Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_akurat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lca

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
hehe nie ma to jak poczucie hukoru naszych uczestników forum 8) poklon
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

hehe nie ma to jak poczucie hukoru naszych uczestników forum 8) poklon

Akurat - bądź tak dobry i nie budz upiorów - odgrzewanie tego tematu to gorzej jak nekrofilia :twisted: :twisted: :cry: :roll:

Dołączona grafika
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Aikido jest sztuką samoobrony jak wiadomo... i takie serie mogą się szybko dla atakującego skończyć np złamanym nadgarstkiem albo reką w łokciu... Wprawiony AIKIDOKA nie da sobie zrobić krzywdy jak go napadnie bokser.. zacytuje Michalczewskiego z jednego z wywiadów " Boks jest dobry na uliczną bijatykę, ale znacznie skuteczniejsza jest znajomość technik samoobrony np Judo lub Aikido."...

Drugi cyt z Seagala wywiad dla Amerykańskiej TV " Aikido jest jedną z najniebezpieczniejszych i najskuteczniejszych sztuk walki i wierzcie mi że atakujący może bardzo ucierpieć.."

Większość organizacji militarnych jest szkolona w technikach samoobrony i skutecznym unieruchomianiu przeciwnika..... brygady antyterrorystyczne etc... na co komu jakieś wymachy nogami z obrotem itd.. jak ktoś go zaatakuje w ciasnym autobusie...

MOJA NOTKA

Osobiście uważam że techniki samoobrony są znacznie skuteczniejsze niż techniki ataku...
Po pierwsze atakujący zużywa dużo energi na atak, staje się bardziej sfrustrowany, wpada w wir negatywnych emocji i popełnia błedy... Aikidoka Judoka etc konczy walke zanim ta się zacznie...

I totalnie się nie zgadzam z opinią na temat AIKIDO że jest nieskuteczną sztuką... Dla tych co mnie zaatakują powiem ze mimo mojego dosc krótkiego okreso treningów sporo widziałem i poznałem historię tej sztuki.... i jeżeli Judo czy Jiu Jitsu jest skuteczne... a są... to tym bardziej AIKIDO w którym jest sporo z technik Jiu Jitsu...

pozdr
  • 0

budo_toja
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Chcesz się obronić przed serią? Idź na Wing Chun.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
To ten topic jeszcze istnieje???? 8O
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Przecież w aikido jest obrona przed nożem..co ty opowiadasz...? Zwykły atak z góry lub pchnięcie... to podstawa... mozna np wyprowadzić z ataku nożem kilka technik aikido np kote gaeshi, Sankyo Omote, HijiKime Osae .Yonkyo Omote. chyba o ile nie myle nazw...

Sam widziałem kilka prezentacji AIKIDO z nożem.. AIKIDO i nóz od tyłu na plecy etc...
coś Ci się chyba Smail pomyliło...;)

Podobnie na kopnięcia jest w aikido mase technik... miedzy innymi kneeling techniques etc...

pS: Twoje kimonko fajnie się skurczyło w praniu i jest teraz OK ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
:? :? :o :o 8O 8O 8O :shocked!: :shocked!: :shocked!:
ticz, o żesz w mordę...

Ja nie mam pytań :lol: :lol: :lol: :rofl:
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Randall i co się tak dziwisz... albo ja nie kapuje dowcipu Mr Smaila albo Ty spisz na treningach... wnioskuje że ten tekst że w AIKIDO nie ma obrony przed nożem to dowcip...
moja pilna uwaga jest w tej chwili zachwiana... jestem na małym browarnym melanzu...

pozdr :lol:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Niech ktoś zarzuci linkiem do filmu ze sparringu na noże... :-)
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Dzięki za pomoc techniczną... jestem nowy na forum i dokladnie nie doczytałem .. Mr Smaila... dzięki slasysz...

Smuci mnie jednak fakt że można spotkać zarozumialców co żywią się umysłami...

z tego co wiem to ludzie trenujący AI KI DO mają iśc drogą i na tej drodze pomagać innym a nie naśmiewać się... niestety jak w każdej dziedzinie są też tacy co myślą że jak są już w temacie dość długo to są guru i ponad wszystkimi... człowieku pokory troche... bo życie Ci jej nauczy...

pozdrawiam tych którzy naprawde są Ki
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
" Dziki śmiercionośny południowy-wschód - " i wszystko jasne.... jak ja lubie takie pokemony...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
bum bum bum tralalala ........ :drinking: :nie: :dupa:
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Chcesz się obronić przed serią? Idź na Wing Chun.


