Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki Walki na WF'ie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Sztuki Walki na WF'ie ?
A mój nauczyciel WF-u to tylko każe nam biegać i grac w kosza ;) ale fajnie by było jakby np. nauczyciel uczył jakiejś sztuki walki na WF-ie :)
  • 0

budo_naruto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
No to bylby czad! [i tak mam fajnie na w-f ale ... ] slyszalem ze sa takie LO w ktorych za w-f ma sie np JJ :) szkoda ze umnie tak nie jest [ szkola zabijakow :) ]
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?

slyszalem ze sa takie LO w ktorych za w-f ma sie np JJ :)


ja tak kce... :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
khem,
a niby po co, polski związek taekwondo itf tak się starał, żeby otworzyć na AWFie kierunek Trener TKD :-) .

NIedługo w każdje szkole będzie taekwon-do :-)
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Nie byłby to głupi pomysł (MA na WF) pod warunkiem, że udałoby się przekonać naszych rządzicieli z lewa i z prawa, że jednak MA mają coś więcej do zaoferowania młodym ludziom i nie służą tworzeniu bandytów i zabijaków. Ale znając twardość rządzących łbów ma to raczej nikłe szanse powodzenia... :?
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
W mojej exSzkole [LILO Kosciuszki Wawa/Rembertow] jeszcze pare lat temu bylo judo [prowadzonne przez Majewskiego, ktory teraz zawody na aonie czasem prowadzi]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Moj wf'ista z podstawowki byl jakims bylym mistrzem katate z jugoslawii.
Ale Ci.a dyrektorka nie pozwalala nas uczys MA tylko jakies pilki nozne i inne.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Zajecia WF sa dla wszystkich, maja byc rowniez dla wszystkich bezpieczne itd, oczywiscie mozna podzielic na grupy, ale kto by uwazal na te druga nie MA grupe??
Przede wszystkim na MA zapisuja sie Ci co chca.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?

W mojej exSzkole [LILO Kosciuszki Wawa/Rembertow] jeszcze pare lat temu bylo judo [prowadzonne przez Majewskiego, ktory teraz zawody na aonie czasem prowadzi]


w ktorym roku, bo nie pamietam judo na wf-ach?
czy pan majewski to pan kulka ?
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
MA na wf-ie? kapitalny pomysł żeby młodzież do MA zniechęcic
jak napisała Tafia na MA zapisują sie ci co chcą, jeśli byłby to przedmiot obowiązkowy to byłby nielubiany, tak zresztą jest w szkołach dla ochroniarzy (pomijam dużą przypadkowość osób które do tych szkół chodzą) gdzie walka wręcz i interwencja są dla wielu uczniów kolejnym, ciężkim,nielubianym i nudnym przedmiotem
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
hmm kulka? Czyzbys mowil o Małeckim [PO i WF] ? Majewski [WF, basen, przedtem jeszcze Judo] to taki duuuzy koles zawsze w dresikach olimpijskich reprezentacji polski. To nie bylo dokladnie na wf-ie tylko w ramach wf. W latach hmmm ja sie juz nie zalapalem czyli bedzie z 6-7 lat temu :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
ooo wlasnie, mialem na mysli maleckiego :-)
no to juz rowniez sie nie zalapalem pewnie.
skonczylem lilo w '96
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?

MA na wf-ie? kapitalny pomysł żeby młodzież do MA zniechęcic
jak napisała Tafia na MA zapisują sie ci co chcą, jeśli byłby to przedmiot obowiązkowy to byłby nielubiany, tak zresztą jest w szkołach dla ochroniarzy


