Skocz do zawartości


Zdjęcie

Historia Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Ale czy nie sądzisz ,że jakby gościu podał lub przez 5 sekund nie mogł stnaąc do walki po silnym trafieniu to sprawa by była jasna dla sędziów i ludzi ? ból to ból a nie znajomy sędzia :wink:


Tez tak mysle, ale niestety jest inaczej :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Ale czy nie sądzisz ,że jakby gościu podał lub przez 5 sekund nie mogł stnaąc do walki po silnym trafieniu to sprawa by była jasna dla sędziów i ludzi ? ból to ból a nie znajomy sędzia :wink:


Tez tak mysle, ale niestety jest inaczej :wink:


To nic z tego nie rozumiem po co trenowac cos z czym się człowiek nie zgadza jak mozna inaczej robic karate 8)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

To nic z tego nie rozumiem po co trenowac cos z czym się człowiek nie zgadza jak mozna inaczej robic karate 8)


Tylko, ze ja nie trenuje dla zawodow (choc jezeli na ktores jade, to lapie sie zwasze w pierwszej trojce) tylko dla siebie i dlatego, ze bardziej interesuje mnie karate tradycyjne niz kyokushin. Kyokushin nie ma tego czegosc w sobie :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
A gdzie byłęs na treningu KK ? ,że to wiesz ,że nic nie wiesz,że tak powiem :wink:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Kyokushin nie ma tego czegosc w sobie


A co ma Shotokan w sobie czego nie ma Kyokushin?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Kyokushin nie ma tego czegosc w sobie


A co ma Shotokan w sobie czego nie ma Kyokushin?


Decydującego uderzenia :) :) :) :) i brawurowego, ostrego kumite gdzie nie wolno uderzac :(
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

A co ma Shotokan w sobie czego nie ma Kyokushin?


Nie potrafie ci na to pytanie odpowiedziec :) bo to jest poprostu to cos.To jest tak jak z kobieta tez nie jestes w stanie powiedziec co ona w sobie ma, ze ci sie podoba - musi miec to cos :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Menthol
wybacz ale sie z Toba nie zgodze.
Sportowe kumite wg zasad ITKF jest moze dobre jako metoda treningowa, zreszta tak wciskaja kit w PZKT na temat zawodow sportowych. Ale zawody sa robione:
1. dla wynikow
2. dla reklamy
3. dla nagrod
1 Jasne - zawsze sa jakies wyniki w zawodach
2 Niezbyt udana formula - zawody ITKFu sa malo widowiskowe dla publicznosci - niewiele sie dzieje
3. chyba oczywiste
I nie pisz ze sie nie znam - sam siedem lat trenowalem w PZKT...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Oj wielka racja
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Koks, to ja Ci powiem tak - jezeli nie potrafisz zdefiniowac "tego czegos" to znaczy ze nie poznałes meritum sprawy, a jak nie poznałes meritum sprawy to tak naprawde wiesz niewiele/mało o tym czym sie zajmujesz.

Wiecej przemyslen na temat tego co robisz ,a moze wtedy zrozumiesz czym jest to "cos" :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
oj, już dajcie spokój, jemu się poprostu podoba bardziej shotokan i tyle.
A ja ci karate_koks powiem że być moze twoje zdanie jest takie bo kioka nie próbowałeś?
Ja zaczynałem od tego stylu, i się ciesze bo mi charakter wyrobił. Często widze ludzi którzy od początku ćwiczyli w tradycyjnym i są jakby hmmmmm, niepełni? Pewnie że to wszystko zależy od trenera, ale jednak.....
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

Koks, to ja Ci powiem tak - jezeli nie potrafisz zdefiniowac "tego czegos" to znaczy ze nie poznałes meritum sprawy, a jak nie poznałes meritum sprawy to tak naprawde wiesz niewiele/mało o tym czym sie zajmujesz.

Wiecej przemyslen na temat tego co robisz ,a moze wtedy zrozumiesz czym jest to "cos" :wink:


Doskonale rozumiem co robie :) , a tego czegos nie da sie zdefiniowac.
Poprostu shotokan mi odpowiada i tyle. Mam dobrego instruktora i jestem szczesliwy nie potrzebuje kyoka :)
  • 0

budo_greenbelt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
w moim miescie byla taka sytuacja, kadra z shotokanu sie rozjechala i sekcja podla (dokladnie przez rok nie istniala) no to sredniozaawansowani shotokanowcy przyszli cwiczyc kyoku do nas, no bo co zrobic, mielismy kupe zabawy kiedy nasze 9,8 kyu lalo takich z 6-5kyu jak popadnie, chlopaczki uciekali po calej sali, nokalty z mawashi to lecialy co chwile, gdyz zaden nie potrafil trzymac gardy kolo glowy, tylko jakos tak trzymali rece do przdu, a przez nie spokojnie wkladalismy im mawahe na glowke, masakra i tyle, co tu duzo pisac
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

....


Nie wiem po co smiecisz i w ciagu kilku minut piszesz to samo w kolejnym poscie.

