Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uedrzyć kobietę : (


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_sakurai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Ja to widze tak- Chciałyście równouprawnień, być na takim samym poziomie jak faceci...to prosze bardzo, trening to nie wyjątek, oczywiscie ze bije sie troche słabiej ale tak samo sie powinno sparowac z kobietą jak z facetem, na ulicy nikt sie nie zapyta czy boli czy jest się słabą kobietą tylko przypierdzieli i koniec, tak samo powinno być na treningu, ja z uderzeniem w kobiete nie mam problemu, ale nie zrobił bym tego poza salą i sparingiem.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Uderzyc kobiete? :)
Jak juz bic to tak aby czula :lol:
Moja czy tez nie moja, nie robi roznicy jak moga podchodzic w kolejce hurtem, tylko aby nie oddawaly :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Z drugiej strony, jest takie przyslowie w Himalajach:
Sila z jaka bijesz wlasna kobiete, jest przejawiem twojej milosci do niej.
I potem kobieta, jak ja juz nie bijesz, jest wyraznie zaniepokojona, bo to znaczy ze znalazles sobie kochanke :lol:
  • 0

budo_sakurai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
LOVE HURTS :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (

Sila z jaka bijesz wlasna kobiete, jest przejawiem twojej milosci do niej.


Mi kiedyś ojciec opowiadał, że jego kumpel usłyszał w nocy, jak jakiś Cygan leje Cygankę pod jego domem. Kobieta darła się w niebogłosy, więc gość, chcąc jej pomóc, zbiegł w piżamie i równo nakładł temu Cyganowi, zostawiając go z przepięknie rozwaloną buźką na chodniku.

Nagle pojawił się radiowóz, wysiedli z niego milicjanci i pochwycili kumpla ojca. Wtedy sprytna Cyganka wyczuła, że zagrożenie pobicia już minęło, i czas wstawić się za swoim chłopem. Oskarżyła swego niedawnego obrońcę o napaść na... swego męża. Kumpel ojca przesiedział wtedy pół nocy na komisariacie, w samej piżamie.

Może jednak faktycznie bicie kobiety jest przejawem ładu i harmonii w rodzinie :) i nikt nie powinien się do tego wtrącać ;-)
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Czyli jak w pioence: "kobietę trzeba trzymać krótko, one to nawet trochę lubią..." :wink:
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Ostatnie seminarium JJ bylo dobra okazja, do weryfikacji pogladow o slabych kobietach
Poklan i szacunek dla Pan bioracych udzial w pokazie.
Panom tez to jakos szlo 8)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
faktycznie ja jestem pod wielkim wrazeniem pani shihan (nazwiska nie pamietam :oops: ) pokaz w jej wykonaniu był rewelacyjny i zaskakujący coś pięknego
nie mówiąc o grupie dzieciaczków od tej pani to za to było rozczulające
a Tafia powiedziała że lubi ból...
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Bo inaczej bys techniki na mnie nie wykonal ;)
Alez ja jestem sprytna ;)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (

faktycznie ja jestem pod wielkim wrazeniem pani shihan (nazwiska nie pamietam :oops: )


Zdaje się, Urszula Zalewska-Dudek - z TKKF Stadion.
Dziedziaki były słodkie, zwłaszcza ten najmniejszy :)

Żałuję, że po przerwie definitywnie wycofałem się do domu, ale podczas ćwiczeń rozwaliłem sobie bark, ech :? (nic to, dzisiaj pomału dochodzę do siebie :) ).

pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Wazne ze dochodzisz do siebie :)
A ten najmniejszy swietny byl :D
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
No już mogę browar trzymać w lewym ręku :) , a to już dobrze ;-)
Rano miałem poważne problemy z umyciem zębów 8O
Ach, fantastycznie być młodym ;-)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Hehe, kontuzje to taki wdzieczny kawiarniany temat osob cwiczacych.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Fakt o tym mozna gadac i gadac i co trening w zasadzie dochodzi nowy temat :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (

Fakt o tym mozna gadac i gadac i co trening w zasadzie dochodzi nowy temat :)


Tak to już jest :? :) :)


OK, back to topic. Bardzo fajny art o kobietach uprawiających judo/jujitsu znajduje się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Swojego czasu kawałek przetłumaczyłem, więc dzielę się tym poniżej:

Babskie judo ;-)

(tytuł oryginału: The Evolution of Women's Judo, 1900-1945,
autor: Joseph R. Svinth, "Journal of Alternative Perspectives, luty 2001")

"Czy w Japonii Jujitsu bądź Judo stały się popularne wśród młodych kobiet? Moja odpowiedź jest przecząca. Wydaje się, iż podjęto wiele wysiłków, aby przekonać panie do takiej formy treningu fizycznego, choćby poprzez stworzenie łagodniejszej odmiany - Judo, ale raczej pozostają one na tym polu bez sukcesów, poza naprawdę nielicznymi wyjątkami".

(cytat ze "Sports and Physical Training in Modern Japan" - artykuł autorstwa Tsuneo Matsudairy, Transactions and Proceedings of the Japan Society, London, 8 (1907/1909), 120.)


