Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

z tego co widze mlodziez jest tak rozleniwiona ze nawet nie maja ochoty sie rozejrzec za szkola na drugim koncu miasta bo inna maja pod nosem. nie wazne ze to jest badziewie a nie szkola - wygoda robi swoje.


Kolejna prawda, chociaż są jeszcze tacy (przynajmniej u mnie) że jeżdżą na treningi z drugiego końca miasta :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

Bardzo uważnie przeczytałem wszystkie uwagi z tego forum...ale niestety nie znalazłem nic dla siebie. Mam wrażenie , ze wszyscy już dawno zaczęliście swoją przygodę ze sztukami walki. Ja chciałbym ją dopiero zacząć. Może będziecie mi mogli pomóc. Jestem raczej w wieku średnim - powyżej 40 ale przed 50. Dosyć sprawny. Niestety mam złe doświadczenie – pełen entuzjazmu wybrałem się na pierwszy trening po telefonicznej rozmowie z trenerem. Powiedziałem że jestem kompletnie zielony a on na to że to żaden problem. Niestety był to problem dla niego, dla mnie i dla innych. On nie zajmował się mną zupełnie, ja nie mogłem ćwiczyć z innymi bo nić nie umiałem. Drugiego razu nie było. Szukam trenera , klubu, miejsca które prowadzi zajęcia dla początkujących. W Warszawie. Gdzie stopniowo ale bez taryfy ulgowej będzie można rozwijać swoje umiejętności w grupie o takim samym poziomie umiejętności, lub o różnicach nie przeszkadzających nikomu.


To faktycznie źle trafiłeś :( :cry:
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Odległość od miejsca zamiezkania też ma znaczenie,bo jak planujesz kilka lat poćwiczyć to jak masz daleko to ci sie odechce albo jak policzysz kasę na przejazd w skali rolu to padniesz.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
TomaszkuPanie, czy znalazłeś swoje Dojo? W jakiej Sztuce rozpocząłeś swoją Drogę? Jakie są Twoje wrażenia? - Pozdrawiam
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
w dziale metodyka jest link do ciekawego artykułu - wybór systemu walki w 5 (wlasciwie 6ciu :D ) krokach

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pełna strona będzie gotowa na dniach
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Dzieńdobry Państwu! :-)
TomaszekPan zachaczył o ciekawy wątek mianowicie ćwiczenie (często rozpoczynanie dopiero) osób w wieku niekoniecznie licealnym czy studenckim. Ciekaw jestem jak właśnie wyglądają propozycje, z waszej perspektywy (różne ośrodki w kraju), dla powiedzmy "oldboyów"
:-) . We Wrocławiu np. natknąłem się na taką wydaje mi sie miła propozycję dla" starszaków" otóż karate goju ryu,zdaje się , pod hasłm "czterdziestolatek". Myślę że to fajne wyjście naprzeciw. Wiadomo przcież że każdy ma swoje zachamowania, obawy, a do tego dochodzi właśnie często brak ogólnie "kompatybilności" z grupą. I np. ktoś tam ląduje na Taichi (broń Boże nie mam nic do taichi)i tylko dla tego że to jedyna taka propozycja dla jego grupy wiekowej, a chętniej np. spróbowałby czegoś dynamiczniejszego. To w ogóle szeroki temat, aktywność fizyczna osób po 30, 40 itd. w naszym kraju, mocno zaniedbana, traktowana po macoszemu. Nie wiem czy się nie zapędzam bo to może w ogóle temat na inny topic, a nawet forum? :-)
Dowidzeniasię z Państwem
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
to chyba zależy od specyfiki sztuki walki... ale z tego co widzę po ludziach którzy przychodzą na treningi do nas (WingTsun) to wiek nie sprawia większego problemu (bywają i ludzie po 50) i się bezproblemu raczej asymilują :) i zahamowania chyba nie zależą często od wieku - i od tego są m. in. sztuki walki żeby je stopniowo przełamywać

