Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Brawo!!!!!!!
A ja zastrzeliłem dzika w czasie krótszym niż 1s. Czyli wiem coś o zabijaniu nie. :wink: :) :D
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ok, Pancer (wolisz po nazwisku?)
Ale pytanie dotyczyło Aikido. A ty ciągle o czym innym. Zapomnij na chwilę o MMA i wypowiedz się odnośnie technik Aikido. Nadadzą sie na serię?

TAK, lub NIE... To przecież takie proste...
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Socjon,
jesteś gorszy niż dziecko :wink: a to dlatego że się strasznie unosisz :wink: .
Niestety nie moge się wypowiadać w imieniu szanownych kolegów aikidoków, (którzy coś zamilkli :wink: ) ale ja osobiście nie znalazłem odpowiedzi na serię w gamie technik od ikyo do........ bo nigdy nie szukałem (chyba już to pisałem, a moze się myle. :) )
Wole odpowiadać czymś lepiej dostosowanym......chyba nikt nie zabroni :lol:

Pancer (właśnie uświadomiony)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Oczywiście, że nikt Ci nie broni cwiczyć czegoś innego! Co więcej, uważam, że trzeba mieć spore jaja, żeby po kilkunastu latach trenigu Aikido pójść na trening innej sztuki i stać się na powrót początkującym.
Niewielu na to stać... Zapamiętałem Cię jako osobę poszukującą, a nie klepiącą bezmyślnie kihon latami. Dlatego pomyślałem sobie, że jeśli ktokolwiek próbował kiedyś rozstrzygnąc kwestie będącą tutaj tematem, to właśnie Ty.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
to socjon: widzę, że bardzo się frustrujesz i na siłę chcesz udowodnić wszystkim, że AIKIDO jest do "tańca" a nie do walki. Wkurza cię fakt że spędziłeś tyle lat na macie i nie o to Ci w tym chodziło. Nie dało Ci to odpowiedzi na życie.
Co z tego, że jesteś po paruset sparingach? Komu chcesz coś udowodnić, że wiesz już wszystko? Dostałeś odpowiedzi w powyższych topic'ach, tylko je umiejętnie czytaj.
Jeśli chcesz nazwy techniki to jest nią każda, która w danej sytuacji jest skuteczna - wybieraj cała gama irimi, koshi i innych technik. Zejscia i bloki, wejścia z contry. A że nie będzie to tak samo jak na treningu - hm, na treningu ćwiczysz formę, a od ciebie zależy jak ją potem zrozumiesz i znajdziesz w życiu.
Nie miałem tak jak ty sparing partnerów, ale parę razy miałem do czynienia z "serią" w życiu i udało mi się zastosować powyższe podpierając się MP, atama tsuki, zejściem (może nie w takiej kolejności) . Nie jest to istotne, bo pewnie to były jakieś leszcze, a może dzieci :)
Istotne jest to, że każdy idywidualnie powinien szukać rozwiązania problemu, a nie żucać się i biadolić że system jest do bani itp.
Nie ma systemów idealnych i każdy jest nastawiony na co innego. Jeżeli jesteś już takim fighterem i masz odpowiedź na wszystko to stwórz swój styl.
Życzę ci powodzenia i dużo uczniów.
:D :wink:
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
wingman: Ty chyba frustrujesz się bardziej...
Bloki? Wejścia z kontry? Tsuki? To uważasz za Aikido? Moze jeszcze parter, co? I jak mam tu uchodzic za niedoświadczonego...

Ps: Nie pisałem, że nie można się obronić w ogóle, tylko że niemożliwe jest zejcie z lini ataku, bądź też wejście w niego, gdy masz do czynienia z atakiem wyprowadzonym z bliskiego dystansu (seria należy do nich z całą pewnością). Taki atak można oczywiscie blokować, ale zapomnij o uniknięciu go i wykorzystaniu energii w nim zawartej (przynajmniej w sposób proponowany przez Aikido).
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Gwoli wyjaśnienia. Nie jestem ani człowiekiem kłótliwym, ani agresywnym.
Uczulony jestm jednak (nawet bardzo) na hipokryzje. Toteż jeśli widzę w FAQ napisane apodyktycznym tonem teksty typu:

"Pytanie: Jak mozna sie obronic przed seria ciosow?
Odpowiedz: Trzeba zrobic serie tenkanow.

