Skocz do zawartości


Zdjęcie

WOJOWNICY NOCY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

WOJOWNICY NOCY
pytanko do praktyków ninjitsu (od razu zaznaczam że nie staram się być złośliwy, jestem tylko ciekawy) o co u was chodzi z tą magią???? 8O
w większości tekstów o ninjitsu oprócz walki wręcz i walki bronią wymienia się też inne umiejętności
o ile jestem sobie w stanie wyobrazić naukę meteorologii, psychologii czy strategii to za cholerę nie chwytam na czym polega nauka magii
bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
czego tu nie rozumiesz....przeczytaj sobie swoj wlasny dopisek pod profilem.....
:)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
cos sie tak ninjitsu uczepil ;) nauke magii to masz juz w ju jitsu
kontrolowanie energii ki, w kung fu chi :P w quigong przechodza przez klatki ktore tworza prety o rozstawie 10 cm , w karate zabija sie 1 ciosem wibrujacej piesci , a aikido rzut oddechem :)

W ninjitsu nikt przynajmniej nie mowi ze to dla wybranych :) tam po prostu wszyscy umieja byc na przyklad niewidzialni :P
magicy sredniowieczni przygotowywali rozne mikstury, w ninjitsu sie przyrzadza trucizny itp :) to tez czesc magii;) w wydmuszcze mozna umiescic oslepiajacy proszek, sypnac nim w przeciwnika i zniknac w klebach dymu :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
czekaj czekaj wcale sie nie uczepiłem tylko jeśli w działach ninjitsu których rzekomo nadal się naucza ktoś mi z uporem maniaka oprócz np. nauki hipnozy, tajnej wiedzy o ziołach i maskowania wymienia też jako osobny dział magię to ja chcę wiedziec co pod tym terminem się kryje
a twoja odpowiedz nie do końca rozwiązuje problem
a co do ukrytej energii kosmosu i zabijania myślą... no cóż...
myślę że to zagadnienie na osobny temacik
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

....w wydmuszcze mozna umiescic oslepiajacy proszek, sypnac nim w przeciwnika i zniknac w klebach dymu :)


ciekawe co na to sedziowie...
:)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Z tego co czytałęm to były rużne klany/szkoły ninja. Każdy kładałnacisk na coś innego. Jedni to byli wyspejalizowani HITMANI :) a inni przebierali sie w różen ciuchy i udawali różnych ludzi żeby siać chaos, dezinformować i zbierać informacje.
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
nie ma czegoś takiego jak magia ...dosłownie ....są to sztuczki ...raczej iluzja 8) ...chodzenie po szkle na boso (np) wymaga odpowiedniego balansu itp.Ale naprzykład za magię uważam to jak Hatsumi chodził w geta po lodzie ..to trzeba zobaczyc... :twisted: w Ninjutsu nie naucza się żadnych hipnozji czy innych gówien :evil: wiem bo mój kuzyn z kanady trenuje Ninjutsu...a dokładniej Gyokko ryu .A co do specjalizacji to owszem , np klan Gyokoshin Ryu specjalizowal sie w technikach szpiegowskich ,klan Kukushiden ryu(mam nadzieje że nie spieprzyłem pisowni)głownie nauczał walki bronia .....
poszukaj trochę na google o np."Gyokko Ryu Koshijutsu"powinno ci cos dobrego wyrzucic a na dobry poczatek :http://www.ninjutsu.co.uk/
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na tej drugiej stronce sa nawet filmiki ....jak chcecie więcej to piszcie i pytajcie
pozdrawiam
TYGRYS
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

Ninjutsu nie naucza się żadnych hipnozji czy innych gówien :evil:


Nie mam co prawda zielonego pojecia co to jest Gyokko ryu , wiec nie wiem czego tam ucza, ale za to sprzeciwiam sie nazywaniu "hipnozji" jakims gownem. Tego sie zreszta nie uczy, tego sie raczej uzywa w pewnych konkternych celach, kiedys uzywano tego w postepowaniach sadowych (naszczecie zaprzestano), ale dalej uzywa sie np. w roznych rodzajach terapii uzaleznien.
Tym bardziej nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze "nie ma czegoś takiego jak magia " bo to tez bzdura. Definicja magii istnieje, i wchodza w jej sklad rozne rzeczy, wedle niektorych definicji raczej wykluczajace "magie cyrkowa" czyli poprostu dobrze skonsruowane triki.
No chyba ze mowisz o konkretnym jakims tam stylu walki, z tym ze to ze czegos sie tam nie uczy to jeszcze nie znaczy ze tego czegos wogole nie ma.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
jeszcze zalezy jak ktos do tego podchodzi
w magie itp jedni wierza inni nie
mnie na przyklad kompletnie nie przekonuje pojecie hipnozy
nie wiem czy ktokolwiek potrafilby mnie zahipnotyzowac ...no chyba ze... sa wyjatki od reguly;)
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Wybacz sally ze hipnoze nazwalem gownem(musze przyznac ze to bylo troche nie przemyslane) :oops: ,co do magi to tez troche przesadzilem ...istnieje ale jest raczej ciezko zauwazalna (choc np.milosc itp.to dla mnie magia 8) )a co do Gyokko to jest jedna z tradycji Ninjutsu .
Szkol z regionu IGA , a Nin jutsu mozna okresli sztuka rownowagi ,dystansu.No i moja pomylka co do magii w NInjutsu , wystepuje ona raczej w "medtacyjnej "formie .
Mam tu na mysli Kujikiri.
pozdrawiam -omylkowy i gwaltowny
TYGRYS :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Tygrys, co ty tu wyjezdzasz z Kanada? Myslisz ze jak w Kanadzie to juz jest prawdziwe ninjutsu ??? :roll: 8O :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Tam po prostu ludzie sa 100% bardziej naiwni niz w Polsce i latwiej im sprzedac siano :lol:

Nie istnieje nic takiego jak ninjutsu, a Hatsumi nie mawet cienia dowodu, ani papierow, ze to co naucza to jest jakas autentyczna rzecz, a nie przez niego wymyslone sztuki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

nie wiem czy ktokolwiek potrafilby mnie zahipnotyzowac ...no chyba ze... sa wyjatki od reguly;)

z hipnoza jest troche inaczej, praktycznie nie da sie zahipnotyzowac kogos wbrew jego woli, a nawet bez jego wiedzy. Co wiecej, zeby moc byc zahipnotyzowanym trzeba miec pewne zdolnosci, a nie tak wiele osob je ma. Ktos kto ma je w duzym stopniu moze nauczyc sie autohipnozy.
To nie sa czary, to jest pewnien odmienny od "normalnego" stan swiadomosci w ktorym czlowiek moze uaktywnic pewne zdolnosci, umiejetnosci, ktorych normalnie nie posiada (lub nie wie ze je posiada). generalnie hipnoze stosuje sie do celow praktycznych i nie chodzi w niej o pokazy cyrkowe (choc czasem tak sie wykorzystuje)
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Szczepan wszechwiedzacy :evil: co do Hatsumiego, ma papiery ma doswiadczenie i ma zdolnosci :twisted: powtorze tylko slowa Hatsumiego
"Jesli myslisz ze oklamuje tych wszystkich ludzi (z Bujinkanu)to przyjdz do mnie i rozwieje twoje watpliwosci sparringiem" :twisted: "
Sally - mam wrazenie ze studiujesz psychologie ....nie myle sie ? :wink:
pozdrawiam wszytkich
Tygrys :twisted: :evil: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Ach!...ma papiery??..... 8O :? :) tylko jakie i kto je widzial :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Szczepan nie chce mi sie z Toba klucic :D ale jak bedziesz mial okazje to sprawdz to(bylem na nie jednym seminar. z Hatsumim a w gwoli scislosci az na dwoch :) )w dowolny sposob 8) .Dodam takze ze Hatsumi dostal niektore"papiery"od Sensei Takamatsu a raczej zostaly mu przekazane jako nastepnemu Soke.
pozdrawiam @ll
Tygrys
p.s
moge podac Ci(Szczepanie) adres forum o Ninjutsu , zapytasz i moze ktos rozwieje Twoje watpliwosci. Z szacunkiem
Tygrys
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

)w dowolny sposob

Niestety, u nas sezon polowan na ninja juz sie zakonczyl :(
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
Dołączona grafika
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY
:lol: ilu przeżyło??
pozdrawiam
Tygrys
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

[)w dowolny sposob
Niestety, u nas sezon polowan na ninja juz sie zakonczyl :(

ilu przeżyło??


niech zgadne...niczego nie upolowali (?)
wniosek: ninja nie ma, albo dobrze sie ukrywaja... :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WOJOWNICY NOCY

Dołączona grafika


nie widac twojego pikczera dilbert
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024