Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzidziul
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
... jak w tytule badz jak ktos woli Paul Chen Practical Katana...

I moje proste pytanie...

Czy jest opcja zeby kupic to w polsce?? moze wie ktos kto to sprowadza, a moze ktos z was sie tym zajmuje??

Sam widzialem kogos na allegro kto to mial, ale zgubilem namiary.... a teraz tego czlowieka nie widzu...

Z gory dziekuje za wszelaka pomoc.

P.S.

Stron zagranicznych sie naogladalem, ale od razu mowie, nie znam sie na zamawianiu z zagranicy, nigdy tego nie robilem, a moze mi ktos na priva, albo tu napisze co i jak.

P.S.

Szukalem na forum.. :) nie widac takiego tematu

pozdro
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Nie wiem jak to dziala w Polsce, ale zeby kupic na Internecie, musisz miec karte kredytowa. Procedura kupowania jest niezwykle prosta, ale musisz znac choc troche angielski.
Wysylka roznie kosztuje, zalezy czy zamawiasz ze sklepu w europie czy w ameryce.Przewaznie podaja ile, zanim zlozysz zamowienie.

Practical Katana mozesz znalesc baaaardzo tanio(200 us$), ale nie jest to miecz ktory bym polecal do codziennego cwiczenia. Raczej okazjonalne tamashigiri i to tylko jesli jestes poczatkujacym. Jest to miecz do ciecia w porzadku, ale kiepsko wywazony, nie mowie juz o bardzo slabym wystroju zewnetrznym. No i nie mozesz rozebrac rekojesci :roll: W ogole rekojesc jest cholernie niewygodna, przynajmniej dla mnie.
osobiscie bym polecil miecze P.Chena w granicach 500-700 us$.
  • 0

budo_dzidziul
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Dzieki...

Nie stac mnie w danym ani w najblizszym momencie na ponad 500 $ a wiem ze to minimum przy kupnie dobrej katany...

Rowniez nie jest mi na dzien dzisiejszy potrzebna "wypasiona" wersja :)

Wlasnie do nauki ciec chcialem ja sobie zakupic, no i jakotakiego "obycia" z ostrym mieczem, do nauki uzywam puki co bokena na Aikido, oraz na iaido mam od znajomego replike katany, tepa....malo wiem jeszcze poza tym :( ale najwyzszy czas to zmienic...
Dzieki jeszcze raz za info. Tak myslalem zeby zamowic, znalazlem sobie nawet zeby zamowic przez "platne z gory" posylajac kase western union, ale bylem ciekaw czy nie ma problemow z przesylka do polski, ale chyba nie ma...
  • 0

budo_dzidziul
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
:) ponad 500 $ napisalem "dobrej katany"....

Poprawie sie od razu :D ... nie kupi sie dobrej za ta cene :) zaraz ktos by mnie tu zjechal....ze minimum 2000 $ itp....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
no bo tyle powinieneś dać by mieć cos co ci nieco dłużej niz pare miechów posłuży, jak będzie zamawiał to wpisz albo napiszby ci wpisali gift, byś nie płacił cła, bo to cholernie drogo kosztuje. drugie zadzwoń do tego gościa 608090982 to mój nauczyciel, on sprowadza miecze, więc na pewno poradzi ci coś mądrego albo sam ci sprowadzi jak mu prześlesz co chcesz i kasę za to. powiedz że jesteś od marcina ze szczecina :-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
no nieprawda.. w Pl sa dostepne b. dobre katany za jedyne 4000 pln.. mialem to w reku..[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] nie wiemile zostalo jeszcze na stocku..
temat sieparokrotnie przewila mozna poszukac w archiwach..
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Nie kupuj tej katany bo to lipa.
Jeżeli już chcesz coś porządnego to zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poczytaj sobie cos na Swordforum zanim kupisz.
  • 0

budo_dzidziul
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Zgadzam sie, poczytalem troche.
Ale nadal jest problem taki , ze kasy nie mam na miecz za 1000$ :) a zreszta jak bym go kupil to pewnie bym go tylko zniszczyl....
Poczytalem sobie i dalej mysle o mieczu Praktikal Katana, ale tym razem o wersji PLUS, moze i jestem troche naiwny, ale to na start.
Co do artjapan super, fajne mieczki, nie jest ich duzo, ale ceny, wedlog mnie ostro przesadzone.
Jako przyklad moze podam, maja tam takie kompleciki, po 1600 zeta, miecze tepe, dekoracja, ladnie wykonane itp, z japoni, ale co to, znalazlem dzis gdzie indziej , oczywiscie nie w polsce ale za 100 $ czy to nie jest 4 razy taniej?? a w kazdym razie na cos lepszego nie mam 6000 tak jak to na artjapan pokazano...

