Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motywacja w sztukach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Motywacja w sztukach walki
Witam wszystkich
Mam takie pytanko. Podczas cwiczenia roznych sztuk walki przychodzi z czasem znuzenie treningiem brak ochoty itp. Szczegolnie jesli sie trenuje cos w czym nie ma zawodow lub turniejow. Pojawia sie problem braku dalszej motywacji. Wierze ze wiekszosc miala cos takiego. Moze podzielicie sie ze mna spostrzezeniem jak radzicie badz radziliscie sobie z tym problemem ? Jakie argumenty przewazaly o tym aby dalej cwiczyc ?
Wydaje mi sie ze jest to ciekawy temat wiec prosze o spostrzezenia.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Poniewaz cwicze krotko (troche ponad rok) wystarczajaca motywacja jest dla mnie zawsze swiadomosc, ze jest jeszcze duzo ciekawych rzeczy, ktorych moge sie nauczyc. Jest nia takze patrzenie na kepszych od siebie i pewnosc, ze jesli bede pilnie trenowal, kiedys to ja bede lepszym.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Zrobić tydzień, dwa, trzy przerwy. Jak zacznie znowu ciągnąć na matę, wrócić. Jak nie, to masz oznakę, że nie każdy jest stworzony do trenowania SW.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

Zrobić tydzień, dwa, trzy przerwy. Jak zacznie znowu ciągnąć na matę, wrócić. Jak nie, to masz oznakę, że nie każdy jest stworzony do trenowania SW.

w moim przypadku odwrotnie... jak jestem znuzony treningami cwicze dalej bo wiem ze to tylko okres przejsciowy a potem jak wszystko wraca do normy zapal do treningow jest podwojny 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
1) Spajk - to zależy od czasu, jak po 5-6 latach - to się nie dziwię. Jak po np. 1 roku - to niezwykłe...

2) Zmienić styl. Powinno drastycznie pomóc - najlepiej z uderzanego na chwytany (lub vice versa).

Jak zacznie znowu ciągnąć na matę, wrócić. Jak nie, to masz oznakę, że nie każdy jest stworzony do trenowania SW


Niekoniecznie.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

Zrobić tydzień, dwa, trzy przerwy. Jak zacznie znowu ciągnąć na matę, wrócić. Jak nie, to masz oznakę, że nie każdy jest stworzony do trenowania SW.

Ja się nie znam, bo jestem początkująca, ale mi mówili koledzy starsi, że wtedy trzeba pojść ćwiczyć wbrew sobie. I jak przyjdzie kryzys, chcę o tym pamiętać.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
mi najczesciej pomaga trening z ktorego wychodze prawie na kolanach :D
no ale nie kazdemu ta metoda musi odpowiadac
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

mi mówili koledzy starsi, że wtedy trzeba pojść ćwiczyć wbrew sobie

Ja tu mówię o znużeniu i braku ochoty na trening wogóle, nie o chwilowym niechceniu..... :?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
hmmm przetrenowanie to osobna kwestia i bardzo powazny problem i o tym chyba w tym przypadku nie mowimy?
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Miałem to i zrobiłem sobie przerwę, ale nie tydzień czy dwa tylko circa ebałt 3 lata. Jak teraz wróciłem, to naprawdę zobaczyłem, że dużo straciłem nie ćwicząc. Przerwa jest dobra, daje możliwośc przemyślenia co się chce robić. Mi to pomogło wrócić. A co do długości przerwy, to zależy od człowieka (tak mię się wydaje :P ). Jeśli masz wątpliwości zrób przerwę...
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
a takie cus jak chodze tylko 3 razy w tygodniu i czasami jak mysle ze mam isc na trenning to mi sie nie chce ale jak juz pujde to jest fajnie ale jak wychodze z trenningu to mi sie nie chce isc na nastepny czego to objaw ??
  • 0

budo_harkonnen2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Lenistwa :) :) :)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Przede wszystkim... :wink:
A moze nie do konca pasuje Ci to, co cwiczysz? Na zasadzie, ze niby jest niezle, ale...?
Mialem podobne objawy :wink:

Pozdrawiam,
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Przede wszystkim... :wink:
A moze nie do konca pasuje Ci to, co cwiczysz? Na zasadzie, ze niby jest niezle, ale...?
Mialem podobne objawy :wink:

Pozdrawiam,
  • 0

budo_pablozoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P - ń

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

a takie cus jak chodze tylko 3 razy w tygodniu i czasami jak mysle ze mam isc na trenning to mi sie nie chce ale jak juz pujde to jest fajnie ale jak wychodze z trenningu to mi sie nie chce isc na nastepny czego to objaw ??

Oczywiście są to objawy psychozy maniakalno - depresyjnej :)
Tylko ty jakąś szybszą masz, bo normalnie to się te stadia podobno zmieniają co kilka lat :)

Mi zawsze pomagają jakieś bzdety w stylu: filmy, gazety. Pooglądam coś, poczytam, czegoś się dowiem z netu, jakiś eurosporcik i znów chce mi się na matę wracać. Ale ja to prostą psyche mam :wink:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Jak masz naprawde dosyc to warto jest sie czasem przejsc na trening do innej sekcji inni ludzie lub ci, ktorych rzadziej widujesz - zawody, seminaria. Naprawde pomaga.

Co do przerwy to ktos juz napisal ze z tygodnia zrobily sie 3 lata. Ja tez tak mialem :cry: . Gora 1 tydzien i to najlepiej jak masz jakas kontuzje (tylko nie daj sie obic specjalnie :!: :) ). Pozycz od trenera jakies dobre zawody, pokazy itp. to cie powinno ponownie zachecic do trenowania :) .

Pozdrawiam.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Ktos kiedys powiedzial ze czasem ci ktorzy cos trenuja rezygnuja bedac prawie u celu. Moze bierze sie to stad ze postep przychodzi zbyt wolno lub komus wydaje sie ze treningi sa zbyt monotonne lub zaslyszal ze to czego sie uczy jest nieskuteczne. Moze byloby warto na treningach czasem poswiecic troche czasu na teorie; metodyke troche; psychologie tak aby rozwijac u adeptow nie tylko cialo ale i ducha. Jak to jest na waszych sekcjach ? Tylko trening cz tez czasem szczypta teorii ?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

Tylko trening cz tez czasem szczypta teorii ?


Spore znaczenie ma chyba obecność starszych stopniem czy stażem.
Widzac co oni osiągnęli wiadomo do czego się dąży.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki

Ktos kiedys powiedzial ze czasem ci ktorzy cos trenuja rezygnuja bedac prawie u celu.

Tylko czym jest ten cel, i kto może powiedzieć że jest u celu :?: :?: :?:

Moze bierze sie to stad ze postep przychodzi zbyt wolno lub komus wydaje sie ze treningi sa zbyt monotonne lub zaslyszal ze to czego sie uczy jest nieskuteczne.


Fakt, zbyt wolny postęp - to może zniechęcać :(
Co do wieści "zasłyszanych", to trzeba w sobie wyrobić jakieś własne zdanie. Nie ma rzeczy idealnych.

Moze byloby warto na treningach czasem poswiecic troche czasu na teorie; metodyke troche; psychologie tak aby rozwijac u adeptow nie tylko cialo ale i ducha.
Jak to jest na waszych sekcjach ? Tylko trening cz tez czasem szczypta teorii ?


U nas jest sporo tej teorii, jest wplatana w treningi w przerwie na oddech, nie zmniejszając ich intensywności, stanowi ich nieodłączną część.
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja w sztukach walki
Corka :) Jest jedynym i najlepszym motywatorem do jakichkolwiek dzialan. Jesli czegokolwiek nie chce mi sie/nie mam sily/nie daje rady, to automatycznie zmienia mi sie, gdy pomysle, ze to co robie moze sie jej przydac lub w jakikolwiek inny sposob bedzie tym zainteresowana. Problem rozwiazuje sie wtedy samoczynnie 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024