Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny rozłam w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Kolejny rozłam w kyokushin
Nie wiem czy kogoś to jeszcze interesuje, ale z racji mojego pochodzenia chciałem o tym napisać. Nie jest żadną dla nikogo pewnie tajemnicą, że kyokushin jest tak porozdzielany od śmierci Oyamy jak ser na krajalnicy. Nie jest też żadną tajemnicą, że i w naszym kraju tychże organizacji jest już ze 4 a teraz to może i 5. W zasadzie staram się być obiektywny bo chociaż należę to jednej z organizacji nie staram się niczego nikomu na siłę udowadniać, gdyż wiem że niezależnie od organizacji ludzie są najważniejsi. Znam sporo różnych sempai i sensei z różnych organizacji i wiem, że dla nich zazwyczaj nie ma znaczenia numer IKO czy innego tam tworu organizacyjnego, zwłaszcza wówczas kiedy razem wyciskają poty na treningach. No niestety dla szefów tych organizacji niestety nie jest to aż tak oczywiste, wiadomo wszystkim powszechnie idzie o władze, kase i przywileje.
I proszę co się stąło, jeden z najbardziej doświadczonych sensei polskiego światka kyokushin sensei Bogdan Jeremicz 4 dan z Gdańska za to, że jest otwarty na naukę i zaproszenie instruktora od shihana Royamy, który zdzierżyć nie mógł pędu do kasy Matsui został wyklęty przez shihana Drewniaka. Co ciekawe, na zebraniu kwiatu polskiego kyokushin podjęto uchwałę potępiającą Bogdana Jeremicza. Za co ? że chce coś robić troszeczkę inaczej, czegoś nauczyć innych ? nauczyć się czegoś od innych.
Oto proszę:

5. Zebrani wyrażają dezaprobatę dla organizatora obozu (sensei B. Jeremicza) - prowadzonego przez japońskiego instruktora z rozłamowej organizacji (sensei Kaneko) i przestrzegają kierowników ośrodków przed uczestnictwem w imprezach organizowanych bez wymaganej zgody krajowej i europejskiej organizacji Kyokushin.
(68 za, 0 przeciw, 4 wstrzymało się od głosowania)


Dla mnie to jest niepojętę jak słowo daję, jak można potępiać za coś takiego czołowego, nie ma co ukrywać, instruktora w Polsce. I coś od siebie, jako że znam Bogdana i bardzo sobie tego człowieka cenie - dziwi mnie bardzo takie zachowanie organizacji, która takich ludzi winna cenić najbardziej bo oprócz świetnych wyników, sprawnej organizacji ma jeszcze coś czego brakuje całemu sztabowi instruktorów w Polsce - jaja ma i ducha prawdziwego wojownika.

No i jeszcze na koniec inny cytat :

Kancho Matsui w lipcu 2003 roku wygrał w Sądzie w Tokio proces z IKO 2 kierowaną przez sensei Midori (około 10-15.000 ćwiczących w Japonii). Nie wolno już tej organizacji używać nazwy IKO, znaku Kyokushin na pierś ani Kanku. Na stronie internetowej tej Organizacji widać, że już zmienili wszystkie znaki i nazwę.


Co niestety również dowodzi, że Matsui przede wszystkim liczy na kasę, nikt przecież nie musi odbierać kyokushin kanji, która jest wartoscią samą w sobie swojemu konkurentowi w taki sposób. Wiem, że Midori jest wieki, choć jest taki mały i wątpię aby taka drobnostka go powaliła.

Kończę bo szlag mnie trafia, dla mnie to hobby ale dziwią mnie ludzie mówiący o rozwoju, tolerancji ukrywający prawdziwe twarze zaślepionych kasą tempaków.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Prawdziwy charakter owej "akcji" ukazuje fakt, iż sensei Kaneko, uczen i wspolpracownik shihan Hiroshige (wychowawca Kazumi, Yamaki i wielu innych swietnych zawodników) pierwszy raz był w Polsce w grudniu 2001 roku (miałem okazję i duzą przyjemność być na stażu prowadzonym przez niego) już wtedy pan D. wyrażał dużą dezaprobatę dla przyjazdu japońsiego gościa. (Przebywał na zaproszenie sensei Bogdana a na przyjazd zrzucali się wszyscy uczestnicy seminarium)....

