Skocz do zawartości


Zdjęcie

zdrowe łokcie VS iaido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zdrowe łokcie VS iaido
czesc,

tak sobie czytam forum, pytam znjomych, lekarzy i okazuje sie ze praktycznie wszyscy trenujacy iaido czy to bokkenem,iaito czy katana predzej czy pozniej maja problemy z lokciami i nadgarstkami.

przyznam, ze sam uzywam bokkena bo po tygodniu uzywania katany (tak po 30minut dziennie) zaczynaja mi "chrupac " łokcie, nic nie boli ale wyraznie czuje i slysze takie chrupniecia :)

z drugiej strony sa przeciez ludzie w wieku 60 lat cwiczacy 40 lat i jakos machaja . . . jak oni to robia ?
na codzien uzywaja bokkenow ?
czy moze maja jusz sztuczne stawy z tytanu :twisted:
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
mysle ,ze duze znaczenie ma dieta. jesli szanujesz kosci i dbasz o mnie takze pod wzgledem diety ( galaretka , wapno te sprawy ) to mysle, ze nie musi byc tak zle, no i rozgrzewka. ostatnio zaczalem cwiczyc na macie bez rozgrzewki no i bark przeciazony i boli :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
to mój drogi typowy objaw u osób, źle pracujących rękami. machasz tak łokciami, że ci latają na boki, a nie powinny przyjrzyj się swijej pozycji w lustrze, np. w hidari jodan, łokcie nie mogą odstawać na boki jak łapy żaby, tylko ręce muszą być niemal proste, miecz nad czołem, tsuka ukośnie do góry, zresztą co ci będę pisał, pojedź na jakiś taż to zobaczysz i pogadasz z ludźmi to będziesz wiedział co i jak. Objaw dziwny, prędzej powinny boleć kolana, co jest w pełni zrozumiałe, ale o łokciach to pierwszy raz słyszę. no to przyjedż na jakiś staż to będzie wiedział co i jak :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
Kontuzje lokci przy cwiczeniu mieczem moga powstac jak masz slabe miesnie przedramion, oraz te co trzymaja lokiec z gory, a wkladasz, przez dluzszy czas, duza moc w ciecie. Dzieje sie tak, poniewaz w samej koncowce ciecia, nalezy zastopowac ciecie skretem nagdarstkow i dloni - poniewaz tnie sie w powietrzu - co powoduje powazne napiecia w okolicach lokci. Gdybysmy mogli za kazdym razem ciac w jakis material, ten material hamowalby impet ciecia i obciazenia na lokcie nie bylyby tak powazne.

Jedyna rada co znalazlem, to zwiekszac moc ciecia stopniowo, i rozwijac miesnie trzymajace lokiec, oddzielnie, na ciezarowni.
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido

to mój drogi typowy objaw ... Objaw dziwny ... ale o łokciach to pierwszy raz słyszę. no to przyjedż na jakiś staż to będzie wiedział co i jak :-)


chyba bede musial bo niewiele zrozumialem :twisted:

a co do kolan to moje maja sie swietnie, byc moze daltego ze wykrecam ze 3000km rocznie rowerkiem.

