Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mycie jaj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_ulver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
nie no, normalnie nie moge :) :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
A wogule to przestaje teoretyzowac i ide wsadzis jajka do wrzatku :wink:

Zrobie sobie na twardo wg. przepisu saku i wszamam je potem z majonezem, albo ketchupem.

A jak juz jestesmy przy temacie jajek powinno sie mowic:

[ keczup ], czy moze [ keczap ] ????
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj

Wreszcia jakas expertka w dziale jajek? poklon
Chodujesz moze kury? :wink:
Co takiego pociagajacego jestw tych " zwyklych " jajach :? , czy one sie nie znudza, czy nie powinno sie ich dodatkowo ozdabiac, przed konsumpcja? :)

A co do mycia jajek, to warstwa brudu izoluje i nie dopuszcza do powierzchni jajek nowych bakrerii!!

Brudne jaja to higieniczne jaja :)


Kur nie choduję, ale ciotki mają i na wakacjach miewałam z nimi do czynienia od najmłodszych lat - niestety ostatnio straciłam z nimi kontakt :cry: W chwili obecnej w jaja zaopatruje się w sklepach :) Myślę, że tam już dbaja o to, żeby były czyste i bez bakteriów :) A co do warstwy brudu na skorupce - to jednak proponuję go spłukać przed użyciem, bo rozbijając jajko - np. do jajecznicy, ciasta, itp. to może Ci się coś odczepić od skorupki i wpaść do wyżej wymienionego pokarmu. A chyba nie chciałbyś mieć jajecznicy z dodatkami... których sam nie wybrałeś... :wink:

A jeśli chodzi o drugie pytanie, to odpowiem tak - jaja zwykłe są pociagające same w sobie. Taka już ich natura :oops: Żadne ozdoby i kolory nie dodadzą im większego uroku :oops: A w dodatku takie ozdabianie może być tragiczne w skutkach, bo np. jesli komuś przyjdzie ochota na wystruganie wzorków na jajkach, to może się to okazać dla nich bardzo bolesne :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj

Kur nie choduję, ale ciotki mają i na wakacjach miewałam z nimi do czynienia od najmłodszych lat - niestety ostatnio straciłam z nimi kontakt :cry:

Biedactwo, moze napisz do nich list i powiedz jak tesknisz :wink:

A co do warstwy brudu na skorupce - to jednak proponuję go spłukać przed użyciem, bo rozbijając jajko - np. do jajecznicy, ciasta, itp. to może Ci się coś odczepić od skorupki i wpaść do wyżej wymienionego pokarmu. A chyba nie chciałbyś mieć jajecznicy z dodatkami... których sam nie wybrałeś... :wink:


Takie tez jest moje zdanie. Pisalem szezej o myciu jaj w poprzednich postach :twisted: :wink:
Mi z ta warstwa brudu chodzilo o " tak na codzien ", nie przed bezposrednim urzyciem.

A jeśli chodzi o drugie pytanie, to odpowiem tak - jaja zwykłe są pociagające same w sobie. Taka już ich natura :oops: Żadne ozdoby i kolory nie dodadzą im większego uroku :oops: A w dodatku takie ozdabianie może być tragiczne w skutkach, bo np. jesli komuś przyjdzie ochota na wystruganie wzorków na jajkach, to może się to okazać dla nich bardzo bolesne :)


Wzory na jajkach mozna strugac tylko jak sa debowe.

Czyli jaja sa urokliwe :?: :oops:

Skoro juz udzielasz odpowiedzi na tak trudne zagadnienie to :

Co bylo pierwsze: jajo czy kura ? :)
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Ja uważam, że powinno sie mówić "keczup" - w końcu żyjemy w Polsce i mówmy po polskiemu :)

na poparcie moich słów definicja ze słownika PWN :) :
keczup - ostry, zimny sos pomidorowy zaprawiany korzeniami, używany do potraw


A co do potraw z jajek, to polecam jajka w majonezie... Przepyszna sprawa... Mniamniuśna...
Przepis: ugotować jajka, do majonezu dodać śmietanę, łyżeczkę ostrej musztardy, szczyptę cukru, soli i może byc papryka do smaku, dokładnie wymieszać, dodać groszku konserwowego, potarty na tarku ogórek konserwowy i potarty ser żółty. Jajka obrać ze skorupki, pokroić na ćwiartki i polać przygotowanym sosem (albo położyć na sosie - jak kto woli). I gotowe. :) polecam :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Lea jestes cudowna poklon , lejesz miod na moje stare serce.
Nie dosc, ze jestes expertka w sprawach dot. teorii jajek, to jeszcze wiesz co z nimi robic w praktyce :wink: .
Zrobie sobie z jajkami to co doradzasz. Na pewno tobedzie wspaniale doznanie. :)

A papryka drobno posiekana?
A ogurek moze bys kiszony, a drobno potarty ?

Wlasnie wyciagnalem jajka z wrzatku i musze powiedziec, ze teraz sa higienicznie czyste, ale dla pewnosci poleje je jeszcze spirytusem. :wink: :)
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj

Wzory na jajkach mozna strugac tylko jak sa debowe.