Widocznie ktos zapomial ze czasy komuny (monopol na wiedze, jedyna racja) juz dawno za nami...

smutne to wszytsko...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Cóz mogę powiedzieć - smutne to wszystko.
Moim skromnym zdaniem karate nie powinno mieć nic wspólnego z pieniędzmi - karate powinno się robić TYLKo dla SZTUKI.
Mam nadzieję,że shihan Drewniak kierował się czymś więcej niz tylko względami polityczno-monopolistycznymi...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Widze ze zasada "ten instruktor jest be bo ja na nim nie zarabiam" jest bardzo powszechna. Coz, widac wszedzie sa ludzie pazerni i chciwi. Co poradzic ? Olac i robic swoje.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
I tak trzymać z drugiej strony PZk zrobiło zajebista reklame dla shihana Jeremicza i Ci co nie wiedzieli teraz napewno sie dowiedza i z ciekawości się zintersuja .Powodzenia osu.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Jest to rzeczywiscie bardzo przykre i bulwersujace, zwlaszcza ze shihan Drewniak bezsprzecznie jest jedna z najwiekszych postaci polskich sztuk walki i jego zaslug juz mu nikt nie odbierze. Tym wiekszy niesmak musza budzic tego typu posuniecia.

Mam nadzieję,że shihan Drewniak kierował się czymś więcej niz tylko względami polityczno-monopolistycznymi...


Owszem, nadzieje mozna miec, jednak przyznasz chyba ze stosunkowo malo jest racjonalnych podstaw do takiej nadziei... :?
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
a mnie to tylko ciekawi kiedy kolejny sad zmieni wyrok i znow gora bedzie Midori bo o ile sie orientuje to najpierw on byl cacy bo mu Oyama dał spadek...potem sad zdecydowal ze jednak cacy jest Midori i rodzina oyamy a teraz znow sad zmienia zdanie...hmmm swoja droga widac ze nie tylko w Polsce sady sa popier*****( ciekawe ile jeszcze ta szopka bedzie sie ciagnac?)...swoja droga smieszne to wszystko jakies...a co do "wyklinania" zlych instruktorów to chyba nie pierwszy i nie jedyny przypadek w kraju( w wiekszosci organizacji ten kto nie lize dupy szefa tylko cos robi po swojemu jest ble :) )
  • 0

budo_karateka 2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
KK niestety sie rozmydla . Oyama to tez KK tyle ze pod inna nazwa ale jest klarowne i nie ma u nas takich jaj w KK.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin

KK niestety sie rozmydla . Oyama to tez KK tyle ze pod inna nazwa ale jest klarowne i nie ma u nas takich jaj w KK.


Oyama jest klarowne, bo póki co Shigeru Oyama jeszcze żyje, no i wiadomo kto po nim przejmie schedę : Yasuhiko Oyama.

Wracając do shihan Drewniaka: może i niektóre jego decyzje wywołują zgorszenie, ale ludzie pewnego formatu mogą sobiepozwolić na fanaberie. Andrzej Drewniak zrobił dla polskiego karate tak wiele (Chryste! - on ZBUDOWAŁ kontaktowe karate w Polsce!), że jedynie nieliczni mają prawo go osądzać. My absolutnie do tych nielicznych nie należymy (co nie oznacza że mamy s wyzbyć własnego zdania :wink: ).
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Kirin: Jak to zwykle ze mna bywa, bede sie troche czepial. :)
Oczywiscie, shihan Drewniak jest, jak pisalem wyzej, jednym z niewielu w zasadzie bezdyskusyjnych autorytetow w polskich sztukach walki. Jestem jednak przeciwnikiem deifikacji kogokolwiek - jako szef wciaz najpotezniejszej organizacji karate w naszym kraju shihan Drewniak jest osoba publiczna, i nie widze powodu dlaczego mialby nie podlegac osadowi opinii publicznej. (Jego, powtarzam jeszcze raz, niepodwazalne zaslugi nie sa tu czynnikiem rozstrzygajacym, bo ocena osob publicznych przez opinie publiczna jest jednym z wyznacznikow stopnia cywilizacji spoleczenstwa).
Ponadto jako wybitny mistrz karate shihan powinien przeciez byc autorytetem moralnym dla calej rzeszy cwiczacych Kyokushin, wiec powinien liczyc sie nie tylko z tym, ze sila rzeczy caly czas jest "na swieczniku" ale rowniez z tym, ze jego dzialania musza spelniac o wiele wyzsze od przecietnych standardy etyczne.
Jeszcze jedno, niniejszy post nie ma wyrazac tzw. swietego oburzenia czy nawet najlzejszego potepienia shihana Drewniaka (ostatecznie nie znam dokladnie calej sprawy, a na temat indywidualnych motywacji poszczegolnych dramatis personarum moge jedynie spekulowac). Mysle po prostu, ze kwestia tego czy ludzie "pewnego formatu" istotnie moga sobie pozwolic na fanaberie pozostaje otwarta i dyskusyjna.

