Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
wiesz nie rozumiem o co ci teraz chodzi ? co ma piernik do wiatraka dyskusja toczy sie na temat obrony przed seria z urzyciem technik aikido a nie karate czy kung fu. Wydaje mi sie ze skoro masz dana i tyle lat cwiczysz w STOLYCY to pewnie i inne sztuki walki nie sa ci obce. Ja w przeciwienstwie do ciebie nie uwazam sie za znawce i moim zdaniem jesli walczy sie realnie na ulicy to stosuje sie to co jest najprostsze i najbardziej skuteczne blok, kontrujace uderzenie, kopniecie lub podciecie.
O ile sie nie myle w aikido blokow brak, kopniec tez. Co do atemi to tez trudno to nazwac uderzeniem kontrujacym
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
poczekaj chwilę... Jak dojdę do domu (jadę autobusem), to zamieszcze linki do filmów... Wszak żyjemy w epoce Multimediów, a już starożytni mistrzowie mówili, że jeden obraz jest wart więcej, niż 1000 słów.
Kto wie może ktoś się zrewanzuje i zamieści filmik z jakimś mistrzem Aikido demonstrującym obrone przed seria i zamknie tak me usta, jak i ten temat?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Wydaje mi sie ze skoro masz dana i tyle lat cwiczysz w STOLYCY to pewnie i inne sztuki walki nie sa ci obce.

Czy to do Pio, czy do Łabędzia (dyżurnego mądrali ze STOLYCY)?8) :wink:

moim zdaniem jesli walczy sie realnie na ulicy to stosuje sie to co jest najprostsze i najbardziej skuteczne blok, kontrujace uderzenie, kopniecie lub podciecie.

A dlaczego uważasz, że tego w aikido nie ma? Nie piszcie bzdur, że w aikido nie ma bloków, uderzeń, kopnięć i podcięć. Aikido to do cholery nie sekta ascetów odmawiających sobie tego co skuteczne i przyjemne, stękających w nieskończoność o wyższości tenkanu nad innymi ruchami. :oops:

O ile sie nie myle w aikido blokow brak, kopniec tez. Co do atemi to tez trudno to nazwac uderzeniem kontrujacym

Jakoś wszyscy przeszli do porządku nad tym, że jeden sensei twierdzi, że w aikido nie ma pozycji bocznej, a drugi twierdzi, że jest tylko pozycja boczna, a nikt nie zauważa, że aikido ma mnóstwo odmian, a aikidocy lubią też czasami dać w mordę. :twisted:

Proponuję otworzyć nowy temat: Czy w aikido wolno kopać i bić? :wink: :!: 8)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
to akurat bylo do Labedzia choc jak rowniez zauwazylem ty tez ze stolicy. Mam nadzieje ze nie typowy warszawski cwaniak dla ktorego reszta kraju to PROWYNCJA. Pewnie ze odmian aikido jest duzo ale zasady chyba wspolne tylko w szczegolach sa roznice. Ogolnie chyba chodzi o to aby przeciwnikowi nie zrobic krzywdy tylko go zniechecic do dalszej walki. Jest tez cos o milosci i harmonii. Wiec jak to ma sie do tego aby dac komus w morde. Napewno aikido to nie sekta ascetow ale opisz mi jak wygladaja typowe kopniecia lub bloki w aikido ? Bardo jestem ciekaw na te bloki jak sie je stosuje
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Prorock,ty zdaje sie aikikai reprezentujesz?To moglbys prosze podac konkretnie,jakie to bloki,podciecia, uderzenia,a w szczegolnosci kopniecia potrafisz zrobic?
I czemu twierdzisz,ze jak ktos odchodzi z aikido do innego stylu,to dlatego,ze jest ostatnia oferma?Znam mnostwo osob,ktore mialy stopnie mistrzowskie i robily w swoich klubach za gwiazdy, a jednak uznaly,ze inne style dadza im cos wiecej... 8O
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

to akurat bylo do Labedzia choc jak rowniez zauwazylem ty tez ze stolicy. Mam nadzieje ze nie typowy warszawski cwaniak dla ktorego reszta kraju to PROWYNCJA.

