Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
a dla mnie to jest tak, możesz ćwiczyć i kwa-kwu, ale robisz to byle jak i bez zacięcia to nic ci nie pomoże. Do zwycięstwa potrzebne jest także zwykłe szczęście, nie ma co dywagować co się sprawdzi a co nie, jeden będzie dobry jak o bokser, inny jako judoka, jeszcze inny w czymś zgoła innym. To wszystko zależy od preferencji, tak mnie bracia uczyli, uczyli mnie również , że wygrywa szybszy, bardziej opanowany i kontrolujący sytuację i ten kto potrafi wykorzystać błędy przeciwnika. Umieć się bić a dobrze się bić to dwa różne pojęcia, to tez musisz umieć rozróznić. Ci co dobrze się biją czesto mają kłopoty z tego powodu, łamią gnaty itp.. Natomiast ci co umieją się bić, robią to tak że zwyciężają nie mając później kłopotów, nie naparzają kończynami na lewo i prawo. można pokonać czterech przeciwników pobiwszy ich do nieprzytomności, wuidziałem taką sytuację, mozna tez ich pokonać trafiając tylko jednego... :-)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?

Wracając do tematu, nic ine sprawdzi się lepiej na ulicy niż systemy typowo uliczne(vide: KM, sytreetboxing czy inne samoobrony)
Jak wiadomo ulica to nie tylko kopnięcia, łamania, duszenia lecz także noże, bejsbole, tulipany, latarnie czy ławki(i wszystkiego trzeba umieć użyć lub się przed tym bronić)


poklon :rofl: poklon
Ej no nie zaczynaj duskusji o obronie przed sprzetami. Tego nie nauczy nawet aikido :wink:

Co do walki z kilkunastoma przeciwnikami to ucza tylko jak was jest tez paru, bo na sekcji czegokolwiek ilus na jednego moga tylko uczyc jak zbierac byty na brzuch nie na pysk.
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?

Wcale nie zalezy mi na umiejetnosci kladzenia po mordzie byle komu, gdyby chodzilo mi o jakis bezsensowny sposob podniesienia morale to poszukalbym po prostu kogos slabszego i jemu natlukl.

a co to za podniesienie morale jak pokonasz słabszego? nic tak nie podnosi morale jak pokonanie kogoś większego,silniejszego, kogo sie wcześniej obawiałeś :D ale nie rzucaj sie z kosą na czołg poćwicz najpierw :) oczywiście nie zachęcam cie tutaj do rzucania sie na kogokolwiek tylko chodziło mi twoją wypowiedź odnośnie poprawy morale
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
Jak bedziesz chcial trafic kogos mniejszego to trafisz na jakiegos swira, ktory cos cwiczy i " obskoczysz " od niego i to ostro. Zreszta jak zaczniesz juz trenowac to zobaczysz, ze nie chce ci sie z nikim bic, jesli poczujesz nadmierny przyplyw ambicji to na treningu do sparingow wezmiesz sobie kogos 2x bardziej doswiadczonego/ciezkiego i szybko zobaczysz co jest czym :wink: :twisted: .
  • 0

budo_elbutre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
Troche zle zrouzmieliscie moja wypowiedz. Mnie chodzilo wlasnie o to ze nie mam zamiaru z nikim sie bic, szukac ku temu okazji czy prowokowac takie sytuacje. Chodzi mi tylko o to zeby wiedziec jak zachowac sie kiedy to jak zostane zaatakowany.
  • 0

budo_lucyper
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z piekła rodem

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
Każda sytuacja jest wyjątkowa - nie ma co dywagować i jak powiedział Marcin459 cokolwiek może się okazać przydatne , o ile jesteś gotów użyć swoich umiejętności.
Są rzeczy mniej i bardziej przydatne na ulicę . Taka Krav Maga będzie z pewnością bardziej przydatna na ulicy niż np. tai-tchi, ale co z tego jeśli psychicznie nie jesteś w stanie wykonać danych technik.
Jeśli nigdy nie walczyłeś na ulicy, co się niewątpliwie chwali, to zapewniam cię, że choćbyś ćwiczył Kravkę parę lat i wyobrażał sobie kim ty nie jesteś - w rzeczywistości możesz zachować się zupełnie, zupełnie inaczej.
Albo tłuczesz się na ulicy tak ze 3 razy do roku i w sumie nic poważnego to nie jest - no i po co do takich rzeczy Krav Maga, nie wystarczy pochcodzić na siłownię i troszkę np. na aikido ?
Na ulicy rzadko dochodzi do bójki z doświadczonymi zawodnikami różnych styli - zapasów, judo, boksu - bo oni mają inne sprawy na głowie i nie szukają zaczepki. Jeśli już ktoś cię napada to przeważnie ma przewagę liczebną , a wtedy najlepiej unikać lub uciekać.

