Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zastanawiam sie nad kupnem noza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Zastanawiam sie nad kupnem noza
Zaglądam czasem do waszej działki i powoli połykam bakcyla. Niestety brak funduszy nie pozwoli mi na zakup, tak podejrzewam, porządnego noża. Ale wiem też z doświadczenia, że czasem zdazra się kupić coś z\a wcale nie wielki pieniądze. Czt waszym zdaniem jest możliwe kupienie noża w cenie 100-200 zł? Chodiz i o noż ze stałą rękojescią (czy jak to sie tak nazywa) czyli nie składany. NIe musi byś super wytrzymały,ostry :-) )))
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Moze Cude Arclite ... w sumie to neck - no ale 20cm.Firma naprawde dobra i z tradycjami.Stal ...(420..) srednia ale w wykonaniu Camillusa zawsze bedzie lepsza niz np.w Smith&Wesson.

Dołączona grafika


Cena na military.pl to okolo 140zł. W sumie nieduzy przyjaciel na codzien za rozsadna cene...(mozna nosic na szyi)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


I jeszcze cos do zoobrazowania ze "neck" nie musi oznaczac maly noz... wystarczy porownac z LCC.

Dołączona grafika
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Hmmm za 100 to raczej nic nie uswiadczysz ale 200 to napierwszy nie najgorszy noz w sumie dobra cena zobacz Tornado mueli ponoc jedyny sensowny noz tej firmy (pewnie dla tego ze to nie inox ;) ) cena chyba 184zl na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ludzie ktorzy mieli z tym do czynienia dobrze pisali o tym nozu ....wiec jak cos na biwak ,porabac itd to ten noz ....jak chcesz cos malego co mozna przypiac do paska albo ponosic na szyi to kupuj bear claw'a albo p/k CRKT ;) tez sie zmiescisz w 200

pozdrawiam
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
no wlasnie ciezko bedzie cos doradzac ... zalezy do czego noz potrzebujesz ... czy cos na codzien (cuda arclite), czy cos do ofensywy (ala bear claw) czy jakis ostry łom na biwak (cos od mueli moze byc ) ...
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Dzięk iza odpowiedzi, Właśnie się zorientowałem, że nie napisąłem do czego m iten nóż potrzebny. Może zabrzmi to ś\miesznie ale życie jest jakie jest i w zasadzie nóż potrzebny mi jest głównie "na postarch" na początek. Jak znajdę w Poznaniu kogoś kto naucza posługiwania się nim to funkcja sie zmieni.
Uprzedzam wszelki komentazre-jestem rozsądnym cżłowiekiem. Obecność na tym forum nie jest przypadkowa. Bywam tylko w innym dziale:-) ten pierwszy nóż podoba mi się całkiem całkiem. Okreslenie neck oznacza, że nosi się go w pochwie na sznurku przewieszonym przez szyję tak? (jak klucze w latach młodości?:-))). Generalnie myslalem, zeby go nosic przy pasku. Hm musze pomyslec
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Hmm no straszenie nozem itp to niezbyt rozsadna decyzja ... no ale nie o tym jest post.

Dołączona grafika

POLKOWSKI/KASPER COMPANION
Z nozem dostajesz dwie pochwy ... jedna do noszenia na szyi .. druga z klipsem.Stal tez AUS6 czyli odpowiednik 420HC.Nozyk zdaje sie nadawac spokojnie na codzien ... no i w sumie widac ze ma cos z killera . :wink:

Najlepiej przeczytaj ta recenzje ...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Mozesz go nabyc na kaliber.com.pl za 170zł.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
no nie wiem czy arclite to dobry noz na postrach zero gardy jakiejs zeby ci sie lapa nie zeslizgnela ...na zdjeciu xarr'a widac ze ktos se zrobil oplocik zeby pewnie zwiekszyc gripa ;) arclite to raczej uzytkowy noz zastanow sie nad bear claw'em ;)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Co do straszenia nozem to opowiem ci taka historie ;) : a wiec tak znam takiego kolesia (metala ale mniejsza o to) , ktory nosil przy sobie kose ....jest u nas taka ulica gdzie az roi sie od wesolych chlopaczkow w bramach... no wiec tenze metal szedl sobie ta ulica gdy wtedy podeszlo do nich takich dwoch lysych i wesolych panow proszac o standardowego "piataka" jego chyba wzielo wtedy na takie "straszenie" bo wyjal swoj noz...fakt faktem kolesie sie wystraszyli i uciekli ...tylko ze po jakims czasie koledzy w bramach polaczyli sie w grupe a koles od noza dostal porzadny wpierdol (jaki mu sie nie snil) ...noz mu zabrali (dobrze ze nie wepchneli pod zebro) no i dostal oficjalna grozbe ze bedzie za kazdym razem dostawal wpierdol jak sie pokaze na tej ulicy....teraz pytanie czy warto tak "straszyc" nozem .....licz sie tez z tym ze ktos moze sie nie wystraszyc i wyjac swoja zabawke a wtedy moze byc nie ciekawie...

pozdrawiam
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Ok. Z tym postrachem to moze przesada. Nie wazne. Jak na pisales nie o tym post.
Bardzo dziekuje za rzeczowe porady i powazne potraktowanie moze i nie do konca powaznego pytania. Osobiscie cwicze poslugiwanie sie bronia ale raczej malo uzytkowa na ulicy ;) Po prostu lubie to robic.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Xarr wrote:

Cena na military.pl to okolo 140zł.

