Skocz do zawartości


Zdjęcie

internetowe karate?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Mike:coraz wiecej rzeczy jest robione w celach komercyjnych ://...niestety :evil: :evil: :evil: :evil:
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

Widzę pewną różnicę w sposobie odejścia.
No i M Oyama nie nazwał swojej szkoły Yamaguchi Karate :)

A


Pragnę zauważyć, że nazwisko "Oyama" neleżało do rodziny Shigeru, więc miał wszelkie podstawy po temu by nazwać tak swoją szkołę.

Swoją drogą słyszałem kiedyś,że Masutatsu przyjął nazwisko "Oyama" właśnie od rodziny Shigeru - czy ktos to może potwierdzić/zdementować? Bo jeśli to prawda, to wszelkie dalsze waśnie odnośnie nazwy mamy załatwione... :wink:
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
To jest sprawa,która nurtuje mnie tak długo,jak ćwiczę kyokushin.
Większość źródeł podaje,że M.Oyama był Koreańczykiem i naprawdę nazywał się Young-I-Choi.Po przybyciu do Japonii niejaki pan Oyama (notabene emigrant z Korei) zatrudnił go jako swojego ochroniarza i nauczyciela Ma dla swoich synów:Shigeru i Yasuhiko.Choi wkrótce zżył się z rodziną i przejął jej nazwisko.
Wszystko jasne?Niekoniecznie.
W wywiadzie przeprowadzonym z M.Oyamą w Polsce w 1993 roku pytający mówi:"było wielu uczniów,którzy zdradzali-jeden z nich,Koreańczyk,był tak zapatrzony w pana,że przejął pańskie nazwisko i założył własną szkołę w USA,ale nie idzie mu najlepiej(...)"
To burzy "koreańską" wersję pochodzenia Kancho.
Ale wydaje mi się,że wkradło się tu jakieś przekłamanie i prawdziwa jest pierwsza wersja.Niemniej wątpliwości pozostają. :(
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

To jest sprawa,która nurtuje mnie tak długo,jak ćwiczę kyokushin.
Większość źródeł podaje,że M.Oyama był Koreańczykiem i naprawdę nazywał się Young-I-Choi.Po przybyciu do Japonii niejaki pan Oyama (notabene emigrant z Korei) zatrudnił go jako swojego ochroniarza i nauczyciela Ma dla swoich synów:Shigeru i Yasuhiko.Choi wkrótce zżył się z rodziną i przejął jej nazwisko.


Zgadza sie, tylko, że to M Oyama rozsławił nazwisko Oyama w świecie sztuk walki. Formalnie niby nie ma się do czego przyczepić, nie mniej na miejscu Shigeru inaczej bym nazwal szkołę.

A
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Na pewno bez Masutatsu nazwisko Oyama nie znaczyło by nic.
Wielu moich znajomych,którzy mają tam jakieś pojęcie o MA i słyszą hasło "Oyama Karate" pytają się mnie,co jest grane-tu Oyama,tam też Oyama...Faktycznie,mógł Sihgeru wybrać inną nazwę.Ale taki jego wybór.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
noz ta nazwa to naprawde mogl inna :/
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

Czy nie uważacie, że historia zatoczyła koło i sytuacja się powtórzyła...? Powiedzcie, kto dał nogę ze szkoły Gogena Yamaguchi zw. Kotem, żeby stworzyć szkołę karate, bardziej nastawioną na walkę, bardziej kontaktową...


