Skocz do zawartości


Zdjęcie

destrukcyjna siła noża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Dohap,
Ja nie pisalem nic o tym ze w USA mozna nosic karabiny na ulicy. Chodzi tylko o to ze CZASAMI prawo w NIEKTORYCH stanach ogranicza noszenie nozy przy jednoczesnie dosc liberalnym podejsciu do broni palnej. Np. wlasnie Teksas jest takim przykladem ale nie tylko. Oczywiscie istotna jest roznica pomiedzy posiadaniem broni palnej w domu, wozeniu do lasu czy za miasto w samochodzie a noszeniem przy sobie ukrytej broni palnej (tzw. CCW - Concealed Carry Weapon). Oczywiscie mnostwo przepisow w US jest wlasnie jak piszesz dziwnych. Np. ban na automaty wzial sie wlasciwie z filmow w ktorych pokazywano gangi uzbrojone w automaty (przynajmniej tak mi wiadomo-nie mowie ze to jedyna przyczyna). Ludzie sie przestraszyli - i tak juz zostalo do dzis. Chyba tylko w Oregonie mozna miec automat (ale moze sie myle - prawnikiem nie jestem).
Na marginesie jezeli kogos interesuje prawo w US odnosnie nozy to polecam strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrowienia
Swingline
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Reolog, nie sprawię Ci mam nadzieję dużej niespodzianki, jak powiem że to co napisałeś nie trzyma się kupy?

Już tłumaczę:

1. Noża możesz nawet nie zobaczyć, a już nie żyjesz.
2. Nożem cholernie łatwo sprawić dużo ból, a nie zawsze się przy tym zabije.


To zabija się natychmiast, czy może jest to nie takie oczywiste?

4. Noż wymaga większej desperacji, większego zdecydownia. Każdy może wyjąć pistolet, przycelować i nacisnąć spust.

Przypominam, że rozważałes czemu ludzie boją się bardziej noża niż pistoletu... To dlatego że jest go trudniej użyć i wymaga to większej desperacji? Jeszcze większej desperacji i wysiłku wymaga zrzucenie na kogoś fortepianu. Czy ludzie boją się zabójców zrzucających fortepiany na ludzi jeszcze bardziej niż nożowników?!?

Ludzie się boją noży bardziej niż broni palnej z wielu powodów.
5. Nóż jest po prostu bardziej "cool". Jak by powiedział Obi-Wan: "nóż to elegancka broń; na lepsze czasy"... :)


O mamo 8O Ludzie się boją noża bo to elegancka broń na lepsze czasy?

Chłopie, wyśpij się :?

BTW, o ile dobrze kojarzę to ofiar śmiertelnych po użyciu noza jest WIĘCEJ niż po użyciu broni palnej. Stosunkowo łatwo jest osiągnąć efekt obrony za pomocą broni palnej NIE ZABIJAJĄC przeciwnika, właśnie ze względu na to że można UTRZYMAĆ DYSTANS. A jak idzie na noże to już nie ma mowy o dystansie z którego można by razić przeciwnika samemu nie narażając się na straty... Stąd zapewne bierze się większa śmiertelność noża - jak już się go używa, to nie po to żeby gościa "zastopować" - bo na to jest cokolwiek za późno. A emocje związane z bliskim kontaktem mogą sprawiać że puszczają hamulce - i potem mówią o trzydziestu pchnięciach w klatkę piersiową i brzuch :/

Eeee - i uwaga: WYDAJE mi się że słyszałem o statystykach mówiących o większej śmiertelności wśród ofiar ataku nożem. I WIEM że brzmi to rozsądnie :)

Pozdrawiam,
AdamD

PS: a noża używam do obierania jabłuszek. Zajebiście lubię obrane jabłuszka!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża

2. Pistoletem łatwiej zabić. Nożem cholernie łatwo sprawić dużo ból, a nie zawsze się przy tym zabije.

Popytaj lekarzy, zwykle ofiara jest w takim szoku, że nie czuje bólu. Boli potem, jeśli jest jakieś potem.
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
AdamD,
Obrane jabluszka niech zyja - oczywiscie!!! Tylko takie jemy :)
Moze zamiast "noz" uzywac nazwy "obieracz jabluszek" :D . Np. Tarani nie nazywa swojego karambitu "knife" tylko "utility tool" :D - co by to nie znaczylo. Brzmi lepiej i panie na poczcie nie musza sie denerwowac :D A i my nie kupujemy wtedy noza tylko "narzedzie uzytkowe" :D
Pozdrowienia i szacunek,
Swingline
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża

AdamD,
Obrane jabluszka niech zyja - oczywiscie!!! Tylko takie jemy :)
Moze zamiast "noz" uzywac nazwy "obieracz jabluszek" :D . Np. Tarani nie nazywa swojego karambitu "knife" tylko "utility tool" :D - co by to nie znaczylo. Brzmi lepiej i panie na poczcie nie musza sie denerwowac :D A i my nie kupujemy wtedy noza tylko "narzedzie uzytkowe" :D
Pozdrowienia i szacunek,
Swingline


Mnie zawsze interesuje co robią strażacy i sanitariusze na Filipinach skoro bracia Szabo zachwalają
this tool has been a favorite among firefighters, law enforcement officers, paramedics and Filipino martial arts practitioners.
Dołączona grafika

Wiem, że niby można tym rozciąć odzież lub pasy bezpieczeństwa, ale jakby się nad wami pochylił ratownik z czymś takim w łapie?
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
AdamD wrote:

Zajebiście lubię obrane jabłuszka!

A mnie kiedys uczyli, ze obrane ze skorki jabluszko jest malo warte, poniewaz prawie wszystkie najbardziej wartosciowe skladniki znajduja sie miedzy skorka a miazszem. Obierajac jablko wyrzucamy razem ze skorka to, co najlepsze dla naszego organizmu.
Ja obierajac jablko wykrawam tylko srodek z ziarnkami i luskami.
A moze to wszystko bujda? W koncu uczono mnie w "tamtych" czasach.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Nie no... To szczera prawda :)
Tylko jakoś nie jestem zwolennikiem zdrowego trybu życia...

... czy jakoś tak 8)

A nóż noszę przy sobie, bo człowiek nigdy nie wie kiedy najdzie go ochota na jabłuszko 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża

Obierajac jablko wyrzucamy razem ze skorka to, co najlepsze dla naszego organizmu.

Chodzi Ci pestycydy, herbicydy i środki grzybobójcze :wink:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Nie tylko do tego słuzy ten kerambit! Patrz na dział "climbing" u szabo:

The Climbing Kerambit: Basically the climber's survival tool. Once in your hand, it wont come out unless you want it to. It features a curved edge to cut rope or fabric, and a spike at the other end that can be used to undo a knot, or punch holes in a can, or even dig better holds ( :lol: ) if necessary. The Kerambit is constructed from one solid piece of steel, therefore incredibly tough. A must for serious climbers!


i jeszcze zdjęcie climbing kerambita:

Dołączona grafika

czy nie jest podobny do tego 'stażackiego' ? :D
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Co to znaczy: "The Climbing Kerambit: Basically the climber's survival tool."?
Wspinam się trochę i przyznam się szczerze że nie rozumiem.
W skale zdarzyło mi się używać tak nielubianego tutaj Herbertza - folder ze stali 420 i aluminiową rękojeścią - wyciągałem nim kości ze szczelin i jakoś sie nie złamał, mam go od paru lat.
Jak trzeba coś sprzedać to dorabiają filozofię. Zwykły marketing.

Mars
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
bo nierozumiesz mars - to taka ironia z tym survival tool........... ;)
chociaż w rzeczy samej oba na tatkie miano zasługuja .......
w pełni
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża

A mnie kiedys uczyli, ze obrane ze skorki jabluszko jest malo warte, poniewaz prawie wszystkie najbardziej wartosciowe skladniki znajduja sie miedzy skorka a miazszem. Obierajac jablko wyrzucamy razem ze skorka to, co najlepsze dla naszego organizmu.

