Skocz do zawartości


Zdjęcie

wada wzroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
O ewentualnych powikłaniach pooperacyjnych:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Stronka po angielsku.

Ja wczoraj byłem u okulisty no i niestety - wada pogłębiła się. Ale tak to jest jak się siedzi dużo przy komputerze albo czyta. Okulistka zaproponowała mi na próbę noszenie soczewek. Musze przyznac, że inny świat. Człowiek widzi dobrze bez okularów na nosie :D . Byłem nawet w nich na treningu, ale starałem się uważać, żeby rękawica nie dostać w okolice oka. Troche to denerwowało bo się oszczedzałem a i tak znaczącej róznicy nie zauwazyłem. Wniosek taki, że w walce wzrok nie musi byc aż tak dobry.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

Okulistka zaproponowała mi na próbę noszenie soczewek. Musze przyznac, że inny świat. Człowiek widzi dobrze bez okularów na nosie :D . Byłem nawet w nich na treningu, ale starałem się uważać, żeby rękawica nie dostać w okolice oka. Troche to denerwowało bo się oszczedzałem a i tak znaczącej róznicy nie zauwazyłem. Wniosek taki, że w walce wzrok nie musi byc aż tak dobry.


heh... ja na początku noszenia soczewek to nawet mrużyłem oczy podczas wiatru. Teraz to już nawet na basenie w nich pływam, nie mówiąc o treningu siłowym czy SW.
Soczewki to zajebisty wynalazek dla sportowców. Dałbym Nobla temu kto je wymyślił :)

pzdr
charlie
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

Czym się objawia - np. w prawy dolnym rogu zamiast normalnego obrazu masz czarną plamę (byłem dziś na badaniach i tak było pokazanye na plakacie z wadami - jak widzi to pacjent - nic miłego).


  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
sorry za pustego posta !

Czym się objawia - np. w prawy dolnym rogu zamiast normalnego obrazu masz czarną plamę (byłem dziś na badaniach i tak było pokazanye na plakacie z wadami - jak widzi to pacjent - nic miłego).


uff... czyli jeszcze nie jest ze mną tak źle - nie widziałem czrnej plamy jak dotąd 8)
obawialem się ze odklejenie soczewki objawia się powolnym pogarszaniem wzroku - wtedy odklejenie byłoby nie do rozpoznania dla mnie.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
W większości przypadków odklejania siatkówki nie zauważysz we wstępnej fazie, gdyż zwykle zmiany pola widzenia są początkowo dyskretne i następują stopniowo.
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Ja błogosławię wynalazców soczewek. W dzień zapominam, że mam wogóle wadę, czasami zdarza mi się położyć już do łóżka po czym wstać i powiedzieć: "naiwniaku, przecież ty masz wade wzroku wielką jak słoń. To nie jest normalne, że widzisz godzinę na zegarku. Pewnie znów nie zdjąłeś soczewek" ;)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
btw. ktoś z was podejmował sie terapii leczenia wzroku przez trans ?? Jeżeli tak to niech coś o tym powie...a może jakieś adresy ??
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Co do laserowej korekcji wzroku [LASIK], to jak dowiedzialem sie od lekarza przeprowadzajacego zabiegi, w miesiac po operacji mozna wrocic do intensywnego uprawiania sportu [o ile w tym sporcie nie bede bity po glowie :wink: ]. Jako ze w BJJ raczej mi to nie grozi, to chyba za pare lat [a co, niech ulepsza :wink: ] sie zdecyduje... z drugiej strony dopiero czeka mnie badanie soczewki [czy nie ma ryzyka odklejenia]... i szczerze mowiac troche sie boje, zarowno wynikow tego badania jak i wynikow i pozniejszych ewentualnych nastepstw operacji laserowej [pamietam jak Słoniak odradzal ten sposob korekcji]. Moze wroce do soczewek? [chociaz na BJJ wydaja sie kiepskim pomyslem, gdzie czesto dochodzi do sytuacji gdzie cala twarza trzesz o mate albo kimono przeciwnika].
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Oczywiscie nie soczewki tylko siatkowki i, a w ostatnim zdaniu 'szkiel kontaktowych' ;-)

A szkla przestalem nosic po tym, jak po miesiacu 'bezawaryjnego' noszenia dwa razy z rzedu wypadly mi, jeszcze na treningach capoeiry. Wkurzylem sie i wrocilem do okularow, ale ostatnio znow sie nad nimi zastanawiam :wink:
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Moim zdaniem treningi nie pogarszają wzroku.

Co do przeszkód spowodowanych tymi wadami, to wydaje mi się, że są małe. Mój znajomy ma duży minus i ćwiczy (i to dobrze :) )

Pozdrawiam.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku

Moim zdaniem treningi nie pogarszają wzroku.

Co do przeszkód spowodowanych tymi wadami, to wydaje mi się, że są małe. Mój znajomy ma duży minus i ćwiczy (i to dobrze :) )

Wydawać ci się może, ale faktów nie zmienisz.
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Faktów nie zmienię, ale moim zdaniem osoba z wadą wzroku nie powinna od razu mówić "nie" SW...
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wada wzroku
Tez bym takiej osoby od razu nie przekreslal, aczklowiek na jej miejscu bral bym pod uwage swoj wzrok i zastanowil sie nad rodzajem MA.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024