Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_raf77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Katana ?
Witam od niedawna jestem użytkownikiem tego wortalu ;) i mam takie małe pytanko, które nasunęło mi się po przeczytaniu paru postów, a mianowicie: Jest w Polsce parę osób, które wykonują katany tradycyjną metodą min. pan Socha i Lukaszczyk (a może jest ktoś jeszcze?) - u którego z nich warto zamówić katanę i ile to teraz kosztuje ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Prosze uzyc funkcji "Szukaj". Ten temat byl juz omawiany wiele razy.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?

Jest w Polsce parę osób, które wykonują katany tradycyjną metodą min. pan Socha i Lukaszczyk (a może jest ktoś jeszcze?) - u którego z nich warto zamówić katanę i ile to teraz kosztuje ?


to pan Socha wykonuje kakany, mnie się wydawałó że raczej nimi handluje :? ale że kuje to nie wiedziałem
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Pan Socha NIE kuje, Pan Janusz Lukaszczyk i owszem. Jest jescze kilka osub znajacych tehnologie ale czy kuja obecnie i czy pragna byc tu wymieniani tego niewiem. Koszt miecza od sansei Lukaszczyka to jak mi powiedzial obecnie to od 12000zl ale wiem z mniej oficjalnych zrudel isz jest to cena dajaca sie negocjowac.

Szczepan cierpliwosc to klucz. 8)
  • 0

budo_raf77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Pan Socha napewno kuje katany (kiedyś z nim rozmawiałem na ten temat).
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
tez pierwsze slysze aby Socha kul katany... jesli to robi, dlaczego ich nie sprzedaje, chociazby na swojej stronie... o na jego stronie mozna kupic katany wykonane wlasnie przez Lukaszczyka....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?

Pan Socha napewno kuje katany (kiedyś z nim rozmawiałem na ten temat).


chyba jednak pan Socha tychże katan nie kuje, bo wiesz napisał by o tym w swoich książkach to jedno, a drugie że aby kuć katany to trzeba katany to trzeba się tego nauczyć, a on raczej nie miał czasu na tę naukę jak pracował w instytucji handlu zagranicznego, robił interesy a nie zabawiał się w męczenie żelastwa.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Katany robi jeszcze pan Sobucki, w Warszawie, temat ten był już poruszany, zamieszczę wkrótce zdjęcia.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Chcialbym zobaczyc katane wykuta przez Soche :lol: . Ale jesli to jego slowa to podejrzewam ze wiem co mugl miec na mysli i nie bylo to ladne jesli jest to to o czym mysle.

Kuje masa osub ale trzeba sprecyzowac o jakie kucie chodzi odkuc cos z kawalka stali to nie to samo co, wykuc z rudy wedlug wszystkich zasad i prawidel to potrafi w polsce moze 5 osub nie wiecej.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
po prostu zbajerował gościa, by zrobić na nim wrażenie, to wszystko, i mnie się to też niepodoba, już pana nieco mniej lubię. Dorobić do miecza tsuka czy saya to i ja potrafię, jak się sprężę :-)
  • 0

budo_marketer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?

po prostu zbajerował gościa, by zrobić na nim wrażenie, to wszystko, i mnie się to też niepodoba, już pana nieco mniej lubię. Dorobić do miecza tsuka czy saya to i ja potrafię, jak się sprężę :-)


Wiem coś na ten temat. Widziałem twoje iaito na stażu w Opolu. :) ))

Generalnie nic nie mam do Pana Sochy - wręcz przeciwnie okazał się bardzo pomocny, gdy szukałem oryginalnej kaligrafii z japonii - sprzedał mi takową za cakiem rozsądne pieniądze i teraz ma w domu prawidzwy antyk :) )
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
A z kond ta pewnosc iz to antyk?
  • 0

budo_marketer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?

A z kond ta pewnosc iz to antyk?


Pewności nie mam - ale jest napisana w starym jezyku (obecnie nie stosowanym ) na dosc poniszczonym papierze, po przejsciach :) )
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Wiesz, taki papier da sie spreparować przy zniezbyt wilkich kosztach. Ale według mnei jest to antyk z pwoodu kaligrafi.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
miejmy nadzieję że jest to antyk, ale faktycznie jest to proste, umoczyć w herbacie i lekko osuszyć nad ogniem, tak by się nie spaliło, już masz inny kolorek :) po za tym jest pełno różnych sposobów, już ich nie pamiętam :(
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
inny sposób-> pójsć do sklepu
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Marcin nie oto mi chodzilo bynajmniej. Raczej chodzilo mi o nieswiadome sprzedanie podrubki bo jak woadomo jesli chodzi o japonskie antyki ciesza sie one duza popularnoscia flaszezy. Nawet jeden miecz na stronie pana Sochy ma falszywa tsube, wiem bo trzymalem go w dloniach to raz a dwa kilka tsub z ksiazki "Tsuby" nie jesy moze jednoznacznie flasyfikatami ale mam co do nich pewne obawy , bo zachodze w glowe dlaczego japonski mistrz zostawil slady po laczeniuform odlewniczych :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
ja nie mam na myśli że pan Socha swiadomie kantuje na antykach, może i nie, ale tego gościa co pisał że wykuwa katany to zbajerował, a jak coś takiego słysze to mam prawo zwątpić w jego wiarygodność, to wszystko, co do tych tsub to masz słuszne wątpliwości, też bym je miał, bo dobry rzemieślnik tak nie robi jak opisałes, nie musi :-)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Marcin rzemieslnik nie odlewa tsub on je kuje badz wycina itp, odlewaja to fabryki. :D
  • 0

budo_raf77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana ?
Może tek. Byłem w Łańcucie u pana Sochy, ale niestety go nie zastałem. Na bramie miał szyld "PŁATNERSTWO", a pozatym rozmawiałem z nim chyba 2, lub 3 razy przez telefon i zapewniał mnie że kuje katany tradycyjną metodą, sprowadza rzeczy do tego celu z Japonii min. kamienie szlifierskie itp... Namiary na niego dostałem od znajomego z telewizji bo dostał od pana Henryka wizytówkę po programie z jego udziałem (program z Manem i Materną już nie pamiętam tytułu, chyba jakieś 6 lat temu). Już teraz szczerze nie wiem co o tym wszystkim sądzić ;(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024