dvd są bardzo powierzchowne. Szukaj, szukaj, ale to strata czasu


Po pierwsze: nie szukam strony w internecie albo filmiku ktora ma mi zastapic instruktora.

Po drugie: Zawsze udaje mi sie znalezc to czego szukam. Czasem to trwa, ale zawsze mi sie w koncu udaje :-) Sam proces szukania jest ciekawy i nie jest strata czasu.

Pozdrawiam.

PS. Jak juz sie tu zdeklarowaliscie jako ludzie ktorzy widzieli Sayoc, moglibyscie troche o nim napisac, np. opisac swoje wrazenia z treningu. No chyba ze skladaliscie przysiege o zachowaniu tajemnicy... :-) :-) :-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

Alez ja nie widze nic zlego w placeniu za wiedze, Kenjiro. Choc czasami mozna przeplacac... prawda?

Proponuje Ci abys sprawdzil jakie ceny obowiazuja na swiecie i jakie koszty ponosza ludzie ktorzy "sprowadzaja" wiedze do Polski. Usmiecha sie 100 eur za godzine?

W seminarium bardzo chcialem wziac udzial, ale bylo po prostu za drogie. To byla kupa kasy, choc moze nie jak na standardy Sayoc.

Z tego co sie orientuje to bylo 150 eur za dwa dni? To nie sa standardy Sayoc tylko normalne stawki za takie seminarium...Jesli instruktor bierze 2000 USD za seminarium, 800 USD za bilet lotniczy plus utrzymanie, i na seminarium moze byc nie wiecej osob niz 30 - to ile ma kosztowac? Policz sobie rachunek jest prosty...

Nie bylem organizatorem seminarium Sayoc, nie bralem takze udzialu ale wiem jakie sa realia sciagania instruktorow z zagranicy, poniewaz sam niedlugo takowe bede organizowal...
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

Proponuje Ci abys sprawdzil jakie ceny obowiazuja na swiecie i jakie koszty ponosza ludzie ktorzy "sprowadzaja" wiedze do Polski. Usmiecha sie 100 eur za godzine?


Moda ma swoje prawa. Cos mi sie obiło o uszy 1000 USD za godzine u tuhona :-) To nie zmienia mojego pogladu na sprawe...

Dobra, Kenjiro, wystarczy o tej kasie. Kazdy ustala takie ceny, jakie lubi - komu za drogo, ten nie cwiczy, albo cwiczy gdzie indziej. Dyskusja na temat cennika jest bez sensu.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
A przy okazji tego seminarium, sa zdjecia z niego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
1000usd z Tuhonem ... z tym też różnie bywa.
A co do wypowiedzi Morgula: chodziło mu o to, że po treningu możesz znaleźć więcej niż 10 błędów (celowych) w materiałach Sayoc...

a.. ładne pozowane fotki :wink:
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

...

Po drugie: Zawsze udaje mi sie znalezc to czego szukam. Czasem to trwa, ale zawsze mi sie w koncu udaje :-) Sam proces szukania jest ciekawy i nie jest strata czasu.

Pozdrawiam.

PS. Jak juz sie tu zdeklarowaliscie jako ludzie ktorzy widzieli Sayoc, moglibyscie troche o nim napisac, np. opisac swoje wrazenia z treningu. No chyba ze skladaliscie przysiege o zachowaniu tajemnicy... :-) :-) :-)


no tu akurat będziesz miał pewien problem, bo wszystko, co do tej pory się ukazało, i to co się ukaże, jest pod kontrolą. I dodatkowo obwarowane "klauzulą Morgula" - dziwne wykonania niektórych technik. Żadne seminarium nie jest filmowane, co dodatkowo utrudnia jakiekolwiek dojście.
Co do cen: ostatnie seminarium w Anglii kosztowało 95 funtów.
a wrażenia? nie zaczynamy od czystego Sayoc, to także ileś tam lat doświadczeń w DeAlba System i trochę vicar. Oprócz tego Tomek zawsze podkreśla jeszcze jeden styl, ale o niego to zapytaj Kenjiro, bo ja się nie wyznaję na nim, u nas wchodzi od etapu 2-go chyba, podobnie jak czysty Sayoc.
treningi: dużo szybkości, reakcji, sparringów... jak przyjedziesz to zobaczysz. Czasem jest coś w weekendy.
A... porządnych materiałów do Ilustrisimo też możesz poszukać, wielu ludzi szukało.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!

a.. ładne pozowane fotki


Reklame Wam robie...

po treningu możesz znaleźć więcej niż 10 błędów (celowych) w materiałach Sayoc...


no tu akurat będziesz miał pewien problem, bo wszystko, co do tej pory się ukazało, i to co się ukaże, jest pod kontrolą. I dodatkowo obwarowane "klauzulą Morgula" - dziwne wykonania niektórych technik. Żadne seminarium nie jest filmowane, co dodatkowo utrudnia jakiekolwiek dojście.


No, juz wszyscy wiemy nieco wiecej...

Na forum kung-fu byla dyskusja o podobnej (tzn stwarzania "elitarno-tajemniczo-i w ogole ultimate" atmosfery wokol wlasnej szkoly) polityce marketingowej stosowanej przez Wing Tsun w Niemczech...

Nie moge sie oprzec wrazeniu, ze w przypadku Waszej organizacji dzialaja te same prawa...

PS. Jestem gostkiem z zewnatrz i mowie co mysle - nie obrazajcie sie od razu :-) .
  • 0

budo_dagorn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: podstawy; materialy instruktazowe !!
Haqqax czy mógłbyś podać mi na priv swój mail?

Pozdrawiam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024