Widzę pewną różnicę w sposobie odejścia.
No i M Oyama nie nazwał swojej szkoły Yamaguchi Karate :)

A

nie nazwal yamaguchi bo sam nie mial tak na nazwisko...wy chyba zapominacie ze to nazwisko schigeru oyamy ( prawdziwe nazwisko m.oyamy brzmi inaczej gdyz jest koreanczykiem i tylko przyjal to nazwisko)...nie wiem czy wam by ulzylo jakby oyama karate nazywalo sie iko 2003 lub umcia umcia kyokushin :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
a co do internetowych cudactw to tylko chcialem dodac ze naprawde szkoda mi ludzi trenujacych oyama karate w polsce...po pierwsze organizacja swiatowa do ktorej naleza powoli chyli sie ku upadkowi po drugie nie maja mozliwosci startowania w naprawde prestizowyych zawodach , paranoja jest dla mnie to ze te niby mistrzostwa europy knockdown karate gdzie jezdza nie sa organizaowane przez WOKO tylko przez kamakure i maja wiekszy prestiz niz swiatowy turniej "the ultimate challenge" uznawany ponoc za mistrzostwa swiata oyama karate - dlaczego? otoz na ostatnich lub przedostatnich zawodach w hadze startowalo blisko 100 zawodnikow w tym dwoch naprawde niezlych z JCOK sensei M.Janicki i sensei M.Nowosielki i obaj wrocili bez medali na turrnieju w stanach - ostatnio 40 zawodnikow i 2 kategorie wagowe wczesniej 20 i 3 czego konsekwencja bylo 2 w wadze ciezkiej i zlote madale polakow ktorzy nie maja nawet powazniejszych osiagniec w kraju a na osotatnicj sempai z jeleniej gory M.Chyczewski zajal 1 miejsce w kategorii lekkiej chodz tez nie jest utytulowanym zawodnikiem w kraju mysle ze to swiadczy o roznicy poziomow na ME i MŚ.przypomne tylko ze za czasow gdy w sklad zarzadu WOKO wchodzil rowniez miyuki miura zawody w stanach mialy wyzsza range i zwyciezali tam zawodnicy naprawde dobrzy np. M.BLecharczyk A.Pierzchała czy J.Bierowiec a nie młodzierz robiaca pierwsze kroki w sportowym karate....szkoda mi polskich karateka bo trenuja naprawde ciezko a wiele osob ( glownie z kk) uwaza ich za gorszych kwestionuje ich stopnie itp itd...mysle ze takie internetowe kursy dadza tylko kolejne argumenty na niekorzysc oyama karate a szkoda :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

Zgadza sie, tylko, że to M Oyama rozsławił nazwisko Oyama w świecie sztuk walki. Formalnie niby nie ma się do czego przyczepić, nie mniej na miejscu Shigeru inaczej bym nazwal szkołę.

A

Gdybym Ja był na miejscu Shigeru to to nie nadawął bym odrębnej nazwy szkole - karate to karate. A nawet w obrębie większej organizacji instruktorzy mają sporą autonomię imogą wdrażać swoje koncepcje.
No ale jeśli koniecznie chcesz wymyślić kilka własnych kata...


"organizacja swiatowa do ktorej naleza powoli chyli sie ku upadkowi po drugie nie maja mozliwosci startowania w naprawde prestizowyych zawodach "

To, że Oyama chyli się ku upadkowi prawdę mówiąc średnio mi przeszkadza - dla mnieliczy się nauczyciel, z którym pracuję - organizacja do której ów nauczyciel należy to mało istotna sprawa. Póki co mam szczęście mieć wspaniałego instruktora i świetne warunkui do treningu - jestem zadowolony.
Jeśli Oyama padnie - zawsze znajdzie się jakieś dojo, w którym będzie można ćwiczyć karate na wysokim poziomie. Bo karate jest jedno - tylko ludzie są różni.
Jeśli chodzi o zawody - to fakt: Oyama karate nie organizuje tak prestiżowych zawodów jak np. IKO-1. I tak się właśnie zastanawiam: czy zawodnicy innych szkół mogą startować w zawodach organizowanych przez KK? Słyszałem, że jest to możliwe - zawdodnik z innej szkoły musi jedynie podpisać oświadczenie, że min. 2 lata trenował karate. Czy jednak w Polsce/w Europie/na świecie na zawodach IKO-1/2/3/X widuje się zawodników z innych organizacji?
Będę wdzięczny za info
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
W europie nie ma sprawy aby organizator IKO 1 dopuszczał inne stytle i IKO ale w Polsce shihan Drewniak nie zezwala ,gdyz ponoc matsui tego zabronił. Mój kolega był wybrany na poważne zawody w IKO 1 ,które były w paryzu ale jak Matsui sie dowiedział,że statuje w shidokanie i jest w najlepszej 8 świata to skreślił go z listy.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Ech... Szkoda - w PZK jest wielu świetnych zawodników, walka z nimi mogła by być prawdziwą przyjemnością (no i niezłą lekcją - jak każda walka). W obecnej sytuacji nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko "nawiedzić" sekcję przy ul. Krowoderskiej... i zobaczyć jak inne kanji na bluzie mobilizuje ludzi do walki :wink:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

