Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
no tak, ale przecież nie zawsz ewyższy stopień przkłada się na kase. Poza tym nawet jesli, też się zastanawiałem jak takie bubki, które prowadza klub a same sa na poziomie 6-7 kyu nie boją się, że ktoś to zweryfikuje
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
o ile to nie jest jedyny klub w okolicy
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

...przecież taki ktoś ma świadomość, że jest słabiutki..


No wlasnie o to chodzi, ze chyba nie ma tej swiadomosci :roll:

--
Washi
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

shotokan zostal mocno zniszczony przez sport...



To nie sport tu namieszal, ale ludzie ktorzy w niewlasciwy sposob sport wprowadzaja. A sam sport?? Mysle ze pomogl w promocji i rozwoju, zreszta:

"Kiedy osiągnę niebiosa - mam nadzieję, że mistrz Funakoshi nie zatłucze mnie za wprowadzenie sportowego karate. Myślę, że nie powinien być zaniepokojony. Przecież chciał abym rozwinął karate-do na cały świat, a sportowe karate właśnie to spowodowało."
MASATOSHI NAKAYAMA


--
Washi
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Po czesci masz racje Washi. Sport jest dobry, ale zobacz: walki karate sportowego, kyokushin ; to wcale nie przypomina karate tylko bezsensowne machanie nogami i rekami. Regulaminy, gdzie walczy sie do trzech ipponow - kompletna glupota!!!, albo gdzie punktowane jest kazde dotkniecie - bezsens, bo prowadzi to zaniku techniki.

Wedlug mnie jedynie walka sportowa w stylach karate tradycyjnego ma sens (regulamin ITKF-u), przepisy zostaly odpowiednio przemyslane, zostala zachowana idea ciosu konczoncego. Wedlug mnie jest to jedyna forma sportowego wspolzawodnictwa, kotra godzi sie z zasadmi KARATE-DO.
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Wedlug mnie jedynie walka sportowa w stylach karate tradycyjnego ma sens (regulamin ITKF-u), przepisy zostaly odpowiednio przemyslane, zostala zachowana idea ciosu konczoncego. Wedlug mnie jest to jedyna forma sportowego wspolzawodnictwa, kotra godzi sie z zasadmi KARATE-DO.


To źle Ci się wydaje Koks :)

Akurat regulamin walki sportowej ITKFu i krytykowany przez Ciebie knockdown (kyokushin) mają w przybliżeniu po tyle samo wad.

Pozdr.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Wedlug mnie jedynie walka sportowa w stylach karate tradycyjnego ma sens (regulamin ITKF-u), przepisy zostaly odpowiednio przemyslane, zostala zachowana idea ciosu konczoncego. Wedlug mnie jest to jedyna forma sportowego wspolzawodnictwa, kotra godzi sie z zasadmi KARATE-DO.


:lol:

Celem wprowadzenia sportu byla popularyzacja karate.
Natomiast regulamin ITKF-u nie za bardzo zmierza ku temu. Bo jak kogos ma zachwycic widok dwoch kogutow skaczacych na przeciw siebie, z ktorych zaden nie wykonuje techniki bojac sie ze partner go wyprzedzi i przegra, w koncu 10 sekund przed koncem decyduje sie na atak i wchodzac zbyt silno zostaje zdyskfalifikowany przez co wygrywa ten ktory sobie tylko podskakiwal.

Moim zdaniem juz WKF zmierza w lepszym kierunku, zawody sa bardziej widowiskowe cos sie dzieje, a przepisy zachecaja do tego by wykonac jakas technike a nie bac sie jej.

--
Washi
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Natomiast regulamin ITKF-u nie za bardzo zmierza ku temu. Bo jak kogos ma zachwycic widok dwoch kogutow skaczacych na przeciw siebie, z ktorych zaden nie wykonuje techniki bojac sie ze partner go wyprzedzi i przegra, w koncu 10 sekund przed koncem decyduje sie na atak i wchodzac zbyt silno zostaje zdyskfalifikowany przez co wygrywa ten ktory sobie tylko podskakiwal.


Nie mozna tak gneralizowac sprawy Washi, bo takie slabe walki jak opisales zdarzaja sie wszedzie, nawet w boksie. Ja widzialem kilka naprawde dobrych starc i nie wierze, ze tobie sie nie zdarzylo widziec podobnych.

A kontak nie zawsze konczy sie przegrana dla tego, ktory go spowodowal, trzeba poprostu wiedziec w ktorym momencie uderzyc. Jezli wykonasz naprawde technicznie poprawne kizami-zuki, ktore wyprzedzi akcje przeciwnika, gdy on ruszy na ciebie do przodu to jego pech dostnie, nie bedzie to z twojej, ippon wygrales. Widzialem wiele walk wygranych w ten sposob.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

...slabe walki jak opisales zdarzaja sie wszedzie...


Mialem na mysli zupelnie cos innego.

Chodzi mi o to, ze jesli tatus czy dziadzius przyprowadzi swoja pocieche na zawody karate odbywajace sie na sali gimnastycznej w poblizu miejsca zamieszkania to te zawody powinny go zainteresowac, powinno sie tam cos dziac.

Co z tego ze sa walki na wysokim poziomie na mistrzostwach swiata??