No myślę, że dużo by tu zależało od nauczyciela. A druga rzecz, że wystarczyłoby, żeby na WF facet po prostu zasygnalizował istnienie czegoś takiego i wprowadził kilka elementów do programu. Ci co by im to się nie podobało to olali by to, ale myślę, że w ten sposób udało by się zachęcić kilka osób do trenowania.
Reasumując nie wprowadzać MA jako tako, tylko jego elementy w ramach poznania tak jak są na WF elementy innych sportów. W końcu WF powinien byc ogólnorozwojowy :lol: .
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
No powinien byc.
Jakie elementy bys wprowadzil? obrony przed uchwytami? ;)
Poza tym, ty wiesz co ten nauczyciel musialby znosic ze strony rodzicow? ( bo znalezli by sie tacy) ktorzy by krzyczeli ze to przemoc itd.
Zalozmy ze nauczyciel stworzyl taka grupe nieformalna: umow sie z dzieciakami w tym wieku ze nie robia tego a tego, ze to nie sluzy do bica sie itd :lol: .
Inaczej napewno sprawa by wygladala w podstawowce a inaczej w liceum (chodzi o zakres wiekowy)
A jak by ktoremus jakas technika wyszla przypadkiem na koledze z klasy/szkoly?
Dodatkowy czynnik: jesli nie bylaby to swiadoma decyzja, dodatkowo poparta zobowiazenim finansowym to sa duze szanse ze potencjalni uczestnicy i ich opiekunowie uwazali by to za... wybryk nauczyciela
Poza tym sadze ze malo ktory nauczyciel WF znajac charakter swojej pracy podjalby sie takiej odpowiedzialnosci, bo jest ona wieksza niz w przypdku cwiczen "normalnych"
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Co do rodziców to powiem w ten sposób: Ostatnio do mojego Sensei przyszła dosyć spora grupa rodziców i uprosiła utworzenie sekcji dla sześciolatków (do tej pory sekcja dla dzieci miała ograniczenie 7 lat) tak więc nie wszyscy by się darli. A co bym wprowadził? właśnie tę nieszczęsną samoobronę (ot choćby kilka najprostszych technik z aikido albo z judo), może jakieś proste kata (taikyoku albo coś takiego). Chodzi mi o to, żeby na wf można było poznać też inne bardziej egzotyczne formy sportu, a nie męczyć tylko bieganie i wszelkiego rodzaju gry piłkarskie. Co do późniejszej umowy z trenerem, to osoby zainteresowane zgadują się z trenerem i otwierają szkolną sekcję np. Kyokushin ot choćby w ramach SKS.
Reasumując: elementy MA na WF miałyby tylko POKAZAĆ dzieciakom, że coś takiego jest i zachęcić do poznawania też innych form aktywności ruchowej.

Peace...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
MA na lekcjach WF to taki sobie pomysl- tzn oczywiscie lepszy niz 'macie pilke i grajcie' :evil: nauczyciele nie maja absolutnej dowolnosci w tym co robia, musza sie operac na programie (pomijam ze czesto jest wlasnie tak- macie pile i robcie z nia co chcecie) lekcje WF maja byc wszechstronne, interesujace dla wszystkich, uwzgledniajace wiek, sprawnosc, zainteresowania itd itd itd... sporty walki moga byc w ramach sks'ow np, a na lekcjach WF nie widze przeszkod zeby wykorzystywac elementy treningowe zaczerpniete z uprawianej dyscypliny.
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
W mlodszych klasach (tzw gleboka podstawowka) mozna wprowadzic rzciaganie - wszystko z gumy, a jak sie raz rozciagna to im zostanie. Powiedzmy na kazdym wfie 15 minut po rozgrzewce i co jakis czas dluzej. Jak takie male sie rozciagna i potem na wfie tez dac rozciaganie to nie byloby kwiku tylko powszechna radosc :)

Chociaz z drugiej strony jak patrze na stosunek do gimnastyki (malo kto to lubi - ja akurat lubie, bo mi wychodzi :wink: ) to nie bardzo wierze we wprowadzenie MA ani nawet rozciagania do szkol.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?

Nie byłby to głupi pomysł (MA na WF) pod warunkiem, że udałoby się przekonać naszych rządzicieli z lewa i z prawa, że jednak MA mają coś więcej do zaoferowania młodym ludziom i nie służą tworzeniu bandytów i zabijaków. Ale znając twardość rządzących łbów ma to raczej nikłe szanse powodzenia... :?


Bodajże R.Kubacki propagował "Szkoły upadania" - instruktorzy judo wpadaliby do szkół pouczyć dzieciaki jak bezpiecznie padać, lub byłby to staż dla nauczycieli WF, a oni by nieśli oświaty kaganek. Facet znany i medialny, miał poparcie ze strony sportu i medycyny (były nawet statystyki, ile osób sobie co łamie) , była mowa tylko o padach - bez podstaw samoobrony - i tak się nie udało :(
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Jak ja koczham naszych rządzących... :twisted:
  • 0

budo_pogo24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
U nas koleś w podstawówce od czasu do czasu na salce z matami urządzał na mini turniej sumozapasów ;)

Takie coś uważam że w nie których szkołach by przeszło, ale MA gdzie są uderzenia i "bicie" raczej nie maja szans.
Trener może mówić że chce nauczyć technik samoobrony, pumse ale dyrekcja i rodzice i tak bedą wiedzieli swoje. Takie są u nas stereotypy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024