Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgodne z prawem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Zgodne z prawem...
No mam pytanie...czy to prawda, że w polsce nie można urzywac sztuk walki na ulicy ?? czy jeśli np. w obronie własnej, przyładuję kolesiowi z pięści lub ap chagi w splot słoneczny, a on potem będzie miał problemy i mnie znajdzie...to może mnie pozwać do sądu ?? (słyszałem, że np. taekwondo może być zinterpretowane jako przedłużenie ręki...lub raczej w tym przypadku nogi :P )
  • 0

budo_=rymo=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kurortu Nowego Portu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
nie znam sie na wykladni prawa ale polecam: lej, uciekaj i nie zostawiaj sladow ;) pozatym Polskie prawo jest takie ciekawe wiec pewno ty bys byl winnym nawet jesli zostal bys napadniety, z tego co slyszalem wygrywa ten kto pierwszy zglosi na policje
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

No mam pytanie...czy to prawda, że w polsce nie można urzywac sztuk walki na ulicy ??


generalnie - nieprawda :)

czy jeśli np. w obronie własnej, przyładuję kolesiowi z pięści lub ap chagi w splot słoneczny, a on potem będzie miał problemy i mnie znajdzie...to może mnie pozwać do sądu ??


większym problemem jest prokuratura i policja oraz to jak sądy interpretując samoobronę w wykonaniu adeptów SW.
Niestety ktoś kiedyś wpadł na pomysł, że osoba praktykująca SW, to wyszkolony w walkach człowiek i często zdarza się czepianie się:
" a dlaczego tak mocno", "a dlaczego napastnik zemdlał", "a czy nie byłoby lepiej nie łamac kolana/ręki" itd itd.

Problem wziął się stąd, zę zgodnie z naszym prawem karnym, obrona powinna być adekwatna do ataku. I jeśłi już pokonasz tych dwu kolesi, tak, żę leżą i jęczą. To w razie rozprawy przeciwko Tobie oni powiedzą:
: "chcieliśmy go tylko przestraszyć, ale nie uderzyć", "bawiliśmy się" itd itd.
Co oznacza, że Twoja akcja była niepotrzebna, bo oni nie mieli zamiaru Cię skrzywdzić.

Żeby być bezpiecznym - dwa rozwiązania:

1) Zrobić to czego nas uczą = pokonać napastników i spadać z miejsca zdarenia (w celu uniknięcia wyrzutów sumienia zadzwonić po karetkę z jakiejś dalszej budki telefonicznej - anonimowo);

2) Pozwolić się trochę obić (wersja dla hardcorowców) a potem dołożyc kolesiom i spokojnie czekać na przyjazd policji, martwiąc się jedynie, czy to nie zostanie zakwalifikowane jako udział w bójce. (bo wtedy karze się wszystkich uczestniczących - generalizując).

miłego trenowania :-)

(słyszałem, że np. taekwondo może być zinterpretowane jako przedłużenie ręki...lub raczej w tym przypadku nogi :P )



ej no, chyba Ci się z KF pomyliło.
Tam się mówi, o długich rękach, długich nogach itd :twisted:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

nie znam sie na wykladni prawa ale polecam: lej, uciekaj i nie zostawiaj sladow ;) pozatym Polskie prawo jest takie ciekawe wiec pewno ty bys byl winnym nawet jesli zostal bys napadniety, z tego co slyszalem wygrywa ten kto pierwszy zglosi na policje


nieprawda :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
Niestety z autopsji wiem, że to działa :evil: . Napastnik, który zarobił w łeb zadzwoni po policje bo np. miał komórke ze sobą a osoba, ktora się tylko broniła szukała budki telefonicznej. Jest bardzo duża szansa, że jak zgłosi się na policję obity i poda sie za ofiare może rzeczywiscie za nia zostac uznanym.

A my zostaniemy uzanani za sprawcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia :( i lepiej żeby nas nie złapali przypadkiem.

Poza tym czy chciałoby się wam spędzić godziny na posterunku a później niedajboze w sądzie? Czy nie lepiej dać w łeb i zapomnieć o sprawie :twisted: ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
Cos takiego bylo juz omawiane, trzeba zajrzec do archiwum i tam bedzie na 10000%.

