Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Wiec pytam, Szczepanie, czy to jest aikido, czy nie jest?
:?: :!: :?:

To co piszesz, to jest off topic :lol: Tematem pracy domowej jest jak sie obronic przes seria :wink:
Ale mozesz zalozyc nowy, siekiero-podobny topic pod tytulem jak sie obronic przed siekiera przestraszony :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Jezu - aikido - więcej gadania - mało praktyki... przestraszony :lol:

Ludzie...

A seria to uderzenia jedno po drugim np. lewy prosty, prawy , lewy prawy...

Czy seria to co najmniej dwa uderzenia?
A co jest trudnego w obronie przed serią? Czy nie wystarczy się po prostu bronić przed lewym prostym, a potem prawym, lewym i znowu prawym. Jeśli kogoś to nie bawi, oczywiście mógłby się obronić raz a dobrze, ale to chyba już nie byłaby obrona przed serią, bo seria to przecież co najmniej dwa ataki. :roll: :oops:
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Zbijasz pierwszy cios, udarzesz a następne od przeciwnika już nie dochodzą :D :D :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

No, sorki, doszlam do 22 strony tych przecudnych meskich dywagacji i dalej juz mi sie nie chcialo czytac tego serialu o seriach.
Prawdziwe zagrozenie jest wtedy, kiedy pijany furiat podnosi nad twoja glowa siekiere krzyczac: Ja cie, k...o, zabije!
A pomieszczenie jest tak male, ze nie ma szans na zadne tenkany ani pojedyncze, ani seryjne.
Jak go zatem rozbroic i naklonic do opuszczenia pomieszczenia?
Nie bac sie! Patrzec caly czas prosto w oczy i przemawiac spokojnym, lagodnym tonem, tak dlugo, az odda te cholerna siekiere, ubierze sie i wyjdzie.
Wiec pytam, Szczepanie, czy to jest aikido, czy nie jest?
:?: :!: :?:



hehehehehehhehehe w pierwszej części wypowiedz nie było niczego o tym że furiat z siekierą był rozebrany. :) :) :) :) :) :)
Zamknięta w małym pomieszczeniu z pijanym, gołym facetem z siekiera - masz panna chore fantazje - pogratulować!!!! :) :) :) :) :)
a ja myslałem, że jestem zepsuty.....
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Zamknięta w małym pomieszczeniu z pijanym, gołym facetem z siekiera - masz panna chore fantazje - pogratulować!!!! :) :) :) :) :)
a ja myslałem, że jestem zepsuty.....

Może to nie wyobraźnia, a potrzeby. :twisted: :roll: :wink: W tej opowieści widać ciekawe połączenie, sadysta z gawędziarką, a wszystko się dobrze kończy.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
jak sie stoi naprzeciw gościa z siekierą to sie ma "przerąbane"?
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Lojezu, ale was ponioslo, chlopaki...
No goly nie byl, of course, tylko rozchelstany, jak to Czlowiek Demolka na dopalaczach...
A ubrac sie musial cieplo - bo przeciez mial wyjsc z mieszkania na mroz...
Zapewniam was, chlopaki, ze zycie pisze lepsze scenariusze, niz moja chora wzobraznia...
A co do serii... to co??? Seria potencjalnych ciosow siekiera to sie nie liczy jako seria??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
wariat z siekierą w windzie nie jest zbyt groźny- za mało miejsca, żeby wziąć zamach :) A ze względu na konieczność jego wykonania trudno mówić o serii ciosów siekierą (przynajmniej taka pełnowymiarową:)

a jak ktoś ma problemy z wizualizacją serii to polecam filmik do którego link juz zamieściłem... Acha! Zgadzam się w pełni ze zdaniem, że obrona przed serią = obrona przed pierwszym ciosem z serii.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
... problem tylko w tym, że serie ciosów wykonuje się zazwyczaj bez dościa, tudzież już po dojściu do partnera, a na wykorzystaniu siły i dynamiki dościa atakującego bazują WSZYSTKI techniki aikido, bez względu na ich modyfikacje. Garry piszę o tym, że Aikido jest rozwijane. To prawda, ale napiszcie proszę czy ktoś widział Aikido w którym jakakolwiek technika nie zaczynałaby się od irimi? To jest "serce"- aksjonat (matura działa lepiej niż google) Aikido, którego nie da się usunąć nie niszcząc całego systemu. Nieszczęśliwie tu właśnie skrywa się przyczyna tego, że w krótkim dystansie nasza ulubiona sztuka nie ma nic do powiedzenia. Sad, bud true...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

napiszcie proszę czy ktoś widział Aikido w którym jakakolwiek technika nie zaczynałaby się od irimi? To jest "serce"- aksjonat (matura działa lepiej niż google) Aikido, którego nie da się usunąć nie niszcząc całego systemu. Nieszczęśliwie tu właśnie skrywa się przyczyna tego, że w krótkim dystansie nasza ulubiona sztuka nie ma nic do powiedzenia. Sad, bud true...

