Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki trening?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_yarertz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Jaki trening?
Mam 16 lat i chcielismy z kumplami zaczac chodzic na silownie tak sobie potrenowac dla formy. Stanalem przed pytaniem czy zaczac trenowac na mase,rzezbe czy tez sile. Oczywiscie streydy czy inne anaboliki niewchodza w gre stanowczo.
Wiek 16 lat
Wzrost 178
Waga 59 ( malo wiem :P )
Jakies ogolne rady jak zaczac? :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?

Mam 16 lat i chcielismy z kumplami zaczac chodzic na silownie tak sobie potrenowac dla formy. Stanalem przed pytaniem czy zaczac trenowac na mase,rzezbe czy tez sile. Oczywiscie streydy czy inne anaboliki niewchodza w gre stanowczo.
Wiek 16 lat
Wzrost 178
Waga 59 ( malo wiem :P )
Jakies ogolne rady jak zaczac? :)

Sam musisz zdecydowac na co chcesz trenowac, kazdy trening ma swoje zalety, wybierz ktory Ci pasuje i do dziela, tu masz link do cwiczen silowych oraz rady. Aha, oczywiscie wez pod uwage jakąs dietke, bo bez niej ciwezko bedzie zlapac na masie( weglowodamy i te sprawy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :D ) Powodzenia. :paker:
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Trening 'na mase' jest w Twoim przypadku oczywisty. Wpisz sobie kulturysyka w google.pl i jestem pewiem, ze znajdziesz mase informacji , moze nawet forum dyskusyjne, na ten temat.
  • 0

budo_yarertz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
ok :) wie do ilu kg powinienem dobic zanim przerzuce sie na rzezbe? pielegniarka w mojej szkole powiedziala ze moge wazyc miedzy 70-78 ze wskazaniem na 78 bardziej :)
btw. jak przytyje prawie 20kg do sylwestra to nie bede "gruba swinia" ? :) czy wmiare trenowania rozklada sie to inaczej tzn. pomaga w przyroscie masy miesni.
Narazie doszlismy do wniosku ze zaczniemy od listopada 3x w tygodniu.
Jestem bardzo otwarty na wszelkie rady i propozycje :)
  • 0

budo_pogo24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
20 kg do sylwestra ?? 8O
  • 0

budo_yarertz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
No wlasnie nadtym myslalem bo wszyscy kumple chca na rzezbe to nie wiem czy bede sie wyroznial :) btw rzezba rox wystarczy spojrzec na bruce lee'go :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?

No wlasnie nadtym myslalem bo wszyscy kumple chca na rzezbe to nie wiem czy bede sie wyroznial :) btw rzezba rox wystarczy spojrzec na bruce lee'go :)

Trzeba miec mase zeby wyrzezbic miesnie, wiec w Twoim wypadku cwiczenia na rzezbe nie za duzo by Ci daly bo niby z czego sobie miesnie wyzeźbisz? Najpierw złap odpowiednią masę, a dopiero potem zacznij trening na rzeźbe. Duzo na mase daje Kreatyna ( srednio przybiera na masie sie po 1 pudełku 7 kg). Pamietaj o diecie, duzo białek, weglowodamów i aminokwasów, a malo tłuszczy.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Arkus - zastanow sie co piszesz i komu doradzasz.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?

. Duzo na mase daje Kreatyna ( srednio przybiera na masie sie po 1 pudełku 7 kg).


