Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia i sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Siłownia i sztuki walki
Witam,
Było dużo pytań o takie połączenie, ale szczerze to nigdzie nie trafiłem odpowiedzi jak ćwiczyć wspomagająco, do sztuk walki, na siłowni? Piszecie że zwiększać ciężar etc. No ale tak to większość robi co chodzi na siłownie i jest to bardzo ogólnikowo.

Chciałbym uzyskać Waszą pomoc, bardziej szczegółową, co ćwiczyć i jak na siłowni żeby zwiększyć siłę uderzeń, graplingu, kopnięć etc. Może by ktoś się postarał i przygotował jakiś ciekawy program treningowy, najlepiej sprawdzony. Przez przygotowanie mam nadzieję że opisze wszystko co, ile i jak robić :) .

Wybieram się na siłownie jak wsparcie dla SW ale nie chcę robić sobie rzeźby tylko siłę do walki rozwinąć.

Pozdrawiam :paker:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
Hmm - sporo opisałem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
No rzeczywiście, ale że tak powiem znajduje się tam jedynie zestaw na klate ;) i biceps. Chyba że czegoś nie doczytałem.

A potrzebuje przekrojowych ćwiczeń wspomagających. Czyli najlepiej jakby było kilka zestawów opisanych.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

No rzeczywiście, ale że tak powiem znajduje się tam jedynie zestaw na klate ;) i biceps. Chyba że czegoś nie doczytałem.


Hehe

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (czeste pytania, zwiekszanie sily kopnięć - ściana płaczu)

"co ćwiczyć i jak na siłowni żeby zwiększyć siłę uderzeń, graplingu, kopnięć etc"

Kopnięcia i uderzenia powyższy oraz Trening siłowo - szybkościowy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(całkiem to pominąłeś - NAJWAZNIEJSZYM ćwiczeniem na siłę kopnięć i uderzeń jest ostry trening worek, gruszka, piłka)
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki


(całkiem to pominąłeś - NAJWAZNIEJSZYM ćwiczeniem na siłę kopnięć i uderzeń jest ostry trening worek, gruszka, piłka)


Co czynię, ale to nie jest tematem :) . Chodzi o to co ćwiczyć dodatkowo na siłowni.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

Co czynię, ale to nie jest tematem :) . Chodzi o to co ćwiczyć dodatkowo na siłowni.


Słuchaj - trenuję na worku już 10 lat i nie narzekam na siłę ani uderzeń - ani kopnięć :) Worek daje cholernie dużo - o ile ktoś daje z siebie odpowiednio dużo i odpowiednio dużo czasu trenuje... (patrz trening thai-bokserów :) ).

Na siłowni: ogólnorozwojówka, biceps, triceps, klatka. Walka z cieniem hantelkami (stopniowo zwiększając ciężar) etc.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

Walka z cieniem hantelkami (stopniowo zwiększając ciężar) etc.

To chyba zbyt duże obciążenie dla stawów...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

To chyba zbyt duże obciążenie dla stawów...


Tak! To właśnie jedna z kontrowersyjnych metod. Podobnie jak kopanie z obciążnikami... A więc trzeba się zastanowić czy warto? Ja trenowałem i jak na razie nie mam żadnych problemów... (mały przykład: za to miałem wiele problemów po kopaniu w powietrze...)
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
Jednak wciąż bym prosił jak w pierwszym poście o zestawy treningowe na siłowni wspomagające trening SW.

Czy wystarczy rozwijać główne, duże partie mięśniowe?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
Aha i na marginesie: z obciążnikami trenował np. Dariusz Michalczewski - a to o czymś świadczy :)

Co do wspomagania MA. Jestem zdania, że potrzeba ogólnego rozwinięcia muskulatury - ale w rozsądnych granicach (to co prezentują kulturyści to choroba) i masy ciała.

Bardziej w MA niż siła (oczywiście ta jest ważna) jest potrzeba wytrzymałość (a w BJJ swoista wytrzymałość siłowa - patrz:

Vortal Budo: Czy uzupełniasz swój trening w jakiś jeszcze inny sposób (np. siłownia)?