Systemy rzadko posiadają tylko jedną zasadę, zasad bywa więcej, i podobnie jest w aikido. Na Dalekim Wschodzie lubują się w łączeniu w system zasad pozornie ze sobą sprzecznych. Twierdzenie, że jeśli nie zastosuje się jednej z wielu zasad, to to nie będzie aikido jest dla mnie zbyt ortodoksyjne.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Powinieneś wiedzieć, że jedną z cech charakterystycznych Aikido jest to, że jego techniki wykonuje się albo dobrze (przy zachowaniu podstawowych wszystkich zasad), albo wcale. Irimi jest tak mocno związane z innymi elementami Aikido, że bez niego nie wyjdzie nic nawet nieortodoksyjnego :
bez dużej przesady można powiedzieć, że jest to nie "jedna z wielu", ale JEDYNA zasada Aikido (co sam Dziadek nawet sam kiedyś powiedział), której wykonanie uruchamia wszystkie inne.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
a co to jest to irimi?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

a co to jest to irimi?

nie wiesz????????
IRIMI jest to zasada , o której sam Dziadek kiedys powiedział, że jest jedyna zasadą Aikido , która uruchamia wszystkie inne zasady a bez której to zasady nie wyjda ci nawet techniki nieortodoksyjne w tej sztuce walki.Ponadto IRIMI jeśt tak silnie związane z Aikido, że bez niego po prostu nic ci nie wyjdzie a nawet pewnie nie stanie.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

... problem tylko w tym, że serie ciosów wykonuje się zazwyczaj bez dościa, tudzież już po dojściu do partnera, a na wykorzystaniu siły i dynamiki dościa atakującego bazują WSZYSTKI techniki aikido, ...

mnie bardziej interesuje co to jest "dość" lub kto to jest "dość atakujący" :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Powinieneś wiedzieć, że jedną z cech charakterystycznych Aikido jest to, że jego techniki wykonuje się albo dobrze (przy zachowaniu podstawowych wszystkich zasad), albo wcale. Irimi jest tak mocno związane z innymi elementami Aikido, że bez niego nie wyjdzie nic nawet nieortodoksyjnego :
bez dużej przesady można powiedzieć, że jest to nie "jedna z wielu", ale JEDYNA zasada Aikido (co sam Dziadek nawet sam kiedyś powiedział), której wykonanie uruchamia wszystkie inne.

Gościu, już przestań, są święta w końcu...
Jaka jedyna zasada aikido??? Co to znowu za banały??? To co napisałeś w pierwszym zdaniu tyczy się wszystkich sztuk walk, albo się coś robi na prawdę albo nie, albo uderzasz albo nie , albo rzucasz albo nie - pół gwizdka nie obowiązuje w żadnej sztuce walki. Sam przyznałeś, że Twoja przygoda z aikido już się skończyła. Ile ćwiczyłeś, jak intensywnie, u kogo? Nie sądzisz, że Twoje jednoznaczne określenia i wyjaśnienia zasad aikido wobec ludzi którzy poświęcili sporo czasu swego życia na treninigi brzmią kompromitująco dla Ciebie?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

a co to jest to irimi?

nie wiesz????????.


wiem :) :) :)

tak tylko sie pytam :)


ale tak powaznie, to co to jest irimi?
socjo wiesz?
to opisz
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
cougar: Przepraszam za literówki, ale zazwyczaj do pisania używam Palma, a nie jest to czynność tak wygodna, jak tradycyjne stukanie w klawiature

Pio:
-Wesołych Świąt wszystkim! Nie widzę nic niestosownego w kontunowaniu dyskusji w tym okresie. Trzeba po prostu umieć rozróżnić przeciwników od wrogów i wszystko będzie się odbywało w miłej i przyjaznej atmosferze...
-Nie pisałem, że moja przygoda z Aikido już się skończyła- wprost przeciwnie- ćwiczę nadal i ani myślę rezygnować :)
Ile ćwiczyłem i u kogo? Ach! Niefność...:) Zapewne zakładasz, że ledwo co zdałem na 4 kyu i jestem rozczarowany, bo nie stałem się przy tej okazji postrachem okolic? Może Cię rozczaruje, ale ja również poświęciłem na Aikido sporo czasu i wysiłku... Co do konkretów zacząłem ćwiczyć 89tym na Gwardii (Wawa), a po opuszczeniu jej szeregów przez tajemniczego Romana H., postanowiłem pójść za nim. U Romka też zdawałem na wszyskie stopnie, jakie posiadam. Przez ładnych parę lat ćwiczyłem jakieś 3-4 godziny dzienni, tak więc egazminy zaliczałem "z marszu" po upływie regulaminowych odstępów czasowych.
Jeśli już jesteśmy przy egzaminach, to gdzieś w okolicy 95go stwierdziłem, że odpuszczę sobie egazmin na shodana i... tak zostało do dziś. Później wyjechałem za granice... i zapewne jedynie z tych dwóch względów nie mam fajnej i rozpoznawalnej w polskim "aikidockim kociołku" ksywy. Ale wierz mi na nim świat Aikido wcale się nie kończy :) Jednym z głównych motywów mojej decyzji o tym, żeby nie zdawac na shodan było to, że widziałem jak wielu ludzi czuje się po tym skończonymi mistrzami i... zostaje na tym samym poziomie... Ostatnio odwiedziłem moje stare dojo i przekonałem się, że podjąłem słuszną decyzję- zobaczyłem 2gie dany (i jeden 3ci) w tej samej kondycji, którą zapamiętałem przed 8ma laty...

Dlatego nie sądzę, że moje "jednoznaczne określenia i wyjaśnienia zasad aikido wobec ludzi którzy poświęcili sporo czasu swego życia na treninigi brzmią kompromitująco dla mnie"
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Zostawcie juz to gowno :evil:
Panie Szczepanie jesli zamkniesz topic to nic sie nie stanie.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Takie brzydkie słowo... Topic można zamknąć, ale temat powróci. Tak naprawdę nad każdym trenigiem Aikido unosi się jego cień :)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
aha, jeszcze jedno... Co to jest irimi? Cóż... Na głupie pytanie odpowiem całkiem poważnie. Jest to krok, lub też opowiadający mu motoyką bioder balas ciała. Pasuje?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024