Dobre ja po pierwszym pudle kreatyny przytylem 2 kg po 2 1kg a potem juz nic na kazdego rozne suplementy roznie dzialaja na mnie najlepiej ZMA. Kreatyna to w moim przypadku tylko sila. A pytania o trening kulturystyczny radzilbym na jakies kulturystyczne fora kierowac bo tu o sztukach walki raczej jest :)
P.S Z taka masa to za zadne odzywki sie nie bierz cwicz i dobrze sie odzywiaj nabierzesz mase bez problemu potem bedzie ciezej to zaczniesz suplementy stosowac. Ja pierwsz kreatyne wzialem po 2 latach na silowni przez ktore waga podskoczyla mi z 55 do 73 kg :) Przez kolejny rok do 85 i tyle teraz waze
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Tak jak poprzednicy proponuje Ci pocwiczyc na mase. Ale radze takze nie zaniedbywac sily. A na rzezbe przyjdzie, albo nie przyjdzie czas :) Zycze milych treningow :)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Ja tez musze sie na silownie zapisac tylko nie bardzo wiem kiedy. :wink:
Ale raczej bede cwiczyl na rzezbe i sile.
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Przy takich parametrach jak masz ćwiczenia na masę mogą za wiele nie dać, gdyż możesz mieć bardzo szybką przemianę materii. Kreatyne możesz stosować ale nigdy na początku treningu, gdyż zawałszowuje osiągi, a widoczny efekt większej masy to jedynie woda w mięśniach. Polecam Ci do przejrzenia "Atlas Uniwersalnych ćwiczeń siłowych" dr AWR z Wrocka Tadeusza Stefaniaka. Nie kuś się równierz bez konsultacji u dietetyka na odrzywki białkowe czy węglowodanowe. Jeśli nie chcesz spartolić sobie zdrowia nie bij 200% normy :) , ale ćwicz we własnym tempie. Masz budowę długo dystansowca, a nie sprintera i już.
  • 0

budo_yarertz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
hehe :)
dzieki wszystkim za rady :)

mam jeszcze 1 pytanie czy dobrze jest rozlozyc cwiczenia na 3 dni w tygodniu tzn np w poniedzialek na miesnie klatki piersiowej sroda juz cos innego i tak co tydzien? czy lepiej trenowac "tak jak leci"? w co raczej watpie :D
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Na poczatek obwodowo, czyli cale cialo jednego dnia - prosze poszukaj tego forum kulturystycznego.
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
Najlepiej ćwiczyć według czsu jaki potrzebują mięśnie na regenerację:
1.Duże grupy mięśniowe: m. czworogłowe i dwugłowe uda, m. najszersze grzbietu, m prostowniki grzbietu - potrzebują około 4-5 dni (przy bardzo ciężkim treningu czasami ponad tydzień)
2.Grupy średnie: m. piersiwe, naramienne, tricepsy, bicepsy, czworoboczny - regenerują się od 2 do 4 dni
3. m. łydek, brzucha, przedramion - potrzebują do dwóch dni na odbudowę

Dlatego też nie stosuj suplementów przez pierwsze 6 miesięcy, gdyż zaciemniają obraz reagowania organizmu na obciążenie treningowe (metabolizm, regeneracja).
  • 0

budo_karpik87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening?
ja cwicze na silce od prawie roku.troszke juz mam wiedzy o tym sporcie.
a wiec przy twojej wadze bierz sie za mase.
przez pierwszy rok nie tykaj zadnej kreatyny.co najwyzej jakis gainer i bialko.
na silowni cwicz 3x w tygodniu
mozesz cwiczyc np:
poniedzialek
klatka(9 seri) rozloz to na 3 cwiczenia po 8 powtorzen
triceps(9-12) 3-4*8
przedramie 3-6 seri zalezy jakie cwiczenia wykonujesz.az do wyczerpania
Sroda:
barki i biceps
barki (9) 3*8
biceps (9-12) 3-4*8
brzuch do wyczerpania w 3 seriach
Piatek
Plecy(9)3*8
Nogi(9) 3*10
Przedramie 3-6 seri zalezy jakie cwiczenia wykonujesz.az do wyczerpania

no i jakas Dieta/w tym ci juz nei pomoge bo na kazdy ma inny organizm i inne ptrawy na niego dzialaja.ale jedz 5-6 posilkow dzienie.
Mysle ze ci troche pomoglem :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024