Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy praktykujecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

czy praktykujecie?
kto z was w swoim klubie praktykuje jakąkolwiek odmianę działań medycznych? wszak wiele z tradycyjnych systemów łączyło walkę wręcz z masażem, ziołolecznictwem itd.
no więc jak to wygląda teraz? w ilu tradycyjnych (bądź uważających się za takie) szkołach pojawia się shiatsu, kuatsu, akupresura
ilu z was miało kontakt z wschodnimi ziołami (nie chodzi mi tu o trawkę!!!),balsamami co to zwiększają siłe i są dobre na wszystko?
no słucham
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
owszem, mój masta - Paweł Nerć - pokazuje nam elementy masażu, a katsu ćwiczone jest względnie regularnie. natomiast już na własną rękę (choć z inspiracji) interesuje się shiatsu (w oparciu o książki). z sukcesów - uśmieżanie bólów miesiączkowych małżonce
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?

ilu z was miało kontakt z wschodnimi ziołami (nie chodzi mi tu o trawkę!!!),
no słucham


Triafka, O.K. :wink:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
dziwna cisza...
ciekawe gdzie jest większość przedstawicieli "jedynych, prawdziwych szkół z pełnym przekazem wiedzy"?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
Gdybys zapytał bez nuty ironii, moze byłoby więcej osób chętnych do dyskusji.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
ok pytam bez ironii
akupresura, akupunktura, balsamy, zioła, moczenie rąk w mleku, shiatsu
kto to praktykuje?
a co z działaniami okołomedycznymi w innych klubach? np. masaże (klasyczny, sportowy inne) gdzie jest zatrudniony zawodowiec, a gdzie trener uczy automasażu?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
Może trenowałem zbyt nowoczesne rzeczy - nie zetknąłem się z niczym z ww. wymienionych :?: :?: Z trawką tak :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?

ok pytam bez ironii
akupresura, akupunktura, balsamy, zioła, moczenie rąk w mleku, shiatsu
kto to praktykuje?
a co z działaniami okołomedycznymi w innych klubach? np. masaże (klasyczny, sportowy inne) gdzie jest zatrudniony zawodowiec, a gdzie trener uczy automasażu?


Niektóre techniki aikido, ocierają się o aspekty akupresyry. Np. yonkyo, w jednej z interpretacji jest techniką wykonywaną poprzez nacisk na punkt powyzej nadgarstka. Dziwna to technika, nie na kazdego działa. Ja np. jestem zazwyczaj w stanie 'ją przeboleć', choc jesli ktoś ma imadło w ręce to wymiekam od razu :)
Czesto podczas demonstracji tej techniki, instruktorzy kuszą się, o podanie interpretacji strefy oddziaływania tej czakry - w wypadku Yonkyo - o ile dobrze pamietam chodzi o pluca, dlatego podobno ta technika lepiej wychodzi na palaczach. Podobno i pozostałe techniki działają w mniejszym lub większym stopniu na pozostałe czakry. Informacje te jednak podawane są w formie ciekawostki, anegdoty niemal. Nie nalezy patrzec na to z leczniczego punktu widzenia. Z puntu widzenia MA, punty widalne są dość ciekawym miejscem kontroli. Nacisk na np. węzły chłonne, jest bardzo bolesny, i moze być wykorzystany jako element techniki.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?

kto z was w swoim klubie praktykuje jakąkolwiek odmianę działań medycznych?

Aniol, chodzi ci o znachorstwo? 8O 8O :? No bo przeciez w XXI mamy troche rozwinieta medycyne, i jakiekolwiek nauczanie medycznego badziewia byloby nie tylko nielegalne, ale i niebezpieczne. Po to lekarze ucza sie na uniwerku iles tam lat nie?
Tradycyjna medycyna chinska, np, nie skutkuje w ogole na wspoczesnych ludzi, bo sa naszpikowani od malego antybiotykami i inna chemia, wiec to co kiedys bylo skuteczne, dzisiaj po prostu jest za slabe na nas, mutantow.
Cos sie przyczepil do tej medycyny w dojo. Od tego sa specjalisci, sa odpowiednie kursy. Swiat sie wyspecjalizowal, zle czy dobrze, taka jest rzeczywistosc. :roll:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
znowu że sie przyczepiłem, a ja po prostu czytam sobie ogłoszenia o różnych stylach gdzie co rusz jest napisane że ta czy inna szkoła praktykuje kompletną wiedzę danego stylu w tym też różne dziwne rzeczy
więc pytam forumowiczów kto naprawdę się z tym spotkał na treningach i jak to wygląda?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
Jest taka szkola co sie nazywa Kashima Shin ryu, bylem na stazu. No wiec oni faktycznie maja w czesci curriculum magie Miko, czy jakos tak. Oczywiscie te praktyki sa dostepne tyko dla bardzo zaawansowanych, i nawet na forumach nikt z zaawansowanych w tej szkole o tym nie chce dyskutowac. Wydaje sie ze traktuja to bardzo powaznie, w sensie tajemnicy danej szkoly.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy praktykujecie?
Ziołolecznictwo, akupunktura, akupresura - nigdy się z tym nie zetknąłem. Ćwiczę bardziej "współczesny" styl karate, więc wolę bardziej nowoczesne metody - póki co ze studiów medycznych jeszcze mnie nie wyrzucili :wink:
Cóż - jeśłi przez pół życia uczysz się jak łamać ludziom kości, to w końcu zaczynasz się zastanawiać jak się te kości składa :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024