W europie nie ma sprawy aby organizator IKO 1 dopuszczał inne stytle i IKO ale w Polsce shihan Drewniak nie zezwala ,gdyz ponoc matsui tego zabronił. Mój kolega był wybrany na poważne zawody w IKO 1 ,które były w paryzu ale jak Matsui sie dowiedział,że statuje w shidokanie i jest w najlepszej 8 świata to skreślił go z listy.

ktos tam w kk ma chyba jakies kompleksy i boi sie rywalizacji z innymi hehehhe...coz mit herosow z kk i ich o niebo wyzszych umiejetnosci moglby prysnac???
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Myślę, że jest to kwestia nie tyle "mitu herosów z kk i ich o niebo wyższych umiejętności" (bo każdy kto zna się na karte wie, że są bardzo dobrze wyszkoleni - wyniki zawodów nie są tu ważne) tylke kwestii bardziej przyziemnych. w końcu gdy wydaje się masę forsy na organizacjję zawodów (wynajęcie sali, nagrody, zabezpieczenie medyczne i in.) to denerwująca jest sytuacja, gdy przyjeżdża ktoś "znikąd", z jakiejś organizacji która nie poniosła żadnych kosztów związanych z organizacją imprezy...
Choć z drugiej strony prestiż imprezy rośnie, gdy startuje w niej wielu zawodników z różnych organizacji. Takie przynajmniej jest moje zdanie.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
A dla kogo ten prestiż ma znaczenie ? :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Prestiż prestiżem - ważne żeby byli dobrzy zawodnicy, z którymi można walczyć ! :wink:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
nikt nie broni organizowac pzk wspolnych zawodow z innymi organizacjami knockdown karate w polsce...jak sie chce wspolpracowac to sie wspolpracuje jak sie nie chce to na sile sie zawsze jakis powod znajdzie
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?

nikt nie broni organizowac pzk wspolnych zawodow z innymi organizacjami knockdown karate w polsce...jak sie chce wspolpracowac to sie wspolpracuje jak sie nie chce to na sile sie zawsze jakis powod znajdzie

No dobra - mam wrażenie, że w Polsce Oyama jest bardziej skłonne do współpracy niż PZK, więc jeśli ktoś z Kyokushinkai chce do nas wparować w odwiedziny (zowody, trening, wspólne obijanie sobie gnatów) to dajcie znać 8)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Komu mam dać znać ? Kim ty jestes aby decydować za szefów co ? :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Cóż - skoro już i tak startujemy z zawodnikami z IKO-1 na tych samych imprezach (Roamer Challenge i ostatnie MO IKO-3), skoro jesteśmy niekiedy przez nich odwiedzani na treningach - to może juz czas skończyć ze sztucznym podtrzymywaniem animozji, które powoli staje się niewygodne, prawda ? :wink:
Mówiąc "niewygodny" mam na myśli zawodników i wszystkich szeregowychzawodników, bo politykom podtrzymywanie animozji jest chyba na rękę... :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: internetowe karate?
Ups... :oops: miało być oczywiście "MP IKO-3", "MO" to już nie ta epoka :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024