Pytanie: Ale jesli to beda bardzo szybkie ciosy?
Odpowiedz: Wtedy trzeba zrobic serie bardzo szybkich tenkanow. "

...to żal mi uczniów, którym każe wierzyć się w takie głupstwa i jak mogę staram się ciągnąć za język wszystkich którzy skłonni są się pod nim podpisać, aby podali trochę szczegółów. Bo bez konkretów i bazując na "prawieprawdach" można udowodnić wszystko...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

I jak mam tu uchodzic za niedoświadczonego...

nie powiedziałem, ze jesteś niedoświadczony

Nie pisałem, że nie można się obronić w ogóle, tylko że niemożliwe jest zejcie z lini ataku, bądź też wejście w niego, gdy masz do czynienia z atakiem wyprowadzonym z bliskiego dystansu (seria należy do nich z całą pewnością). Taki atak można oczywiscie blokować, ale zapomnij o uniknięciu go i wykorzystaniu energii w nim zawartej (przynajmniej w sposób proponowany przez Aikido).


a odchylenie się z linii lub wycofanie (to tylko przykład)? Nikt nie powiedział, że energię ciosu możesz przechwycić czy założć dźwignię. Mozesz jednak ukierunkować ruch, obejść go i wykorzystać dowolnie.
NIe mówię, że jest to bułka z masełkiem ale do wykonania.
Poza tym seria zawsze jest poprzedzona odpowiednim przygotowaniem czyż nie? Skróceniem dystansu, pracą bioder itp. smaczkami. Widząc to można odpowiednio reagować. Jeżeli pozwolisz na to lub atak będzie z "partyzanta" to nawet trening muay thai nic nie pomoże bo i tak już oberwałeś. :lol: :D :)
Jeśli chodzi o moją frustrację, to fakt frustruję się tym, że zjadłbym ptasie mleczko, a nie mogę bo muszę dbać o linię :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Zapamiętałem Cię jako osobę poszukującą, a nie klepiącą bezmyślnie kihon latami. Dlatego pomyślałem sobie, że jeśli ktokolwiek próbował kiedyś rozstrzygnąc kwestie będącą tutaj tematem, to właśnie Ty.


Aleś mi pojechał chłopie :oops: , chyba nie zasne dziś :D
Sztuki walki (nie ważne jakie ) to jest zawsze poszukiwanie (niestety albo na szczęście - w zależności od wyboru :wink: )


Pancer (autorytet - ale k..... brzmi :D )
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Pancer: Sorry, że nie odpowiadam na privie, ale nie mogę, bo jestem tu tylko gościem. Mam na imię Daniel, nie sądze żebyś mnie pamiętał. Ot... w swoich poszukiwaniach zbłądziłem kilka razy na AWF.

Acha, to Ty zawsze byłeś gorszy niż dziecko z tym swoim płakaniem "ja nic nie umiem" (przychodzącym momentami w depresje), podczas gdy byłeś lepszy niż ktokolwiek w tym mieście...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Acha, to Ty zawsze byłeś gorszy niż dziecko z tym swoim płakaniem "ja nic nie umiem" (przychodzącym momentami w depresje), podczas gdy byłeś lepszy niż ktokolwiek w tym mieście...

Pancer, to twoje alter ego :wink: :) , czy co :?: :P 8)
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
odchylenie z lini, czyli unik? Działa, ale to nie Aikido. Zresztą zrobienie uniku to utrata moblności bioder, więc co chciałbyś po tym uniku zrobić i co w Aikdo da się zrobić bez udziału centrum?

wycofanie? Może zadziałać (raczej oskrok niż wycofanie), ale co potem? Następne? I Następne?

Seria jest poprzedzona dojściem, fakt. Niemniej jednak przed "wypuszczeniem" ręki nie sposób przewidzieć typu i kierunku ataku, nie można zatem reagować (no chyba, że atakiem- to też Aikido?)