Co do sadow, to zadko dochodzi w takim wypadku do rozpraw, a juz najrzadziej ukarania adeptow SW, ktorzy kojarzeni sa z pracowitoscia, silna wola, honorem, spokojem i opanowaniem.

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
Niedziel napisał:

Co do sadow, to zadko dochodzi w takim wypadku do rozpraw, a juz najrzadziej ukarania adeptow SW, ktorzy kojarzeni sa z pracowitoscia, silna wola, honorem, spokojem i opanowaniem.

Jeśli chodzi o ewentualną karę to jeśli nic nie zakosiliśmy "ofierze" ,lub jest to nasza pierwszy konflikt z prawem to na 90% dostaniemy wyrok w zawieszeniu.O ile dostaniemy jakikolwiek..
Generalnie najlepiej opisał to Stern obronić się, oddalić i zadzwonić po pogotowie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
a co z całą filozofią i wszystkimi ślubowaniami - Używać SW tylko w obronie własne i takie tam... czy to nie jest przez policje brane pod uwagę?
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
z sadem raczej nie ma problemu
tylko jest duzo latania po policji itp przesluchiwania , rozmowu, konfrontacje :|
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

a co z całą filozofią i wszystkimi ślubowaniami - Używać SW tylko w obronie własne i takie tam... czy to nie jest przez policje brane pod uwagę?


Nie żartuj... A przysięga harcerza?? :roll:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
Taxx napisał:

a co z całą filozofią i wszystkimi ślubowaniami - Używać SW tylko w obronie własne i takie tam... czy to nie jest przez policje brane pod uwagę?

A ślubowanie z pierwszej komunji?
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
jak gosc trenuje juz dlugo SW to nie jest taki glopi zeby na kazde zaczepki reagowac
chyba ze zapasnik :|
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
ja slyszalem (od brata panny ktora jest prawniczka) ze np reka _zawodowego_ boksera jest uwazana za przedluzenie reki..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

ja slyszalem (od brata panny ktora jest prawniczka) ze np reka _zawodowego_ boksera jest uwazana za przedluzenie reki..

... karzącej ręki sprawiedliwości? :lol:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

ja slyszalem (od brata panny ktora jest prawniczka) ze np reka _zawodowego_ boksera jest uwazana za przedluzenie reki..

... karzącej ręki sprawiedliwości? :lol:


Właśnie cholera prozac o co chodzi?? :lol: 8O
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
podobno jak zawodowy bokser komus zajebie to wedlug prawa jest to liczone tak jakby go zdzielil pała (tzw przedluzenie reki) :lol:

informacja nie sprawdzona do konca :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

podobno jak zawodowy bokser komus zajebie to wedlug prawa jest to liczone tak jakby go zdzielil pała (tzw przedluzenie reki) :lol:

informacja nie sprawdzona do konca :wink:


Heh - pisałem o tym... Już dawno temu :) Jak jesteś zainteresowany: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak może być... Dlatego lepiej nic nie mówić, co się trenowało i ile czasu...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...

No mam pytanie...czy to prawda, że w polsce nie można urzywac sztuk walki na ulicy ?? czy jeśli np. w obronie własnej, przyładuję kolesiowi z pięści lub ap chagi w splot słoneczny, a on potem będzie miał problemy i mnie znajdzie...to może mnie pozwać do sądu ?? (słyszałem, że np. taekwondo może być zinterpretowane jako przedłużenie ręki...lub raczej w tym przypadku nogi :P )

Dołączona grafika
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
3 lata temu moj przyjaciel bronil sie w szkole, złamał jednemu reke, drugiemu wstrząs mózgu zafundował. wczesniej wiadomo było ze trenuje kick boxing bo jego medale były w gablocie i szkoła mu za to plusy dawała.
po bijatyce wezwano policje i usłyszał ze trenował i ze moze to byc potrakotwane na jeko niekorzysc.
wyrzucili go ze szkoły a w papierkach na policji ma ze napad z narzedziem.
taka prawda....
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Zgodne z prawem...
walczyl w obronie wlasnej

u nas wszkole jest gosc co trenuje KUNG FU ale wlasnie takich jak on powinni z sekcji wywalic
gosc strasznie cwaniakuje i zaczepia
z kazdym sie leje

takich to powinnie naprawde ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024