Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki Walki na WF'ie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Wlasnie o to chodzi - ludzie mysla, ze MA=napierdalanka. I to sie raczej w najblizszej przyszlosci nie zmieni.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
kiedys myslalem o wprowadzeniu boksu do szkol jako wf i doszedlem do wniosku, ze pomogloby to przeciwdzialac wymuszaniu i małym podszkolnym mafiom. A na pytanie czy nie będą potem bić innych tacy uczniowie... noo część z tych wymuszających i tak troche boksu lizneła, a jakby było to w szkole to by wszyscy mieli jednakowe szanse i by może się tak ludzie nie bali interweniować (troche oswojenia z walką).
Swoją drogą sądze, że w szkole powinno byc zdecydowanie więcej godzin WF i, że nauczyciele powinno się troszke przyłożyć (jak się patrzy na niektórych uczniów to sam nie wiem jak taki mógł WF zaliczyć)
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Moja kolerzanka z Rumi prowadziła zajęcia Shotokan na wf w podstawowej w ramach sks.cwiczyli adepci którym rodzice nie byli w stanie dać kasy na treningi.Bardzo dobry pomysł,ale dziewcze urodziło bobo i czar prysł.Nauczycielka wf i instruktorka karate dobre połączenie co nie? 8O
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Jeden z naszych szkoleniowców pracuje jako wuefista w społecznej SP w Lublinie i założył tam sekcję - ale nie w ramach WF, coś raczej jak SKS dla chętnych dzieci. Bardzo fajna grupka i całkiem ładnie juz dzieciaczki kopią, nawet na zawody sprawnościowe zaczęli juz jeździć. Ale w drugiej szkole - państwowe gimnazjum - ten numer juz nie wyszedł, dyrekcja bie była zainteresowana.

Gizmo
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Musi być zainteresowanie z obu stron bo samo sie nic nie zrobi ps jak dzieciaki mają za duzo energi to niech ją wyładują po szkole na sks a nie na koszach od smieci :lol:
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
A ja miałam super fart. Najpierw w ramach wf na studiach trafiłam na judo a potem jak zmieniłam kierunek studiów na tzw. samoobronę, ale opartą o techniki jujitsu. Dzięki temu trafiłam do sekcji (poza Uniwerkiem), w której teraz trenuję - ściągnęła mnie właśnie osoba prowadząca wf.
Nie było problemu, ze ktoś został zapisany z musu, bo sami wybieraliśmy dyscyplinę - grupa była nieduża i dobrze trenująca, więc na prawdę było świetnie. Miałam ten komfort, że przychodząc do sekcji część rzeczy już znałam np. pady iniektóre techniki.
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Ciekawe czy ktoś z odwiedzających forum prowadzi zajecia w ramach sks?My mamy dyrektora z 2dan-em i dzieciaki patrzą na niego jak w obrazek,też prowadzi zajęcia. :-)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
no ale jakby tak z razy w tygodniu byl pozadny trening boxu (moze przymusowy) toby sie dresiarstwo wykruszylo moim zdaniem ;) skonczylo by sie "krojenie" bo nie milo trafic na boxera :) a co do MA to tam (chyba bo nie cwicze zadnej sztuki) nie ma za duzo walki wiec efekty za szybko nie przychodza
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Prawde mowiac mnie w-f nudzi... mowila Tafia ze na w-fie jest swojego rodzaju przekrojowka zeby kazdemu pasowalo a co z ludzmy cwiczacymi? w koncu my nie musimy lubiec biegac czy sie rosciagac my np mozemy lubiec padac (i tu pierwszy problem... ukemi sa przez w-fstow uwazane za bledne)
I tak w-f w szkolach zazwyczaj jest podzielony na chlopcy-dziewczynki. Moim zdaniem bardzo wartosciowe byly by np zajecia z samoobrony dla tych dziewczynek... bo im raczej w-fsci nie chca dac pilki zeby w noge pograc...

dziewczynka Marta :)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
u mnie gosc dawal chlopakom piłke i go nic nie obchodzilo a panienki to najczesciej sie zrywaly albo szly na silownie i nic tam nie robily :) albo w lato na siatkowke (wtedy juz mieszana bo gral kto chcial i babki to i tak nic nie obchodzilo )
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?