Pozdrawiam
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Tak przypadkiem wpadłam, może ktośbedzie chciał poczytać -Will of Masutatsu Oyama :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
co do oyama karate napewno nie ma mozliwosci takiego rozpadu jak kk bo :
1. organizacja nie jest tak potezna
2. nie ma w niej tylu chetnych na bycie liderem po rozpadzie
3. zapewne to co sie stalo z kk po rozpadzie da nowy wzglad na pewne aspekty prawne w organizacjach tzn. spadkobierca organizacji bedzie jeden i nikt go nie bedzie kwestionowal.
co do shihan Drewniaka napewno wybitna postac karate kontaktowego ale wiele jego decyzji jest conajmniej dziwnych...dla mnie osobiscie najdziwniejsze to przylaczenie sie do IKO1 ktore w Europie jest duzo slabsze niz IKO2 ( Midori)...na szczescie dziwi mnie to jedynie jako widza patrzacego z boku gdyz ze swodowiskiem kk nie jestem zwiazany w zaden sposob ( co nie zmienia faktu ze obserwuje co sie w kk dzieje :) )
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Owszem, to jest w zasadzie jeszcze inna kwestia: bycie wybitnym karateka nie przesadza przeciez o posiadaniu pewnego, mowiac w uproszczeniu "talentu politycznego", ktory jest przeciez niezbedny do kierowania duza organizacja podlegajaca organizacjom miedzynarodowym.

OT: czy swiadek testamentu kancho Oyamy to TEN Akira Kurosawa? 8O 8O .
  • 0

budo_karateka 2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
sprawa rozpadu KK w swiecie to jedno a to ze tzw. liderzy odlamow KK w Polsce nie chca wspolpracowac z Shihanem Drewniakiem to drugie. Cos w tym jest.
Federacja zalozona przez Shihan Dyducha / wszechstylowa / swiadczy o pozytywnym mysleniu Shihan Dyducha . I to jest to na co niestety nie stac Drewniaka.
  • 0

budo_slam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin

sprawa rozpadu KK w swiecie to jedno a to ze tzw. liderzy odlamow KK w Polsce nie chca wspolpracowac z Shihanem Drewniakiem to drugie. Cos w tym jest.
Federacja zalozona przez Shihan Dyducha / wszechstylowa / swiadczy o pozytywnym mysleniu Shihan Dyducha . I to jest to na co niestety nie stac Drewniaka.


karateka, przeszedłeś metamorfoze???
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin

sprawa rozpadu KK w swiecie to jedno a to ze tzw. liderzy odlamow KK w Polsce nie chca wspolpracowac z Shihanem Drewniakiem to drugie. Cos w tym jest.
Federacja zalozona przez Shihan Dyducha / wszechstylowa / swiadczy o pozytywnym mysleniu Shihan Dyducha . I to jest to na co niestety nie stac Drewniaka.


To nie jest prawdą, liderzy chcą współpracować tylko shihan nie chce. I zapewne obaj o tym wiemy. Instruktorzy mają zakaz przyjmowania w klubach trenujacych z innych organizacji, nie wolno im jeździć na zawody innych systemów knockdown.

Nie wiem czy pamiętasz, że w do Szydłowca przyjeżdżali ludzie od Jacka Baranowskiego, IKO3 a nawet gościnnie przyjechał Borowiec z Kielc, niestety z tego co wiem nie mógł nikogo wystawić na wyraźny zakaz shihana.

To wszyskto to są megabajki, widać pomału, że ludzie mają dosyć samozwańczych przywódców, nawet takich którzy są bardzo zasłużeni. Czasy się zmieniają i nie ma co ukryuwać na trudniejsze.

Co do Oyama karate to sytuacja nie jest też taka przejrzysta jak się niektórym raczy wydawać. Oyama nie ma znaczącej siły prakycznie nigdzie, poza Polską i nielicznymi stanami USA. To, że Shigeru jest szefem organizacji to prawda, prawda jest też że za nim stoi niemal jedynie Yasuhiko bo Miura zrobił żąd i poszedł w długą. Oyama Karate wymrze bardzo szybko, jeszcze szybciej niż dzielić się będą poszczególne frakcje kyokushin 8)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
pozyjemy zobaczymy...aczkolwiek w oyama karate ludzie przynajmniej wspolpracuja z innymi w przeciwienstwie do ludkow shihan Drewniaka.
pozatym male organizacje maja tez swoje plusy miedzy innymi latwiejszy kontakt z Oyama ( raz do roku jest w Polsce na egzaminach i seminarium).
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Karateka ale jak narazie nie powstała nowa oragnizacja KK tylko została zmieniona nazwa w wyniku werdyktu sadu.Poza tym EKO (Midori) zastrzegło Kanku i Kyoushin wiec troche dziwna sytuacja sie wytworzyła ....

