Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blagam pomozcie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Blagam pomozcie...
Siema wszystkim co to czytaja jestem teraz w takim stanie ze rownie dobrze moge sobie palnac w leb...Mam 17 lat od 2 lat trenuje kickboxing na wiosne mialy byc mistrzostwa polski.Rok temu mialem podwichniecie kregow szyjnych C6 C7 i zostalo to wyleczone( W carolina medical center wiec klinika dobra)Wczoraj znowu sobie uszkodzilem kark, nie boli mnie bardzo ale poszedlem do lekarza. Wlasnie wrocilem z rezonansu magnetycznego opis:

"Zniesiona fizjologiczna lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa z wytworzeniem niewielkiego stoopnia kyfozy na poziomie kregow C3-C5.
Uwypuklina prawoboczna krążka miedzykregowego na poziomie C2/C3.
Tendencja do uwypuklania sie krążków miedzykregowych na poziomach C4/C5 i C5/C6
Cechy dehydratacji krazkow miedzykregowych na poziomach C5/C6 i C6/C7
Szczątkowy krążek miedzykregowy o znacznie obnizonej wysokosci na poziomie C6/C7"

Lekarz robiacy opis powiedzial ze o kickxie nie ma mowy... :cry: :cry: Prosilbym wszystkich ktorzy znaja sie na tym o pomoc tzn. wypowiedzi,opinie czy to b.powazne czy mozna to rehabilitacja, cwiczeniami wyleczyc na tyle zeby moc trenowac?? Wielkie thx
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Wyrazy współczucia,
nie jestem lekarzem sięc nie dam złotej rady czy to poważne czy nie i czy można wyleczyć

Mam za to radę gdzie się dowiesz! - znajdź dobrego lekarza sportowego (są chyba jeszcze przychodnie sportowe-popytaj u trenera) oni widzieli niejdeną kontuzję i wiedzą co i jak można wyleczyć i w jaki sposób!

Normalny lekarz jak słyszy KB, Box,MT itd. to już wydaje wyrok śmierci za życia!

Powodzenia
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Niestety stary, trenowanie masz z głowy. Ocierasz się o inwalidztwo, więc podejdź do tego poważnie.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Zjarany świstak-jak to sobie zrobiłeś?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
okej piekla ciag dalszy ...
Bylem u 2 lekarzy-ortopedow(profesorow) podobno mistrzowie w sztuce. Decyzja-wrodzona wada czyli zlaczenie C5-C6 (chyba). Podobno jakas b.nieduza, zupelnie nie grozna. 2 tygodnie nic nie robic, potem zaczac rehabilitacje. Treningi za miesiac jakies lajtowe...Słoniak boj sie Boga nie chce podwazac twojego autorytetu ale rozumiesz jaki jestem szczesliwy:):)
Aha jeszcze nie dopisalem w tym rezonansie z opisu:
Zachowana fizjologiczna rezerwa przestrzenna kanalu kregowego
Nie spostrzega sie zmian ogniskowych w obrebie rdzenia kregowego.
(w opisie rezonansu walneli sie o 1 w tych kregach...wszystko jest 1 krag nizej:)
Randori...Mam zespol nadruchliwosci-wlasnie dzisiaj sie dowiedzialem:) A tak konkretnie to kumpel spadl mi na leb (doslownie :) i mnie wykrecilo(rowniez doslownie :) . Pozatym krzywe siedzenie przed kompem i "nie garb sie nie wystarczy"(to nie zart...)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Zjarany-świstak : ciesze sie że poprawił cie sie humor, ale sugeruje nie wierzyć ślepo opiniom wydanym przez lekarzy. Ja np. gdy miałem uraz kolana to zgłosiłem sie do ortopedy (też ponoć był specjalistą - ortopeda-chirurg-traumatolog), ale okazało sie że wydał zła opinię (bardzo nie-trafną) i mogłem mieć przez niego kłopoty. Sugeruje sie zgłosić do ośrodka zajmującego sie ,medycyną sportową. Leczyłeś sie w Carolina Medical Center - więc mieszkasz w Warszawie ( jak mniemam) - sugeruje odwiedzić Ośrodek "Na Skrze" (ul. Wawelska 2) ("Fundacja Rozwoju Medycyny Olimpijskiej) - tam mają na codzień kontakt z urazami sportowymi i napewno doradzą ci co zrobić w sprawie przyszłych trenigów.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Wiesz, wlasnie dlatego zeby uniknac kolejnych bledow lekarzy(pierwsze byly z kostka) bylem juz u 2 lekarzy.(jeden to W.Niesłuchowski ponoc zjezdzaja sie do niego z calej polski) drugi to profesor z wieloletnim doswiadczeniem polecany przez znajomych i trenera...Stad ze ich opinie sie zgadzaja, wysnuwam wniosek ze jest szansa na pozytywne zakonczenie sprawy. Tak czy siak w poniedzialek jade jeszcze do Caroliny ale juz raczej z ciekawosci-zobaczyc co powiedza. W Carolina MEdical Center leczy sie wielu sportowcow, mowia ze jest genialna( rzeczywiscie kostke mi wyleczyli) ale patrzac na zdjecie RTG kregoslupa lekarz nie zauwazyl tego co dwaj inni za pierwsdzym razem(jeden nawet zdjecia nie musial ogladac i mi powiedzial dokladnie co...to chyba o czyms swiadczy)...Oczywiscie kazdemu zdarzaja sie bledy itp. ale moze np gdyby rok temu mi o tym powiedzieli latwiej byloby to wyleczyc??
PO wizycie w Carolinie powiem co mi powiedzielia swoja droga na skre tez postaram sie zajrzec(thx za adres) pozdro
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
właśnie o tym mówie - zgłoś sie do specjalisty - lekarz który postawił mi złą diagnozę był lekarzem ze szpitala - nie winie go za to ze postawił złą diagnozę - po prostu mógł nie mieć styczności z takimi urazami jak ja miałem.