Ocena, czy rozmawiasz z cwaniakami, i to typowymi, nie mają żadnego związku z meritum dyskusji. Pamiętaj, że dyskutujesz z konkretnymi osobami, których nie znasz. Odpowiedzi i sądy zamieszczone na tym forum rzadko są poważne, a nigdy nie są wiążące. Myślisz, że po co na forum te 38 ikonek z buźkami? :D :) :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :X :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :dupa: papieros poklon przestraszony :drinking: :bad-words: :shocked!: :2gunfire: :splat: :balisong: :paker: :peace: :box: :blus: :nie: :rofl:

Pewnie ze odmian aikido jest duzo ale zasady chyba wspolne tylko w szczegolach sa roznice. Ogolnie chyba chodzi o to aby przeciwnikowi nie zrobic krzywdy tylko go zniechecic do dalszej walki. Jest tez cos o milosci i harmonii. Wiec jak to ma sie do tego aby dac komus w morde.

To się ma nijak. To jest typowy przejaw japońskiego dualizmu. Różnica między teorią aikido, a praktyką aikido jest czysto dialektyczna. Aikido w porównaniu do innych sztuk walki jest po prostu bogatsze, bo jest w nim i pacyfizm i brutalność. Aspekt filozoficzny, ale i aspekt fizyczny, czasami brutalny. Patrzenie na aikido wyłącznie przez deklarowany pacyfizm Dziadka lub wyłącznie przez to, że lał swoich uczniów bez litości, to okaleczanie aikido. Trzeba umieć być zarówno łagodnym, jak i brutalnym, miękkim i twardym.

Napewno aikido to nie sekta ascetow ale opisz mi jak wygladaja typowe kopniecia lub bloki w aikido ? Bardzo jestem ciekaw na te bloki jak sie je stosuje

O co ci chodzi? Oczekujesz korespondencyjnego kursu aikido? Kopnięcia i bloki to margines curriculum aikido, ale nieporozumieniem jest twierdzenie, że gdy ktoś kopie, to to już nie jest aikido.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

wiesz nie rozumiem o co ci teraz chodzi ? co ma piernik do wiatraka dyskusja toczy sie na temat obrony przed seria z urzyciem technik aikido a nie karate czy kung fu.


Ta część pytania chyba odnosiła się do mnie...
Chodzi o to, że trudno znaleść konkretną technikę na atak przewodni w tym topicu w każdej innej MA.
To mniej więcej tak jakby szukać konkretnej techniki na kombinację uderzeń nogą i ręką. W takich przypadkach trzeba własnej inwencji.
A opowieści, że w aikido nie używa się kopnięć, uderzeń czy bloków świadczą tylko o braku dostatecznej ilości czasu spędzonej na macie, stażu, obozie szkoleniowym, przeglądzie stylów aikido, oglądnięciu iluśtam set filmików chociażby w internecie.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Prorock,ty zdaje sie aikikai reprezentujesz?

Na szczęście nie muszę nikogo reprezentować. Sam siebie reprezentuję. :wink: :oops: 8)

To moglbys prosze podac konkretnie, jakie to bloki, podciecia, uderzenia, a w szczegolnosci kopniecia potrafisz zrobic?

Zawstydzasz mnie. :oops: W rzeczywistości to ja prawie nic nie umiem. Mądrzę się, gdy ktoś twierdzi, że czegoś tam, albo czegoś innego w aikido nie ma, a ja to widziałem, a nawet sam ćwiczyłem na jakimś treningu. Nawet jeśli bloki zdarzyło mi się ćwiczyć tylko raz, to było to właśnie na treningu aikido i choćby dlatego uważam, że jest to element aikido.