Mi chodzi o to by spiker na zawodach lokalnych potrafil w sposob zrozumialy przekazac widzom o co w tym wszystkim chodzi, jednak nie sadze by to bylo mozliwe w przypadku ITKFu, bo ja wiem o co chodzi w technice konczacej, doskonalej, ale laik tego nie zrozumie :)

--
Washi
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
To prawda co mowisz, ale to chyba nie mozliwe, zeby laik zrozumial w 100% o co tam chodzi, chocby nie wiem jak sie spiker staral.

A walki na wysokim poziomie nie tylko mozna ogladac na mistrzostwach swiata, na zawodach lokalnych tez sie zdarzaja. Na przyklad ostatni PUCHAR POLSKI KARATE TRADYCYJNEGO SHOTOKAN PZK juniorow i seniorow, ktory odbyl sie 24-25.04.2004 w Walczu stal na bardzo wysokim poziomie.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

To prawda co mowisz, ale to chyba nie mozliwe, zeby laik zrozumial w 100% o co tam chodzi...


Nawet lokalne zawody moga zachwycic. Ale zwroc uwage na to, ze ty piszesz z punktu widzenia osoby ktora sie na tym w jakims stopniu zna. A ja caly czas chce bys popatrzyl na to oczyma laika.

Obserwowalem kiedys zawody tradycyjne i przedemna jedna osoba do drugie powiedzial mniej wiecej cos takiego:
'to oni maja czarne pasy i nie potrafia wykonac dobrze techniki' - zapewne mial na mysi to ze sedziowie niezaliczali pomimo iz 'cos sie dzialo'. Chcialbym by taki obraz zniknal :D

--
Washi
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
to prawda, dlatego mowie, watpie zeby ktos kto nie ma pojecia zakumal o co w tym biega.
Z kata nie jest tak zle, bo to chyba laicy rozumieja, ale jest to dla nich raczej nudne.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Wedlug mnie jedynie walka sportowa w stylach karate tradycyjnego ma sens (regulamin ITKF-u), przepisy zostaly odpowiednio przemyslane, zostala zachowana idea ciosu konczoncego. Wedlug mnie jest to jedyna forma sportowego wspolzawodnictwa, kotra godzi sie z zasadmi KARATE-DO.


Mysle ze najbardziej rozsadne zasady sa np. w Daido Juku. Czyli kaski na glowe i chulaj dusza: stojka parter klincz. Uderzenia z nieoslonietej reki. Generalnie im bardziej liberalne zasady tym wieksza werifikacja technik walczacego. No i idea ciosu konczacego moglaby byc wykorzystana w praktyce :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

...


Z tym, ze celem np. WKF jest wylonienie zawodnika ktorego technika jest doskonala (zmierza w tym kierunku), a w tym co ty zaproponowales poziom wyszkolenia technicznego schodzi na dalszy plan.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Do dnia dzisiejszego dostałem już kilka e-maili z pytaniem czy można ten artykuł umieścić na stronie internetowej klubu/sekcji.
Tak można go umieszczać. Prosiłbym tylko opodanie autora czyli mnie (Igor Zeler).


spoko
:)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Przerpraszam mam pytanko czy możecie rozwinąc ide ciosu kończącego ?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Przerpraszam mam pytanko czy możecie rozwinąc ide ciosu kończącego ?


krotko, mowiac jest to takie uderzenie, ze jak dostaniesz w leb to padniesz nieprzytomny, rozumiesz juz :)

I nie chodzi mi tu o walke sportowa, bo to inna bajka, tu trzeba porostu spelnic pewne kryteria i tyle.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
hm czy to nie kolejna legenda nie do zrealizowania ?

Patrząc na pojedynki K-1 to jakoś tych ciosów decydująych jest mnóstwo , a oni nadal stoją na nogach :wink: mało tego jeszcze oddają , a nawet wygrywaja.To samo dotyczy bokserów i innych sportów walki z przepisami umożliwiającymi taki atak.

Ale cos sobie kojarze z tym decydującym uderzeniem ponoć sędziowie KT albo zaliczaja uderzenie ( które mogło by zabic ich zdaniem na ippon lub nie poprzez to kolej wygrywa walke znaczy zalezy ilu ma kumpli w komisji sędziowskiej) to straszen i przykre dla karate ,że nie wygrywa w takim przypadku lepszy silniejszy , który kładzie gościa na tatami :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Ale cos sobie kojarze z tym decydującym uderzeniem ponoć sędziowie KT albo zaliczaja uderzenie ( które mogło by zabic ich zdaniem na ippon lub nie poprzez to kolej wygrywa walke znaczy zalezy ilu ma kumpli w komisji sędziowskiej) to straszen i przykre dla karate ,że nie wygrywa w takim przypadku lepszy silniejszy , który kładzie gościa na tatami :)


Na kazdych zawodach zdarzaja sie przekrety niestety :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Ale cos sobie kojarze z tym decydującym uderzeniem ponoć sędziowie KT albo zaliczaja uderzenie ( które mogło by zabic ich zdaniem na ippon lub nie poprzez to kolej wygrywa walke znaczy zalezy ilu ma kumpli w komisji sędziowskiej) to straszen i przykre dla karate ,że nie wygrywa w takim przypadku lepszy silniejszy , który kładzie gościa na tatami :)


Na kazdych zawodach zdarzaja sie przekrety niestety :wink:


Ale czy nie sądzisz ,że jakby gościu podał lub przez 5 sekund nie mogł stnaąc do walki po silnym trafieniu to sprawa by była jasna dla sędziów i ludzi ? ból to ból a nie znajomy sędzia :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024