Poza tym to ze Drewniak jest szefem najwiekszej organizacji Karate w Polsce nie oznacza ze jego decyzje i postepowanie nie moze byc poddane krytyce.
A ludzie chca ze soba wspołpracowac, robic razem zawody , Jarek dał tu dobry przykład Szydłowca- spotkali sie tam zawodniocy z wszystkich IKO ( rowniez od Drewniaka ktos startował) i Oyama.
NIstety Drewniak traktuje ta organizacje jak własnosc , chce mieec monopol na Kyokushin.
KIrin nie ma co sie zachwycac tym ze Drewniak zbudowal kontaktowe karate w Polsce , jak by jego nie było predzej czy pozniej byłby ktos inny...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin
Oj joj joj kto mnie myli gdyz widze ,że na forum zarejstrował sie mój sobowrtór KARATEKA 2 tak więc prosze nie mylic z karateka 1.

Wracając do tematu w pełni popieram mojego przedmówce Jarka .I dodoam jedynie,że w Oyama karate juz dawano dochodzi do nie porozumień gdyz shihan Dyduch prowadzi taka sama polityke jak shihan Drewniak i dlatego ludzie odchodzą do shidokanu.
Kolejne podziały w KK maja na celu tylko i wyłącznie odłączeniu sie od politykowania i robienia z tego stylu biznesu.Ludzi ,którzy popieraja sensei Jeremicza intersuje tylko i wyłącznie dobre szkolenie na wysokim poziomie z dala od WKF i usportowienia karate.
Zreszta chyba juz czas na zerwanie z monopolem na władze jednej osoby !.
Zreszta jak sie okazało POKK nie istnieje od 30 lat , a jej nazwy ciąglke się używało i to chyba daje do myslenia.Szkalowanie sensei Jeremicza 4 dan z Gdańska przez szefostow Polskiego Kyokushin PZK przynosi jemu tylko samych zwolenników,,którzy67 maja juz dość jednosobowego kierownictwa i wyłączności na mądrość.A ponadto takie działania przypominają dobre czasy Komuny kiedy któlowała Słuzbaq Bezpieczeństwa.
Poprostu mądrzejści zyskaja , a głupole nadal nimi pozostaną.Przepraszam za tak ostre słowa ale inaczej sie tego nie da wyrazic potym co shihan D wysyła instruktorą. :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny rozłam w kyokushin

To nie jest prawdą, liderzy chcą współpracować tylko shihan nie chce. I zapewne obaj o tym wiemy. Instruktorzy mają zakaz przyjmowania w klubach trenujacych z innych organizacji, nie wolno im jeździć na zawody innych systemów knockdown.

Nie wiem czy pamiętasz, że w do Szydłowca przyjeżdżali ludzie od Jacka Baranowskiego, IKO3 a nawet gościnnie przyjechał Borowiec z Kielc, niestety z tego co wiem nie mógł nikogo wystawić na wyraźny zakaz shihana.

Co do Oyama karate to sytuacja nie jest też taka przejrzysta jak się niektórym raczy wydawać. Oyama nie ma znaczącej siły prakycznie nigdzie, poza Polską i nielicznymi stanami USA. To, że Shigeru jest szefem organizacji to prawda, prawda jest też że za nim stoi niemal jedynie Yasuhiko bo Miura zrobił żąd i poszedł w długą. Oyama Karate wymrze bardzo szybko, jeszcze szybciej niż dzielić się będą poszczególne frakcje kyokushin 8)


Wydawało mi się, że w zawodach z Oyama ztartowali jacyś ludzie z PZK - czy więc robili to wbrew woli "góry"??
Czy zdarzyło sie kiedykolwiek by w zawodach PZK i IKO-1 startowali ostatnio zawodnicy z innych szkół ??

Jeśli zaś chodzi o wymarcie Oyama karate - był czas gdy taka wizja przyprawiała mnie o palpitacje. Teraz jednak wiem, że czy będzie Oyama, czy też powstanie IKO-18745 - zawsze znajdzie się miejsce, w którym będzie można poćwiczyć. Pozostanie KARATE. Bo karate jest, moim zdaniem, jedno - mimo mnogości szkół pozostaje bardzo uniwersalnym językie, pozwalającym znaleźć płaszczyznę porozumienia... czasami :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024