Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata na Eurosporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Dzis na eurosporcie poszczali MŚ kyokushin karate Open z 1999 roku z Tokio następne juz w tym roku na jesień ,kto oglądał i jakie wrażenia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
wrazenia calkiem pozytywne, po prostu lubie kyokushin 8) chociaz sa tam rzeczy ktore na dluzsza mete nie odpowiadaja mi ale to nie ten temat. Ciekawie walczyl ten turecki niemiec, final byl interesujacy ...niezly timing japonczyka. oby wiecej tego typu relacji w TV!
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie

wrazenia calkiem pozytywne, po prostu lubie kyokushin 8) chociaz sa tam rzeczy ktore na dluzsza mete nie odpowiadaja mi ale to nie ten temat. Ciekawie walczyl ten turecki niemiec, final byl interesujacy ...niezly timing japonczyka. oby wiecej tego typu relacji w TV!


faktycznie ten Turek walczył ambitnie i niezle technicznie .... jego wczesniejsza walka walka tez byla ciekawa ... no i dosyc lekki (chyba okolo 70 kg) jak na OPEN ....

Pozdr.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
cholera a ja przeoczylem :evil: ,
...no nic, moze bedzie powtorka
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Włączam sobie Eurosport i zdziwienie. Myślałem, że będą powtórki K-1. Przyglądam i początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do tego, że nie uderzają rękoma na twarz. No tak przecież nie mają chyba żadnych ochraniaczy ( a mają suspensory?). Ale można kopać na głowę, tylko że coś mało było, a przecież było tyle okazji, żeby zakończyć walkę, chyba że nie o to chodzi w tej walce. Jak walka jest oceniana? Komentator mówił coś o poprawnym wykonywaniu techniki, czyli kto lepiej wykona technikę, czy więcej zada celnych ciosów? W sumie najciekawsze były walki różniących się wagą i wzrostem. Widać było różnicę w stylu walki Japończyków i Europejczyków. A nokauty są tutaj dopuszczalne?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Chłopie jakie nokauty sa w kyokushin to głowa mała.

Dodam jedynie,że to były Mistrzostwa Świata IKO 2 Kenji Midori nie mylic z IKO 1 Matsui
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Generalnie chodzi o to kto kogo pobije :-)
Technika jest oceniana po odskoku głowy przeciwnika :-)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Oglądałem i nawet sobie na kasecie vhs nagrałem. Akurat tak trafiłem na pocz. i nawet mi sie nagrały na kasete techniki dozwolone, niedozwolone.

Odp. na poprzednie pyta. Kopac mozna full (wszystkie kopniecia i kolana poza kopem w jaja dozwolone). Kazdy z zawodników stara sie znokautowac przeciwnika (zeby sie niemeczyc z nim w kolejnej dogrywce).
Oceniani sa: 1 punkt kończący walke - knockout
1/2 punkta - jakas konkretne technika - powinien byc knockout ale kolo wstał (jak sie skonczy czas to chłop wygrywa bo ma o 1/2 punkta wiecej od przeciwnika)
2 x 1/2 punkt = 1 punkt - koniec

W przypadku zakonczenia bez punktów lub obaj maja po 1/2 to sedzia wskazuje na zawodnika który zrobił na nim wieksze wrazenie.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
a jak to jest z dogrywkami? bo kiedys na pp oyama top to zasady byly takie : przed polfinalami ( albo cwiercfinalami nie pamietam) byl test temashiwari i pozniej jak walka byla nierozstrzygnieta ( bodajze 2 dogrywki lub jedna ) to gosc co wiecej rozbil desek wygrywal a jesli bylo desek po rowno to jesli byla roznica wagi powyzej 6 czy 7 kilo to wygrywal ten lzejszy ...a jak jest na tych zawodach? chodzi mi konkretnie o mistrzostwa swiata w kk.
  • 0

budo_mawajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie

...a jak jest na tych zawodach? chodzi mi konkretnie o mistrzostwa swiata w kk.


Na MŚ w Tokio zasady są takie: 32 najlepszych wykonuje test tameshiwari, który razem z wagą (jeżeli róznica przekracza 10 kg) decyduje o zwycięstwie po dwóch dogrywkach. W przypadku remisu jest rozgrywana trzecia ostatnia dogrywka, po której sędziowie nie mogą wskazać na remis. W najbardziej prestiżowych pojedynkach główny sędzia często wbrew regulaminowi stwierdza, że zwycięstwo musi być bardziej zdecydowane i zarządza kolejną dogrywkę. Takich przypadków znamy wiele z historii MŚ.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata na Eurosporcie
Jak będzie powtórka tych Mistrzostw Świata Kyokushin to dajcie znać-wtedy sie nagra na CD 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024