I czemu twierdzisz,ze jak ktos odchodzi z aikido do innego stylu,to dlatego,ze jest ostatnia oferma? Znam mnostwo osob,ktore mialy stopnie mistrzowskie i robily w swoich klubach za gwiazdy, a jednak uznaly,ze inne style dadza im cos wiecej... 8O

Nie twierdzę, że każdy, kto zmienia styl to oferma, w klubie, w którym cwiczę, też był człowiek, który był gwiazdą, poszedł gdzie indziej, a zmiana wyszła mu tylko na lepsze. Ale znam niestety tylko jeden taki przypadek.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ten jak ty to nazywasz dualizm to moim zdaniem nic innego jak robienie komus wody z mozgu. No ale moze sie myle. Nigdy nie widzialem aby w jakimkolwiek podreczniku aikido pisano cos o kopnieciach czy blokach. Wiec jezeli nawet ktos na treningach aikido cos takiego wykonuje to juz nie jest typowe aikido. Ja wcale nie mam na celu wyszydzac ludzi ktorzy cwicza aikido ale smiesznym dla mnie jest fakt gdy miesza sie pojecia i tlumaczy sie to jakas pogmatwana filozofia. Bo szczerze mowiac pierwsze slysze ze aikido to z zasady styl ktory zawiera zarowno pacyfizm i brutalnosc. Takiej teorii nie znajdzie sie chyba w zadnym podreczniku
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Ten jak ty to nazywasz dualizm to moim zdaniem nic innego jak robienie komus wody z mozgu. No ale moze sie myle. Nigdy nie widzialem aby w jakimkolwiek podreczniku aikido pisano cos o kopnieciach czy blokach. Wiec jezeli nawet ktos na treningach aikido cos takiego wykonuje to juz nie jest typowe aikido. Ja wcale nie mam na celu wyszydzac ludzi ktorzy cwicza aikido ale smiesznym dla mnie jest fakt gdy miesza sie pojecia i tlumaczy sie to jakas pogmatwana filozofia. Bo szczerze mowiac pierwsze slysze ze aikido to z zasady styl ktory zawiera zarowno pacyfizm i brutalnosc. Takiej teorii nie znajdzie sie chyba w zadnym podreczniku

Czy ty naprawdę aikido poznajesz z podręczników? To chyba już nie te czasy. Zarówno w Kraju Teutonów jak i w każdym innym są nauczyciele, którzy uczą aikido, a jeśli tego mało, to można przejechać się do Japonii i tam tego zasmakować.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
ja ie poznaje aikido z podrecznikow. Chodzilo mi glownie o teorie. Z aikido skonczylem juz dawno kiedy przekonalem sie ze dojo a ulica to dwie rozne sprawy. Robienie czegos co nie jest skuteczne to sztuka dla sztuki. Teraz mimo wszystko szkoda mi tych lat kiedy poswiecalem sie treningom aikido i zaluje ze nikt sie nie znalazl kto by mnie wczesniej wyprowadzil z bledu. Znalazlem inna sztuke walki ktora bardziej mi odpowiada. Szanuje jednak tych wszystkich ktorzy cwicza aikido ale maja do tego zdrowe podejscie. W koncu wiele osob nie cwiczy aikido pod kontem samoobrony. Wierz mi lub nie jezeli kiedys zdarzy ci sie taka sytuacja ze staniesz oko w oko z prawdziwym zagrozeniem i cos w co wierzyles i cwiczyles z pasja nie da ci mozliwosci obrony wtedy mozesz sie rozczarowac podobnie jak ja. Nie zycze ci jednak tego
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Tak sie zastanawiam, co Wy (spajk, socjon, sodinho) wlasciwie chcecie osiagnac? Prowadzicie te krucjate w jakims celu - czy ja wiem, moze zeby ktos z danem w aikido powiedzial Wam "w aikido nie ma obrony przed seria"? Moze do Hombu dojo napiszcie...
Bo patrzac tak teoretycznie: dlaczego uwazacie, ze jak ktos mowi "aikido to swietna samoobrona", to uwazacie to za glupie gadanie, a jak ktos opowiada o milosci, harmonii i jednoczeniu sie z kosmosem, to bierzecie to za dobra monete, i to doslownie? Mozna by sie wglebic w to troche bardziej..
Tak tylko pytam...
Pozdrawiam,
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Nie krucjaty nie prowadzimy mamy po prostu inne zdanie na ten temat. Ja mam tez przykre doswiadczenia. Nie wiem jak inni. Moze za malo trenowalem ale jezeli porownuje sie inne sztuki walki w kontekscie obrony przed seria to aikido wypada bardzo blado. Co nie znaczy ze stosujac techniki aikido nie mozna skutecznie obronic sie przed innymi rodzajami ataku. Mysle ze niektore techniki aikido sa na inny rodzaj ataku skuteczniejsze od wielu innych sztuk walk. Tutaj chodzi jednak konkretnie o obrone przed seria. Dyskusja ta nie ma na celu aby kogos na sile przekonac ze my mamy racje. Niech kazdy wierzy w co chce tylko zeby sie nie rozczarowal kiedys.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
czekajcie bo sie pogubilem...