a z reklam i tego co mówią znajomi, jest chyba sporo sekcji gdzie jest osobna grupa oldboy'ów
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
...ludzie po 50-tce na wingtsun, to miło słyszeć, czyli można:))
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Na Choy Li Fut też zapraszamy wszystkich... wiek nie jest ograniczeniem
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
tylko musicie sobie poprawić tzw. ścieżkę dostępu w takim Wrocławiu naprzykład. To tak zupełnie bez cienia złośliwości:)
pozdrawiam
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Na temat wrocławia już się wypowiadałem
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Z moich poszukiwan w internecie wynika, ze najlepszym kursem samoobrony dla kobiety jest kravmaga. Czy to prawda?? Czy to chwyt marketingowy z ich strony??
Czy polecacie szkole Adamczyka??
  • 0

budo_sset
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elk

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
dominiczka ja ci polecam to z calego serca. Bo naprawde mozna szybko i skutecznie nauczyc sie obrony. oczywiscie adamczyk bo sam sprawdzilem
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

dominiczka ja ci polecam to z calego serca. Bo naprawde mozna szybko i skutecznie nauczyc sie obrony. oczywiscie adamczyk bo sam sprawdzilem

fakt, zaczelam chodzic i naprawde bardzo mi sie to podoba. Choc faktem jest, ze nie mam porownania z innymi szkolami..
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

tak, na dodatek jesli sparingujesz sie z kims o wiele bardziej doswiadczonym , to ani ty, ani on nie wyniesiecie niczego z tej walki. conajwyzej mozesz oberwac.


Zalezy od goscia. Ja znam paru nie porownanie lepszych ode mnie i bardzo lubie z nimi sparowac. Dlaczego? Bo sa na tyle mili ze dostosowuja poziom do mojego tak ze zawsze musze sie starac ale mam szanse, jak idzie mi lepiej to trudnosc plynnie sie zwieksza tak ze musze sie bardziej starac.

Z tym ze oczywiscie robia mi przysluge, bo im sparring ze mna nic nie daje.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Racja. Ale nie wszyscy sa tacy mili ;)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

Z tym ze oczywiscie robia mi przysluge, bo im sparring ze mna nic nie daje.

Nie do końca oni też mogą popróbować różnych cięższych technik, których nie użyliby gdyby walczyli z kimś na ich poziomie.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

Z moich poszukiwan w internecie wynika, ze najlepszym kursem samoobrony dla kobiety jest kravmaga. Czy to prawda?? Czy to chwyt marketingowy z ich strony??


na tego typu pytania powinnaś najlepiej umieć odpowiadać sama :)
  • 0

budo_xaos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post.
Nie znam się na sztukach walki, dotychczas interesował mnie raczej rozwój duchowy. Ostatnio jednak dochodzę do wniosku, że popełniałem błąd, bagatelizując znaczenie rozwoju cielesnego - ćwiczenia oddechowe mogą wywołać efekt podobny do LSD, joga albo tantra mogą z powodzeniem konkurować z okultyzmem, itd...
Chcę rozpocząć naukę sztuki walki, przy czym nie interesuje mnie czysta bijatyka (wszelkie combaty), lecz też ćwiczenie oddechu, medytacja itd. Chciałbym jednak móc też wykorzystać w samoobronie zdobyte umiejętności (czyli, jak rozumiem, odpada np. Tai Chi).
Last but not least - moja kondycja jest bardzo słaba, potrzebuję więc czegoś, gdzie nie będzie ode mnie od razu wymagana ani duża siła (po 20 pompkach padam na ryj ;] ), ani wysoka zręczność (nie sięgnę stopą głowy stojącego obok mnie człowieka), ale gdzie będę mógł stopniowo polepszyć wydolność swojego ciała.
Jaką sztukę walki mi doradzicie?
Z góry dziękuję.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
hmm, nikt nie odpowie koledze chaosowi?
no ludzie, taki sympatyczny z niego chlop a wy sie opierdalacie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024