Czemu akurat wing chun? Uważasz że trudność z tym systemem to sprawa serii czy raczej dystansu, w którym Ci panowie operują? Osobiście skłaniam się od tej 2 wersjii.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

" Dziki śmiercionośny południowy-wschód - " i wszystko jasne.... jak ja lubie takie pokemony...

No że pokemony lubisz to nie wątpię. :lol:
Nie dość że piszesz bzdury, to mówisz innym jak mają się zachowywać, a to wszystko dopiero co po zapisaniu się na vortal... :roll:
I na dodatek nie rozumiesz dowcipu. :? Masz niezłe zadatki na trola. :twisted:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
ticz - hehehehehehhehe

coś mi ticz dziwnie vigo zalatuje.
swoją drogą jest niezły - niech nikt się nie waży robić mu krzywdy!!! :evil:

ticz - pisz kochany, pisz - fajnie się czyta :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ticz po co ta ekshumacja?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Aikido jest sztuką samoobrony jak wiadomo... i takie serie mogą się szybko dla atakującego skończyć np złamanym nadgarstkiem albo reką w łokciu... Wprawiony AIKIDOKA nie da sobie zrobić krzywdy jak go napadnie bokser..

Ćwiczyłeś z jakimś bokserem? Albo z karateką? Albo z kimś kto po prostu nie chce dać się rzucić??? Bo na oponencie, który się nie broni to wszystko pięknie wychodzi, w walce to co innego!

Osobiście uważam że techniki samoobrony są znacznie skuteczniejsze niż techniki ataku...
Po pierwsze atakujący zużywa dużo energi na atak, staje się bardziej sfrustrowany, wpada w wir negatywnych emocji i popełnia błedy... Aikidoka Judoka etc konczy walke zanim ta się zacznie...

A jak to aikidoka się pomyli? Albo jak zostanie wprowadzony w błąd przez atakującego?? ZMYŁKI!!!
... i kto będzie bardziej sfrustrowany?

I totalnie się nie zgadzam z opinią na temat AIKIDO że jest nieskuteczną sztuką... Dla tych co mnie zaatakują powiem ze mimo mojego dosc krótkiego okreso treningów sporo widziałem i poznałem historię tej sztuki.... i jeżeli Judo czy Jiu Jitsu jest skuteczne... a są... to tym bardziej AIKIDO w którym jest sporo z technik Jiu Jitsu...

A można wiedzieć ile trenujesz? Masz jakieś doświadczenia ze sparingów z adeptami innych SW?? Podziel się nimi!!!

Pozdr!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
kselos: ticz w iinym topicu ( "czy aikido nie jest zbyt lekkie...") stwierdził, że aikido trenuje od miesiąca, ale duzo czytal i ogladał filmy z Seagalem
nie marnuj czasu na dyskusje z nim, cytuje Seagala jako wielki autorytet od walki wręcz :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

kselos: ticz w iinym topicu ( "czy aikido nie jest zbyt lekkie...") stwierdził, że aikido trenuje od miesiąca, ale duzo czytal i ogladał filmy z Seagalem
nie marnuj czasu na dyskusje z nim, cytuje Seagala jako wielki autorytet od walki wręcz :)


cynik - powiedz, że to nie jest prawda bo zrobiło mi sie słabo 8O 8O

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

kselos: ticz w iinym topicu ( "czy aikido nie jest zbyt lekkie...") stwierdził, że aikido trenuje od miesiąca, ale duzo czytal i ogladał filmy z Seagalem
nie marnuj czasu na dyskusje z nim, cytuje Seagala jako wielki autorytet od walki wręcz :)


cynik - powiedz, że to nie jest prawda bo zrobiło mi sie słabo 8O 8O

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:


"osobiście trenuje AIKIDO dopiero miesiąc... i za nim zacząłem trenować sporo przeczytałem i sporo filmów obejrzałem" wypowiedź ticza z dnia wczorajszego
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024