Dzieki za pomoc. Juz naogladalem sie tego i chyba jednak kupie ta PK plus. tylko teraz, musze sie dowiedziec jak to jest z calym transportem, rozumiem "GIFT" moze cla nie bedzie. To przechodzi?? pytam sie was, bo jak sprowadzalismy bron ASG , te pistolety na kulki to byly problemy, przyczepiali sie, clo dawali duze itp.
Ale nie wiem jak tto jest z mieczami, gdyz tamto bylo poprostu roznie brane, raz za zabawke , raz za bron a czasem nawet ze nie dozwolone i zostawalo.

Jak sie to ma co do mieczy?
  • 0

budo_dzidziul
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
I jeszcze jedno.....

Moze gdzies w niemczech blisko jest sklep z czyms takim, moze dalo by sie np pociagiem podjechac, kupic, moze ktos wie o czyms takim, bo rozumiem ze lot do anglii i samolotem przewiezienie to odpada. Chce poznac mozliwosci, moze ktos z was tego probowal, bo daleko nie jest a koszta tez nieznaczne....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
w berlinie jest sklep na Gneisenaustrasse 8 (Kreuzberg), mam gdzieś do nich telefon i e-mail, kiedyś tam byłem, tasiorów mieli dużo, więc może tam... :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Niweiem czy to co napisze przemuwi do ciebie ale ja mam taka propozycje:

200$ o okolo 1000zl plus clo przesylka itp to masz jakies 1500 . Pozbieraj jeszcze troche i nie wydawaj na glupoty. Jak jusz bedziesz mail ciut wieksza sume okolo 2000zl kup ostrze u nas w kraju. Jest pare osub znajmujacych sie tym, kujacym miecze japonskie i majacych o tym pojecie a nie koniecznie tak drogich jak Janusz Lukaszczyk, moze robia na nieco nizszym poziomie ale napewno o niebo leprze nisz klepane maszynowo chinczyli od Pao Phen'a. (bo chyba tak ten pan zwie sie w mandzurii :D ) Bedziesz mial nawet prawdziwy hamon za te 2 tysiace i miecz wedlug wlasnego upodobania. Nastepnie dorobisz sobie do niego pomalutku pozadna oprawe tesz u nas w kraju, i za nie asz tak wielkie pieniadze bedziesz mial naprawde pozadny przyzwioty miecz kturym pocwiczysz dluuuugie lata asz do momentu kiedy bedziesz na tyle zamozny i doswiadczony by kupic sobie antyczna katane z japonii. Jak uzbierasz pieniaszki zglos sie domnie podam ci ze dwa adresy ludzi kturych znam i o kturych wiem isz kuja miecze. Oprawy robie naprzyklad ja sam ale jesli masz jakiekolwiek domnie obiekcje podam ci z szczera checia adresy innych ludzi zajmujacych sie tym. I bedziesz mial miecz na poziomie a nie jakas namiastke.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
W Polsce miecze robi jeszcze pan Sobucki (Sobiecki? - kurcze nie pamietam), warsztat ma przy hali Legi w warszawie na Bemowie, moge sie postarac o dokladny adres

pozdrawiam
qkiel
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
do mnie by to przemówiło, słusznie Waść prawisz :-)
  • 0

budo_kabaddon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Czy moglibyście podać adresy stron internetuwych producentów mieczy (oczywiście tych z Polski, zagranicznych łatwo znaleźć)

Pozdrawiam

Kabaddon
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
niema czegos takiego jak strony producentow mieczy japonskich w polsce. Wynika to z prostego faktu isz ludzi kujacych miecze japonskie wedlug odpowiedniej procedury i zasad jest moze 2-3 osoby i sa to najczesciej artysci obracajacy sie w gronie osub gdzie kazdy kazdego zna lub przynajmniej slyszal.
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Po co wam katana orginalna?
Ludzie troche wyobraźni, stare miecze po prosty sie łamią a wspułczesne orginały są drogie. Jeśli nie jesteście mistrzami kenjutsu to polecam katany takie jak moja-wyważone wspułczesne ostre lecz wykonane przez polskiego płatneża- spece od kenjutsu ocenili ją bardzo dobrze. A cena to 1000-1200zł. Dla chętnych zdjęcia
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Stare ostrza sie lamia? A ile takich starych jusz polamales?
  • 0

budo_kabaddon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
No ja bym chętnie zobaczył te zdjęcia i poaznał namiary płatnerza 8O A co do złamania ostrza to możliwości wykonania tej czynności na starej jak i na nowej głowni są bez wątpienia takie same, wszystko da się połamać jeżeli sie tego odpowiednio źle używa :P
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Co do łamania się ostrzy budojo nr3 artuk€ł o taemahigiri
  • 0

budo_polwo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3 Miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hanwei Practical Katana 1070-GT .... pomoz mi...
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024