Widać, że nigdy nie robiłeś pisanek :) Powiem Ci jak się to robi... Najpierw gotujesz jajka w wywarze np. ze skórek cebuli. Jajka nabierają w nim ciemnobrązowego koloru. Nastepnie bierzesz cieniutkie dłutko, lub coś innego, byleby ostre było i zaczynasz wydrapywać na nich wzorek :) Tu już dowolność wyboru i kompozycji :) Tak więc gotowanie i drapanie - chyba nie jest to najprzyjemniejsze :twisted:

Co bylo pierwsze: jajo czy kura ?


I tu mnie zagiąłeś... :oops: Wstyd sie przyznać, ale nie wiem :oops:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Wiem ze costakiego jest, ale nigdy nie gotowalem jaj z cebula :wink:
Nie czulem potrzeby :)

Co do przepisu to wlasnie to jem.
Byl problemz groszkiem, ale mysle sobie z braku laku kit dobry i wzialem kukurydze :)

Co do dyskomfortu zwiazanego z ryciem dlurem po jajkach to w tym przypadku przydaje sie ww warstwa brudu, w ktorej mozna swobodnie tworzyc wlasne kompozycje :twisted: .

Brud rulez :twisted:
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Ogórek najlepszy jak jest korniszon, ale ja przeważnie biorę kiszonego, potarty na grubym tarku. Papryka - chodziło o przyprawę.

Ale o jajkach w spirytusie jeszcze nie słyszałam... W końcu człowiek uczy się całe życie...

Ps. Ciekawostka - aby pozbyć się bakteriów przy wykorzystaniu jaj do ciasta, to należy je ubijać na parze :) Wtedy salmonellę sie powinno wyeliminować na amen... :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Jajka w spirytusie satylko obmywane :)

Jak sie ubija jajka na parze, czy nie zmieszaja sie z woda?
:?
Musze to kiedys wyprobowac, bo higiena i zdrowie jest priorytetem dla kazdego sportowca.

A jak jeszcze mozna naruralnie zmienic kolor jajek przed konsumpcja, ot w celach estetycznych ( dot. wywaru z cebuli ). :roll: :)
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
[quote]Jak sie ubija jajka na parze, czy nie zmieszaja sie z woda? [/quote]

Nie, nie zmieszają się z wodą - ale żebyś był tego pewien, to musisz szybko i rytmicznie ubijać :) :oops:

[quote]A jak jeszcze mozna naruralnie zmienic kolor jajek przed konsumpcja, ot w celach estetycznych ( dot. wywaru z cebuli ). [/quote]

Z tego co się orientuję, to można jeszcze ugotować w wywarze z trawy :) Będą wtedy zielone :) Ale zielony kojarzy mi się z czymś nieświerzym, więc nie polecam tego koloru :) [/quote]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
To ja jedno jajo w cebuli, drugie w trawie bede gotowal.
A potem wszystkim pokarze jakie kolorowe. :twisted:
A poza tym umyte beda na dodatek.

A nie rozumiem z tym ubijaniem jajek :(
Dlaczego jak szybko ubijam tosie nie mieszaja :?
A jaki ma bys rytm, moze w rytm muzyki????? :twisted:
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Rytm musi być zachowany, bo inaczej jajka (białka jaj) będą źle ubite :twisted: I zamiast piany powstanie jakaś dziwna, kleista, zawilgocona maź. I może być do muzyki... :)
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj

Zrobie sobie na twardo wg. przepisu saku i wszamam je potem z majonezem, albo ketchupem.


Z keczupem?

bleee obrzydliwe :blus:

z majonezem to rozumiem...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Brzmi okropnie :evil: z ta mazia.
Ale ja nigdy nie umailem zachowac rytmu, moze nie jestem dosc muzykalny, wiec w ubijanie jajek wrabialem kogos innego.

Czy wiesz gdzie odbywaja sie jakies seminarja, gdzie mozna nauczyc sie sztuki wlasciwego obchodzenia sie z jajkami?
Czy wiedze mam zdobywac we wlasnym zakresie :?
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
z keczupem :/ :| :\ to ja dziekuje ..
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Hmmmmm... Niech no się zastanowię - o seminariach na powyższy temat nie słyszałam, ale myślę, że jeżeli bardzo potrzebujesz zasięgnąć rady, to trzeba poszukać w jakis Kółkach Gospodyń Wiejskich. Myślę, że tamte panie udzielą Ci najbardziej rzetelnych i wyczerpujących informacji na temat obchodzenia się z jajami :) I odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Ale ja osobiście jestem za zdobywaniem wiedzy we własnym zakresie. I częstych próbach - w końcu praktyka czyni mistrza :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Z tym keczupem to wypucha zeby sprawdzic jak kto wymawia :wink:

A zrobilem sobie wg. przepisu naszej expertki ( nie chodzi o ten z cebula i trawa ) tylko w pasta majonezowa i jest super!!!

> MSJ : A z " :blus: " sa smaczne :? :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Namiar Lea, szybko, namiar na te kulka gospodyn wiejskich poklon

Chcesz kobiete prawa i pracowita , szukaj na prowincji bialoglowy za slowami wieszcza slowackiego, ona wie co z jajami poczac.

To co mam zrobic z tymi jajami zeby osiagnac prawdziwe mistrzostwo w jajecznictwie?
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie jaj
Niedziel, daj mi czasu... Już wyruszam na poszukiwania jakiegos Kółka Gospodyń Wiejskich. Zaraz postaram się udzielić bliższych danych na powyższy temat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024