Gdy 8 kwietnia 1908 roku Tsuneo Matsudaira przedstawił swój w/w tekst w siedzibie Stowarzyszenia Japońskiego w Londynie (Japan Society of London), jego słowa zostały uznane za prawdę. Warto jednak bliżej przyjrzeć się owym "nielicznym wyjątkom".


Wielka Brytania

"Gdy rozpoczęłam naukę Jujitsu, miałam nadzieję, iż po trzech miesiącach ćwiczeń będę potrafiła samodzielnie obronić się przed dwoma mężczyznami, a po jakimś roku intensywnego treningu będę w stanie przenieść jeden, może dwa, kamienie cięższe ode mnie. Być może po kolejnych dwóch latach będę w stanie dać sobie radę w ciągu sekundy...

To, że akurat ja - jedyna kobieta ćwicząca Jujitsu - chcę teraz zwrócić uwagę na fałszywość takich poglądów, może się wydawać nieco dziwne. Moja specjalizacja nakazywałaby raczej, aby politycznie wygłaszać szereg pochwał na temat Jujitsu, a nie rozprawiać publicznie o jego niedoskonałości. Ale czemu nie mówić otwarcie o jego "słabych punktach", tylko próbować je ukryć? Jest mimo wszystko wystarczająco wiele dowodów, iż można i tak osiągnąć wspaniałe rezultaty nawet poprzez umiarkowany trening, co pozwala uczciwie spojrzeć na wszystkie za i przeciw."

(cytat z "Ju-Jitsu: The New Exercise" autorstwa pani Roger [Emily] Watts, The World's Work and Play Magazine, sierpień 1905)

Emily Diana Watts rozpoczęła trening Jujitsu około 1903 roku. Jej instruktorem był Sadakazu "Raku" Uyenishi, pierwszej klasy judoka, który startował w wielu turniejach w Londynie, otworzył klub Judo przy Golden Square w Soho, a później opublikował wspaniałą książkę "Text Book of Ju-Jutsu as Practised in Japan" (wydawnictwo Athletic Publications, Londyn 1905).

W ciągu kolejnych trzech lat pani Watts zaczęła szkolić (przy Prince's Skating Rink w Knightbridge) własną grupę piętnastu chłopców, napisała również książkę "Fine Art of Jujutsu" (wyd. William Heinemann, Londyn 1906). O ile zdjęcia zdobiące jej książkę nie wskazują na to, aby jej Judo było czymś szczególnym, to praca ta jest interesująca przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, to, co stworzyła pani Watts, nie było li tylko ćwiczeniami z asystującym partnerem, lecz wyrazem umiłowania dla Judo. Po drugie (...)


- i na tym niestety urywa się moje tłumaczonko :twisted: (sorry, brak czasu :cry: ). Zainteresowanych odsyłam do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Pozdr.,
M.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
coś mi nie wyszło z tym adresem - wklejam go jeszcze raz, już bez kodu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Mnie uczono,że płeć jest poza drzwiami sali treningowej
Nie należy się deliktanie obchodzić z dziewczynami, bo nie nauczą się niczego - na ulicy podczas sytuacji kruzysowej nikt nie będzie przepraszał tylko walnie i nie będzie delikatny
Swoją drogą przewinęły się dziewczyny z którymi strach było ćwiczyć - nie były uczone,że są słabsze gorsze itp...
  • 0

budo_andromeda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Kobieta wchodząc do Dojo już nie jest traktowana jak kobieta tylko jako wojownik i tak powinno być ;)
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (

Kobieta wchodząc do Dojo już nie jest traktowana jak kobieta tylko jako wojownik i tak powinno być


Heh wiem cos o tym ;) W sekcji, w ktorej trenowalam karate kyokushinkai, byli sami faceci - poczatkowo starsi ode mnie tylko o kilka lat (7-8 ), a potem przedzial wiekowy sie rozszerzyl i byl mniej wiecej taki: 14-50, a ja biedna, mala raptem nieco starsza od najmlodszych chlopcow, ktorzy i tak ze mna nie trenowali, bo byli calkowicie poczatkujacy :lol: w pewnym momencie dopisala sie do grupy jedna dziewczyna, ale nie chodzila, wiec zadnego z niej pozytku nie mialam :? . w pewnym momencie pojawily sie jeszcze dwie, ale jako, ze byly siostrami, ciagle trzymaly sie razem... wiec znowu bylam sama ;) prawde mowiac nie przeszkadzalo mi jak musialam cwiczyc z facetami - przynajmniej lepiej przygotowywalo mnie to do realiow ulicy (co z tego ze wracalam do domu strasznie posiniaczona ;) ... oni tez mieli siniaki, wiec nie czulam sie najgorzej hehe :P ).

A tak w ogole to SHOW NO MERCY - w obie strony (m-f, f-m), bo inaczej nikt sie niczego nie nauczy, a tylko zmarnuje czas.
  • 0

budo_suzuki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Uedrzyć kobietę : (
Niebieski, mam ten sam problem :D ale się nie przejmuj nie zastanawiaj tylko ćwicz i lej ich ile wlezie za którymś razem zrozumieją.... z drugiej strony uwazam, że to słodkie z ich strony, choć oczywiście mozna to traktować jako swojego rodzaju brak szacunku... no nie wiem ja tam po prostu staram się nie zwracać uwagi pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024