Zawsze możesz obrać jabłuszko, a potem zjeść tylko to co "wartościowe dla organizmu", nie? Skórka do przeżucia, a jabłuszko do kosza... :lol:
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
forum znalazlem niedawno. czasem sie cos ciekawego trafi. szukam kontaktu z sensownymi kolesiami, ktorzy chca cwiczyc noz, patyk, ze dwa chwyty. problem jest tylko taki, ze jestem w chicago, a forumowicze glownie w polsce. mam nadzieje, ze sie jakis jednak znajdzie.
Pozdrowienia.
McCoy
ps. nie ma znaczenia, czy sie wsadzi w oko przeciwnika dlugopis, osty jak brzytwa lightfoot zambezi czy kawalek szkla.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
No to mamy ten sam problem McCoy, tyle ze ja siedze znacznie blizej Polski :)
  • 0

budo_templer
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Ja bardzo chętnię poćwiczę nóż , pałkę i każdy inny rodzaj broni , ale jestem z Krakowa..... :balisong:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Na ta stronke trafilem przez przypadek - wchodzac na stronke kravmaga znalazlem link i...: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zwlaszcza pierwsze zdjecie :?
Pozdrawiam
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża

z ksiazek sensacyjnych zatrzymalem sie dawno temu na J.Higinsie i doszedlem do wniosku ze mnie nie bawia (...)

prosze cie nie porownoj Suworowa do Higginsa. prawda ze po pewnym czasie sie 'ukomercyjnil', ale przeczytaj 'Akwarium'.


Jak to "ukomercyjnil"? Przeciez jesli juz to najbardziej komercyjne ksiazki Suvorova to wlasnie "Akwarium" i "Spetznaz". Pozniej zaczal pisac ciezej strawne prace historyczne o dyskusyjnej wartosci. Dla mnie bardzo sensowne.
W kazdym razie Suvorov z Higginsem ma tyle wspolnego co jakis fajny custom z polska finka harcerska z lat 70-tych.. Analogia specjalnie dla was.. :)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
no... moze i masz racje. ale gdy czytalem te pierwsze jakos odczulem, ze nie bylo to napisane tylko dla kasy, ale tez troche od siebie dla ludzi. natomiast pozniejsze ksiazki nie sa chyba dla dobra ludzkosci, tylko jego portfela :) no i na pewno pozniejsze maja zupelnie inny charakter. chociaz pisze calkiem strawne - np. o wojnie zimowej. szkoda ze malo kompleksowo i jednostronnie. ale calkiem ciekawie... niczego nie mozan przyjmowac bezkrytycznie.
analogia do nozy 1 klasa :)
pozdro
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża


2. Pistoletem łatwiej zabić. Nożem cholernie łatwo sprawić dużo ból, a nie zawsze się przy tym zabije.

Popytaj lekarzy, zwykle ofiara jest w takim szoku, że nie czuje bólu. Boli potem, jeśli jest jakieś potem.


Potwierdzam .. nie boli nic a nic .... ale potem jesli ciecie bylo odpowiednio dlugie i glebokie mozna odjechac w blackout. Przyklad ?? Ciecie na dlugosci ok 3 cm.... bardzo glebokie .. miejsce - dlon lewa. 10 min nic nie czulem .. bo trzeba bylo opatrunek zalozyc (jeszcze w domu) ... i jak mi minimalnie zeszla adrenalina ... stalem sie blady i odjechalem w nicosc ...a to tylko dlon.... nie jestem wrazliwy na widok krwi ... pracowalem tu i tam .. gdzie krwi (ludzkiej) bylo wiele.
  • 0

budo_jaq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: destrukcyjna siła noża
Kaligula-miałeś niezłego fuksa nosząc w Anglii backlocka. Prawo dotyczące noży jest tam bardzo konserwatywne: wszystkie ostrza dłuższe niż 2,5' są nielegalne i wszystko-dokładnie wszystko co ma blokadę jest również nielegalne (na dobrą sprawę toole także). Co gorsza jeśli cię przyuważą z takim "utility tool" to nie kończy się na konfiskacie a na więzieniu. Fatal error... a na Oxford Street i tak widziałem pociachanego gościa. Jak widać nawet najostrzejsze sankcje nie eliminują problemu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024