to jest ta obrona w aikido przed seria czy nie ma?
  • 0

budo_sodinho
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Tak jak już napisał spajak krucjaty nie ma i nie będzie. Po prostu zabraliśmy głos w dyskusji, a że mam inne zdanie niż pozostali, no cóż... takie nasze prawo. Nie zamierzam na siłe przekonywać kogoś do moich poglądów, a już tym bardziej kogoś zniechęcać do Aikido. Każdy swój rozum ma i rozumuje :-) , więc niech sam zadecyduje co dla niego najlepsze.

W przeciwieństwie do spajaka nie zrezygnowałem z Aikido, nie miałem też żadnych przykrych doświadczeń, zwyczajnie rzeczywistość mineła się z wyobrażeniem. Nie lubię sztuki dla sztuki, ani udawania, że wszystko jest ok. Nie satysfakcjonuje mnie trenowanie na pół gwizdka, lub trenowanie czegoś raz na jakiś czas. Dla mnie bloki, kopnięcia, podcięcia itp. nie istnieją w Aikido z tej prostej przyczyny, że ich na nim nie ćwiczę. Byłem na kilkunastu stażach (jakieś obozy też się przydażyły), z różnymi wysokimi stopniami, o różnym podejściu do treningu (oczywiście nie oznacza to, że znam wszystkie odmiany) i nigdzie tego nie znalazłem. Jeżeli ktoś to ćwiczy w ramach Aikido (ale w miarę profesjonalnie i odpowiednio często) to mu szczerze zazdroszczę, widać źle szukałem :( .

Nie twierdzę też, że całe Aikido jest w cztery litery. Jest w nim wiele ciekawych i mądrych rzeczy. Odpowiednio trenowane daje dużo przyjemności i jest jedną z najciekawszych, najorginalniejszych i po prostu fajnych :wink: sztuk walki. A że czasem skutecznoś nawala, albo że zdarza się przerost formy nad treścią, trudno... albo rybki albo akwarium 8) .
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
czekajcie bo sie pogubilem...

to jest ta obrona w aikido przed seria czy nie ma?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

garry, garry...
Nie uważasz, że Twoje sugestie naprawdę są z innej branży? W żadnym z proponowanych przez Ciebie sposobów nie ma nawet cienia aksjomatów Aikido... Oczywiście, można zlać gościa tak, żeby nie wiedział co się dzieje, a potem założyć mu kotegaeshi i trąbić o skuteczności tej dzwigni..
Bo chyba do tego zmierzasz. Żenada.


Nie chciałeś technicznej dyskusji, kt. próbowałem podjąć, to teraz nie płacz :) Po prostu nie zamierzam się az tak angazować, tymbardziej ze prawdopodobnie mamy inne pojmowanie aikido. Dla mnie praca UKE jest bardzo istotna, i na trenngu uke również się uczy. Kwestia byle to rozumieć i korzystać z czasu ukowania jak tylko mozna. Powiedz mi dlaczego mam sie odzegnywac od technik ataku. Tymbardziej ze istnieje zasada uke soku seme, seme soku uke. Która mówi o płynnej zmianie Uke w Seme i na odwrót. Zreszta wiele ataków aikido to nic innego jak techniki aikido. Dla przykładu gyaku-hanmi jest niczym innym jak yonkyo założonym na meridian sercowy. Racz zwrócic uwage ze jest wiele szkół (zwłaszcza tych od Gozo Shiody) gdzie akcje rozpoczyna własnie troi poprzez atak. Zreszta wystarczy popatrzyć na sztandarowe techniki w grzdyla ww. sensei. By zrozumiec ze nie mozna zawężać zasad aikido uogólniając je w taki sposób jak ty to robisz.
Kolejny przypadek to chociazby sensei Ed Germanov, który kilka lat temu na stazu AAI demonstrował techniki Aikido rozpoczynając je od low-kicka.
Ludzie rozwijają aikido w takich kierunkach ze sie w pale nie miesci. A ty chcez ciągle zawęzać wszystko do grzecznego łapania za łapkę.