Skoro tak robisz to ja odpisuje poraz kolejny.

Mogli byc slabo przygotowani (co oczywiscie nie jest wytlumaczeniem).
Jakos mi sie nie chce wierzyc w nokautujace wykonanie mawashi geri na jodan przez poczatkujacego. No chyba ze ten cwiczy kilka lat i nie zdaje egzaminow. W takim wypadku poeownywanie stopni jest nie na miejscu.

Poza tym zwroc uwage na specyfike walki sportowej w jednym i drugim stylu. Sa ogromne roznice. Zaryzykowal bym stwierdzenie ze w kyoku jest mniej techniczna, w zwiazku z tym nieco szybciej bierze sie udzial w walce.

Dobrze przygotowani zawodnicy w shotokanie potrafia rowniez odpowiednio zachowac sie w zwarciu, a jesli poczytasz przepisy sportowe jednej i drugiej dyscypliny zrozumiesz roznice w gardzie.

BTW. Wydaje mi sie zescie sie mocno dowartosciowali, z tym ze chyba to nie zbyt dobrze swiadczylo o was.

Startujac w zawodach WKF wygralem z zawodnikiem z kyokushin, ale nie chodzilem z nosem zadartym do gory ze pokonalem goscia z kyokushin, poprostu byla to jedna z walk i tyle, w jakims stopniu go podziwialem ze dosc dobrze walczyl (majac na uwadze to ze musial dostosowac sie do innych przepisow).
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
dokladnie greenbelt co ty wyrabiasz????posty sobie nabijasz???
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Piszac o ITKF mialem na mysli wszelkie zawody sportowe. Niestety Shiai kumite ma bardzo niewiele wspolnego z karate do. Dotyczy to wszystkich stylow. Kyokushin wcale nie ma ciekawszych zawodow, roznica polega na tym ze w Kyokushin sa knockouty, a w Shotokan nie... W zasadzie ITKF jako jedyna ma dyscypline sportu ktora mozna uznac za karate do - EMBU walka rezyserowana, inni nazwali by pokazowa.

Kazdy ma prawo lubic co mu tylko sie podoba, ja tez lubie Shotokan...
  • 0

budo_v0rall
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Bardzo ciekawie napisana historia .Naprawde warte poczytania :wink:
  • 0

budo_mikolaj
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
historia sie nie skoncila... Robimy ja co dzien.
Dlatego co robimy, czeba to robic naj lepiej jak mozliwe.
Shotokan Karate of America (SKA) jest pod patronatem Tsutomu Ohshima.
Zapraszam na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
Mikolaj
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan

w moim miescie byla taka sytuacja, kadra z shotokanu sie rozjechala i sekcja podla (dokladnie przez rok nie istniala) no to sredniozaawansowani shotokanowcy przyszli cwiczyc kyoku do nas, no bo co zrobic, mielismy kupe zabawy kiedy nasze 9,8 kyu lalo takich z 6-5kyu jak popadnie, chlopaczki uciekali po calej sali, nokalty z mawashi to lecialy co chwile, gdyz zaden nie potrafil trzymac gardy kolo glowy, tylko jakos tak trzymali rece do przdu, a przez nie spokojnie wkladalismy im mawahe na glowke, masakra i tyle, co tu duzo pisac


To co napisałeś świadczy tylko o twojej małej wiedzy żeby nie napisać głupocie!
Znam wiele przykładów walk moich kolegów z przedstawicielami Kyokushin którzy po prostu w walce ośmieszyli trenujących KK. Czy to świadczy już o wyższości któregoś stylu czy poziomie odpowiedniego wyszkolenia? Myśle że ci którzy nie mają klap na oczach sami sobie odpowiedzą. Zarówno ja jak i moi koledzy nie baliby się podjąć walki z zawodnikami Kyokushin tylko w-g jakich przepisów? Najsprawiedliwsza bylaby walka bez żadnych regół,tylko do czego by to prowadziło? Myślę że nawet po takiej walce niczego by to nie wyjaśniło chyba że jadna ze stron zostałaby solidnie pobita w co akurat nie wierze. Niektórzy z moich kolegów startują w Kick-boxingu w pełnym kontakcie i mimo że od wielu lat ćwiczą Shotokan to niekórzy z nich zostali Mistrzami Polski właśnie w Kick boxingu.
Wszystko zależy od tego co chcemy poprzez trening karate osiągnąć.Jeżeli chcemy się nauczyć walczyć to należy wybrać klub który kładzie nacisk na kumite i jest do tego dobry trener, który wie ja poprowadzić taki trening.
Greenbelt wniosek z tego taki że trener karateków którzy tak boleśnie przeszli wasz trening kumite nie przywiązywał większej wagi do tej właśnie formy treningu.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Historia Shotokan
Dobrze, że ktoś wykopał taki temat z podziemii. Może w końcu dojdę do tego, w którym momencie weszło to podskakiwanie do shotokanu, bo na dobr sprawę jeszcze nikt mi tego nie wyjaśnił :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024