powodzenia i powrotu do zdrowia!
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Cieszę się twoją radością. Napisałem opinię o wyniku, a nie o pacjencie. Przy takim kręgosłupie szyjnym jak opisany, nie dopuściłbym cię do trenowania sportów walki. Choć zrobiłbym to z przykrością.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...

sugeruje odwiedzić Ośrodek "Na Skrze" (ul. Wawelska 2) ("Fundacja Rozwoju Medycyny Olimpijskiej)


Taxx, czy masz do nich jakiś telefon, a może mają swoją stronę w internecie?
A jeśli nie to powiedz, czy za leczenie u nich się płaci, czy jest to może jakoś pokrywane przez kasę chorych, fundusz zdrowia czy co tam jeszcze?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Swistak, ty chyba z krak jestes, a jak nie to i tak napisz namiary na tych lekarzy.
Bardzo dobrze zrobiles, ze poszedles do kogo innego, mnie wlasnie poradzil madry lekarz sportowy (na wisle) zeby nie sluchac histerykow w poradniach rejonowych (sam miel z nimi przejscia) i isc do doswiadczonego lekarza, ktory nie bedzie cie straszyl inwalidztwem, tylko poradzi co robic i jak cwiczyc zeby bylo dobrze.
Ja mam nadzieje ze juz nie ale mam wielu znajomych (cwiczacych) z problemami-a wiesz jak trudno znalezc dobrego lekarza...
wiec jak bys mogl podac blizsze namiary na nich, to by sie bardzo przydalo
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
To co nazywasz histerią wynika czasami z doświadczenie i odpowiedzialności. Podejmowanie decyzji niepopularnych jest najtrudniejsze.
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Lekarze to rzeznicy przynajmniej Ci na pogotowiu.

Zlamalem palca i zaraz przy stawie na treningu przy wokonywaniu rzutu spadla moja reka zacisnieta trzymajaca kimono kolego potem kolega i na koncu ja na to wszystko. Lekarz zadecydowal operacja druty sruby przerwa od sportu na pol roku conajmniej itd jak to uslyszalem to az mi sie slabo zrobilo. Olalem go poszedlem do znajomego specjalisty zalozyl gips jakis specjalny aparacik tzw aparat shtacka czy jakos tak i po miesiacu bylem zdrowy.

Zjarany_swistaku z drugiej strony to kregoslup tutaj nie ma zartow jak cos znowu sie zepsuje albo nie wyleczysz do konca to moze byc nie ciekawie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
Ide do lekarza. Kontuzje mam od ponad miesiaca, ale wczoraj wieczor po treningu nie moglem sie na drazku nawet podciagnac bo tak nap...lalo :cry: .
Napisze po badaniach.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...

Ide do lekarza. Kontuzje mam od ponad miesiaca, ale wczoraj wieczor po treningu nie moglem sie na drazku nawet podciagnac bo tak nap...lalo :cry: .
Napisze po badaniach.


Ziemia wszystko wyciaga... :) 8) Moze juz czas na Ciebie.. ? :) :) :wink:
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
misman niezłe :)
niedziel, a może okłady z 3 metrowej warstwy ziemi przez deskę :) podobno pomagają :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Blagam pomozcie...
:evil: Z powaznej sprawy sie smiejecie.
A tam :)
Mam juz skierowanie, ale sa takie terminy ze :shocked!: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024