BTW, spróbuj przećwiczyć to o czym mówisz. A jak myślisz, że jesteś za mało doświadczony, to poproś kogoś bardziej zaawansownego. Jak coś z tego wyjdzie, to napisz.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Toteż jeśli widzę w FAQ napisane apodyktycznym tonem teksty typu:

"Pytanie: Jak mozna sie obronic przed seria ciosow?
Odpowiedz: Trzeba zrobic serie tenkanow. .

socjon, jakby ci powiedziec zeby cie nie urazic :roll: 8)
Tylko ktos wybitnie nie majacy poczucia humoru uznalby FAQ za powazna literature. No qrde pomysl troche! :)

To SA zarty, socjon :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
to socjon: Widzisz ja nie muszę się sprawdzać i udowadniać, że coś umiem. Po XX latach ćwiczeń róznych SW mam swój pogląd na pewne rzeczy i na zastosowanie ich. Jestem niedoświadczony i jeszcze przez kolejne XXlat będę, starając się zdobywać wiedzę i szukając jej zastosowania.
Widzę, że ty zatrzymałeś się gdzieś i nie możesz znaleźć wyjścia. Podając ci przykład możliwości, ty go odrzucasz. Zaczynasz rozbijać "gowno na atomy". NIe widzisz i co gorsza nie szukasz rozwiązań. Jesteś skostniały w wizji AIKIDO pełnego miłości.
Miłość po japońsku nie oznacza tego samego co w Europie. :D :D
Nie jest to jednak moim problemem. To co zrobisz w danej sytuacji jest zależne tylko od Ciebie.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
aha... Sorry, ale wpadłem tu całkiem niedawno. Wiesz, zwykle FAQ zawiera wyczerpujące odpowiedzi na najbardziej podstawowe i palące kwestie...
Tak więc o ile dobrze rozumiem tutejsze FAQ to zbiór "głupich odpowiedzi na głupie pytania", tak?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Ps: Nie pisałem, że nie można się obronić w ogóle, tylko że niemożliwe jest zejcie z lini ataku, bądź też wejście w niego, gdy masz do czynienia z atakiem wyprowadzonym z bliskiego dystansu (seria należy do nich z całą pewnością).


Obiecałęm sobie nie brać już udziału w tej dyskusji, ale co tam :)
To nie jest problem tylko Aikido, zejscie z linii Ataku istnieje przeciez w kazdej z MA, i jest to podstawa.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

(no chyba, że atakiem- to też Aikido?)


Dlaczego nie? W niektórych szkołach aikido to własnie Tori rozpoczyna inicjatywę. W innych nazywa się to czasem irimi. Ale pewnie znowu mnie zjedziesz, bo nie jesteś na tym forum by rozmawiać o 'subtelnych' szczegółach technicznych.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

aha... Sorry, ale wpadłem tu całkiem niedawno.

Wypadalo by wiec najpierw nieco poczytac archiwum, poznac atmosfere, zarcie, napoje, towarzystwo i dopiero potem rozpoczynac wyprawy krzyzowe :wink:

Ogolnie to tutaj jest luzik, nie ma potrzeby sie zajezac, drogi socjonie, jak mawia przewielebny Jezyk :lol: Wiekszych wojownikow niz ty Vortal juz widzial, wybacz ze cie sprowadze na ziemie. Przeszli i znikneli w ogolnej niepamieci.... :P :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Prawda?
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Żle rozumujesz. Nie ma głupich pytań. Jednakże na tego typu pytania znajdziesz odpowiedź tylko przez praktykę. Co z tego, że ktoś napisze, że obrona wygląda tak.... zejscie z lini, prowadzenie lini po kierunku ataku, wejscie irimi nage........ Zaraz będzie, że to nie tak że najpierw irimi itd. itd. Wszystko zależy od sytuacji, uwarunkowań psychicznych i fizycznych. Każdy jest inny i każdy wykonuje techniki tak jak mu na to pozwala jego budowa i wiedza. Nie ma złotego środka.
A jeżeli mówisz, że jak ktoś zastosuje technikę z repertuaru innych SW to już nie jest AIKIDO to nie mówimy o realnej walce tylko pojedynku między osobami wg. zasad jednej ze stron. Czy o to ci chodzi?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024