Moim zdaniem bardzo wartosciowe byly by np zajecia z samoobrony dla tych dziewczynek...

wartosciowe pod jakim wzgledem? uwazasz ze takie zajecia ksztaltuja odpowiednio motoryke itd? realizuja zalozenia programowe?
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Sadze, ze nalezalo by je traktowac jako swoiste wprowadzenie i co najwyzej probe przekazania podstaw...chodzby tego jak powinno sie zachowywac w takich sytuacjach. Co do tego ile takie zajecia mogly by oferowac powinien sie chyba wypowiedziec Pawel Drozdziak. :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
ale lekcje WF maja za zadanie przekazanie okreslonych umiejetnosci, wiadomosci oraz wyksztalcenie okreslonych cech motorycznych- okreslonych w podstawach programowych. chyba ciezko jest to pogodzic jezeli mysli sie jednoczesnie o pozadnym uczeniu samoobrony i realizowaniu programu.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
no tak program w-fu :
zaliczyc biagnie, skoki i przeskoki, przewroty, gry zespolowe... nie oszukujac sie ile z nas trafilo na lekcje ktore by nas zainteresowaly?
(mam na mysli szkoly podstawowe i srednie bo studia to inna bajka...) a z wlasnego doswiadczenia to dzis mialam w-f czyli powtorka (rozgrzejcie sie same lub pobiegajcie) a potem no to moze zagracie w kosza? no coz...taki juz los...
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
[w-fie jest swojego rodzaju przekrojowka zeby kazdemu pasowalo a co z ludzmy cwiczacymi? w koncu my nie musimy lubiec biegac czy sie rosciagac my np mozemy lubiec padac (i tu pierwszy problem... ukemi sa przez w-fstow uwazane za bledne)



Czy Ty jako ćwicząca nie możesz podsunąc wf-cie pomysłu na zajęcia?Może trochę kopników w dządra i zuki w tchawice :lol: :lol: :?:
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Moj w-fista jest wysoce niereformowalny a co najgorsze to nie chce nic wiedziec. Aikido dla niego to to samo co karate sumo czy boks... A z zawodu jest trenerem siatkowki wiec brak szans :) ale staralam sie nawet na staz go zaprosilam :!:
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Osttanio wuefista milo mnie zaskoczyl, dajac taki wycisk, ze sie czolgalem.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
Aktualnie pośredniczę w próbach otwarcia sekcji Ju-jitsu w jednym z warszawskich liceów i wszystko jest na jak najlepszej drodze, dyrektorka tego liceum aż podskoczyła z radości, gdy taką propozycję dostała, i zgodziłą się uczynić wszystko co w jej mocy by pomysł doszedł do skutku, łącznie z dwoma wariantami finansowymi itp.

Co będę ukrywał...
Jestem zadowolony :wink:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
hmm , moim zdaniem wf to wf , nie powinno na nim byc MA , powinien byc ciekawy , ale to inna sprawa :)
do nauki ma w szkole napewno dobra forma sa sks-y , chodzi kto chce , tak jak do sekcji.

z tego co pamietam w mojej podstawowce , gdy jeszcze tam uczeszczalem , problem nauki MA byl w pewnym stopniu zlagodzony . wprowadzono klasy profilowane , nie tylko rozniace sie przedmiotami jak matma i polak , ale klasy sportowe. byla jedna albo dwie klasy judo , siatka , kosz , reszta miala zwykly wf wg programu :)
ci , ktorzy chcieli miec judo , szli do klasy judo , gorzej jak zabraklo miejsc :)

pozdr
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki Walki na WF'ie ?
[quote"Greed"]hmm , moim zdaniem wf to wf , nie powinno na nim byc MA , powinien byc ciekawy , ale to inna sprawa [/quote]

od kiedy to MA dla dzieciakow sa nudne? :roll: :-)
Chyba kazdy z nas kiedys chcial byc super fajterem 8)
W formie sksow to spoko pomysl. Jak dla mnie to nawet zamiast wf moglo by byc :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024