Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
a)przeczytaj ten temat od str 1 zaczynając

B) zorientuj się co masz w pobliżu siebie

c) przejdź się po sekcjach ( zazwyczaj pierwszy trening za darmo)

d) wybierz to co Ci się najbardziej spodoba

e) nie zadawaj pytania co Ci się spodoba

f) nie zadawaj pytania o skuteczność na ulicy
  • 0

budo_brando
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
siema,

mam 28 lat, jestem informatykiem, wiec prowadze siedzacy tryb zycia. praca dom , ostatnio. Nigdy nie byłem jakims mega sportowcem, raczej spokojny romantyk ;) NIe mam dziewczyny ani dzieciakow, wiec moze przydaloby sie czegos nauczyc, tym bardziej jak sie bedzie chcialo zalozyc rodzine. Chodzilem kiedys na silke , w mlodosci krotki epizod z aikido. Raczej unikam spiec, ale ostatnio przydazylo mi sie dostac raz w dyskotece, jak stanalem w obronie kumpla, a raz napadnieto na nas na jednej z wysp we wrocku przez jakis mlodocianych mlokosow. Przyznam sie ze mam problemy depresyjne po odejsciu laski... I to rowniez przez to jakis czuje sie do du.py.
Chcialbym cos zaczac robic, zeby poczuc sie bezpieczniej i pewniej siebie. Czy zostac przy silce i pakowac na mase? Jestem raczej silny niz szybki , chyba ze w napadach zlosci , ktore mi sie przydazaja? 184cm / około 75-78kg - schudłem z nerwów ostatnio trochę :/
Czy wg Was jest sens cos zaczynac ze wzgledów wiekowych , w celu samoobrony , czy lepiej zostac przy silce i moze tym 'sie doprowadzic' do ładu i nabrać pewności siebie i pogody ducha?

Czy jesli sie na cos zdecyduje , czy dam radę, przy zapisywaniu się teraz do jakiejś sekcji która zaczęła z 2 miechy temu ? Nie jestem wogóle rozciągniety :/
Czy ktoś poradzi sekcje we Wrocławiu , gdzie zaczynają też ćwiczyć takie 'staruchy' jak ja?
pozdr.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Mialem tyle lat co Ty gdy zacząłem przygodę z bjj ( nie licząc epizodu z judona studiach).

Spróbuj tego i owego, wybierz to co Ci się spodoba i nie przejmuj się wiekiem.
  • 0

budo_brando
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
tak właśnie po 'cichu' myślałem o BJJ, więc Dar75 chyba mnie utwierdzasz w tym, że można BJJ i w tym wieku. Poszukam gdzieś we Wrocku początkującej sekcji .
pozdr
  • 0

budo_gosbi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
witam wszystkich,
mam 17 lat, chciałbym trenować kid boksing lub kraw mage,ale po prostu nie mam czasu na dojeżdżanie do szkół czy klubów, czy istnieje sens samego uczenia się z ksążek i płyt DVD, nie chce oczywiście startować w jakiś konkursach, ale chce potrenować samoobronę i zadawanie ciosów, czy taka nauka ma sens czy od razu powinienem sobie dać spokój
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Z jednej strony robiąc cokolwiek robisz więcej niż nic.

Z drugiej strony bez nadzoru kogoś kto się zna możesz utrwalić sobie złe nawyki, które mogą spowodować kontuzję.

Szkoleniówki są dobre dla ludzi, którzy mają pojęcie o tym co jest przedstawiane, którzy zauważają wszystkie rzeczy, nawet te o których nie jest mówione i które potrafią przeanalizować ruch i potem go wykorzystać. Nie znam nikogo kto nauczył się tylko ze szkoleniówek(nawet karate kid potrzebował pana Myagi ;) )

Moja rada - spróbuj jednak znaleźć sekcję, na której poćwiczysz nawet okazjonalnie. Ruchy, których się nauczysz na jednym treningu możesz ćwiczyć w domu. Jak przyjdziesz za jakiś czas na trening nauczysz się czegoś nowego i możesz skorygować to co ćwiczyłeś w domu.
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

Z jednej strony robiąc cokolwiek robisz więcej niż nic.

To słaby argument, sam odpowiedziałeś w drugim zdaniu czemu. Ja chce coś robić to niech biega codziennie rano.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Dokładnie jak chcesz coś robić, a nie masz jak trenować pod okiem specjalisty to sobie sztuki walki odpuść dla własnego dobra i zacznij robić coś innego np. biegaj, pływaj, śmigaj na rowerze itd.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki

To słaby argument, sam odpowiedziałeś w drugim zdaniu czemu.