A co do twojego ostatnigo argumentu, kiedys słyszałem o jakims japonskim shihanie (wybaczcie, godności nie pomnę), kt. własnie tak robił techniki. Najpierw walił atemi by uke stracił przytomność, a sankyo uzywał do bezpiecznego ułożenia uke na ziemi. Niestety nie wiem ile w tym prawdy, bo sam osobiscie na tym stażu nie byłem :)
Tak czy siak nie mam na mysli sytuacji przez ciebie przedstawionej. Jednakze chciałem pokazac jak największy wachlaż możliwosci.
Czy argument jest zenujący nie weiem. Ostatecznie moj kolega kick-boxer nauczył się ode mnie kotegaeshi, i z jego relacji kotegaeshi w realu jak najbardziej działa :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Jedyna zenada jaka widze w tym topicu to to ze niektore osoby twierdza, ze da sie wylapac serie szybkich ciosow. Malo tego twierdza tez ze po zejsciu z linii ataku sa bezpieczni. BZDURA. Ostatnio widzialem jak bil sie na przystanku chlopaczek odemnie z dzielnicy (cwiczyl aikido 3 lata) i mlucil rekami jak nienormalny, a to znaczy, chyba ze aikido nie uzyl :roll:
Moze zbyt to to grozne, czy jak :?


Jedyna zenada jaką widzę to to ze niektore osboby nie potrafią czytać.
A co do chłopaczka, to widać mało się przykładał a z cienie to niezły fiut ze chłopaczkowi z własnej dzielnicy nie pomogłeś ;)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Jako się rzekło...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest to obrona przed serią wykonana przy użyciu... serii.
Wszystkie uzyte techniki to Wing- Tsunowy kihon, czyli podstawy, które ćwiczy się na każdym treningu, niczym taino tenkan ho w Aikido...

Proponuję wszyskim Aikidokom, aby wytężyli nieco wyobraźnie i spróbowali wyobraźić sobie W tej sytuacji Aikidokę:
-schodzącego do suwari-waza
-uderzającego tsuki z krokiem
-chwytającego (katatetori).
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
za%$%ałeś mnie z tymi atakami... Już się nie zdziwie, jak ktoś zacznie trąbić, że walka w parterze to przecoeż też Aikido...
W Aikido nie CWICZY się ciosów o których, tylko wykonuje się np: mae geri na zasadzie "jak komu wyjdzie"... Najlepszym dowodem na to twierdzenie jest fakt, że nie da się zobaczyć, lub odczuć znaczącej różnicy (w szybkości i sile ciosu) między Aikidoką z 5 kyu i z 5 danem..

Ps: Chodzenie każdy ćwiczy od dziecka... czy wskutek tego człowik mający lat 40 osiąga wyższy poziom sprawności w tej dziedzinie od 20-latka? Jasne, że nie i tak samo jest z udrzeniami, duszenia i kopnięciami w Aikido- między wykonywaniem, a ćwiczeniem jest kolosalna różnica. Jestem tym bardziej zdziwiony Twoją postawą, bo podobno masz jakieś doświadczenia w karate, a więc powinieneś wiedzieć, że katateckie tsuki i aikidocki jego odpowiednik mają się do siebie jak łopata do wiosła, czyli "wyglądają tak samo, ale nie działają tak samo".
Na jednym treningu karate można nauczyć się więcej o wyprowadaniu uderzeń niż w ciągu 13 lat uprawiania Aikido, więc proszę nie przypisuj Aikidokom umiejętności, które mogli jedynie obejrzeć w telewizji i pomyśleć sobie "kurcze, też bym tak umiał"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024