szczepan, a moze lepiej zrobic sobie jakis ciezki pseudo miecz (np. olowiana,pelna rura) i BARDZO POWOLI wykonywac rozne techniki .. . powinno to zagwarantowac rozwoj wlasciwych partii miesni . .. a dieta swoja droga, nigdy bym o tym nie pomyslal a pewnie sporo znaczy.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
olowiana rurka?......hmhm.....noooo ....nie wiem....moze lepiej idz do fizjoterapeuty(czy fizyczne rehabilitacj, nie wiem jak to sie pisze) oni sie znaja doskonale. Powie ci jakie cwiczenia masz robic, na jakie grupy miesni i czym.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
pomki, podciąganie na drązku, kułka do ściskania/ściskacze, ćwiczenia z ciężarkami( np. 3 kg na każdą rękę), ćwiczenia rozciągające. Najlepiej ćwiczyć wszystkei partie ciała poza tym dobrze pociwczyc też wytzymałość. Zalecam to bo mi to zalecano i powiem że pwoli to zaczyna działać.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
Znaczenie moze miec tesz tak zwane usztywnianie sie. sporo osub prowadzi miecz caly czas na sztywnych napietych rekach a to blad. Nalezy przez 2/3 ciecia trzymac miecz luzno swobodnie a jedynie w ostatniej 1/3 (to oczywiscie umowne proporcje) zacisnac i spiac miesnie ale tesz bez przesady bo jak powiedzial muj sansei a co mi sie bardzo spodobalo "spiety miecz jest sztywny rozluzniony miecz wydluza sie i rozcionga" co daje po porstu wiekszy zasiegi i mozliwosc korekty w koncowych fazach. A takie sztywne prowadzenie zacznie bardziej obciaza stawy nisz rozluznione. Ja tam fizjoterapeuta niejestem i niewiem czy muwie madrze ale tak mi sie wydaje przynajmniej.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
no jak na razie to tylko GrafRamolo napisał z sensem o co chodzi, reszta bajdurzy, jaka siłownia na łokcie? kufa o czym wy w ogóle gadacie, gość musi nauczyć się ciąć, wczoraj gadałem ze specem od tych spraw, bolą gościa łokcie bo jest sztywny i źle nimi pracuje, nie wymyślać bzdur tylko pomyśłeć o co chodzi a nie doradzać mu głupoty. Żeby podnieść sobie siłę łokci wystarczy że będzie robił paręnaście pompek dziennie, efekt ten sam jak nie lepszy.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
Marcin, widze ze specem od fizjoterapii to ty nie jestes :roll: :wink:

Co do usztywniania sie, to przez pierwsze kilka lat jest fizycznie niemozliwe ciac mocno, prawidlowo i na luzie. Wiec normalne ze wszyscy sie usztywniaja. I wielu sie nabawia kontuzji lokci. Ci zdrowi "luzacy" to moze medytacje z mieczem cwicza, ale to nie ma nic wspolnego z cwiczeniem miecza :nie: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Tak ze trzeba sie przystosowac do rzeczywistosci a nie postulowac rzeczy kompletnie iluzoryczne 8)
  • 0

budo_liamk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
marcin,
oczywisice napinam miesisnie dopiero w koncowej fazie ciecia i to zdaje mi sie ze jeszcze pozniej niz po 2/3 . . . problem polega wlasnie na tym ze to w tej koncowej fazie (podczas chamowania, keidy masz napiete miesnie) cala sila musi sie wytracic. . . . albo na miesniach albo na stawach . . . nie ma miesni - pozostaja stawy :(
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
To wiesz co masz robić...
Mięśnei same ci nie urosną.
Nie wycwiczysz całego ciała za pomocą meicza.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
Liamik, sily i impetu ciecia nie wytraca sie samymi rekoma to po czesci praca bioder nug itp wytracasz poprzez nieznaczne obnizenie pozycji, zakontrowanie stawem kolanowym przy niekturych cieciach, rotacja nieznaczna bioder no i oczywiscie tesz rekami ale nie w 100%


Szczepan widze rze ty lubisz podwazac kazde zdani, kazdy twuj post to negacja poprzednich, trudno skoro tak musisz to widac tak ma byc ale czaseem jestes zabawny.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido

ale czaseem jestes zabawny.

milo mi :wink: :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido
Mi rowniez :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zdrowe łokcie VS iaido

Liamik, sily i impetu ciecia nie wytraca sie samymi rekoma to po czesci praca bioder nug itp wytracasz poprzez nieznaczne obnizenie pozycji, zakontrowanie stawem kolanowym przy niekturych cieciach, rotacja nieznaczna bioder no i oczywiscie tesz rekami ale nie w 100%



Liamk
tu czytaj, słusznie powiedziane, do tego musi dochodzić odpowiedni oddech, czyli praca mieśniami przepony, które niestety masz :-) bo jakbyś nie miał to być nie chodził
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024