Właśnie dlatego napisałem te drugie zdanie, żeby obalić ten argument. Nie rozumiem po co się czepiać?
  • 0

budo_african snejk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
musi być trener dobry i trzeba się przykładać mocno..zle wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do kalectwa lub jakiś przykrych kontuzji moim zdaniem...tak ogólnie jak robić to dobrze i na 120%
  • 0

budo_magicxeon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Jeszcze jedna uwaga z mojej strony dot. wyboru odpowiedniej szkoły: osobiście uważam za ważne, jak wielką wagę trener przywiązuje do rozgrzewki oraz rozciągania. Sam przeżyłem raz trening, gdzie rozgrzewka polegała na dwuminutowej akcji ze skakanką. Porażka. Osobiście zwracam również uwagę, czy trener bierze sobie czas przed i po treningu, aby wszyscy interesenci mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czy udziela mało sensownych i wyczerpujących odpowiedzi "na odpierdal".
  • 0

budo_magicxeon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Jeszcze jedna uwaga z mojej strony dot. wyboru odpowiedniej szkoły: osobiście uważam za ważne, jak wielką wagę trener przywiązuje do rozgrzewki oraz rozciągania. Sam przeżyłem raz trening, gdzie rozgrzewka polegała na dwuminutowej akcji ze skakanką. Porażka. Osobiście zwracam również uwagę, czy trener bierze sobie czas przed i po treningu, aby wszyscy interesenci mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czy udziela mało sensownych i wyczerpujących odpowiedzi "na odpierdal".

Pozytywne jest też, gdy trener sam nie przestaje się szkolić i stara się (wyjazdy, kursy itd) poprawić swój warsztat. To dobrze o nim świadczy; znak, że nie prowadzi treningów tylko w celach zarobkowych, lecz dana sztuka walki jest jego pasją.
  • 0

budo_bomba2009
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Witam jestem tu nowy i potrzebuje dorady pare lat temu miałem wypadek - miałem zerwane ściegna kolana lewego... czuje że mam słabszą lewą noge .i wolał bym coś potrenować co nie ma dużego nakładu na nogi . Istnieją obawy ,że podczas dużego wysiłku np na jednej nodze strace równowage z przeforsowania kolana- co wolał bym tego typu zachowań unikać . . Chciałem sie coś nauczyć do obrony własnej - wątpie żebym uciekł 100% zdrowym ludzią. Co polecacie zaczać trenować??? gdzie wiekszą uwage przykładają na chwyty i siłe rąk???? bo z tym kolanem już bd miał problemy i nie czuje sie z nim mocny i zwiny -nie ukrywajac . Zależy mi coś sie nauczyć choćby do skrajnych przypadków zaczepień na dyskotekach
  • 0

budo_megidox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Wydaje mi się że najlepszy był by dla Ciebie boks ale dobrze by było gdybyś przed pójściem na trening odwiedził swojego lekarza i z nim o tym porozmawiał żeby niepotrzebnie nie ryzykowac
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Pierdolenie z tą słabszą nogą. Jakby w klubach bjj wszyscy z pourywanymi więzadłami rezygnowali to by zawodników nie było :)
Z nogą nie ma się co cackać jak stara panna z cnotą tylko sensownie wzmocnić gorest mięśniowy i tyle. A trenować co się chce.
  • 0

budo_yhcazspl
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Szukam jakiegoś sportu (nie sztuki!) dla siebie. Ważę 90 kg, mam 190 cm i w sierpniu walnie mi 30 lat. Stary jestem, ale chcę coś potrenować, gdyż zawsze to było moim marzeniem. Czy polecacie od razu trenować przekrojowo, czy najpierw spróbować czegoś uderzanego, a później macanego? :)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Zanim zaczniesz wybrzydzać zobacz czy w swojej okolicy możesz trenować przekrojowo,uderzać chwytać? Jeśli tak to co chcesz osiągnąć treningami? Chodzi o obicie się,samoobronę,itd? A potem pochodź po klubach,najlepiej z miesiąc do każdego a jak Ci szkoda kasy to chociaż na jeden trening(w większości klubów jest darmowy) i zostań tam gdzie jest najlepsza atmosfera,poziom,sprzęt,itd itp.zależnie co dla Ciebie będzie priorytetem.
  • 0

budo_gonzo1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poradnik Jak Zaczac Trening Sztuki Walki
Ja myślę czy nie przejść się na Cross Camp, Saturn Fitness (Warszawa Targówek) organizuje takie coś. Ćwiczeni na TRX, Core Bag, kettle. Może być fajnie, zawsze trochę oderwanie od siłowni, w kółko to samo ;p
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024