Rzekłem.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
psycha, o wszystkim decyduje twoja psycha i związane z nią preferencje. gdyby mozna było znaleźć uniwersalny styl dobry dla wszystkich, to wszyscy bo go ćwiczyli, takiego nie ma i nie będzie. Jaką masz psychę tak sie bijesz, możesz swpją psychikę zmienić przez trening sztuk walki tylko trzeba wiedzieć jakie mna się preferencje psychiczne, czyli po prostu trochę znać siebie samego, przeanalizować w czym mogę być dobry a w czym jestem leszczem. Poterm drogi są różne, wiadome jest jedno, nigdy nie będzie sie dobrym we wszystkich, zawsze jest jakaś specjalizacja co do doboru technik.
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
A ja ci odpowiem na pytanie :-)
Nie zapisuj sie na Kravke jesli wczesniej nie umiesz dobrze udezac moim zdaniem zapisz sie na Taja a po roku zacznij rownolegle cwiczyc krawke bo zapis odrazu na krawke duzo ci nie da stracisz kupe kasy (bo kravka jest droga) i czas bo o wiele wiecej da ci krawka z przygotowaniem w jakims MA a Thai jest idealny.
Szybciej niz w kilka lat nie poczujesz sie bezpiecznie i pewnie na ulicy
POZDRO
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?

psycha, o wszystkim decyduje twoja psycha i związane z nią preferencje. gdyby mozna było znaleźć uniwersalny styl dobry dla wszystkich, to wszyscy bo go ćwiczyli, takiego nie ma i nie będzie. Jaką masz psychę tak sie bijesz, możesz swpją psychikę zmienić przez trening sztuk walki tylko trzeba wiedzieć jakie mna się preferencje psychiczne, czyli po prostu trochę znać siebie samego, przeanalizować w czym mogę być dobry a w czym jestem leszczem. Poterm drogi są różne, wiadome jest jedno, nigdy nie będzie sie dobrym we wszystkich, zawsze jest jakaś specjalizacja co do doboru technik.


Dokładnie. Tylko te predyspozycje do walki - to kwestia raczej fizyczna (wzrost, wytrzymałość, siła) i ktoś ma predyspozycje np. do chwytania...

A psychicznie to OGOLNIE trzeba się nadawać do trenowania. Z pewnych ludzi nie zrobi się fachowców i tyle.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
ta bo niektorzy pochodza 3miesiace i wymiekaja
albo pochodza 3 miesiace i stwierdza ze im to nic nie dalo i sie wypisuje :| :|:|:|:|
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
bo nie da się psychy zmienić w trzy miechy, jeżeli chodzi o walke to pewne rzeczy muszą wejść w krew, muszą stać się niemal jak wrodzone a tego nie da się dokonać na żadnej sztuce walki w parę miechów, do tego potrzeba paru latek. :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?

bo nie da się psychy zmienić w trzy miechy, jeżeli chodzi o walke to pewne rzeczy muszą wejść w krew, muszą stać się niemal jak wrodzone a tego nie da się dokonać na żadnej sztuce walki w parę miechów, do tego potrzeba paru latek. :-)


Tak, a poza tym to co wspomniałem. Z wielu, wielu - nic nie będzie nawet po 30 latach treningu... Coś tam się nauczą, jakieś nawyki powstaną - ale co z tego? Ważniejsze nastawienie i charakter (duch) - wojowniczość. A to większy problem.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
tutaj dochodzimy do metodyki treningu, jak ktoś ma na serio podejście i nauczyciela, który potrafi mu coś przekazać, sam cos umie, ale nie musi mastery of fight, a trening to nie jest aerobik w kimonach tylko gryzienie maty czy walenie w worek - słowem trening jest ciężką charuwą, nieraz nudną, to będą efekty. znam takich co ćwiczą różne style i nie powiedział bym on nich że są do walki, inni, nieraz początkujący, wkładają w to co robią całego siebie i mają efekty. W naszej sekcji gościu (16 lat), chudy jak patyk ale wysoki, ponad 180 cm, obronił się przed gościem z kijem w parku, potem mu walnął tak że tamten nakrył sie butami, tak to wyglądało ze można było się roześmiac, niemal jak na filmie :) Ten młody ćweiczy z samymim takimi co bija, większymi od siebie, i silniejszymi, dlatego już coś potrafi i jegoi dzielnicy trpochę sie go juz boją :-)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Co da mi szybciej nauczy mnie podstaw samoobrony?
najgorsze jest to jak ktos po treningu przychodzi do domu wylozy sie na fotelu TV i do nastepnego treningu nic nie robi bo mysli ze treningi wystarcza
ja zawsze jak mam czas to ide z kumplem\kumplami na hale (np tam gdzie mammy treningi) i wiadomo no albo jakas silownia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024