Mariusz Linke: Tak. Jeżeli chodzi o siłownię to trenuję cztery razy w tygodniu, tzn. poniedziałek, środa, piątek i niedziela. Cechą charakterystyczną mojego treningu są małe ciężary przy dużej intensywności ćwiczeń (krótkie przerwy pomiędzy seriami). Dodatkowo dwa razy w tygodniu ćwiczę thai boxing z moim kolego Marcinem Parchetą (Marcin w tej chwili wyjeżdża na obóz treningowy do mistrza Panzy). Poza tym staram się ćwiczyć elementy jogi, co umożliwia mi lepsze rozciąganie w różnych płaszczyznach. Jednak podstawowym treningiem jest Bjj + Judo.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
czytalem texty na stronie Combata (nie tylko o silowni) i mi sie podobaly i widac ze gosc dobrze pisze
popieram to zeby cwiczyc na ile mozesz a nie na hama (bo qmple biora wiecej to ty tez musisz)
ja cwicze dosyc "domowo" ciezarki,obciazniki,pompki,brzuszki i to tesz sie przydaje do sily
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
To znaczy to są pożyteczne odpowiedzi z Waszej strony, więc tylko chce coś dodać ABSOLUTNIE nie chce być kulturystą dlatego założyłem ten wątek. Szukam dodatkowych możliwości rozwoju na siłowni.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
Chodzę już dodatkowo na tą siłownie. Wszystko mnie boli :)
Jakoś nikt mi nie ułożył tego planu treningowego :( no nic sam sobie ułożyłem.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
Combat ty chyba miałeś to na stronie ale napiszę:
Z tego co się zorientowałem to na siłę:
należy robić 6-8 serii z tak dobranymi ciężarami by móc robić 8-10 powtórzeń
i jeszcze trenując intensywnie w ten sposób należy sobie zrobić lżejsze treningi po 4 tygodniach.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

Combat ty chyba miałeś to na stronie ale napiszę:
Z tego co się zorientowałem to na siłę:
należy robić 6-8 serii z tak dobranymi ciężarami by móc robić 8-10 powtórzeń
i jeszcze trenując intensywnie w ten sposób należy sobie zrobić lżejsze treningi po 4 tygodniach.


Są najróżniejsze zalecenia. Takich sformułowań nie użyłem :) To nie jest typowy trening na siłę :)

IMHO: Na siłę i masę generalnie obowiązuje piramidka.

Np. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5-6 serii x 12 do 5 ruchów (zwiększanie obciążenia - aż do granicy pięciu ruchów).

Wielu rozdziela masę od siły etc.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
No właśnie ja rozdzieliłem masę od siły. Z prostego względu to ma być siła rozwijana dodatkowo w celach doskonalenia się w SW. Masa nie za bardzo jest na mój gust wskazana. Oczywiście pewnie nie uniknę jakiś przyrostów ale nie chce wyglądać jak mrówka.

Skoro nie ma tego na Twojej stronie to są to moje sformułowania :) .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

Chodzę już dodatkowo na tą siłownie. Wszystko mnie boli :)


To trenuj tak - żeby nie bolało za mocno. Słaby zakwas OK- ale np. zakwas 3 dniowy świadczy o tym, że przegiąłeś.
  • 0

budo_jeanpaul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki
No raczej to słaby zakwas bo równocześnie mogę spokojnie trenować walkę ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia i sztuki walki

No właśnie ja rozdzieliłem masę od siły. Z prostego względu to ma być siła rozwijana dodatkowo w celach doskonalenia się w SW. Masa nie za bardzo jest na mój gust wskazana. Oczywiście pewnie nie uniknę jakiś przyrostów ale nie chce wyglądać jak mrówka.


Z czegoś ta siła ma się brać - nie? Są przyrosty mięśni - musi być większa waga. A więc masy nabierzesz - nie ma rady. A jeśli chodzi o siłę ciosu to najważniejsza (pisałem o tym nieraz) jest szybkość, technika, dynamika - jednak siła też odgrywa rolę. Zwłaszcza jak do siłowni dołożysz trening na worku ...

Skoro nie ma tego na Twojej stronie to są to moje sformułowania :) .


:roll: Taak :) Trzeba uważać z przypisywaniem tekstów: "co do cholery ten combat znowu wymyślił :idea: :lol: "
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024