No to taniej wychodzi kupic ten noz w Lodzi.
Przepraszam za rymy ale jestem na prochach. Nie, nic z tych rzeczy, co myslicie. Po prostu infekcja gornych drog oddechowych.
Druid, zajrzyj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tam sprawdz cene. Powinno byc 128 PLN.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Podalem military.pl dlatego ze przeplacajac 20zł ma sie ten noz od reki ... na alert.com.pl to 3 tygodnie czekania :) no ale wiadomo mozna tez poczekac i zaoszczedzic ...

Pozdrawiam
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
jeszcze raz thx
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
twierdzisz ze jesteż spokojnym czlowiekiem i chcesz używać noża na POSTRACH !!!!
albo nie jesteś rozsądny tylko gł......i albo w ogóle nie zdajesz sobie sprawy o czym mówisz - tak czy inaczej w obu wypadkach nie kupuj sobie noża, wyjdzie Ci to na zdrowie - na postrach kup sobie korkwca na odpuście ......
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
a z nozy do noszenia w ramach ewentualnej obrony - bearclaw - na szyje moze troche ciezki ale na pasek w sam raz - nie strasz nigdy nikogo nozem, albo uciekaj jak mozesz , albo uzyj go i uciekaj , ale nie strasz ......ktos sie wqrwi i Cie za to zabije .....
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Tez polecam Companiona... Jest naprawde ekstra. A po jakims czasie juz nie gniecie w dupe.... Czasem jednak nie mozna go zabrac i wtedy polecam cos na szyje lub jakis folder.... Nie pisze o cenach bo to juz zostalo powiedziane nie raz.....

Co do straszenia Uwak ma calkowita racje.. Ja polecam po prostu spieprzac :)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza

twierdzisz ze jesteż spokojnym czlowiekiem i chcesz używać noża na POSTRACH !!!!
albo nie jesteś rozsądny tylko gł......i albo w ogóle nie zdajesz sobie sprawy o czym mówisz - tak czy inaczej w obu wypadkach nie kupuj sobie noża, wyjdzie Ci to na zdrowie - na postrach kup sobie korkwca na odpuście ......

Hm, proszę o dokładne czytanie moich postów. To tak gwoli tego że jestem niepoważny itp. (dobrze jest wyrobic sobie zdanie na podstawie większej ilosci wątków na tym forum, po obejrzeniu profilu itematów na jakie się wypowiadam :-) )Trochę wyjaśnilem co miałem na mysli. Wypracowań też nie będę pisał. Ja też znam wiele historii z zycia wziętych tak z moim udziałem jak i kolegów z sekcji. Doskonale sobie zdaję sprawę z zachowań na ulicy. Możesz mi wierzyć. Faktycznie może nieszczęśliwie urzyłem słowa "na postrach" ,tak myslę, że nieszczęśliwie:-)
Jeszcze raz dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi na niezbyt szczęśliwe , jak przyznałem, pytanie
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
wystarczy jeden post z jednym stwierdzeniem "NA POSTRACH" zeby stweirdzić że albo nie przemyslałeś poważnie tematu albo przynajmniej tego co piszesz

nóz jest bronia, taka sama jak pistolet - jak by mi ktos wyjął nóż na POSTRACH to najpierw bym próbował uciekać - a jakby sie nie dało to pewnie zabić, bo przecież wyjął nóż i chce mi zrobić krzywde wiec musze sie bronić skutecznie ..... zastanawiałeś sie nad tym ? nad konsekwencjami straszenia nożem ? a co jak cie ktoś w zamian cie 9 postraszy miedzy oczy ? pomysl o tym jescze zanim zdecydujesz sie chodzic z nozem , naucz sie go uzywac a wtedy zrozumiesz ze on nie sluzy do straszenia i ze do uzywania tez lepiej nie byc skorym ..... nie obrazaj sie bo nie mialem zamiaru Cie obrazic , tylko chwile pomyśl .....
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
eh, pomyślałem i to dobrze. Rozumiem twoją troskę rowniez oraz to co chcesz przerz nia pokazac. Skonczmy temat :-)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
Tez proponuje CRKT Companion, na postrach czy nie...

Za ta cene nie ma szans na cos lepszego, a ten jest niezly.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zastanawiam sie nad kupnem noza
O, to ja jak raz też się zastanawiam nad jakimś nowym ostrzem, i wydaje mi się że tym razem to będzie fixed. Macie jakieś typy? Założenia - nóż, a nie łom, minimum 4", pochwa - umożliwiająca mocowanie we wszystkich możliwych miejscach i płaszczyznach ;) Poziom cenowy - jak zwykle najchętniej okolice $100.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024