Skocz do zawartości


Zdjęcie

wada wzroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_simon2
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

wada wzroku
mam pytanie czy przy wadzie wzroku dość spory minus mozna trenować sporty walki trenuje 3 razy w tygodniu juz 3 lata i jak na razie nie odczuwam zadnych problemów jednak słyszałem ze intensywany trening moze doprowadzic do jakiś powikłań wiec czekam na wypowiedzi moze ktos ma jakies doswiadczenie w tej dziedzinie.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Przy wadzie powyżej 4 dioptrii trening jest niewskazany, zwłaszcza siłowy - może odkleić się siatkówka...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Stary temat - nie przeczytałem całego, ale oiże znajdziesz cos dla siebie:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Ja mam na soczewkach już - 3,25...:( :( :( nie chcę rezygnować z tkd !! Na badaniach u lekarza sportowego, owy okulista mi powiedział, że dopuszczalna wada w sporcie to -4...i tak już się plół na moją wadę...co mam zrobić ?? nie chcę zrezygnować z MA :(
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

Ja mam na soczewkach już - 3,25...:( :( :( nie chcę rezygnować z tkd !! Na badaniach u lekarza sportowego, owy okulista mi powiedział, że dopuszczalna wada w sporcie to -4...i tak już się plół na moją wadę...co mam zrobić ?? nie chcę zrezygnować z MA :(

A słyszales o takim gosciu (Artur Smutko) co leczy minusy?
Mój kumpel byl na takim obozie co Ten pan organizuje i mu pomoglo ( chyba o 2 dioptrie mu sie wzrok poprawil).
Piszą o Nich w róznych gazetach, i nie jest to jakis cudowny uzdrowiciel, on poprostu pokazuje cwiczenie dzieki którym wzrok autentucznie o duzo sie polepsza.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Nie słyszałem o nim..:( masz jakieś namiary na niego (choćby strona www)??
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

Nie słyszałem o nim..:( masz jakieś namiary na niego (choćby strona www)??

Niestety nie mam konkretnych namiarów na Niego, swego czasu kupowalem takie gazety (victor sie nazywaly) i w nich o Nim wyczytalem, dzisiaj poszukam w tych gazetach jakiegos kontaktu z Nim.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Nie wiem, czym zajmuje się ww pan, ale jeżeli chcesz spróbować polepszyć trochę wzrok ćwiczeniami, to poszukaj książek o tzw. metodzie Batesa. Podobno działa.

K.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
leczenie wzroku cwiczeniami? dla mnie to jakas sciema, ale jak ktos napisze ze mu pomoglo to sam sie za tym zakrece :) tylko czemu okulisci nic na badaniach o tym nie gadaja skoro to takie skuteczne? tylko jak juz to operacyjnie moga ci poprawic
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Tez mam kumpla co mial 7 a teraz ma 4 czyli ladna poprawa.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
A słyszeliście o takiej metodzie...że są kręgi i w środku jakaś literka...i na to trzeba się gapić jakieś 15 min. dziennie ?
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Jak by okuliści mówili o różnych sposobach to by stracili pracę...zresztą tak to jest z różnymi technikami, raz pomagają, raz nie...:(
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Wzrok da sie troche poprawić albo przynajmniej powstrzymać pogłebianie sie wady poprzez różne ćwiczenia że tak powiem 'optyczne'. Np. wpatrywanie się w daleko połozone przedmioty czy odczytywanie tablic rejestracyjnych przejeżdzających samochodów. Więcej nie pamiętam, bo mi o tym dawno temu mówiła okulistka. Może warto sie zainteresować metodami i ćwiczyć?? Byłoby miło jakbym ciut ostrzej widział.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

leczenie wzroku cwiczeniami? dla mnie to jakas sciema, ale jak ktos napisze ze mu pomoglo to sam sie za tym zakrece :) tylko czemu okulisci nic na badaniach o tym nie gadaja skoro to takie skuteczne?


Madhornet,
Okulista to lekarz. I dobry okulista zaleca higienę oczu, stosowanie przyzwoitego oświetlenia, nie męczenie wzroku wgapianiem się w komputer ;) a jeżeli już trzeba, to robienie przerw, patrzenie w dal, relaksowanie wzroku itd. Może także zalecić ćwiczenia. Z tym, że znajdź mi pacjenta, który pójdzie na kurs (bo tych ćwiczeń jest trochę), a potem będzie regularnie ćwiczył. Jakby lekarz miał każdemu pacjentowi robić wykład i ćwiczyć z nim, to spędzałby z jednym pacjentem dwie godziny. A metoda Batesa jest metodą o klinicznie potwierdzonej skuteczności stosowaną na świecie dość szeroko. Wyniki badań pewnie da się znaleźć w sieci, jakby dobrze pogrzebać. Zresztą ćwiczenia zalecane w niej można odnalezc i w roznych wschodnich technikach ćwiczenia wzroku. Pare ćwiczen w moim własnym stylu jest jak stamtąd wzięte.
No i trzeba uwzględnić fakt, że znakomita część pacjentów, jakby dostała ćwiczenia zamiast okularów (albo nawet polecenie ćwiczenia oprócz "wspomagania") to by je zwyczajnie olali. Dlatego siłą rzeczy tego typu metody będą w większości przypadków zaliczane do medycyny alternatywnej. Chociaż z tego, co czytałem, metodę Batesa stosuje się jako oficjalną metodę leczenia w Stanach - czyli okulista zamiast bryli przepisuje ci kurs tej metody do wyboru.

K.


K.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Współczuje wszystkim mającym problemy z oczami..

To na poprawe humoru

Dołączona grafika
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
saku :D fajny art, muszę się wziąć za te ćwiczenia systematycznie...ja chcę ćwiczyć ma :P
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Dzięki Saku. No nic - trzeba trenować gały. 8O
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
I dlatego warto tu wracać karzdego dnia :-) uzanie dla saku...
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Kiedyś uważano, że wada wzroku się pogłębia u osób trenujących style rzucane (judo, aikido, zapasy) z uwagi na "mikrowstrząsy" czaszki. Gdzieś w okolicach 1994 roku polscy karatecy (ci od kyokushiunu) pisali (cytuję z pamięci) o "epidemii krótkowzroczności wśród judoków". Sam J. Wysocki ma dużą wadę wzroku, ale gdy ćwiczyłem aikido w jego sekcji, to wzrok mi się nie pogorszył. Natomiast później, na studiach, owszem, ale nie od treningów (miałem kilkuletnią przerwę), tylko od wgapiania się w podręcznik. Potem trenowałem kyokushin i też nie zauważyłem postępu krótkowzroczności, za to jak zacząłem pracę zawodową (niestety polega głównie na czytaniu), znów pogorszył mi się wzrok. Obecnie, od 2 i pół roki trenuję KM i nie zauważyłem pogłębienia się wady (cały czas noszę okulary -3,5 i -2,5 i coś niecoś widzę na treningach). Jaki z tego morał? Ano: mniej nauki, więcej sztuki (walki) :)

p.s. Pytałem okulistów - ale nie potrafili odpowiedzieć, czy "mikrowstrząsy" czaszki powodują pogarszanie się wzroku. Faktem jest, że jeden mój znajomy zapaśnik nosił szkła, jak denka od butelek, ale przy tym np. bardzo dobrze strzelał z karabinu (w okularach).
  • 0

budo_lifefighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
spoko nie obawiajcie sie w wieku ok20 lat wada ustaje i mozna zrobic operacje laserowa ktora przywraca oczy noworodka :) ja tak zrobie narazie mam -2
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024