Skocz do zawartości


Zdjęcie

Anonimowe zgloszenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
nooo jak do niczego.... a kto babcie z pietruszka scignie? albo blokade na kola zalozy... strazak miejski to bardzo pozyteczne stworzenie :D
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
ehh no tak, ja prostak:)
ja isc do straży !
a wiecie ze tam idą ci którzy sie do policji nie dostaną:))
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
Slyszalem,ze w policji nazywa sie straznikow miejskich muminkami :) :)
Tylko nie wiem dlaczego.

Ale zgadzam sie,ze nie jest nam taka straz potrzebna,bo w innych krajach(USA,Francji,Niemczech) tez nie ma takiej instytucji.Boobowiazki SM moglaby przeajac policja.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
szczerze? uważam że straz miejska jest potrzebna ! po pierwsze zajmuja sie cała masa pierdół co odciąza policje..
po drugie jednak człowiek w mundurze jakis tam porzadek sieje wokół siebie..
po trzecie: strazników sie nie lubi i mniej złości na policje spada ;) ))
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
piaba: jak nie ma jak jest. sam widzialem we francji nad morzem takich panow z psem od generalnego pilnowania porzadku w miescie. tylko ze to chyba zalezy od merostwa? a we wloszech na przyklad jest z 5 rodzajow policji, kazda do innego bajzlu. ale skoro w usa nie ma...tam jest najmadrzej to rozwiazane, powinnismy przyjac amerykanski model.
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?

A jak to jest ze straza?Jesli zglosze jakis maly pozar,ktory moglby sie przemiescic,to tez musze im zaplacic za przyjazd?Jak to jest?


Krotko i zbiorczo:
Dzwonilem i na interwencyjny i na zaufania Policji i nic nie musialem podawac.
Dzwonilem na Straz w Krakowie bo dym sie unosil nad dzialkami za osiedlem AGH. Jak przyjechali ktos juz chyba zgasil - dym zniknal.Dzwonili do mnie na komorke zebym nakierowal woz bojowy na miejsce nad ktorym widzialem dym. Nic nie placilem.
Nie dzwonilem na Pogotowie.
Dzwonilem na Straz Miejska i nic nie podawalem.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
Kolega krótkofalowiec będący świadkiem wypadku nadał na częstotliwości radiowej pogotowia krwiodastwa wiadomość, że tu i tu był wypadek i potrzebna taka krew. W słusznej obawie przed słuszna karą nie podał żadnych danych :) . Ale przyjechali. Tylko że to dawno było i nie było jeszcze kas chorych
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
Cougar w sumie ma racje.
ale mogło by ich byc chociaż mniej zeby mnie tak nie denerwowali:0
ale prawda tak ze, na miescie jzeli ktos powie ze policja jest zła, to napewno za chwile powie ze "poicja to nic w porównaniu z muminkami".
tez nie wiem czemu muminki, ale jak czasem siedzimy pod kolumną, na murkach i sie przyp. to muminke jest najdelikatniejszym bluzgiem jaki moga usłyszec:)
swoją drogą ostatnio na starym miescie w wawie pełno policjantów. chyba juz zkazdym mielismy dyskusje ale wszysct wporządeczku:)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?

jak nie ma jak jest. sam widzialem we francji nad morzem takich panow z psem od generalnego pilnowania porzadku w miescie


Sorrka,mialem bardziej na mysli USA i Niemcy.Z ta Francja sie pomylilem.

Straz Miejska nie jest moze zbedna,ale gdyby wzmocnic policje(z tego co wiem aktualnie jest 104 tys. funkcjonariuszy policji),tzn. zwiekszyc jej stan liczbowy i podwyzszyc pensje,mozna by zrezygnowac ze Strazy.Wtedy cala kasa idaca akutalnie na SM i jej zyski zostalyby przeznaczone na policje.To jest ogolnie trudna sprawa,ale SM nie jest organem niezbednym.Widzimy to na przykladzie Stanow Zjednoczonych. :wink:
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
CZYTAJCIE TO :

Kraj
IAR, jkl /2003-12-08 05:55:00

Pogotowie: Wezwania tylko w razie zagrożenia życia



"Gazeta Wyborcza": Tylko w razie zagrożenia życia będzie nam wolno od przyszłego roku wezwać karetkę.


fot. TVN24

W innym przypadku będziemy płacić nawet 200-300 złotych.

"Jak zwykły człowiek ma rozpoznać stan zagrożenia życia"? - zastanawia się dziennik.

"Trzeba się zachowywać racjonalnie. Są ewidentne przypadki, np. ktoś straci przytomność" - odpowiada rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Aneta Styrnik.

W mniej oczywistych przypadkach rzeczniczka radzi dzwonić do lekarza rodzinnego i zdać się na jego decyzję.

"Można też zadzwonić na pogotowie. Dyspozytorka oceni, czy powinno przyjechać pogotowie, czy też trzeba czekać na lekarza rodzinnego" - radzi rozmówczyni "Gazety". Dodaje, że na razie nie wiadomo, gdzie mają dzwonić pacjenci z powiatów, w których żaden lekarz rodzinny nie zgłosił się do konkursu.

"Sytuacja jest jeszcze dynamiczna. Na pewno przed Nowym Rokiem ubezpieczeni dowiedzą się, co mają dalej robić" - zapewnia rzeczniczka NFZ.

To puszczanie wszystkiego na żywioł, przejaw bezradności organizatorów ochrony zdrowia - komentuje profesor Juliusz Jakubaszko, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej.

A dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Janusz Kamiński ostrzega: "Będzie straszne zamieszania, bo większość pacjentów dowie się o zmianie systemu dopiero wtedy, kiedy zadzwoni do nas po pomoc".

Zdaniem dziennikarki Gazety Elżbiety Cichockiej, to, co proponuje prezes NFZ Krzysztof Panas świadczy albo o jego skrajnej niekompetencji, albo skrajnie złej woli.

"Może prezes Panas nie wie, co się działo, kiedy w 1999 roku wprowadzono opłaty ze »nieuzasadnione« wezwanie pogotowia" - pyta dziennikarka.

I odpowiada: "O zasadności wezwania decydował lekarz z karetki. Wkrótce się okazało, że na tę ocenę najbardziej wpływała sytuacja finansowa lokalnego pogotowia. Były przypadki, kiedy po wizycie pogotowia i wystawieniu rachunku za »nieuzasadnione« wezwanie pacjent umierał na zawał" - pisze dziennikarka.


Tu jeszcze link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiec mam juz chyba rozwiazanie mojego problemu dotyczacego pogotowia...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
ehh zawiodłes mnie. od rana cieszyłem się, że ja to wkleje:)))
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?
coz ja moge tylko powiedziec ze raz dzwonilem na policjie i nic nie podawalem(zadnych danych personalnych czy czegos tam),3 razy dzwonilem po pogotwie i nic nie placilem,i takze nic nie podawalem,przynajmiej za ostatnim razem,2 pierwszych nie pamietam...

pozdro
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: Anonimowe zgloszenie?

Slyszalem,ze w policji nazywa sie straznikow miejskich muminkami :) :)
Tylko nie wiem dlaczego.


Muminki - tak kiedyś mówiono na dzieci z zespołem Downa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024